|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: sta koristite kao zastitu ??
24.8.2008 19:02:39   
ElmaB
E, sada... Ode ti predaleko! Ja samo kazem da je stav: Neka me on cuva!, veoma sebican! A, ti kako god hoces! Tvoja stvar!

Pozdrav!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu HINDA)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: sta koristite kao zastitu ??
24.8.2008 19:14:37   
lamka
stvarno si zeno pretjerala
kad vec spominjes zabrane jeli se ti svega zabranjenog pridrzavas
i ako je spirala haram samo mi reci jeli onda veci haram spirala ili abortus
vidis ja mislim da je abortus a prirodno cuvanje
koliko je sigurno necu polemisati jer svako zna najbolje ali se moze omaknuti kao sto se moze preko spirale zatrudniti ili ti puci kondom
a isti slucaj je i sa pilulama
lijep pozdrav


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: sta koristite kao zastitu ??
24.8.2008 19:20:24   
Bosanka
Ja odavno nisam cula nesto gluplje i smjesnije od neka me on cuva...pa valjda cemo oboje pazit ,ako je vec takav vid,nazovi zastite.to momentalno svo pazenje stavljas na teret muza,koji se nece moci opustiti normalno,a zar nije uzivanje obostrano i cilj??????

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: sta koristite kao zastitu ??
24.8.2008 19:26:17   
medavi
Draga hinda taj stav je prilicno zaostao a sto se tice kontracepcije u islamu nisi u pravu. Takav stav sam cula samo od vehabija a u nas islam ima malo drugacije tumacenje. Svakako nevolim pomisao da se pustim bilo kome da me cuva pa nisam dijete valjda sam sposobna da se brinem sama za sebe! Izvini al stav ti je totalno pogresan!Lijep pozdrav!!

_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: sta koristite kao zastitu ??
24.8.2008 20:17:07   
Suncica*
Ja ne mogu da verujem da se kroz svaku raspravu provuce i vera..user posted image


(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: sta koristite kao zastitu ??
24.8.2008 20:24:10   
Bosanka
pa logicno da ce se provuc ako ljudi vjeruju.

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: sta koristite kao zastitu ??
24.8.2008 20:39:59   
nely
ja sam pocela opet sa p-pilulama,i mogu reci da sam zasad zadovoljnauser posted image vjernica jesam i vjerujem u dragog Allaha dz.s,ali je" cuvati se "po meni velika greska,jer nikad neznas ni sa zastiitom a ne bez nje kad se moze desiti...a onda sta?user posted image redati djece??neka su nam zivi i zdravi svima..ali ipak je zastita-zastita.
pozzzuser posted image

_____________________________

...edvin...15/6/o8

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: sta koristite kao zastitu ??
24.8.2008 21:08:44   
camm
IZVORNA PORUKA: mama alma

Moja prva rodica i jedna poznanica zatrudnile preko spirale, ne pomakla se sa mjesta, sve se dešava,

pilule sam i sama pila, ali nakon problema sa bubrezima, morala sam ukinuti ih, sada se "čuvamo" na razne načine

ovo je istina sto kazes i meni je sveki pricala da je znala ostati trudna
i sa spiralom.
ja nista ne koristim neke pilule sam pila ali sam vidjela da se od njih deblja
pa sam prekinula cuvamo se nekako a i da uhvatim ne bi mi smetalouser posted image user posted image

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: sta koristite kao zastitu ??
24.8.2008 21:26:09   
nikka
Svaka zaštita je 99% sigurna,ali ako neželite da zatrudnite ipak je 1% mala šansa da ostranete trudni,a eto desi se jednoj od stotinu žena.

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: sta koristite kao zastitu ??
24.8.2008 21:36:53   
Visnja RR
ja idem sutra da stavim spiralu user posted image

neko gore rece "nek me on cuva zasto ja sebe da izlazem necemu" je najveca glupost koju sam cula... jer u sexu (vodjenju ljubavi) treba maksimalno uzivati a ako muskarac mora i da pazi uvjek mu je djelic mozga pod kocnicom... e da se to ne bi desilo i da nam u krevetu budu "igre bez granica" ja stavljam spiralu... user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: sta koristite kao zastitu ??
24.8.2008 21:47:58   
nikka
user posted image user posted image user posted image za Višnju,sretno,ma spirala je zakon.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: sta koristite kao zastitu ??
24.8.2008 22:30:04   
mamabb
Mene samo zanima gdje to piše da je spirala ili neki drugi vid zaštite zabranjen u Islamu? Ja ga u Kur'anu nigdje nisam pročitala a ja poštujem i volim da pročitam ta prenošenja šta je Poslanik kazao ali ih uzim sa rezervom jer je to prenosilo hiljadu ljudi koji su njegove riječi tumačili onako kako su ih oni shvatali kao što i Kur'an tumače onako kako kome odgovara...
Isto tako, ja sebe ne mogu nazvati ne/vjernicom ili nekog drugog - jer to samo Bog zna ...
Elem...da ne bih više...zlata vriejdi koja ostane...samo mi je krivo, što ljudi koji ne znaju, na osnovu ovakvih komentara imaju pogrešan vid Islama...i skrenuh s teme -izvinjavam se




_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: sta koristite kao zastitu ??
24.8.2008 23:02:27   
mamyca
Stara dobra zastita,vadi gauser posted image user posted image ,a kontam i ja staviti spiralu.Sto je sigurno,sigurno.user posted image user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: sta koristite kao zastitu ??
24.8.2008 23:06:12   
medavi
IZVORNA PORUKA: mamabb

Mene samo zanima gdje to piše da je spirala ili neki drugi vid zaštite zabranjen u Islamu? Ja ga u Kur'anu nigdje nisam pročitala a ja poštujem i volim da pročitam ta prenošenja šta je Poslanik kazao ali ih uzim sa rezervom jer je to prenosilo hiljadu ljudi koji su njegove riječi tumačili onako kako su ih oni shvatali kao što i Kur'an tumače onako kako kome odgovara...
Isto tako, ja sebe ne mogu nazvati ne/vjernicom ili nekog drugog - jer to samo Bog zna ...
Elem...da ne bih više...zlata vriejdi koja ostane...samo mi je krivo, što ljudi koji ne znaju, na osnovu ovakvih komentara imaju pogrešan vid Islama...i skrenuh s teme -izvinjavam se



podpisujem iuser posted image za spiralu toliko je zena zadovoljno a sad koja kome odgovara to je individualno.


_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: sta koristite kao zastitu ??
25.8.2008 9:32:20   
HINDA
mislim da one koje ne znaju propise Kur'ana i upute Poslanika ne trebaju ovdje govoriti sta je i kako po Islamu, upravo zbog takvih danas je situacija kakva i jeste. Da je spirala haram to nije stav vehabija i ne znam zasto sve veze te za njih kao da Islam nije postojao prije pojave njih. Ukratko da kazem vjerski sam sluzbenik to mi je profesija i na meni da vam kazem, nisu samo islamski doktori dokazali nego svi krenuci od ateiste pa dalje da spirala doslovno ubija plod znaci dode do oplodnje ali ne da da se ugradi na mjesto gdje treba ali je oplodnja vec pocela svoj proces, a posto je abortus haram a spirala je jedan vid abortusa doduse brzi i laksi islamski znanstvenici jednoglasno svugdje u svijetu potvrduju da je haram, za razliku od pilule gdje ostavljaju na volju zeni jer tu nedolazi do zaceca, to se moze usporediti sa cigarama, nisu haram na volju su svakom a dokazano je kao i pilule da stete. A posto pravi vjernik cuva sebe jer to mu je dao Allah u zadatak on se lijepo kloni stvari koje mu stete. Ne zelim raspravljat spirala je haram pa se to svidalo nekom ili nesvidalo, pilule stete pa kad mozete pusiti moze te se i sa jos jednim prorokom trovat...a nesikiraj te se za mene kao sto je jedna napisala pridrzavam li se drugih stvari, to svakako da.

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: sta koristite kao zastitu ??
25.8.2008 9:36:23   
mamyca
Hinda mislim da svak ima pravo na svoje misljenje,npr.ja se ne slazem s tobom,jer znam da i ako dodje do zaceca sa spiralom plod se moze sacuvati,ali nema potrebe diskutovati o tome,ovaj forum i jeste da razmjenjujemo misljenja i iskustvauser posted image .Pozdravuser posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu HINDA)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: sta koristite kao zastitu ??
25.8.2008 12:06:12   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: HINDA

mislim da one koje ne znaju propise Kur'ana i upute Poslanika ne trebaju ovdje govoriti sta je i kako po Islamu, upravo zbog takvih danas je situacija kakva i jeste. Da je spirala haram to nije stav vehabija i ne znam zasto sve veze te za njih kao da Islam nije postojao prije pojave njih. Ukratko da kazem vjerski sam sluzbenik to mi je profesija i na meni da vam kazem, nisu samo islamski doktori dokazali nego svi krenuci od ateiste pa dalje da spirala doslovno ubija plod znaci dode do oplodnje ali ne da da se ugradi na mjesto gdje treba ali je oplodnja vec pocela svoj proces, a posto je abortus haram a spirala je jedan vid abortusa doduse brzi i laksi islamski znanstvenici jednoglasno svugdje u svijetu potvrduju da je haram, za razliku od pilule gdje ostavljaju na volju zeni jer tu nedolazi do zaceca, to se moze usporediti sa cigarama, nisu haram na volju su svakom a dokazano je kao i pilule da stete. A posto pravi vjernik cuva sebe jer to mu je dao Allah u zadatak on se lijepo kloni stvari koje mu stete. Ne zelim raspravljat spirala je haram pa se to svidalo nekom ili nesvidalo, pilule stete pa kad mozete pusiti moze te se i sa jos jednim prorokom trovat...a nesikiraj te se za mene kao sto je jedna napisala pridrzavam li se drugih stvari, to svakako da.


draga nadam se da me neces pogresno shvatiti (ja postujem tvoje zivotne stavove) ALI... ovo je forum koji se zove RINGERAJA.BA a ti bi vise svojih istomisljenika nasla na bosnjakinja.com ...
Na ovom forumu su sve psihicki zrele osobe i znaju sta zele a sta ne.... svaka od nas zna i sta je vjerski dozovoljenoa a sta ne.... neke od nas smo 100% vjernice, neke smo ateiste,  a neke praktikujemo vjeru u skladu s vremenom i mogucnostima (i nekim svojm stavovima o zivotu)...
Draga i Kuran i Biblija su napisani kad kompjuter nije ni postojao...da li si znala da kompjuter zovu djavoljom spravom user posted image
pusa...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu HINDA)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: sta koristite kao zastitu ??
25.8.2008 12:13:31   
tweety
Za mene je lično najbolja pilula.Koristila sam je i prije trudnoće i poslije prve trudnoće a koristicu je aBd i poslije ove trudnoće.Mislim da se bolje čuvati koristeći kontracepciju nego rađati po ko zna koliko djece ako nemaš gdje niti kako ih hraniti.Zar nije haram to što se malte ne svake sedmice desi čedomorstvo????user posted image Za mene su to ludi,sebični ljudi.Ljudi koji ne misle mozgom,ne mogu da shvatim da tako nešto mogu učiniti.Možda da su koristili kontracepciju do toga ne bi došlo.Zato potržavam svaki vid kontracepcije,nekome više odgovara ova ili ona,nije bitno.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: sta koristite kao zastitu ??
25.8.2008 12:20:20   
jupajdi
Pitanjce jedno.
Koliko vremena treba da prođe od poroda da bi se ugradila spirala? user posted image

Hvala

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: sta koristite kao zastitu ??
25.8.2008 12:24:08   
Visnja RR
cim dobijes prvu menstruaciju odes na kontrolu...uradis generalku ...dakle i papa...ako je sve ok onda cekas da dobijes ponovo pa zadnji dan menstruacije stavljas spiralu...
ja odradila... nisam ni osjetila...kaze dr udahni ja udahnula kaze duboko disi ja disala i kaze gotovo...meni sega... user posted image  nista nisam osjetila... onda se uradi vaginalni ultrazvuk da se vidi jel spirala kako treba legla... prva kontrola je nakon sljedece menstruacije a onda nakon godinu.... traje 5 g... naravno vadjenje kad god pozelis...
cjena 200 km user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: sta koristite kao zastitu ??
25.8.2008 12:35:50   
jupajdi
Višnja ti si to radila kod privatnika?

Ja još nisam dobila. Tek mi je neki dan prestalo ono čišćenje od poroda. Sada čekam da dobijem. A za papa test sam čula da ga je najbolje raditi šest mjeseci od poroda.
Voljela bih staviti tu spiralu što prije user posted image . Mada i ona, čitam ovdje, nije 100 % sigurna.

I još nešto. Pred samu trudnoću sam radila papa test i rečeno mi je da imam ranicu na grliću maternice. Dali to prvo moram sanirati, pa onda spiralu ugraditi ? user posted image


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: sta koristite kao zastitu ??
25.8.2008 13:56:59   
Visnja RR
Radila sam kod privatnika...
Kad me je pregledavala rekla je da sam "cista" i sto je najvaznije nemam ranicu...dakle moras to prvo sanirati...
papa sam radila 4,5 m nakon poroda...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: sta koristite kao zastitu ??
25.8.2008 16:39:35   
mamabb
Draga i Kuran i Biblija su napisani kad kompjuter nije ni postojao...da li si znala da kompjuter zovu djavoljom spravom user posted image
pusa...

potpisujem

i još nešto - niko nije spomenuo vehabije (ja nisam), samo sam pitala ako je moguće da se napiše ili citira ajet gdje to piše u  Kur'anu , jer je to ono što bi meni bilo argument ...osim toga, za lijek ništa nije haram (medicinski alkohol) ...isto tako, da nemaš šta da jedeš i jedino ti je svinjetina u izboru - bilo bi ti haram da umreš od gladi...tako sam ja učila u mektebu...opet skrenuh sa teme - izvinjavam se!

Sad da se vratim, kao kontracepciju sam jedino koristila prezrvativ i aBd poslije poroda, pošto nemam u planu još jednu bebu-odmah, a želim uživam u blagodatima koje mi je Bog dao a ne vršim pritisak na muža da me on čuva, mislim da ću vidjeti sa docom šta je najbolje...a vidim većina je za spiralu...a savjet kako ne zaboraviti popiti pilulu svaki dan?!

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: sta koristite kao zastitu ??
25.8.2008 17:04:09   
nikka
mamabb,da nezaboraviš pilulu,uključiš alarm na mob.svaki dan u isto vrijeme,najbolje ujutro ili naveče.

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: sta koristite kao zastitu ??
25.8.2008 18:14:09   
tweety
IZVORNA PORUKA: nikka

mamabb,da nezaboraviš pilulu,uključiš alarm na mob.svaki dan u isto vrijeme,najbolje ujutro ili naveče.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image tako je nikka


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *