|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: sta koristite kao zastitu ??
29.4.2009 21:56:13   
adannn
Mene moj dragi čuva,a kondomi,pilule,spirale to ne dolazi u obzir.Kada je muškarac svjestan posljedica onda sve je lakše.Naravno da mu vjerujemuser posted image

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: sta koristite kao zastitu ??
29.4.2009 22:01:06   
remzy
Ja ne samo da vidim razliku, ja je i osjetim user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


ja draga moja ,al ti mene nasmija!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


ja i MM nista ne koristimo,a vjeruj te da nismo nikad nista ni koristili!!!ali cini mi se da cemo morati!!user posted image user posted image user posted image user posted image ,jer su bebice pocele da dolaze sa svih strana !!!user posted image user posted image user posted image
nek su one zive i zdrave!!!



_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: sta koristite kao zastitu ??
29.4.2009 22:11:55   
Golubica
Ja sam izgleda jedini posebni slucaj. Pored pilula koristimo i dodatnu zastitu. Ne mogu da se opustim, jer kakav sam baksuz mislim da bih odmah uhvatila bebicu, bez obzira na sve moguce zastite. user posted image user posted image

_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: sta koristite kao zastitu ??
29.4.2009 22:31:08   
noaa
user posted image user posted image najbolja kontracepcija je nemirna beba pa kad ona zaspe nas dvoje samo panemo u krevet vrlo cesto i bez poljubca za laku noc

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: sta koristite kao zastitu ??
2.5.2009 22:31:37   
veeseelaa
a ja sam tako pozeljela da se totalno opustim u sexu kao tokom trudnoce, e to je bio merakuser posted image

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: sta koristite kao zastitu ??
5.5.2009 10:45:19   
Lalana
evo mog prvog posta i to se potrefi bas na ovu temuuser posted image
ja sutra imam naruceno kod doktorice da mi stavi spiralu a uzasno se bojim da li ce me boljeti postavljanje, velika sam kukavicauser posted image
hajde malo iskustava.user posted image

(odgovor članu merimaa)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: sta koristite kao zastitu ??
5.5.2009 10:56:12   
mamy Sabina
Mene implatacija spirale nije boljela,začas je bilo gotovo.
Malo neugodno,kao ustalom svaki ginekološki pregled,al nije boljelo.
Izvadila je prije mjesec i po ,isto tako ni osjetila nisam.
Samo opušteno,biće to okuser posted image user posted image


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: sta koristite kao zastitu ??
5.5.2009 13:45:03   
zeky
Ćao drge moje, prvo da vas pitam da li ste imale srah od prvog sexualnog odnosa nakon poroda,...ili sam ja jedina??? meni je tek mjesec dana prosao kako sam rodila maloga anđela moga i ne znam kako da psihicki budem na to spremna,s obzirom da sam imala uzasno tezak porod?! helpuser posted image

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: sta koristite kao zastitu ??
14.5.2009 10:31:05   
mama_sam
Pozdrav svim forumasicama od novog kolacica user posted image :)
Imam jedno pitanje za drage forumasice koje imaju spiralu(ne mirenu!), nego klasicnu,nehormonalnu.
Gdje se moze nabaviti klasicna spirala u Sarajevu i otprilike koja je cijena?



_____________________________

happy mother of two girls!:))

(odgovor članu zeky)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: sta koristite kao zastitu ??
14.5.2009 13:44:51   
mišur
Evo, cure, da sa vama podijelim moje iskustvo sa spiralom...
Stavila sam je u julu prošle godine, i pošto planiram uskoro raditi na drugoj bebici, ja se juče zakažem kod moje dr da je izvadim..
Znala sam da vađenje, kao i stavljanje, uopšte ne boli, i da je to manje više rutina...
Međutim...
Pregleda dr mene i kaže da ne vidi končić..."Tražila" ga je još par minuta, ali ništa...
Odemo uraditi ultrazvuk, jer je možda spirala ispala, mada je za to mala vjerovatnoća...Međutuim, spirala je tu, na svom mjestu, sve je uredno, samo končića nema...
Za one koje nisu stavljale spiralu, moram objasniti da taj konac služi da se spirala izvadi-to mu je jedina funkcija...Da nisam htjela vaditi spiralu, mogla je bez problema ostati u tom stanju još par godina...
Ali ja sam htjela da je vadimo...
I objasni meni žena, moja dr, šta mi sleduje...
Kiretaža, totalna anestezija,nema drugog načina da se spirala izvadi...
Kaže da je to toliko rijedak slučaj, da ona nije u svojoj karijeri čula...Pogotovo kad je spirala stavljena prije manje og godinu dana...Znalo se dešavati ženama koje po 10-15 godina nose spirale, i isto toliko nisu ni bile na kontroli, pa to maltene "sraste" sa matericom..
Meni se sve okrenulo oko mene...zar je moguće da sam takav baksuz???
Ja sam spiralu i stavila da ne bih, ne dao Bog, morala ići na kiretažu, a sad da idem na istu zbog takve gluposti..
I već se ja kod nje raspitujem gdje to mogu uraditi, koliko košta...Kad ona predloži da proba još jednom "potražiti" i da ja kažem kad me bude puno boljelo i kad više ne budem htjela trpiti bol..
Ma sve bih istrpila samo da ne moram na kiretažu!
Poslije 5 minuta čačkanja po mojoj utrobi(nije neki baš jak bol, ali je jako ružan osjećaj kad osjetite grebanje po utrobi), dr je ugledala konac i nekako izvukla spiralu van...
Moje sreće zbog toga...I ne samo moje, nego i dr i sestre!!!
Rekla sam joj da je ne bi više stavila nikada, kad sam takav baksuz!
Sad moram popiti duplu dozu antibiotika i vaginaleta zbog ovog čačkanja, a inače se nikakvi lijekovi ne uzimaju...
Sinoć me boljelo, poprilično i malo sam krvarila, ali danas je već bolje, sasvim malo boli...
Ali, eto i takve stvari se dešavaju! To mi dođe isto kao kada žena zatrudni, a koristi pilule ili ima spiralu...
Mali procenat žena doživi ovaj  problem, 0,0001% kako dr reče, i baš mene da zakači...
Baksuz!
Eto, ne bih nikoga da prepadnem svojim postom, samo sam htjela sa vama podijeliti ovo ružno iskustvo!

(odgovor članu mama_sam)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: sta koristite kao zastitu ??
14.5.2009 13:52:03   
Nunichi
E sto me prepade misure...ali kraj mi se svidio. user posted image user posted image
Drago mi je sto se dobro zavrsilo.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: sta koristite kao zastitu ??
14.5.2009 14:11:28   
mišur
I meni se kraj svidiouser posted image user posted image user posted image
Dobro sam prošla, hB!

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: sta koristite kao zastitu ??
14.5.2009 14:30:42   
bubuli
zna biti raznih belaja sa spiralom al sve individualno...
radna kolegica je pokusala sa spiralom vise puta...ili joj ispadne ili aman krvari i mora vaditi...njen organizam jednostavno je nepodnosi...pilule nemoze jer ima masala godina...ima troje djece i nemisli vise al eto cuvaju se onako i moli Boga da se nezakaci...

druga kolegica koja zivi u Swe,poslije prvog poroda nije proslo ni 2 mjeseca ponude joj ljekari da stavi spiralu i ona prihvati....sreca brzo poslije toga dodje joj poziv za papa-test i ode i cijeli belaj...krv nije oticala nego se skupljala unutra i mogla je sepsu dobiti al sreca nije i izvade joj odmah spiralu kaze bolilo je ko sam dzavo...toliko i o strucnjacima vani...


_____________________________



(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: sta koristite kao zastitu ??
15.5.2009 9:25:23   
mama_sam
oh..kakvo grozno iskustvo sa spiralom:(( Najvaznije je da se sve dobro zavrsilo...
Nekako kad covjek razmisli, svaka metoda kontracepcije ima i svoje lose i dobre strane...a na nama je da izaberemo ono 'manje zlo':(
ne znam, opet se bacam u razmisljanje sta i kako sa kontracepcijom....user posted image



_____________________________

happy mother of two girls!:))

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: sta koristite kao zastitu ??
18.5.2009 14:11:21   
Lalana
i ja sam se bas misure prepala, ko zna mozda i ja budem bas neki baksuz.user posted image
ja sam je trebala staviti sada ovog mjeseca medjutim zbog prevelikog straha ostavila sam do slijedece menstruacije.user posted image
a sada nakon ovog tvog iskustva, uhhhhh, valja mi se nakaniti.
valjda skupim hrabrosti nekada jer bolje mi je to nego sad trudnoca a tek sam se porodila.
ipak hvala ti na podijeljenom iskustvu drago mi je da se sve dobro zavrsilo.user posted image

(odgovor članu mama_sam)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: sta koristite kao zastitu ??
18.5.2009 14:26:05   
mišur
Lalana, samo stavljanje stvarno ne boli, skoro da se i ne osjeti...Nemaš se čega bojati...
A pretpostavljam da je ista stvar i sa vađenjem...
Ja sam je stavila odmah nakon poroda, baš iz razloga da mi se ne desi nova trudnoća, a beba mala...
I super sam je prihvatila, nikakvih problema ni komplikacija...
Do momenta vađenja...user posted image

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: sta koristite kao zastitu ??
19.5.2009 16:29:55   
Crazy little thing
Omg, e sad me baš muči ovo pitanje.. Tek smo jednom imli odnos poslje poroda, ito nakon četrdeset i kusur, i boljelo me tako da mislim da ću još malo pričekati, ali tad smo koristili kondom, i mislim da će nam to ostati zaštita još neko vrijeme, ali ne mislim da će biti trajno rješenje, kao prvo, nije mi jasno zašto su tako skupi, a ja kad poželim mogu dvije kutije u noći strusit user posted image .. Dojim pa od tableta ništa, spirala mi nekako nije higijenska iskreno s tim končićem što viri a i sama ideja mi se ne sviđa. Prije sam nekad pila Yasmin, sve ok bilo.. I to ću najvjerovatnije i kasnije.. Ali sad još dojim.. i što sad.. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Malena, 31.03.2009.

you don't make up for your sins in church. You do it in the streets.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: sta koristite kao zastitu ??
21.5.2009 0:14:02   
Golubica
Koristila sam LOGEST nekih 5 mjeseci. Obzirom da sam imala uzasne glavobolje sada sam ga prestala uzimati. Doktorica mi kaze da probam Yasmin ili Diane. Spiralu mi ne preporucuje zbog CR. Bas sam u nedoumici sta da radim, jer zaista sada ne planiram drugu bebu, a kondom mi nije siguran.user posted image user posted image

_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu Crazy little thing)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: sta koristite kao zastitu ??
21.5.2009 0:17:12   
dinciii
IZVORNA PORUKA: Golubica

Koristila sam LOGEST nekih 5 mjeseci. Obzirom da sam imala uzasne glavobolje sada sam ga prestala uzimati. Doktorica mi kaze da probam Yasmin ili Diane. Spiralu mi ne preporucuje zbog CR. Bas sam u nedoumici sta da radim, jer zaista sada ne planiram drugu bebu, a kondom mi nije siguran.user posted image user posted image


ne znam jesil citala da su od jasmine umrle 3 cure,i znam od drugarica ko ih je koristio da im nisu godile a diane mi drugarica koristi i nezali se,pa bi ti te savjetovala da probas te.

ja koristim gynovim i zadovoljna sam,nit sam se udebljala nit imam glavobolje,ama bas nista...


Sretno user posted image


_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: sta koristite kao zastitu ??
21.5.2009 6:58:21   
mišur
IZVORNA PORUKA: Crazy little thing

Dojim pa od tableta ništa, spirala mi nekako nije higijenska iskreno s tim končićem što viri a i sama ideja mi se ne sviđa. Prije sam nekad pila Yasmin, sve ok bilo.. I to ću najvjerovatnije i kasnije.. Ali sad još dojim.. i što sad.. user posted image user posted image user posted image


Samo da ti pojasnim da končić ne viri vaniuser posted image , već je duboko unutra...
Ti ga ne vidiš, a mm ništa ne osjeti...user posted image
Samo ga dr može vidjeti na pregledu...

(odgovor članu Crazy little thing)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: sta koristite kao zastitu ??
21.5.2009 9:12:44   
idana_85
Citam i neki dan u novinama da se mogu uzimati tablete dok se doji,ali neke koje samo sadrze progestrogen....
Sto se tice tih standardnih, prijateljici su dali Dianne pa je imala pravo problema, jer imaju neke velike kolicine hormona, pa to nosi i odredjene nus pojave. Ja sam prije trudnoce koristila Triquillar i bila sam bas zadovoljna. A sada vise ne znam ni sta bih. Kondomi nam ne odgovaraju ni jednom, ja bih opet na tableticu, on se nesto buni zbog dojenja...ma ne znam. Ionako sam ja bila kod njega na stand by, sad je on kod mene...to je najbolja zastitauser posted image user posted image user posted image

crazy little thing....zavidim ti, slacu ti koju kutijicu kondoma mjesecno... a to sto te bolilo...mozda se nisi dovoljno opustila ili uzivala. Mene 23 dan nije nimalo bolilo, al sam ga fakat bila pozelila.user posted image

< Poruku je uredio idana_85 -- 21.5.2009 9:13:42 >


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: sta koristite kao zastitu ??
21.5.2009 19:42:24   
dana3
IZVORNA PORUKA: mišur..
Samo da ti pojasnim da končić ne viri vaniuser posted image , već je duboko unutra...
Ti ga ne vidiš, a mm ništa ne osjeti...user posted image
Samo ga dr može vidjeti na pregledu...










Koncic ipak malo viri vani i ako polako prstom trazis moras ga napipati inace spirala nije u odgovarajucem polozaju.ne mozes vidjeti koncic ali se napipati mora.
ja imam mirena spiralu vec 4 mjeseca i napipavanjem kocnica se kontrolise spirala.ako se koncic ne  moze napipati,moze da znaci da se pomjerila s mjesta i tad se mora otici doktoru na pregled jer je poznato da trudnoca preko spirale moze(a ne mora) da izazove anomalije kod ploda

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: sta koristite kao zastitu ??
22.5.2009 8:30:38   
mišur
Moj nije virio vani nimalo...
Nekako mi je to nelogično da viri, kao tampon!
Mogla sam ga napipati kad gurnem prst unutra, i tada se jedva osjetio, ali vani nikad nije izviriouser posted image
Možda je sa mirena spiralom drugačije, ja sam imala običnu...

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: sta koristite kao zastitu ??
22.5.2009 8:37:38   
mamy Sabina
Misure,nije ni meni končić virio vani,imala sam Mirenu
Isto tako metodom duboko gurnutog prsta sam ga mogla napipatiuser posted image user posted image


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: sta koristite kao zastitu ??
22.5.2009 15:08:42   
dana3
da metodom duboko gurnutog prsta ali se mora napipati a ako ne onda trk na preglede


ebo vas jes vam metodauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *