|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
8.9.2008 10:12:34   
boogy woogy
user posted image user posted image user posted image Imas nasu podrsku!

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
9.9.2008 1:28:48   
suncan_dan
1 bolje od pre???????? bas ti je smjesan doktor user posted image

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
9.9.2008 12:46:36   
mivica
ma nije moj, doktorica kod koje idem bila je na godisnjem. Ma ljudi kazem vam, ja vise pedijatrima ne vjerujem, vise vjerujem zenama sa foruma i njihovim licnim iskustvima. Mada, primjetila sam da mi od HIPP 1 ima rijedje grceve nego sto je imao sa pre user posted image Da li je to zbog hrane, ne znam, ali eto bolje i spava. Navecer mu pred spavanje dam dohranu i samo mi se hB jednom budi u toku noci, negdje oko 4:30, ko navijen user posted image


_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
9.9.2008 20:46:42   
suncan_dan
to moze bit, jer 1 ima mlijecni secer u sebi, i poboljsaje zato stolicu i grcice.


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
11.9.2008 0:04:02   
novi clan
user posted image user posted image mojoj bebi je 2 mjeseca i 15 dana prvih mjesec dana je iskljucivo dojila a poslije sam pocela da joj dodajem po jednu flasicu dnevno hipp 1 jer mislim da nemam dovoljno mlijekauser posted image
Ali imam problem jer beba nema stolicu po nekoliko dana imate li vi slicnih problema

Molim za savjet unaprijed hvala user posted image

< Poruku je uredio Emina RR -- 11.9.2008 11:04:26 >

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
11.9.2008 0:22:39   
suncan_dan
dali je imala kad si samo dojila redovnu stolicu?

< Poruku je uredio Emina RR -- 11.9.2008 11:04:13 >


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu novi clan)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
11.9.2008 10:50:12   
bebano
A zasto odmah hipp 1? ja sam svom bebacu pocela davati hipp pre i stolica mu je super. juce sam pitala patronaznu da li da predjem na hipp 1, jer je njemu 3 mjeseca i 2 sedmice, a oni mi kaze da slobodno nastavim sa hipp pre jer beba super napreduje, a hipp pre je najslicniji majcinom mlijeku. rekla mi je da od svih drugihj moze imati problema sa stolicom, jer su puno "teze" za probavu. eto to je moje iskustvo. 

< Poruku je uredio Emina RR -- 11.9.2008 11:04:03 >

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
11.9.2008 15:31:22   
mivica
Ma kazem vam ja svak ima svoju pricu, moj Bakir ima redovno stolicu od HIPP 1, ustvari 1-2 dnevno. Ja mislim da je to normalno. A eto meni rekli da je Hipp pre za nedonoscad i ako beba pocne fino napredovati da se predje na Hipp 1!!! Ma sve je to individualno, zavisi od bebe do bebe sta kome odgovara. Ja sam Bakira znala ponekad razgolititi i raditi mu vjezbice za kukove i on bi onda imao stolicu. Valjda im to pomaze da se oslobode gasova pa i stolice user posted image

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
11.9.2008 20:37:31   
suncan_dan
novi clan, kako pravis flasicu, da nestavis premalo vode???

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
11.9.2008 23:34:04   
Visnja RR
Moja Asja je jos uvjek na Aptamil 1 ...a kad napuni 6 mjeseci (za dvadesetak dana) prelazimo na 2 user posted image  ...
i na uvodjenje sokica i hapica... to ce da bude cirkus user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
12.9.2008 22:22:35   
andji
Moj Sergej je dojio prvih mjesec,dok sam ja imala mlijeka,ali nekako to mu nikad nije bilo dovoljno,pa mi je pedijatrica rekla sa koristim bebelac1,a posle mjesec dana kad sam ja izgubila mlijeko skroz smo presli na bebelac1.Tad je već pio po 150ml  sa 6 mjeseci.Posle 6mj. sam prešla na kravlje vjestačko u vrećici,i to sam mu ga davala sa plazmom i pio je oko 180ml,medjutim,za mjesec je dobio samo 100gr. i to je bilo skroz malo.Tada mi je pedijatrica preporučila laktovit plus,i to pije sada oko 180ml,jede pomalo pasiranu domaću hranu,i dobija oko 250gr. mjesečno,sto je ok za njegov uzrast.Moj Sergej ima 10mj. imao je 8,600kg, prije 15 dana.A rodio se malenuser posted image ,2.900gr.Eto cure moje ja sam ovdje prvi put,ali odsad sam tu često da resavamo i pomazemo jedna drugoj,pusssa


_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
22.9.2008 15:57:37   
emina24
Moja beba Mak je star 2 mj i 9 dana. Poslije poroda nisam imala dovoljno mlijeka pa sam po savjetu patronažne počela dohranjivati. Koristim Aptamil 1 + jednom dnevno dojim (max). za 2 mj je dobio 3 kg (sada ima 6kg) i narastao 12 cm. Kažu mi  da je to previše i da će biti debeo. Davala sam mu 150 ml i puno mi je bljuckao pa sam smanjila na 120ml na svaka od 2,5 do 4 sata ali nakon što jede i shvati da nema više pravo počne plakati (uz suze) kao da se nije najeo pa mi ga bude žao. Da li je 120 ml previše ili premalo za bebu od 2 mj?

_____________________________

MAK 13.07.2008.

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
22.9.2008 22:11:14   
hanabanana
Beba ne plače samo zato što je gladna.

Tri kilograma za dva mjeseca je puno. Zašto dojiš samo jednom dnevno???

(odgovor članu emina24)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
12.10.2008 21:52:39   
Visnja RR
Da ne otvaram novu temu pitacu iskushe mame ovdje:
Koja je razlika izmedju aptamila1 i aptamila 2?
Asja je vec presla 6 m pa bih trebala preci na  aptimil 2...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
12.10.2008 22:32:10   
suncan_dan
visnja mozda ovde nades odgovor
http://www.ringeraja.ba/forum/Razlike_u_ad-mlijeku/m_89025/tm.htm


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
12.10.2008 22:41:05   
hanabanana
http://www.biofarm.hr/milupa2.php?id=13

Evo ovdje imaš odgovor.

Ako imaš mogućnosti, u Hrvatskoj se imaju uzeti Milupine mliječne kašice za djecu. Ja sam ih davala Hani budući da je isto koristila Aptamil, isti proizvodjač. Od šestog mjeseca joj je ta kašica mijenjala jedan mliječni obrok, davala sam joj na kašiku. U biti, ta mliječna kašica ima u sastavu 70 % adaptiranog mlijeka koje dijete ionako već pije, a dodaci mogu biti različiti: riža, kukuruz, kasnije žitarice sa glutenom.

Jako mi je žao što ih više ne nabavljaju u BiH, ja sam direktno zvala predstavništvo u Š. Brijeg, kažu mi da im se nije isplatilo jer su bile skuplje od konkurencije, i da jednostavno nisu mogli da se izbore. Primjera radi, ta njihova mliječna kašica je koštala oko 5 KM, a razna Lina su po 2,5 KM.

http://www.biofarm.hr/milupa2.php?id=71

Evo to je to. Ali ja nisam davala ovako  kako oni savjetuju, nego sam pomjerala za dva mjeseca. AKo kažu od 6 ja sam davala od 8 mjeseci, ali joj nisam nikada dala čokoladne. Najviše ove kukurzne, rižine i ove sa 7 žitarica.


< Poruku je uredio hanabanana -- 12.10.2008 22:43:11 >

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
12.10.2008 22:55:19   
Visnja RR
Hvala user posted image
samo me jos zanima da li je prelazak sa 1 na 2 nesto sto sama majka kao odluci ili...?
Jer citam kako neko vec sa 4 m predje na Apatamil 2 a neko sa 6 dok neko i sa 8... Sta je to na sto treba gledati da bi smo presli na 2 ?
Iako cu za dva dana na vakcinu i tada cu razgovarati s pedijatricom ipak zelim i vasa misljenja jer nekad i pedijatrice "lupe"user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
12.10.2008 23:00:30   
hanabanana
Meni je Hana imala velikih problema sa stomakom kada je počela piti adaptirano, krenuli smo sa Aptamilom 1. Stalni grčevi, nadutost, stolicu nije imala po par dana, a onaj dan kada je ima prvo bi otplakala dva sata. Bilo je to strašno, ali sreća ne dugo. Ja malo tražila, i skontam da bi joj Conformil bolje odgovarao. Bila sam upravu, pila ga je do punih pet mjeseci. Onda samo lagano krenuli sa nadohranom, pa sam joj tako regulisala stolicu, a vjerovatno su i crijeva već bila razvijenija. Tako da smo sa šest mjeseci počeli piti Aptamil 2. A negdje sa punih 10 smo prešli na tricu.

Medjutim, sada vidim da su to izmijenili, kada je Hana pila adaptirano bilo je:
Aptamil 1 - do puna 4 mjeseca
Aptamil 2 - do punih 8 mjeseci
Aptamil 3 - od 9 mjeseca pa nadalje.
Sada vidim da je to promijenjeno. Malo su pomjerili parametre. Zašto, nisam obračala pažnju. Moja Hana je do 4 godine htjela piti svoj Aptamil, ujutro i naveće, a inače je pila i ovo obično mlijeko.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
12.10.2008 23:03:27   
Visnja RR
Primjetila sam da Aptamil koji mi kupujemo u SA ima drugacije pakovanje od ovog na stranici koju si postavila... i na kutiji pise da je 2 od 6 mjeseci...
grrr samo nam prave konfuziju user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
12.10.2008 23:11:57   
hanabanana
To je uredu. Milupa je promijenila ambalažu, ali ovi nisu updatali stranicu. Ne brini.
Meni se više svidjao onaj stari način pakovanja.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
13.10.2008 9:28:39   
Emina*
Visnja, ako se povecava broj obroka dnevno, tj. ako se smanjuje vrijeme izmedju obroka
(mlijeko bebu ne drzi dovoljno, nije joj dovoljno da je zasiti odredjeni vremenski period),
onda prelazis na veci broj, u tvom slucaju br 2....

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
13.10.2008 9:37:28   
ElmaB
Mi smo presli sa punih 6 mjeseci na Aptamil 2. I dalje jesu svaka cetiri sata, bez obzira sto na kutiji pise drugacije. Sta cu kada su gladni! A, i poceli su jesti kasice, pa onda sve to kombinujemo!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
13.10.2008 17:21:38   
Visnja RR
Ama moja Asja je muhanata kod nje ne vazi sta pise na kutiji...jede svaka 3 sata po 120ml... jedino u toku noci nakon prvog budjenja pojede  150 ml a drugog 120 ml opet
Tako da ona otprilike jede u
5, 9, 12, 15, 18 po 120 ml
a u 21 i oko 2   150

Ali obicno flasicu u 5 , 9 i 12  ne smaze do kraja ostane nekih 20 ml

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
13.10.2008 19:39:33   
suncan_dan
visnja mi smo vec presli na 2, ima malenoj sad 7mj, vec dajem od neki 5,5-6mj
presli smo iz tog razloga jer bebi treba vise vitamina. a do sada sam koristila aptamil pre, aptamil comfort, aptamil 1 i sada 2 uvijek je jela 120ml svaka neka 3 sata user posted image kao i tvoja osim da moja spava preko noci.


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
15.10.2008 13:02:02   
mamina princeza
mojoj bebi je sada 3 mjeseca i 11 dana pijemo hipp 1 odavno sa 4. puna mjeseca se moze preci na hipp 2. Medjutim evo sta se desava sa nasim obrocima. Donedavno moja se ponasala slicno kao Visnjina Asja jela jemanje obroke cesce onda je povecala kolicinu obroka pa sad a pojede negdje izmedju 150-180 ml - sto je meni bilo drago jer sam mislila smanjice broj obroka - jer na kutiji po pravilu pise da treba jesti 5x180 ml.
Mi smo doveli do 6 obroka - ne moze rjedje nikako:)

Al u zadnjih par dana ona popije skoro cijelu flasicu od 180 ml a za 3 sata je vec gladan. Mislim da joj mozda hipp 1 vise nije dovoljan - ma dogurat cemo nekako do hipp 2 do 4. mjeseca al me interesuje vase misljenje da li je to razlog - kao sto je Emina negdje gore navela u takvim slucajevima beba obicno trazi jacu hranu

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *