|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
12.12.2008 12:29:50   
mamina princeza
A joj draga moja ... ma ne mogu zamisliti kako bi je hranila ako skroz odbaci mlijeko....jos se trudim na svaki moguci nacin da se vrati u normalu...i ona sve drugo hoce da pije...ne znam ako se ovako nastavi moracu pitati doktore sta da radim ...
ona isto skoro sve drugo hoce da jede i ono sto joj ja pravim i kupovno...ma samo da je na kasikicu ...

ja sam kao mala prestala koristiti flasicu sa 4 mjeseca - nadam se da u tome nije na mene:)

ma rano mi je jos za hipp 3 i da probam on sad ide ja mislim tek od 8 mjeseci - a njoj je tek manje od 5,5.
Uskoro se spremamamo na uvodjenje glutena mada ga je vec slucajno probala , pa cemo poslije te faze probati dodavati keks ili kasiku sokolina ili nesto...samo eto bar da napunimo 6 mjeseci a do tad...uh nek mi je Bog na pomoci:)

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
13.12.2008 10:03:57   
teta berta
Pozdrav.

Znam kako ti je, jer bebi je u tom uzrastu mlijeko još uvijek najbitnije. ne znam hoću li ti puno pomoći, ali da probaš kupiti neku drugu vrstu flašice. Moja beba je poslije poroda bila u bolnici i hranili su je na flašicu sa tri rupice tako da sam muku mučila dok je nisam navikla na onu sa jednom rupicom koja je za nju i naj bolja. To su one aventove bočice koje su po meni najbolje napravljene tako da joj fino "sjeda" u usta. Kada bi joj poslije davala čaj iz nukove bočice koja je oblikom "dude" posve različita odbijala ga je. Mislila sam da je problem u čaju, ali problem je bio u bočici. Čim sam joj stavila čaj u aventovu bočicu odmah ga je prihvatila i sad popije 100 ml.čaja bez problema kako kamilicu tako i komorač. pa eto probaj uzeti ako već ne koristiš te aventove bočice ja mislim da imaju "dude" prilagođene za određenu dob djeteta. ja svojoj bebani dajem još sa onim na kojim piše br.1.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
13.12.2008 10:05:48   
teta berta
P.S. Beba mi je najbolje i najbrže prihvatila aptamil.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
13.12.2008 10:18:52   
mamina princeza
Mi od samog pocetka koristimo aventove flasice....sad smo na tri rupice za hapu a dvije za caj.  Ne vjerujem da je do toga jer i caj pije iz aventove pa joj je ok. A promjenila sam samo onu dud bas juce prekjuce misleci mozda je do nje iako smo je skoro mjenjali al nije ni to...mozemo kupiti nukovu da probam i to

Ne znam , toliko se umorim od pokusaja hranjenja da se i isplacem na kraju. Toliko me strah da skroz ne odbije mlijeko jer stvarno ali bas stvarno ne znam kako bi je hranila.


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
13.12.2008 10:56:15   
teta berta
a da joj pokušaš dat mlijeko na šprcu ili kašikicu. Pogledaj joj desni jesu li bolne i otečene moja frendica imača sličan problem kod nje bili problemi sa desnima. ako bude odbijala mlijeko na taj način probaj neku drugu vrstu mlijeka.....

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
13.12.2008 11:05:38   
Amrino
Zasto ne probas dati mlijeko iz obicne case? Moj Hamza je vodu pio iz case od samog pocetka. Flasicu nikada nije koristio.
Mozda da joj jedno vrijme izbacic caj- nekih par dana? Sokici i cajevi najvise zasite dijete. Napuni im se stomacic tecnoscu.
Koliko ima obroka cvrste hrane?
U prvih godinu dana mlijeko je osnovna hrana bebi i u periodu od 6 mjeseci trebala bi imati samo jedan obrok krute hrane- sve ostalo mlijeko.
Koliko dana si pokusavala da joj ne dajes nista osim mlijeka?


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
13.12.2008 12:09:50   
ElmaB
Nemoj se sekirati. Pokusaj da mozda napravis malo veci razmak izmedju obroka, pa kada bas ogladni htjece. To se i meni desava. Recimo Lana vise voli jesti na kasiku nego piti mlijeko. Moja Tea je sa 8 mjeseci skroz odbacila mlijeko. Ja se nisam sekirala jer je lijepo napredovala. Ne bi ni valjalo da samo pije mlijeko, a da od cvrste hrane nece nista.Tvojoj ce ako Bog da uskoro 6 mjeseci i slobodno neka ima dva cvrsta obroka!

Pozdrav i ljubi curu!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
13.12.2008 12:22:08   
mamina princeza
Cesto joj se upale desni js od treceg mjeseca zubi ko da krenu pa stanu:) smjesno al stvarno tako izgleda budu natecene pa prodju i tako , al trenutno nisu....( nemamo ni jednog zuba)
Ne znam kako bi joj dala iz case - mislis on sa ruckicama ili? Strah me zato sto se jedno vrijeme dosta zagrcnjavala i sa flasicom kad smo tek presli na 3 rupice pa je bas gubila dah a o tome sam negdje i pisala...
Ona je definitvno beba koja voli kasiku cim je ugleda a da joj dajem mlijeko na kasiku...nesto mi se to ne cini bas kao rjesenje, al eto ako nista drugo ne upali i to cemo.
Ne mogu joj iskljuciti caj jer ona bas trazi caj ...place i dok se ne napije nece prestati...sokice  i nece izuzev u rijetkim prilikama.

Sad za sad bar nesto popije mlijeka a ostalo joj ubacujem u kasice ili sa zitaricama. Ali me brine zato sto je to sve tezi proces...

Probala sam bez druge hrane par dana al je bilo isto cak jos gore jer je bila gladna i placljiva al flasicu svejedno nije htjela. A i kao sto sam pisala ista situacija se desila i prije kad nije nista od dohrane ni probala, pa je proslo al tek nakon sto smo sa hipp 1 presli na hipp 2.

Hvala Bogu vesela je i napredna pa me to tjesi:)




< Poruku je uredio mamina princeza -- 13.12.2008 12:24:07 >


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
13.12.2008 12:40:57   
SAMRAAA
Moj Admin ima 8 mjeseci..od rođenja je na adaptiranom...jede Humanu..Prvo je bila Humana 1 a sa 6 mj smo prešli na Humanu 2..

_____________________________

Moje prvo sunce..

Admin 03.04.2008.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
15.12.2008 21:31:44   
mamina princeza
danas sam kupila aptamil i do sada je pojela tri flasice bez problema , nadam se da je problem rjesen da joj se samo hipp prestao svidjat a ne da podbija svako mlijeko....

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu SAMRAAA)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
16.12.2008 0:02:11   
teta berta
eto vidiš meni je aptamil nekeko najbolji i moja bebe ga je odlično prihvatila

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
16.12.2008 9:16:06   
tea lana
Moja Lana je do petog mjeseca prvo dojila pa onda Hipp i na kraju je jednostavno pocela odbijati mlijeko.I danas sad joj je 18mj.dijetetu cim se prinese mlijeko ili u hrani osijeti njegov okus kao cokolino ima nagon za povracanje.Sva sreca pa voli jogurt i dnevno casu jogurta popije inace dijete mlijeko ne bi ni okusila.Mi smo nakon tog njenog odbijanja pokusali i sa aptamilom,kasnije vindijino kozije i na svako ima istu reakciju nagon na povracanje.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
16.12.2008 11:45:47   
mamina princeza
ja sam kao mala rano prestala piti adaptirano nastavila sam sa kravljim ....onda sam i to smanjivala...i dan danas pijem vrlo malo mlijeka a skoro sve mlijecne proizvode ne volim...bas ne mogu da ih jedem...
svi se cude kao imam zube i kosti koliko malo mlijeka cijeli zivot pijem...


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
16.12.2008 15:01:26   
mamina princeza
i opet ista prica...aptamil je izgledsa samo juce bio dobar... sad opet ni mrvicu... uh

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
27.12.2008 16:51:32   
dinciii
ja posto nemam bas dovoljno mlijeka moram nadohranjivati...a sta sam jos primjetila kad je dojim brze mi ogladni nego kad pije iz flasice...i kupila sam aptamil pre i prihvatila ga je odlicno...preko noci joj dajem aptamil i spava po 5 sati...A avent bocice koristim....

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
27.12.2008 21:00:45   
Amrino
IZVORNA PORUKA: dinciii

ja posto nemam bas dovoljno mlijeka moram nadohranjivati...a sta sam jos primjetila kad je dojim brze mi ogladni nego kad pije iz flasice...i kupila sam aptamil pre i prihvatila ga je odlicno...preko noci joj dajem aptamil i spava po 5 sati...A avent bocice koristim....


To je zato jer AD mlijeku treba 2 sata da ga beba svari a majcino mlijeko beba vari odmah.

< Poruku je uredio Amrino RR -- 27.12.2008 21:01:06 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
29.1.2009 12:35:43   
bebano
Drage zenice, ne znam gdje da ovo stavim, pa da ne otvaram novu temu mislim da najvise odgovara ovdje. Ma procitah maloprije nesto sto me je prilicno uznemirilo, a to je da je Aptamil mlijeko u prahu povuceno iz Srbije jer je neispravo. E sada nemam pojma da li se to odnosi i na nase trziste, uglavnom da ne objasnjavam evo vam link gdje sam to procitala: 
http://www.bebac.com/index.php?show=category&int_catID=466

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
30.1.2009 0:04:43   
dinciii
pa logicno ako nesto nadjes u mlijeku da neces to bebici dati....ipak su oni najbolji na trzistu.al opet svako ima svoje...ja koristim aptamil pre i dosada sam prezadovoljna jer jedino mi to mala prihvatila...al dobro je neka su dali u javnost radi sigurnosti djece...

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
6.2.2009 14:10:42   
teta berta
ako netko ima iskustva sa prelaskom sa aptamila 1 na aptamil 2 molila bih da ga podjeli sa mnom. beba ima 6 mj.i prešli bi na 2 ali me strah da neće htjeti...

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
9.2.2009 10:01:34   
haidy
Teta Beta, moju beba je super prihvatila Aptamil 2 i cak joj se vise svidja nego jedinica.
Ali ja bih sad presla na HIPP. je li neko od vas imao iskustva sa prelaskom sa aptamila na HIPP i kako je beba prihvatila?
danas trebam ici u kupovinu, pa vas molim ako imate iskustva da mi odogovorte.user posted image


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
10.2.2009 16:50:15   
teta berta
ja sam probala bebi dati hipp i nije ga htjela pa smo ostali na aptamilu ne znam zasto bi mijenjala...

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
10.2.2009 17:03:36   
haidy
Ma predomislila sam seuser posted image necu ga mijenjati.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
29.3.2009 18:26:21   
Daja_sa
Trebao bi mi savjetuser posted image ...Moja beba danas puni 6 mjeseci i trebale bi preci na Aptamil 2...jel potrebno postepeno uvoditi ili mogu odmah zamjeniti sve obroke user posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
29.3.2009 18:57:13   
haidy
Ja sam odmah presla i nije bilo nikakvih problema, bebi se vise svidja nego Aptamil 1. samo joj je bilo malo 120 ml koliko je preporuceni za taj uzrast, pa sam joj ja davala 150.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje)
29.3.2009 19:06:02   
Visnja RR
i mi smo odmah presli na na Apatamil2... koliko ce beba popiti ces sama vidjeti procjeniti... kolicinu i broj flasica svaka beba sama sebi odredi a ti je samo prati...mi nikad nismo bili po onoj tabeli ... ali kolicinski za cjeli dan da... mi za sedam dana prelazimo na 3 user posted image  

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *