|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kako pozvati roditelja na odgovornost pre...
21.6.2010 15:29:51   
M kao Mama
Majke mi, možeš kazati da sam glupa ili luda, ali ja sam mislila da je taj dio predviđen za djecu, da tu sjede, fakat sam tako mislila, pune tri godine, još pogotovo jer na onoj plastici piše čini mi se do 20 kg,

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: kako pozvati roditelja na odgovornost pre...
21.6.2010 15:31:57   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: chuci

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mama alma RR


ja ja nikada nebih na cesti pisla nekome i rekla nemoj djete stavljati u koloica moje je tako palo...
kad sam ja bila toliko pametna da stavim dijete u polozaj za pad znači to je istom mjerom dobat roditelj kao ja pa je stavio svoje dijete...



Ovo se odnosilo na tržni centar i ona kolica za namirnice,a ne dječija kolica,

znam koja kolica...koji će mi vrag dijete u kolicima tržnog centra

sad meni palo ja stavila i onda druogom kažem nemoj...
nek stavi kad mu padne neće vise neboj se...user posted image user posted image user posted image



ako sma ja dobro shvatila osoba koja je to rekla ženi je radnica. nije njeno dijete palo. možda sam pogrešno shvatila.

nemoj odmah napadati user posted image ćđ


ma ne napadam...user posted image
radnica je pametna a roditelj nek se uvjeri jel to ispravno kad mu dijete kehne...nedo Bog...

ja sam bas pažljiva...garant mozda i pretjerujem...al u rizike ne pustam se...imama trsha totalni...
pa krpelj me kostao života kod djeteta na butini neki dan...sad u bastu u trenerci ide pa čak i da je 40 stepeniuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: kako pozvati roditelja na odgovornost pre...
21.6.2010 15:35:33   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Majke mi, možeš kazati da sam glupa ili luda, ali ja sam mislila da je taj dio predviđen za djecu, da tu sjede, fakat sam tako mislila, pune tri godine, još pogotovo jer na onoj plastici piše čini mi se do 20 kg,

ma nisma ti rekla da si glupa jarane...
nego ja nisma vidjela nacrtano dijete na toj plastici...ja sam skontala da tu mogu stavit 20 kg brasna ili paket soka i kisele ....dijete ja tu ne stavljam...vidim ja raja to radi...al bome ja nesmijem...jbg moja djeca pola draži sretnoga djetinstav ne osjete jer sam ja pažljiva.
Evo primjer Farah je prvi put bila u igraonici nedavno sa 16 mjeseci...al ja kad pomislim na njen bronhitis i kako je osjetljiva ja nju fino sakrijem od ostale populacije da joj ne prenesu neku bolestuser posted image user posted image user posted image

mm kaže da nisma normalna ponekad...al znam da je sretan sto nemamo neka atipična iskustva...a opet i sa svom pažnjom zavrsimo i u hitnoj i kod doktora i koristimo flastere jer padaju ekad ko sa kruskeuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: kako pozvati roditelja na odgovornost pre...
21.6.2010 15:36:00   
Dida79

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Majke mi, možeš kazati da sam glupa ili luda, ali ja sam mislila da je taj dio predviđen za djecu, da tu sjede, fakat sam tako mislila, pune tri godine, još pogotovo jer na onoj plastici piše čini mi se do 20 kg,


Pa i ja svog malca stavim tu ali se nikad ne odmicem od kolica...ako nece da sjedi na tome ja fino ostavim kolica i uzmem malu korpu jer ne mogu ja njega ganjati sa kolicima po centru

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: kako pozvati roditelja na odgovornost pre...
21.6.2010 15:36:10   
chuci
ja sam ubjeđena da sam na tom dijelu kolica u nekom od centara vidjela da je nactano dijete tu.

a što bi inače bile one rupe za noge da se probaceuser posted image mislim za šta juser posted image e to


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: kako pozvati roditelja na odgovornost pre...
21.6.2010 15:37:49   
Dida79

IZVORNA PORUKA: chuci

ja sam ubjeđena da sam na tom dijelu kolica u nekom od centara vidjela da je nactano dijete tu.

a što bi inače bile one rupe za noge da se probaceuser posted image mislim za šta juser posted image e to



Ma za dijete do 20- 15 kg kako na kojim pise

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: kako pozvati roditelja na odgovornost pre...
21.6.2010 15:39:37   
Hanady RR
mozda to i jeste za to...al garant meni nije prirodno da mi dijete tu sjediuser posted image


sta ja se domaknem do police da uzmeme recimo neki sir izaberem i ono se prevrneuser posted image user posted image user posted image

ok mozda je to za to al ja nebih hvala...evo starijoj će u petak 4 godine nikada nije sjela tu a idemo i u knzum i do i merkator i interex...najmanje 1 u 15 dana.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: kako pozvati roditelja na odgovornost pre...
21.6.2010 16:32:54   
emma.L
 na šta ovo iziđe user posted image
E ja Emu tu stavim i fino kupujemo i neka mi neko slučajno kaže "nemoj" user posted image . Ma zezam se. Odmakli smo se od teme. Chuci, ako si mislila samo na naše mišljenje o takvim roditeljima, ja isto to ne shvatam. Kad sam neki dan čula da je beba poginula jer nije bila u AS (da se razumijemo, mogao je ishod biti isti, ali ipak), prvo sam pomislila da te roditelje treba poslati na robiju user posted image  (iako su dovoljno, i previše, kažnjeni). S druge strane, naši prijatelji su malenu od godinu stavljali SAMU naprijed (kao, zavezana je, a ja bukvalno milim ulicom) i nije mi napamet palo da nešto kažem. Fakultetski su obrazovani, gradska raja kojoj je dostupan svaki oblik informiranja, čitali su silne enciklopedije prije nego što se beba rodila, i eto. A možeš i zamisliti reakciju kad bih im ja što rekla na to. Oni jednostavno misle da je to ok.


_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: kako pozvati roditelja na odgovornost pre...
21.6.2010 16:38:41   
Hanady RR
emma to i ja pričam cijelo vrijeme...ja svoje dijete ne stavljam u kolica a svi neka stave...sta je to mene briga....


mislim da ne mozemo ljude tjerati da razmisljaju uvijek kao mi po pitanju roditeljstva...

ja sam sokirana kada vidim da jedna otac stavi sina od 4-5 god za volan u svoje krilo...
al taj oitac misli da je cool a dijete uživa...naravno zabranjeno voće je najprivlačnije.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: kako pozvati roditelja na odgovornost pre...
21.6.2010 16:42:19   
acudesa
IZVORNA PORUKA: chuci

ja sam ubjeđena da sam na tom dijelu kolica u nekom od centara vidjela da je nactano dijete tu.

a što bi inače bile one rupe za noge da se probaceuser posted image mislim za šta juser posted image e to


u interexu, znači nactrano je dijete..to je za njega...a, može i brašno i mlijeko

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: kako pozvati roditelja na odgovornost pre...
21.6.2010 16:44:57   
acudesa
cuchi, ja još uvijem nisam dokučila na kakve neodgovorne roditelje ti misliš..tipa-dugoročnije, ozbiljnije probleme, zdravstvene probleme..???

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: kako pozvati roditelja na odgovornost pre...
21.6.2010 16:51:20   
mynxlee
Taj dio na kolicima i jeste previdjen za djecu, da ih mozes lijepo staviti, da ne vuces i djecija kolica i ta kolica po trgovini. U nekim trgovinama, posebno u onim koje su specijalizovane za djecije stvari, imas kolica na koja mozes pricvrstiti auto-sjedalicu ili ''maxi cosi'', kako to uopsteno zovu.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: kako pozvati roditelja na odgovornost pre...
21.6.2010 17:36:43   
chuci
IZVORNA PORUKA: acudesa RR

cuchi, ja još uvijem nisam dokučila na kakve neodgovorne roditelje ti misliš..tipa-dugoročnije, ozbiljnije probleme, zdravstvene probleme..???


mislila sam na bilo koji vid neodgovornosti. od toga da dijete koje se inače vozi u as, može s nanom do merkatora u njenom autu bez as, dakle trenutno, do onih ozbiljnijih stvari, koje ugrožavaju zdravlje djeteta.
nije mi sada jasno kako neke forumašice odmah na mene drvlje i kamenje pusti svakome d odgaja svoje dijete. ja nikoga nisam ni u šta ubjeđivala, samo mi nije jasno pa sam htjela da vidim kako i drugi razmišljaju.

evo sad imamo primjer ovih kolica za kupovinu. hanady je neodgovorno staviti dijete u to, a nekom drugom je sasvim normalno. sad kad se obrazloži ima logike i jedno i drugo mišljenje.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: kako pozvati roditelja na odgovornost pre...
21.6.2010 17:38:31   
škorpija
o bože ne mogu vjerovati o čemu se ovdje raspravljauser posted image , i ja sma skontala da je taj hepek na kolicima za djecu jer sam vidjela da drugi roditelji stavljaju svoju pa sma jedva čekala da moj poraste dovoljno d amogu da ga tu "utaknem". eh pošto je on počeo da liže i glođe ručku za guranje kolica, odustala sma od te prakse jer mogu misliti kako je to prljavouser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: kako pozvati roditelja na odgovornost pre...
21.6.2010 17:40:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: škorpija

o bože ne mogu vjerovati o čemu se ovdje raspravljauser posted image , i ja sma skontala da je taj hepek na kolicima za djecu jer sam vidjela da drugi roditelji stavljaju svoju pa sma jedva čekala da moj poraste dovoljno d amogu da ga tu "utaknem". eh pošto je on počeo da liže i glođe ručku za guranje kolica, odustala sma od te prakse jer mogu misliti kako je to prljavouser posted image
e, kada vidis jednu budalu da brise s vlaznim maramicama drsku...to sam jauser posted image user posted image

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 90
   RE: kako pozvati roditelja na odgovornost pre...
21.6.2010 17:43:02   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: chuci

IZVORNA PORUKA: acudesa RR

cuchi, ja još uvijem nisam dokučila na kakve neodgovorne roditelje ti misliš..tipa-dugoročnije, ozbiljnije probleme, zdravstvene probleme..???


mislila sam na bilo koji vid neodgovornosti. od toga da dijete koje se inače vozi u as, može s nanom do merkatora u njenom autu bez as, dakle trenutno, do onih ozbiljnijih stvari, koje ugrožavaju zdravlje djeteta.
nije mi sada jasno kako neke forumašice odmah na mene drvlje i kamenje pusti svakome d odgaja svoje dijete. ja nikoga nisam ni u šta ubjeđivala, samo mi nije jasno pa sam htjela da vidim kako i drugi razmišljaju.

evo sad imamo primjer ovih kolica za kupovinu. hanady je neodgovorno staviti dijete u to, a nekom drugom je sasvim normalno. sad kad se obrazloži ima logike i jedno i drugo mišljenje.


pa upravo u tome je poenta cijele priče...
nije niko na tebe mila ni drvlje a kamenje pogodtovo nego tako je to u životu...
ljudi drugačije poimaju stavri...
ova kolica bila su savrsen primjer da se shvati sta je ustavri poenta cijela...
ja sam davala primjer staklene bočice...koliko mama pusti svoje dijete da pije sok iz bočice ili hapu i seta po kući...mislim na djecu preko ggodine starosti naravno...ja nisma nikada...

nije pogresno ni jedno ni drugo samo je poimanje drugačije...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: kako pozvati roditelja na odgovornost pre...
21.6.2010 17:43:43   
škorpija

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: škorpija

o bože ne mogu vjerovati o čemu se ovdje raspravljauser posted image , i ja sma skontala da je taj hepek na kolicima za djecu jer sam vidjela da drugi roditelji stavljaju svoju pa sma jedva čekala da moj poraste dovoljno d amogu da ga tu "utaknem". eh pošto je on počeo da liže i glođe ručku za guranje kolica, odustala sma od te prakse jer mogu misliti kako je to prljavouser posted image
e, kada vidis jednu budalu da brise s vlaznim maramicama drsku...to sam jauser posted image user posted image


nadam se da su alkoholne, jer te baje nije lako uništitit, a to za brisnaje nije čudno, pa ja se u tramvaju stalno držim za štangu preko maramiceuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: kako pozvati roditelja na odgovornost pre...
21.6.2010 17:51:09   
anidla
evo jedan uzasan slucaj sto se deso u Vel,.Kladusi, pa vi ocijenite u kakvom drustvu zivimo...

Djevijcica, 6 razred Osnovne skole...lagala je tati da nema niti jednu losu ocjenu...tata dolazi u skolu, i nadje puno neopravdanih casova, uzasne ocjene..

ispred skole istuce svoju kcrku,ubaci je u gepek auta i kuci...

i sta skola? nista! ostat ce kao covjek bez posla ako ga prijave...ma daj...user posted image fuj


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: kako pozvati roditelja na odgovornost pre...
21.6.2010 18:06:21   
vjestica
cuchi onda si malo nezgodno postavila naslov teme- kako pozvati roditelje na odgovornost je naslov teme i meni to zvuči kao kako dozvati pameti neodgovornog roditelji
osim toga pitala si jeli to tvoja odgovornost
naravno da tuđe dijete nije tvoja odgovornost
a sad mene zanima šta je poenta ove teme - kolektivno zgražavanje prema nekim roditeljima?
ili nešto konkretnije?



_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: kako pozvati roditelja na odgovornost pre...
21.6.2010 18:11:40   
škorpija
mislim da je tema dobro zamišljena, i meni je žao neke djece kad vidim da ih roditelji tuku (naročito ove maleuser posted image ), ali nažalost pozivanjem tih roditelja na odgovorsnot možda bih i ja dobila batine. osim toga žao mi je ka dvidim da bebu od 3 mjeseca hrane supom ili jagnjetinom s ražnja ali ne mješam s ejer nema koristi, uvjerila sma se do sad milion putauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: kako pozvati roditelja na odgovornost pre...
21.6.2010 18:19:00   
chuci
 vjestice poenta je pokušati shvatiti


ili ako je u pitanju nešto neshvatljivo onda se zgražatiuser posted image

šalim se, naravno. da se hoće javiti neko ko je davao supu djetetu od tri mjeseca da nam objasni zašto. možda ima neke logike u njegovom načinu razmišljanja.
evo ja nisam dosada, ali stavila bih dijete u ono sjedište. ali mi je isto tako jasno zašto neko ne bi, jer je hanady objasnila zašto ona ne bi.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: kako pozvati roditelja na odgovornost pre...
21.6.2010 18:21:00   
chuci
jah možda neko ima savjet kako je moguće bez pametovanja, koje smo "anije definisali, pozvati neodgovo"nog "oditelja na odgovo"nost'' pa neka teme zato, možda se neko javi sa iskustvom'' (ne jede nam hljeba što bi na"od "ekao )


ili ako baš nema nade da se s nekim o tome može civilizirano pričati onda nek administratori promijene naziv teme u: iskažite svoje frustracije zbog neodgovornosti nekih roditelja prema svojoj djeci user posted image


< Poruku je uredio chuci -- 21.6.2010 18:22:31 >


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: kako pozvati roditelja na odgovornost pre...
21.6.2010 18:22:54   
Trnoruzica

IZVORNA PORUKA: škorpija


IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: škorpija

o bože ne mogu vjerovati o čemu se ovdje raspravljauser posted image , i ja sma skontala da je taj hepek na kolicima za djecu jer sam vidjela da drugi roditelji stavljaju svoju pa sma jedva čekala da moj poraste dovoljno d amogu da ga tu "utaknem". eh pošto je on počeo da liže i glođe ručku za guranje kolica, odustala sma od te prakse jer mogu misliti kako je to prljavouser posted image
e, kada vidis jednu budalu da brise s vlaznim maramicama drsku...to sam jauser posted image user posted image


nadam se da su alkoholne, jer te baje nije lako uništitit, a to za brisnaje nije čudno, pa ja se u tramvaju stalno držim za štangu preko maramiceuser posted image


A ispitivanja su pokazala da najvise bakterija se upravo nalazi na tim ruckama. Cak vise nego i na wc solji, javnog toaleta user posted image

Moj odgovor na temu, nikako! Moje dijete moj problem, njihovo njihov problem, i gotovo. Odbrusim, ako cujem neke komentare, i bas me nije briga.
Opekla sam se par puta, ali iz najboljih mogucih namjera, jer sam htjela da savjetujem svoje 2 zaove. Rodila sam curica tri mjeseca prije nego ce one roditi svoju djecu.
Spomenula stetnost hodalice, pokoji savjet o dojenju, i na kraju sam ispala najgora. Vise nikome nista ne govorim, osim ako me ne pitaju, i svima lijepo user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: kako pozvati roditelja na odgovornost pre...
21.6.2010 19:58:05   
Anoniman
Idem malo ott,teacher vidim da si tu javi nam se na trece tromjesecje!!!!

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 99
   RE: kako pozvati roditelja na odgovornost pre...
21.6.2010 21:09:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: neki

Pa prvoj meni ide na zivce "savjet" da dajem djetetu od 'mj. grah(user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ) pa tako ne zelim ni ja nikome truniti kad dijete smije sjediti(npr.) i tome slicno...Tvoje dijete,tvoja briga,a moje,mojauser posted image

Potpisujem!
Samo razmislite kako vi reagujete kad su u pitanju vaše svekrve ili majke sa svojim savjetima od kojih vam se diže svaka dlaka na glavi. 
Kao što reče Hanady, kad me ko pita kako ja to radim, ja fino ispričam, ako ko traži savjet ja ga dam i to je to.  Svakom svoje. 
Mene čudno gledaju i zamjeraju mi što ja Esmi ne dajem grickalice i govore mi kako sam luda, kako djetetu uskraćujem hranu... al' eto, ja ipak držim do svoga i nikoga ne ubjeđujem da je, zapravo, ono što drugi rade pogrešno.

(odgovor članu neki)
  Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *