|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: bebe i ljeto
14.6.2010 18:38:40   
samedi
Moja Nejra se osula po licu i vratu,ne pomaze baby puder(Kosili) imam osjecaj da se od njega jos gore ospe,sav se pretvori u tecnost,sluzavo bude,valjda od znojenja.
Pojavila joj se i tjemenjaca,sta da radim s tim?
Teacher,obradova ti mene za to snizenje temperature,daj Boze!
Ja Nejri oblacim samo bodi,i navece spava u tome ali se ipak unervozi,danas nije nikako spavala!

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: bebe i ljeto
14.6.2010 18:54:08   
mama2009
ma kod mene je sve kako procitah postove drugacije......klimu palim sa bebom sam u drugoj prostoriji al hladim cijeli stan (nismo u prostoriji u kojoj puse)
nasla sam super puder i hvala do neba teti koja nam je preporucila ga......nema osipa po vratu od kada ga koristimo, u stanu mi je temperatura sa upaljenom klimom 25,5.............

nocu spava u tankom bodic dugih rikava i onim gacicama sa stopalima plus je pokrijem sa pamucnom dekicom

danju je samo u bodicu kratkih rukava

sto se tice krema zastitnih narucila sa Saljicevu


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: bebe i ljeto
14.6.2010 20:14:42   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: samedi

Moja Nejra se osula po licu i vratu,ne pomaze baby puder(Kosili) imam osjecaj da se od njega jos gore ospe,sav se pretvori u tecnost,sluzavo bude,valjda od znojenja.
Pojavila joj se i tjemenjaca,sta da radim s tim?
Teacher,obradova ti mene za to snizenje temperature,daj Boze!
Ja Nejri oblacim samo bodi,i navece spava u tome ali se ipak unervozi,danas nije nikako spavala!


Tjemenjača

imamo temu sa puno uspješnih savjeta.

Mery...tvoj post također tamo ću da prenesem


user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: bebe i ljeto
14.6.2010 21:02:41   
teacher75
lana maloprije 3 puta povratila user posted image sigurno od vrucine. bas sam se prepala, prvo je povratila skoro kompletan rucak- izgleda da nista nije svarila, a jela skoro 3 sata ranije. nakon toga je dojila pa odmah poslije i to povratila, pa nakon toga jos jednom user posted image sada pokusava da zaspi i nadam se da nece vise. mislim da nema temperaturu, ne znam jel od vrucine il od zubica, mozda joj hoce 1.zub- mada ja nista ne osjetim pod rukom. eh, kad nam je u stanu sauna, ne cudim se nimalo user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: bebe i ljeto
14.6.2010 21:08:47   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: teacher75

lana maloprije 3 puta povratila user posted image sigurno od vrucine. bas sam se prepala, prvo je povratila skoro kompletan rucak- izgleda da nista nije svarila, a jela skoro 3 sata ranije. nakon toga je dojila pa odmah poslije i to povratila, pa nakon toga jos jednom user posted image sada pokusava da zaspi i nadam se da nece vise. mislim da nema temperaturu, ne znam jel od vrucine il od zubica, mozda joj hoce 1.zub- mada ja nista ne osjetim pod rukom. eh, kad nam je u stanu sauna, ne cudim se nimalo user posted image

jesi li boravila sa njom na suncu danas...da nije dijete dobilo sunčanicu.
Mislim baš takoda povraća 3 puta...da nije virus ...kakva joj je stolica....
nemoj da misliš da nema temperaturu nego budi sigurna...izmjeri.
nemoj da me zezaš...pa povraćanje djetat od 8 mjeseci nije baš normalna pojava mila.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: bebe i ljeto
14.6.2010 21:56:49   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: teacher75

lana maloprije 3 puta povratila user posted image sigurno od vrucine. bas sam se prepala, prvo je povratila skoro kompletan rucak- izgleda da nista nije svarila, a jela skoro 3 sata ranije. nakon toga je dojila pa odmah poslije i to povratila, pa nakon toga jos jednom user posted image sada pokusava da zaspi i nadam se da nece vise. mislim da nema temperaturu, ne znam jel od vrucine il od zubica, mozda joj hoce 1.zub- mada ja nista ne osjetim pod rukom. eh, kad nam je u stanu sauna, ne cudim se nimalo user posted image

jesi li boravila sa njom na suncu danas...da nije dijete dobilo sunčanicu.
Mislim baš takoda povraća 3 puta...da nije virus ...kakva joj je stolica....
nemoj da misliš da nema temperaturu nego budi sigurna...izmjeri.
nemoj da me zezaš...pa povraćanje djetat od 8 mjeseci nije baš normalna pojava mila.


bila je vani ali u hladovini, nije nikako bila na suncu. stolica joj je meka, al nije proljev. ma i ja sam se nasekirala, al sad spava, valjda nece vise. i ja sam kontala da je suncanica, al nije bila na suncu, moze li je dobit samo od vrucine? pojma nemam. slabo i jede cvrstu hranu ovih dana i stolica joj je stalno meka, valjda od toga...


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: bebe i ljeto
14.6.2010 21:58:47   
teacher75
ma imam samo obicni toplomjer, ne mogu je sad buditi da mjerim temperaturu, ali na opip mi se cini da nema, nije vruca. bila je razigrana i normalno se ponasala i onda se odjednom probudila navecer io povratila, prvo rucak, pa je dojila pa onda i to sto je dojila, pa kasnije jos jednom malo-sve u roku od pola sata. poslije je opet zapsala, i spava evo vec vise od sat vremena

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: bebe i ljeto
14.6.2010 22:03:18   
chuci
ja danas bila kod doktora i rekla nam je doktorica da je bilo ovih dana dosta beba kod njih jer je bio toplotni udar a bebe ne podnose vrućinu, znači ne samo sunce, nego i vrućinu općenito.

prati ti nju dobro noćas, nadam se da će sve biti u redu


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: bebe i ljeto
14.6.2010 22:05:22   
teacher75
IZVORNA PORUKA: chuci

ja danas bila kod doktora i rekla nam je doktorica da je bilo ovih dana dosta beba kod njih jer je bio toplotni udar a bebe ne podnose vrućinu, znači ne samo sunce, nego i vrućinu općenito.

prati ti nju dobro noćas, nadam se da će sve biti u redu


i ja mislim da je to u pitanju jer niko ne moze shvatiti kako nam je u stanu vruce, ko god dodje kaze sazaljeva nas. ne zna se jel nam gore u stanu ili vani...katastrofauser posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: bebe i ljeto
14.6.2010 22:07:13   
Medić*
moze biti od zubica sigurno, moj maleni prije nego mu zubic probije zna povratiti, tako i kad je manji bio, prekjuce povratio dva puta u danu, odbija cvrstu hranu, par dana kasnije zubic probio, a moze biti i viroza, samo vise tecnosti i svjezeg zraka u sobi, raskomoti malenu da joj nije vruce.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: bebe i ljeto
14.6.2010 22:09:01   
chuci
IZVORNA PORUKA: mama2009


nasla sam super puder i hvala do neba teti koja nam je preporucila ga......nema osipa po vratu od kada ga koristimo,



sto se tice krema zastitnih narucila sa Saljicevu



hajde molim te napiši koji je to puder, jer i moja se izasula po vratu, meni baš žao nekako.

a kakva je ovo krema koju spominješ ?

hvala. pusa


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: bebe i ljeto
14.6.2010 22:11:02   
teacher75
IZVORNA PORUKA: medic slatki

moze biti od zubica sigurno, moj maleni prije nego mu zubic probije zna povratiti, tako i kad je manji bio, prekjuce povratio dva puta u danu, odbija cvrstu hranu, par dana kasnije zubic probio, a moze biti i viroza, samo vise tecnosti i svjezeg zraka u sobi, raskomoti malenu da joj nije vruce.

ma najgore je sto nece tecnost nikako, samo doji, ostal osam sve pokusala al pljuje il joj curi niz bradu il se buni, nece nista da pije user posted image evo citav dan je samo u body-u. povremeno sam palila klimu a sad je propuh u cijelom stanu


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: bebe i ljeto
14.6.2010 22:12:29   
acudesa
Na ovim vrućinama: bodić, čaršaf (preko stomaka samo) i na kipu prozor koji nije iznad kreveta bebe
a, stvarno ne znam šta bi moglo biti Lani, pa nazovi hitnu-pedijatricu i pitaj...ja uvijek zovem prije nego odem, oni mi lijepo objasne šta je ili ako ima potrebe, kažu-dovedi ga

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: bebe i ljeto
14.6.2010 22:16:31   
teacher75
IZVORNA PORUKA: acudesa RR

Na ovim vrućinama: bodić, čaršaf (preko stomaka samo) i na kipu prozor koji nije iznad kreveta bebe
a, stvarno ne znam šta bi moglo biti Lani, pa nazovi hitnu-pedijatricu i pitaj...ja uvijek zovem prije nego odem, oni mi lijepo objasne šta je ili ako ima potrebe, kažu-dovedi ga

kontala sam zovnut ako jos jednom povrati ali buduci da je prestala i spava sad cekam pa cu vidjeti kakva ce biti kasnije...


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: bebe i ljeto
14.6.2010 22:19:56   
acudesa
ma zovni odmah...ljubazne su..da se ne mučiš...

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: bebe i ljeto
14.6.2010 22:19:58   
Anoniman
Na ovim vrućinama: bodić, čaršaf (preko stomaka samo) i na kipu prozor koji nije iznad kreveta bebe
isto ovako kod nas,samo ja ga nepokrijevam nikako ili ga pokrijem on se otkrije odma.
Inace da vas pitam veceras sam A.kupala i kosicu pa bili smjela ostavit na kipu prozor otvoren ili ne ??Kupala oko 21.

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 66
   RE: bebe i ljeto
14.6.2010 22:21:01   
acudesa
IZVORNA PORUKA: felix

Na ovim vrućinama: bodić, čaršaf (preko stomaka samo) i na kipu prozor koji nije iznad kreveta bebe
isto ovako kod nas,samo ja ga nepokrijevam nikako ili ga pokrijem on se otkrije odma.
Inace da vas pitam veceras sam A.kupala i kosicu pa bili smjela ostavit na kipu prozor otvoren ili ne ??Kupala oko 21.


i ti ga ne diraš više, zna valjda miš da mu je vruće ...
za kosicu nemoj otvarati prozor, rađe otvori vrata a u drugim prostorijama širom otvori da zrak ulazi

< Poruku je uredio acudesa RR -- 14.6.2010 22:22:18 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: bebe i ljeto
14.6.2010 22:23:56   
acudesa
ja sam neki dan prala popodne kosu i izašla navečer nije mi nimalo godilo, koga god pitam: jel tebi hladno, kažu-nije..samoi meni bilo..treba najmanje 3 sata da se tjeme iole osuši

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: bebe i ljeto
14.6.2010 22:24:34   
Anoniman
bogami nediram do jutrauser posted image mislim virim ga al stalno se otkrijeva vidila odnio vrag salu i ja nepokrijevam vise a vala sparina na spratu ludnica samo da znas kakva
nema potrebe za pokrijevanje
hvala na savjetu milauser posted image

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 69
   RE: bebe i ljeto
14.6.2010 22:25:01   
*pcelica*
I kod nas samo bodi dolazi u obzir. Pokrijem je pamucnom pelenom i to samo preko stomacica,Po danu je u prizemlju kod nane jer je kod nje fino hladovina i svjeze a pre mrak kad smo vani upalim klimu pa kad udjemo bude ugodno, a njoj ova vrucina bas tesko pada jer nikad je nisam toplila i ne voli vrucinu pa se stalno znoji

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: bebe i ljeto
14.6.2010 22:29:40   
Medić*
bolje otvori prozor u drugoj prostoriji a ne u sobi gdje maleni spava, ja tako praktikujem jer me strah da mu glavica ne nazebe 

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: bebe i ljeto
14.6.2010 23:31:57   
Hanady RR
Imamo savršenu temu koja se tiče krema i kozmetike za bebe.
Mislim da bi bilo fino da ovako korisne savjete prebacim tamo a vi nastavite diskusiju na istoj.
LP
user posted image

< Poruku je uredio Hanady RR -- 14.6.2010 23:34:14 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: bebe i ljeto
15.6.2010 10:07:21   
anidla
Mene je strah za Nou ovo prvo ljeto...on NIKAKO nece tekucinu, ni vodu, ni caj, ni sok, ma nista!!!!! Jutros kad je pojeo krompir i tikvicu dala sam mu jedva malo onog soka sto se kuhala jabuka u tome....vise je bilo po siperkiu nego u njegovim ustima

Fontanela mu je poprilicno udubljena user posted image

Sta da radim?

Da, sinoc sam mu na foru u snu dala 50 ml caja, i kad je skontao sta je, okrenuo od mene glavu i nastavio spavati


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: bebe i ljeto
15.6.2010 10:14:18   
Anoniman
jesi li mu probala davati flasiranu vodu ili mu dajes prokuhanu

(odgovor članu anidla)
  Neposredna veza do poruke: 74
   RE: bebe i ljeto
15.6.2010 10:14:51   
Nedi
Da li je jeo mrkvicu? Ako jeste izblendaj mu 2 svježe mrkvice i dodaj vode( ja sam stavljala prokuhanu u tom uzrastu) i ko fol jede hapicu na kašikicu, nekad i kombinacija svježa jabuka i mrkva sa vodom. I još stavim u omiljenu zdjelicu, uzmem kašiku u boji, ili u više zdjelica raznih boja, ili u flašicu ( ako hoće) samo moraš doobro procijediti. Nekako mu podvali...

Da dodam: mi smo hranili eli a user posted image ko fol ne damo pa poredam igračke i hranim ih a on gleda i usput mu podvalimo


< Poruku je uredio Nedi -- 15.6.2010 10:18:20 >

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *