|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
3.10.2008 23:08:45   
boogy woogy
S obzirom da smo se vratili sa puta iz Engleske evo sta smo naucili i sta cemo podijeliti sa vama drage mame:


- Bebe cesto jako dobro podnose letove avionom, MEDJUTIM ako beba ima imalo sekreta u nosu i ako joj je zacepljen nosic ovo moze biti uzrok jake uhobolje kod bebe i moze izazvati upalu uha! Naime, kanal koji povezuje nos i uho, kod beba i male djece je jako tanak, tako da i najmanja kolicina sekreta se progura prema uhu pod pritiskom kada avion polijece/slijece. OVO STRASNO BOLI BEBU i moze biti razlog nekontrolisanog placa kod vase bebice.

Savjet koji smo dobili od mame-stjuardese: UVIJEK imajte sa sobom kapi za nos kada letite sa bebom!

- Velika Britanija ima svoje zakone i regulative sto se tice sigurnosti na aerodromima (provjerite pravila zemlje u koju letite prije puta da znate sta vas moze cekati).
Kad smo polijetali iz VB, smjeli smo ponijeti samo fabricki zapakovanu bebi hranu. MEDJUTIM, zakon je odredio da sva pakovanja PREKO 100g. se moraju pred osobljem obezbjedjenja OTVORITI i PROBATI!!
Nemoram vam ni govoriti da smo te teglice sa hapama morali kasnije baciti user posted image

-U avionskom WC je moguce promjeniti bebi pelene. Ako vas nuzda natjera da to uradite, pitajte stjuardesu da vam pokaze gdje je "sakriven" sto za povijanje. Takodjer, na svim aerodromima imate ili posebne prostorije za povijanje ili sklopive stolove.

-Nemojte pretopljavati bebu, obucite je slojevito i ponesite dovoljno presvlaka.

-Ako putujete bez muza/oca bebe, imajte sa sobom (u bebinom pasosu) SUDSKI OVJERENU PUNOMOC sa potpisom oca bebe. Mogu traziti od vas na uvid na aerodromu.

-Dobro provjerite da li imate sve potrebne vize, pa cak ako ste samo u tranzitu kroz neku zemlju. Pravilo glasi, Sengenska viza vam ne treba ako ste u tranzitu samo kroz JEDNU Sengensku zemlju, ALI vam treba ako prolazite kroz DVIJE. Kad putujete sa malom bebom, ovakve neugodnosti vam ne trebaju.

Nadam se da ce ova moja iskustva, nekad nekome pomociuser posted image

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
4.10.2008 12:13:33   
Anoniman
hvala puno na ovim savjetima.. meni ce itekako dobro doci jer i mi uskoro putujemo avionom sa bebacem user posted image

(odgovor članu boogy woogy)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
25.3.2009 23:10:39   
Visnja RR
prenesena poruka aldinbeban

IZVORNA PORUKA: aldinbeban

Pozdrav

Nadam se da cete mi pomoci sa vasim savjetima. Uskoro idem automobilom na dug put sa bebom, tacnije u Holandiju. Ima li ko slicno iskustvo? Koliko ustvari sestomjesecna beba smije u komadu provesti u autosjedalici? Kako uopste da se pripremim za ovakav podvig :) ? Ne putujem sama sa bebom, ide i muz.

Hvala



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
25.3.2009 23:18:26   
aldinbeban
Sorry, moja greska sto sam bila otvorila novu temu. Ove savjete sam procitala ali kako ne nadjoh dovoljno informacija otvorih novu temu. Nisam ni razmisljala :)
Hvala Visnja na dobrodoslici

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
25.3.2009 23:23:19   
Visnja RR
bilo bi pozeljno odmarati svaka dva sata... sto ces i onako ciniti...da presvuces bebu ...da je nahranis ....
u AS beba ne treba provesti vise od 2 - 2,5 sata u komadu... pauza obavezna...
Mi smo sa Asjom putovali kad je imala 5 mjeseci...jeste da je to bilo na more sto je "kratko" u odnosu na Holandiju... ali smo opet odmarali svaki 1,5 - 2 sata... pogotovo sto je ona uvjek bila zvrk pa se brzo unervozi i trazi akciju...uvjek joj je ako ne spava bilo dosadno biti u AS

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu aldinbeban)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
25.3.2009 23:37:39   
aldinbeban
Visnja, i Aldin je isti. Ako ne spava nema sjedenja u sjedalici nego akcija. On inace od treceg mjeseca prespava noc ( 8 sati ) u komadu pa sam mislila da to koristimo za duzu voznju. Posto beba znaci ne smije duze od 2-2,5 sata u sjedalici, morat cemo mijenjati plan :)
Ma mozemo naravno negdje prespavati pa polako nastaviti. Imamo na raspolaganju 17 dana pa valjda uspijemo nekoliko provesti u Holandiji :)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
26.3.2009 11:33:35   
mynxlee
pocetkom aprila i mi idemo za bosnu, ali cemo duzu pauzu od par sati napraviti u austriji.
sto se tice voznje u sjedalici, ivana necu vaditi i odmarati sve dok spava.cim se probudi stacemo, presvuci i nahraniti.
to moze biti svaka 2-3 sata,a moze biti i svakih pola.
obavezno na svakoj pauzi staviti ga da lezi, da istegne kicmu imalo raditi vjezbice.
nas ce putovati 5 u autu zajedno s ivanom, pa zamislite kako ce biti veselo i njemu i nama.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu aldinbeban)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
26.3.2009 22:35:42   
dinciii
ja sam nedavno isla u bosnu sa malom..imala je 3 mjeseca.i sta sam radila svakih 2-3 sata pravila pauzu ono presvucem je malo istegnem...vecinom smo pili kaficu na pauzi pa ja stavim deku na sto i nju pa radimo gimnastiku da se istegne.i onda opet na put...na kraju ispadne 2 pauze do bosne..jer nam treba oko 6 i po sati...

mynxlee bit ce bas tijesno sa autosjedalicom i vas dvoje nazad user posted image al ajd sve se da pretrpit kad se ide u bosnu jel de? user posted image Nas je bilo samo troje sa malom al koliko smo imali stvari nije mi ni karavan bio dovoljan user posted image user posted image user posted image  


_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
27.3.2009 13:54:39   
mynxlee
moja dinciii, znam da ce biti tijesno, ali kad idem dole, vjeruj da bi ihsve na glavi drzala samo da stignem.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
27.3.2009 13:58:50   
Emina*
IZVORNA PORUKA: dinciii

Nas je bilo samo troje sa malom al koliko smo imali stvari nije mi ni karavan bio dovoljan user posted image user posted image user posted image  



user posted image   user posted image   user posted image   S ovim se slazem... Mi kad idemo iz Sarajeva za TZ na par dana,
ja ponesem, ja mislim sve Bakirove stvari user posted image , i bodije kratkih, i dugih rukava, ma cini mi se svu ljetnu i zimsku garderobu..  I opet sve jedva potrpam user posted image   user posted image

Mynxlee, zelim vam sretan put user posted image   user posted image
Da sve prodje kako treba user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
27.3.2009 18:20:00   
mynxlee
i ja planiram sve ponijeti. kako god sracunam sve mi treba.
emina, hvala :)

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
27.3.2009 21:21:12   
melissad
i ja idem za Srbiju krajem juna, Dina ce mi tad imati oko sedam meseci, najgore sto ce tad biti toplo, ali pravicemo pauze  u Minhenu, a mozda i Becu, nadam se da ce sve dobro proci, ponecu sve moguce  sto mi moze zatrebati a bice nas troje s malom, nadam seuser posted image , imam jos vremena da se organizujemuser posted image

_____________________________

19.11.2008. rodila se DINA, sreca moja najveca

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
9.7.2009 16:23:30   
MELLI
Ne znam gdje bih pitala,a da ne otvaram novu temu ,evo pokušaću ovdjeuser posted image
Uskoro planiram jedno putovanje sa djecom ,ali bez mm.
Djeca imaju pasoše,ali mene sad zanima, da li nam i pored toga treba neka pismena saglasnost muža/oca.Neki dokument kojim on potvrđuje da nema ništa protiv da djeca idu u drugu državu(Hrvatska)user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu melissad)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
9.7.2009 22:08:47   
MELLI
Niko ne zna?user posted image

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
9.7.2009 22:23:05   
tea lana
Ja sam isla sa kcerkicom sama prije tri sedmice u Hercegovinu i onda smo isli na more u Hrvatsku.Prelazili granicu dala djetetov pasos on samo pogledo i vratio.Tek kasnije mojoj mami pade na pamet jer su ona i tata bili sa nama da smo nas troje jedno prezime jer ja svoje jos u licnoj nisam promjenilauser posted image user posted image a Lana ima ocevo tj mog muza.Ali znaci nije bilo nikakvih problema,niko nas nista nije pitao.A mi nismo nikakvo odobrenje nosili.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
9.7.2009 22:27:48   
Adana
IZVORNA PORUKA: MELLI
Niko ne zna?user posted image


Ovo si vjerovatno i ti procitala iznad... da li se odnosi i na susjedne nam zemlje i putovanja kopnom ne znam... user posted image  vjerujem da se mozes raspitati ili tamogdje se pasosio vade ili u sudu....

-Ako putujete bez muza/oca bebe, imajte sa sobom (u bebinom pasosu) SUDSKI OVJERENU PUNOMOC sa potpisom oca bebe. Mogu traziti od vas na uvid na aerodromu.


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
9.7.2009 22:30:00   
MELLI
Da tea lana,ni nas nisu kontrolisali,uzeli formalno pasoše,vratili,i pustili nas,al hajd' se ti sad usudi.user posted image
Nekada te znaju peglati za glupost,a nekada ,čini mi se, da bi pored njih mogao prošvercati bilo šta i bilo čije dijete,oni ne bi obratili pozornostuser posted image
Nisam pametnauser posted image

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
9.7.2009 22:31:00   
MELLI
da adana zato i jesam zbunjenauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
9.7.2009 22:35:38   
slono
Boga mi MELLI ja se ne bih igrala, ne znam sta da ti kazem. Ako nije to neki problem da izvadis tu potvrdu ili kako se vec zove!!!! user posted image

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
9.7.2009 22:39:03   
MELLI
izvadiću ja nju samo ne znam šta da tražimuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
9.7.2009 22:42:24   
juni
Mislim da ti ne treba saglasnost ako dijete ima svoj licni pasos. Trebala bi ti u slucaju da se dijete nalazi na pasosu oca.

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
9.7.2009 22:46:06   
Swatkish
Saglasnost oca je OBAVEZNA user posted image   jer kontaju da ce majka samo "pokupiti" dijete i otici s njim...
Mora otac djeteta da potpise saglasnost, i taj dokument traze na granici.. Sad zavisi kojoj user posted image

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
9.7.2009 23:25:11   
daca/maca
I mi idemo aBd na ljetovanje avionom, savjeti su super dobro došči. Mene zanima kako je baba reagovala na sve te promjene klime, klima uređaj u avionu, vani sparina i sl???'

(odgovor članu Swatkish)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
9.7.2009 23:27:47   
MELLI
IZVORNA PORUKA: Swatkish

Saglasnost oca je OBAVEZNA user posted image   jer kontaju da ce majka samo "pokupiti" dijete i otici s njim...
Mora otac djeteta da potpise saglasnost, i taj dokument traze na granici.. Sad zavisi kojoj user posted image

i ja se vodim tom logikomuser posted image .Ništa, moraću se sutra raspitatiuser posted image

(odgovor članu Swatkish)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
14.7.2009 15:31:48   
MELLI
Evo mene opet da dosađujem,provjerili smo, i pazi sad, rekoše nam da ne postoji dokument ,kojim bi on(otac djece) trebao "odobriti" putovanje djece van državeuser posted image user posted image user posted image user posted image
Kao djeca idu sa jednim roditeljem i to je jedino bitnouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Sad stvarno ne znam šta da radimuser posted image

Znači po ovoj logici,mogu "oteti" vlastitu djecu i "pobjeći"preko granice,i nikom ništauser posted image
Sa mamom suuser posted image user posted image user posted image
Hajd' ti sad budi pametanuser posted image

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *