|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
14.7.2009 16:12:27   
hanabanana
Saglasnost nije potrebna jer dijete ne bi imalo pasoš da oba roditelja nisu saglasna o tom pitanju.
Kad roditelj ne želi da misli o tome da li će mu bračni drug odvesti dijete preko granice, onda on fino ne daje svoju saglasnost za vađenje pasoša.
Meni niko nikada nije tražio saglasnost, a dosta sam granica sama prešla sa Hanom.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
15.7.2009 0:05:12   
Visnja RR
moja poznanica vec par godina nakon razvoda ne moze sa kcerkom u CRO na more  iako malena ima pasos... razlog : muz nece da da saglasnost da djete moze preci granicu sa majkom user posted image  ...zena vec nekoliko godina ljetuje  u Neumu

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
15.7.2009 11:33:17   
tweety
Ni meni niko nikad nije tražio saglasnost,jedino kad vadim pasoš.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
15.7.2009 11:43:50   
mamine oci
meni nikad niko nije trazio saglasnost poslije razvoda djete pripalo meni i na osnovu toga sam uvela djete u svoj pasos cesto putujem i nikad nemam problem cak nisam menjala pasos ostao mi je na djevojacko prezima pa sam i drugog sina ubacila u pasos iz ovog braka tako da imam tri prezimena i nikad mi niko ne pravi nikakva pitanja putujem bez problema...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
15.7.2009 13:53:32   
hanabanana
Mamine oči....od 2004 godine dijete mora imati vlastiti pasoš, kako je moguće da si ti uspjela dijete staviti na vlastiti pasoš?!?!
Jedino možda nemaš pasoš Bosne i Hercegovine.

Višnja, tvoj drugarica možda dvije godine ljetuje u Neumu, jer dijetetu se pasoš mora vaditi svake dvije godine, tako da će ipak biti da bivši muž nije dao saglasnost za vađenje pasoša.



(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
15.7.2009 14:01:43   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Mamine oči....od 2004 godine dijete mora imati vlastiti pasoš, kako je moguće da si ti uspjela dijete staviti na vlastiti pasoš?!?!
Jedino možda nemaš pasoš Bosne i Hercegovine.






sorry zaboravila sam reci da nemam pasos BIH zakon u Srbiji je drugaciji tako da ja imam Srbijanski pasos ali i na Bosanskoj granici nikada nisam imala problema sto su djeca u moj pasos...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
25.10.2009 4:55:33   
Ivanaiboban
Interesuje me da li je neka od vas putovala iz SAD do Sarajeva ili obrnuto?  Procitala sam sve odgovore na ovu temu ali svi se vecinom odnose na neke "krace" relacije. 
Boogy woogy je napisala dosta dobrih savjeta.  Ima li jos nesto vezano za avionske letove?  Ovo ce nam biti prvi put.  Boris ce imati 6 1/2 mjeseci i to ce nam biti prvi odmor sa njim.

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
30.10.2009 16:16:31   
bebano
Ženice drage da ne otvaram novu temu pisem ovdje, mada mene konkretno zanima koje lijekove, za nedaj Boze, ponijeti kada se krene na put sa bebacem. Do sada smo putovali x puta na more (Hrvatska) pa tome nisam pridavala znacaj jer znam da tamo ima sve sto i ovdje. Medjutim sada planiramo putovati do Austrije / Beca pa je to ipak druga stvar.  Ja imam uvijek cepice Volteren, onda sirup Panadol Baby, kapi za nos.. Sada me zanima da li je recimo neki drugi sirup bolji od ovog Panadol Baby, s obzirom da je Luki sada 17 mjeseci, a ovaj mi je dr preporucila kada je bio mama bebica, pa primao ono prve vakcine.
'Ajte pls sta vam jos pada na pamet od lijekova pisite da mogu na vrijeme nabaviti. Imam jos i onu kremicu za zubice Calgel. Eto to je to sto ja uvijek nosim kada idemo negje, ali me zanima sta bih jos trebala imati. Naravno i toplomjer imam. Hvala puno unaprijed.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Ivanaiboban)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
30.10.2009 16:57:24   
bebano
No idea user posted image ?

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
30.10.2009 20:12:21   
suncan_dan
a zasto ce ti voltaren cepici???

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
30.10.2009 21:17:29   
suncan_dan
e ovako, ja nebi koristila voltaren, osim kod upala npr.reuma.
a protiv bolova i temperature bi koristila paracetamol (neznam koliko mg. sastoji tvoj sirup)  paracetamol je prvi izbor a drugi je ibuprofen (isto za bolove i temperaturu) a ako nemozes s samim paracetamolom da skines temperatur onda mozez da koristis u kombinaciji svaki 6 satia tparacetamol i ibuprofen, znaci prvo paracetamol poslije 6 sati ibuprofen i onda oped poslije 6 sati paracetamol.

pored toga bi ponila isto flastere, sprej za desinfekciju,eloktrolitnu otopinu akobi tijelo izgubilo tecnosti kroz proljev ili povracanje, i jos nesto protiv proljeva i mucine. e to je to sto je meni sad zasad palo na pamet.

zelim ti lijep put i da vam nijedan ot tih lijekova nezatreba.



_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
30.10.2009 21:56:44   
bebano
Draga Suncan_dan hvala ti na lijepim zeljema i na tome sto si mi se javila. Za volteren cepice mi rekose da treba imati u slucaju da djetetu nedaj Boze naglo skoci temperatura user posted image . A kako mi, hvala Bogu, do sada s tim nismo imali problema, nemam pojma da li su oni dobiri ili ne. Pa bas zbog toga sam i pitala ovdje, jer me zanimaju iskustva drugih mama. Tebi hvala puno jos jednom, pogotovo na zadnjoj recenici user posted image .

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
30.10.2009 22:49:07   
Visnja RR
Bebano (prijo moja user posted image ) imas na Zdravlju zakacenu temu o temperauri i sta je dobro imati od lijekova...
ja bih kao ti za nedaj Boze pocela sa Panadolbaby sirupom a ako se ne spusta onda bih prije uzela lupocet cepice...ako i dalje ne ide dole ( u sta sumnjam) tek onda voltaren (pola cepica - prerezan uzduz)...
sve drugo sto nosis je ok... mozda jos i prospan sirup za kasalj (ako ostajes duze pa da ne daj Boze zatreba)...


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
30.10.2009 22:53:42   
bebano
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Bebano (prijo moja user posted image ) imas na Zdravlju zakacenu temu o temperauri i sta je dobro imati od lijekova...
ja bih kao ti za nedaj Boze pocela sa Panadolbaby sirupom a ako se ne spusta onda bih prije uzela lupocet cepice...ako i dalje ne ide dole ( u sta sumnjam) tek onda voltaren (pola cepica - prerezan uzduz)...
sve drugo sto nosis je ok... mozda jos i prospan sirup za kasalj (ako ostajes duze pa da ne daj Boze zatreba)...



Ma ko ce meni ko prija moja odgovoriti user posted image . Hvala ti mila puno. Bas cu pogledati tamo, ma sva sam se zbunila, mada idemo za 2 sedmice ali me radno vrijeme ubija tako da imam samo vikend kada mogu nesto spakovati. Ne smijem pricati da ne ureknem, ali Lukica do sada nikada nije imao temp i tako se plasim da je ne dobije tamo, pa hocu da se naoruzam svim za nedaj boze. Ljubim ja oke plave najplavlje user posted image

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
30.10.2009 22:55:27   
suncan_dan
ja, al kao visnja rece stvarno kao zadnje....ovde kad bi dao djetetu voltaren gadali bi sa kamenjem....jer mm i ja uzmemo kao kapsulu pa nam smeta, a kamoli ne dijetetu...
i mozda nebi bilo lose kremicu (bepanthen) ili slicno u ostalom kao sto si ti napisalakapi za nosic,


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
30.10.2009 22:58:01   
suncan_dan
ja neznam sa kojim pasosom putujes, al si sigurno tamo na neki nacin osigurana i beba naravno. a ako nisi, nek ti izvade za to vrijeme osiguranje, ono za nedaj Boze.Ako Bog da nikad ga netrebala, al et tek toliko da mirnije spavas.

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
30.10.2009 22:59:30   
bebano
Hvala puno na svim savjetima.
 
E Visnja znam da nije ovdje mjesto ali moram reci svaka cast na onoj temi tj teksu o tome sta se radi u slucaju temperature user posted image . Fino cu ga isprintati da ga imam uvijek kod sebe user posted image .
Vala nam je živnuo ovaj forum otkako si ti adminka user posted image .

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
30.10.2009 23:00:35   
enna
Draga bebano prije svega zelim vam sretan put i mi smo skoro pa stalno u pokretu na putovanjima ali ja do sada nisam nista nosila osim paracetamola,fizioloske otopine za nos,i cepica u slucaju jace temperature.A kako vidim ides u Austriju pa ima i tamo sve to da se kupi zato se ne brini unaprijed vec uzivaj i nadam se da ti nece biti potrebno nista od gore navedenog!!

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
31.10.2009 10:18:04   
bebano
IZVORNA PORUKA: enna

Draga bebano prije svega zelim vam sretan put i mi smo skoro pa stalno u pokretu na putovanjima ali ja do sada nisam nista nosila osim paracetamola,fizioloske otopine za nos,i cepica u slucaju jace temperature.A kako vidim ides u Austriju pa ima i tamo sve to da se kupi zato se ne brini unaprijed vec uzivaj i nadam se da ti nece biti potrebno nista od gore navedenog!!


Draga enna hvala puno. Drago mi je kada se jave mame koje imaju iskustva u tutnjanju user posted image . Bas me zanima njihovo iskustvo. I ja se nadam da mi nista nece trebati i da cemo uzivati user posted image .

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
31.10.2009 15:57:52   
triplemama

IZVORNA PORUKA: tea lana

Ja sam isla sa kcerkicom sama prije tri sedmice u Hercegovinu i onda smo isli na more u Hrvatsku.Prelazili granicu dala djetetov pasos on samo pogledo i vratio.Tek kasnije mojoj mami pade na pamet jer su ona i tata bili sa nama da smo nas troje jedno prezime jer ja svoje jos u licnoj nisam promjenilauser posted image user posted image a Lana ima ocevo tj mog muza.Ali znaci nije bilo nikakvih problema,niko nas nista nije pitao.A mi nismo nikakvo odobrenje nosili.


A tu se vidi kakvi su naši carinici, znači bilo ko je mogao odvesti bilo kakvo dijete preko granice c.c.c. mislim super da su tebe pustili ali tako znači puštaju i one koji prodaju djecu.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
15.4.2010 12:03:13   
Lalana
Eh, ko bi rekao da ce meni ova tema zatrebatiuser posted image
Planiram uskoro za BiH, avionom, oko 3000 km daljine.
Putovat cu ja sama sa svoje dvije male prikolice, 3 godine i 15 mjeseci.
Procitala sam sve 3 ove stranice, ali opet se bojim kako sta, jer sam sama. Muz ce nas samo spakovati u avionuser posted image sada je sprijecen da ide sa nama.
Sta mi savjetujete, ozbirom da cu presjedati jednom i ne vjerujem da ce drugi let do Sarajeva biti odmah, morat cemo malo cekati.
Sva iskustva su mi dobrodosla.
Cekam vasuser posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
15.4.2010 12:14:09   
SailorMoon
Izvini ali mislim da ti nimalo nece biti lahko. Jer starije djete ide na jedno sjediste pored tebe. bebi drzis na krilu. I ti maci nemozes. ako hoce starije u WC ti moras i bebi nositi sa vama. I jos tasnu, bebi i starije djeteö I jos da cekate naredni let, mislim da ce biti bogami stresa. Ali sama moras odluciti hoces li da ides ili ne.

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
15.4.2010 12:17:00   
reallove
joj lalana ja bih ti rado pomogla aliuser posted image user posted image user posted image i kod mene isti slucaj,idem sa bebom,presjedanje,cekanje 6 satiuser posted image user posted image i meni ce dobro doci koji savjetuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
15.4.2010 12:19:22   
Lalana

IZVORNA PORUKA: SailorMoon

Izvini ali mislim da ti nimalo nece biti lahko. Jer starije djete ide na jedno sjediste pored tebe. bebi drzis na krilu. I ti maci nemozes. ako hoce starije u WC ti moras i bebi nositi sa vama. I jos tasnu, bebi i starije djeteö I jos da cekate naredni let, mislim da ce biti bogami stresa. Ali sama moras odluciti hoces li da ides ili ne.


Ici moram, nema sanse da mogu izbjeci, samo nisam znala da beba nema svoje sjediste.user posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
15.4.2010 12:20:38   
Lalana

IZVORNA PORUKA: reallove

joj lalana ja bih ti rado pomogla aliuser posted image user posted image user posted image i kod mene isti slucaj,idem sa bebom,presjedanje,cekanje 6 satiuser posted image user posted image i meni ce dobro doci koji savjetuser posted image

reallove, pa kada ti ides, mozda se sretnemo user posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *