|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
15.4.2010 12:28:38   
Lalana
Vjeruj Sailor, stres je vec uveliko prisutan, moram priznati, ali kako ono kazu: sto se mora nije ni tesko, mada je situacija stvarno krajnje nezahvalna, valja njima izdrzati, samo mene zanimaju ovi "tehnicki problemi", tipa, sta ponijeti, razmisljala sam uzeti kisobran kolica za aerodrom, jer beba se boji nepoznatog, da ga ne bih morala nositi cijelo vrijeme u rukamauser posted image


_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
15.4.2010 12:46:33   
Lalana
Sjetih se da pitam, da li se smije unijeti u avion ikakva tecnost, posto sam cula da ne moze, a bez mlijeka ne mogu proci.
Ako ne smije, da li se u avionu ima kupiti, jer prije mi ovo nije trebalo pa nisam ni pitala.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
15.4.2010 13:04:44   
Skvo RR
Koliko mi je poznato moze, u manjoj kolicini i potrebno je da ga probas...kada unosis u avion. Mislim da mlijeko u prahu i vodu (ako mutis) isto mozes unijeti.
Ja sam jednom gledala kako je zena dala domacici u avionu da podgrije vodu za mlijeko...
Iako kod nekih kompanija imas u avionu kupiti male doze zamjenskog mlijeka..
Najbolje ti je da provjeris preko kompanije sa kojom letis, o mogucnostima.

< Poruku je uredio Skvo RR -- 15.4.2010 13:05:32 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
15.4.2010 13:09:45   
Skvo RR
Iako bi ja npr. vodu kupila u avionu...user posted image !


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
15.4.2010 13:14:19   
Lejla Ka
Koliko se ja sjećam, bebina hrana, kao i sokići u orginalnoj ambalaži se mogu unijeti u avion (najbolje će biti da se informišeš kod kompanije sa kojom letiš). Kišobran kolica normalno koristiš do ulaska u avion, i po izlasku ti ih ponovo daju tako da ti to od srca preporučujem. Beba od 15 mjeseci sjedi na maminom krili, i veže se dodatkom pojasa za mamin pojas. Da bi imala sjedište ti bi morala platiti puni iznos avionske karte, a predpostavljam da to nije slučaj. No ako let nije pun, kod čekiranja će ti sigurno, na zamolbu, dati neki raspored da imaš prazno mjesto pored sebe i tako više prostora. Nemoj se sekirati, pošto predpostavljam da letiš nekom redovnom linijom, osoblje uvijek bude jako ljubazno, a prije svega stručno i izvježbano da pomogne majkama koje same putuju sa djecom (pa neki roditelji šalju i samu djecu avionom, stariju do duše, ali djete koje je bez roditelja je samo djete). Ako starija curica treba u WC ti ćeš lijepo zamoliti stjuardesu da je odvede.
Nemoj se unaprijed sekirati, sigurno ćeš se snaći, a uvijek možeš zamoliti nekog za malo pomoći.
Svakako ti savjetujem da se u kompaniji sa kojom letiš raspitaš za moguće pogodnosti za tvoj slučaj. 

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
15.4.2010 13:16:22   
Lalana

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Iako bi ja npr. vodu kupila u avionu...user posted image !



Pa da, zasto nositi flase vode, bezveze sebe opterecavati.
Tako sam i mislila kod njih kupovati mlijeko, vodu, sok.
Vjerujte jedne prilike kad sam putovala, cak je imala sobica sa kozmetikom, dakle prava mala parfimerija sam posebno upakovanim poklonima, ali su zato cijene bile boli glava.


_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
15.4.2010 13:20:10   
Lalana
Hvala Lejla, ma ubjedjena sam da cu se snaci, posebno sto sam sama, jer kada sam sa muzem ne obracam paznju ni na sta, samo idemuser posted image
Ali eto opet neka doza treme, vjeruj samo zbog djece, oni su bas vezani za mene, maksimalno ali nadam se da cemo uspjeti normalno stici, pa i da nesto ne bude stimalo, Boze moj, valja nam se strpiti.


_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
15.4.2010 13:27:22   
Anoniman
koliko sam ja skontala to zavisi odakle letis...tj. kakva su njihova pravila...iz SA mozes unjeti maltene zolju, ja sam u avion unijela od otvorenog keksa do otvorene vode...u hr su vec malo stroziji, dok ti u londonu cipele skinu...flase bacas (sve...otvorene, zatvorene) za hranu, (kekse, sendvice...etc. ) daju ti kese...njihove nekakve...tako da ti je najbolje pitati sta smijes? tj. objasniti situaciju

(odgovor članu Lalana)
  Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
15.4.2010 13:28:45   
Lejla Ka
Sretan put user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
15.4.2010 13:30:42   
Lalana
dadada ovo za zolju ti je legendarnouser posted image user posted image user posted image
Pa da, pitat cu ipak sve, ali cini mi se nemoze mi stati u citav blok ovoliko pitanja sto se vrti u mojoj glavi.
Kaze mi muz: ne mogu prosto da vjerujem kakve ti se sitnice vrte u glavi.
Rekla sam mu: e zato si ti sa Marsa, a ja sa Venereuser posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
17.4.2010 18:51:18   
Idina mama
Ja sam putovala avionom sa bebom od nepunih 7 mjeseci prije nekoliko mjeseci. German Wings: Sarajevo-Koeln i nazad. Platila sam sjediste za bebu. Jako je opasno da se beba ili malo dijete veze pojasom odrasle osobe, pa cak i dodatkom. Mi smo kupili Maxi Cosi koji se moze koristiti i u avionu. Tako smo bebicu stavili u Maxi Cosi, pa onda sjedalicu vezali pojasom na avionskom sjedistu. Kolica su nam bila povelika, pa ih nismo mogli unijeti do aviona, nego smo ih prilikom cekiranja predali kao poseban teret. Ne placa se za kolica dodatno nista. Jos jedna prednost placanja karte za bebu i je i to sto smo mogli ponijeti dodatnih 20 kg prtljaga. Djeciju hranu, Hippove teglice, mogli smo pronijeti u originalnom pakovanju, neotvorene, u razumnoj kolicini. Vodu smo kupili u avionu. Inace, moze se dobiti topla voda u avionu za mlijeko. Mlijeko nisam nosila, jer dojim, ali mislim da moze malo u flasici ili npr. originalno pakovanje mlijeka, pa onda napraviti hapu u avionu. Toliko se sada mogu sjetiti... Sretno.

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
17.4.2010 23:40:31   
anitaMO
ja sam sa svojom curicom išla kad je njoj bilo 9 mjeseci,sjedila je na meni.išli smo iz Dubrovnika za Oslo.sve sam joj ponjela u ručnoj prtljazi,kolica,mlijeko ,hranu sve.stjuardese su bile jako ljubazne i grijale su nam kad sam ja tražila.nije me niko ništa ni upitao.a svi u avionu od putnika su nam pomagali,doduše sve su bili naši.user posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
17.4.2010 23:47:04   
Lalana
Hvala vam Idina mama i anitaMO, sad trenutno cekamo kretanja oko vulkana a samim tim i pustanje avionskog saobracaja u normalni red.
Nije sve kako mi planiramouser posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
17.4.2010 23:54:53   
anitaMO
ne brini,javi kad bi trebala putovati.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
17.4.2010 23:57:12   
Lalana

IZVORNA PORUKA: anitaMO

ne brini,javi kad bi trebala putovati.


Trebala sam putovati 28.aprila, ili 5 maja, pa vidjet cemo da li ce se do tada sve smiriti nedaj boze da zaglavim u Istanbulu na aerodromu sa djecomuser posted image user posted image user posted image
Ako se ne bi smirilo odgodila bih za ljeto putovanje. A to mi nikako ne ide u priloguser posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
24.4.2010 13:07:30   
Lalana
Hajde malo ohladite od abortusa, dodjite meni da pomogneteuser posted image
Ja se ne salim, casna rijecuser posted image user posted image

Nego, imam pitanjue. Putujem prem BiH sa putnom listom, bez MM, i ja imam svoje prezime, djeca muzevo, da li cu imati problema na kontroli, i da li da ponesem neki dodatni dokument tipa vjencani list ili rodne listove za djecu.
Hitnooooo

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
24.4.2010 13:22:32   
Anoniman
lalana,stvarno neznam ti pomoc al u svakom slucaju sretno milauser posted image user posted image


(odgovor članu Lalana)
  Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
24.4.2010 13:24:33   
Lalana
Hvala felix, samo me evo jos ova informacija brine?

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
24.4.2010 13:29:23   
Ben 10
Mislim da trebaš imati saglasnost drugog roditelja da možeš djecu izvesti iz zemlje...Tako je bar iz BiH kada izlaziš...e sada ako djeca imajuposebne pasoše neznam odnosno pojedinačne.Raspitaj se u policiji...

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
24.4.2010 13:32:39   
Lalana
Ja ulazim u BiH, a djeca imaju svoje putne liste, a ne pasos jer nam je pasos istekao pa smo ambasadi BiH dobili putne liste.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
24.4.2010 13:40:01   
Ben 10
Jeli ideš preko granice ili na aerodromu???
Ako ideš preko granice mogu se ja raspitati jer mi od prijateljice muž radi da vidim kakva je procedura...

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
24.4.2010 13:45:21   
Lalana
Aerodrom je u pitanju. Citala sam evo upravo dosta po drugim forumima i jedni kazu ovako drugi onako, i onda sam skontala da je mozda bolje da ponesem internacionalne rodne listove za djecu, tamo svakako pise ime roditelja, jer na putnim listama osim njihovog imena, slike i datuma rodjenja ne pise nigdje ime roditelja. A prezimena su nam razlicita, tj. ja svoje djeca muzevo.
Ne znam ni sama, jer ponekad znaju gnjaviti za sitnicu ili s druge strane naprave propust gdje nebi trebaliuser posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
24.4.2010 14:06:48   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Lalana

Hajde malo ohladite od abortusa, dodjite meni da pomogneteuser posted image
Ja se ne salim, casna rijecuser posted image user posted image

Nego, imam pitanjue. Putujem prem BiH sa putnom listom, bez MM, i ja imam svoje prezime, djeca muzevo, da li cu imati problema na kontroli, i da li da ponesem neki dodatni dokument tipa vjencani list ili rodne listove za djecu.
Hitnooooo


Ovde je dovoljno da imas pismo gdje pise da otac odobrava putovanje dijece bez njega, tu da se potpisu i dvoje svjedoka.... nebitno koje i moze biti napisano rucno ;)

Ja kad sam ljetos sama isla sa Lamijom nije mi nista trebalo jer sam ja majka djeteta i imamo isto prezime...

odakle putuje?

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
24.4.2010 14:10:37   
Lalana
Ilhana imas pp

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
24.4.2010 14:12:00   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Lalana

Sjetih se da pitam, da li se smije unijeti u avion ikakva tecnost, posto sam cula da ne moze, a bez mlijeka ne mogu proci.
Ako ne smije, da li se u avionu ima kupiti, jer prije mi ovo nije trebalo pa nisam ni pitala.


Imas pravo da uneses djeci hranu/hapu onoliko koliko je potrebno za cijelo putovanje. Znaci ako tokom putovanja moras da obavis 3 obroka onda imas pravo da poneses toliko koliko ti dijete moze pojesti za ta tri obroka...

Ja sam nosila u tetrapaku hape gotove kad sam putovala jer mi se nije dalo mjesati sa vodom po aerodromu, plus imala sam teglice samnom... bitno je da ti je priruci i da ti nije otvoreno... plus u slucaju da ti kazu da probas da mozes probati ;)

inace svu tecnost koja je preko 100 ml bacaju na licu mjesta i imas samo pravo ponijeti koliko moze stati u jednu kesicu...

odprilike ovako

user posted image

u bosni te nece zezati, nisu ni gledali hihihi =) al zato ovi ostali su strogi ko ista...

Na aerodromu mozes kupiti SVE, nema veze koliko je kolicinski veliko... ako hoces mozes i litar mlijeka... samo nemozes unijeti unutra kroz kontrole... ono gdje skidas sat o torbicu ti pregledaju ;)




_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *