|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: raspored obroka
14.7.2010 13:00:14   
daris
ma nisi preopsirna meni je drago cuti bilo kakav sabjet.vjeruj sve dobro dodjeuser posted image

(odgovor članu blum)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: raspored obroka
14.7.2010 23:19:32   
mamma mumi
Daris  moj iskreni savjet( a majka sam 22 mj djecacica) sto prije ukidaj  nocni obrok, neces mozda spavati 4-7-10 dana, plakat ce , ali se mora nauciti da se ne jede navece. To ti govorim iz svog iskustva, a napravila sam groznu gresku, dojila do 1,5, budio se svaka 2 sata, nekad i na 1 h ovisi od zubica, ja radila, ludila, e ukinema,  ja dojenje, spavao 2 dana super i opet pocinje budjenje, ja pravim gresku dajem mlijeko kupovno kravlje,i sada imam problem, budi se 3-4 x i dalje, sada mi jos fino kaze nece caj, vodu hoce mlijeko, tako da sam nenaspavana hronicno, i sada imam namjeru i flasicu da mu izbacim iz upotrebe, i da pregrmim taj period odvikavanja od nocnog obroka. Preko dana nekada jede, nekada ne, ima raznih perioda. Do 1 god sam bila rahat, dojio, a jeo sve, po kalendaru ishrane, i to super, sada nakon 1 godine izbirljiv, ali ja se trudim da ga zdravo hranim, pa kasika dvije dosta. Sretno!

(odgovor članu daris)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: raspored obroka
14.7.2010 23:28:36   
Mostarka*
Procitala sam kada se moj Daris rodio user posted image da je bolje sto prije izbaciti nocni obrok i to da je najbolja metoda da se obrok zamjeni toplim cajem, da se dijete ni pod koju ne vadi iz kreveta za vrijeme davanja caja i da se istraje jer proces preobrazbe traje i do 10 dana. Pokusala sam i meni je uspjelo. MM me napadao kao sta mucis dijete i td ali nije on taj koji je ustajao ponoci pa sam zanemarila sta prica. Uglavnom taj tekst istice da se bebina pupa napuni tekucinom i zavara osjecaj gladi ali kako beba nije dovoljno unijela hranjivih tvari s vremenom povecava dnevne obroke i odvikava se od tog nocnog. I stvarno od njegovog cetvrtog mjeseca ja spavam od 21h do 6h ujutro, nekada manje, nekada vise ali i ponekad vristi za cucom ali se ne budi

_____________________________

Najvazniji dani u zivotu 11.01.2009. god- rodjenje mog prvog malog bebaca i drugog bebaca 31.07.2014, god,

(odgovor članu blum)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: raspored obroka
15.7.2010 0:29:43   
Lejla Ka
Izbacivanje nočnog obroka na inicijativu majke (a ne djeteta) u opće ne garantuje da će se dijete prestati buditi, dokazano u veeeeelikom broju slučajeva. Makar su se sve vrste hranjenja izbacile, djeca bi se i dalje budila, ne bi jeli, bili bi budni, tražili da ih se nosa, plakali, ili se igrali. Tako da je savjet da će nečije djete bolje spavati ako mu se ne da da u noči jede ili pije bez nekog stvarnog smisla.

Izvini Mostarka, ali ja se slažem sa tvojim MM-om po pitanju načina odbijanja davanja hrane noću vašem djetetu. A ja se jesam budila noću i 4-5 puta, i počela spavat duže komade tek negdje od sinovih 8-9 mjeseci starosti (znam, ko mi je kriv). Pogotovo u uzrastu o kojem govoriš. To gdje si pročitala te savjete, mogli su komotno napisat i da djete staviš u posebnu sobu i zatvoriš vrata da ne čuješ kad plače tokom noći user posted image .
Postoje potrebe djeteta i potrebe majke, obje su važne, a svako samostalno postavlja prioritete.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Mostarka*)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: raspored obroka
15.7.2010 8:27:01   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Mostarka*

Procitala sam kada se moj Daris rodio user posted image da je bolje sto prije izbaciti nocni obrok i to da je najbolja metoda da se obrok zamjeni toplim cajem, da se dijete ni pod koju ne vadi iz kreveta za vrijeme davanja caja i da se istraje jer proces preobrazbe traje i do 10 dana. Pokusala sam i meni je uspjelo. MM me napadao kao sta mucis dijete i td ali nije on taj koji je ustajao ponoci pa sam zanemarila sta prica. Uglavnom taj tekst istice da se bebina pupa napuni tekucinom i zavara osjecaj gladi ali kako beba nije dovoljno unijela hranjivih tvari s vremenom povecava dnevne obroke i odvikava se od tog nocnog. I stvarno od njegovog cetvrtog mjeseca ja spavam od 21h do 6h ujutro, nekada manje, nekada vise ali i ponekad vristi za cucom ali se ne budi

meni je 4 mjeseca stvarno prerano da se beba odvikava od podoja bilo koje vrste. evo mi vec 9 mj. dojimo, po noci se budi bar 3 puta al to mi uopce ne smeta ni sada a kamoli kad je imala 4 mj. tada mi je bilo super kad sto vise doji jer unosi korisne sastojke majcinog mlijeka koji su nezamjenljivi, a nije mi padalo napamet da ukidam podoje...


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Mostarka*)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: raspored obroka
15.7.2010 9:17:14   
chuci
s tobom sam teacherko user posted image user posted image šta će joj čaj kad ima mlijeko koje je neuporedivo bolje


mostarko imaš sreće pa ti je uspjelo da izbaciš noćne obroke. puno je češća situacija da dijete jednostavno nastavi da se budi, a ti mu daj da doji ili čaja ili čta hoćeš.

ja bi svojoj izabacivala noćne podoje (3-4 ih je sad, prije je bilo 2 (dobra stara vremena)) ako bi vidjela da ne doji fino nego samo malo povuče pa nastavi spavati. ovako ne bih. moja fino podoji cijelu siku.
a šta dr i novinski članci i internet sajetuju tu ima svačega. meni su npr dr savjetovali da bebi nipošto ne dam da doji duže od 20 minuta i češće od tri sata. niđe veze. a beba mala slabašna, ne može se najesti ni za 30 a kamoli 20 min. zaspe duša od umora, pa kad se probudi hoće da nastavi.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: raspored obroka
15.7.2010 11:15:43   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: Mostarka*

Procitala sam kada se moj Daris rodio user posted image da je bolje sto prije izbaciti nocni obrok i to da je najbolja metoda da se obrok zamjeni toplim cajem, da se dijete ni pod koju ne vadi iz kreveta za vrijeme davanja caja i da se istraje jer proces preobrazbe traje i do 10 dana. Pokusala sam i meni je uspjelo. MM me napadao kao sta mucis dijete i td ali nije on taj koji je ustajao ponoci pa sam zanemarila sta prica. Uglavnom taj tekst istice da se bebina pupa napuni tekucinom i zavara osjecaj gladi ali kako beba nije dovoljno unijela hranjivih tvari s vremenom povecava dnevne obroke i odvikava se od tog nocnog. I stvarno od njegovog cetvrtog mjeseca ja spavam od 21h do 6h ujutro, nekada manje, nekada vise ali i ponekad vristi za cucom ali se ne budi


eh, vama je uspjelo, a mi smo se upravo ovako navikli da sad noću pijemo čaj user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Mostarka*)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: raspored obroka
15.7.2010 11:26:27   
Tidzi


IZVORNA PORUKA: Mostarka*

Procitala sam kada se moj Daris rodio user posted image da je bolje sto prije izbaciti nocni obrok i to da je najbolja metoda da se obrok zamjeni toplim cajem, da se dijete ni pod koju ne vadi iz kreveta za vrijeme davanja caja i da se istraje jer proces preobrazbe traje i do 10 dana. Pokusala sam i meni je uspjelo. MM me napadao kao sta mucis dijete i td ali nije on taj koji je ustajao ponoci pa sam zanemarila sta prica. Uglavnom taj tekst istice da se bebina pupa napuni tekucinom i zavara osjecaj gladi ali kako beba nije dovoljno unijela hranjivih tvari s vremenom povecava dnevne obroke i odvikava se od tog nocnog. I stvarno od njegovog cetvrtog mjeseca ja spavam od 21h do 6h ujutro, nekada manje, nekada vise ali i ponekad vristi za cucom ali se ne budi


Isto ovako. Samo nama pedica ovu savjetovala, nismo nigdje procitali. Sa prvim djetetom sa pogrijesila i slusala previse "babske price", pa sam ustajala 4-6 puta tokom noci. A da ne spominjem da sam ustajala na posao u 5h. S drugim nisam dozvolila da mi niko "popuje", poslusala pedicu i moja mala od 4 mjeseca spava. I nama je odvikavanje od nocnog trajalo nekih 7-10 dana. S tim ja sam prve 2-3 noci nudila caj, pa 2 noci vodu, a kako vodu bas nije voljela, nije htjela ni piti i tako se prestala buditi po noci. Spava od 21-22h do 8-9-9:30h.

 

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: raspored obroka
15.7.2010 13:19:37   
Mostarka*
Meni je uspjelo user posted image
Nisam niti cu ikada se ponasala prema djetetu da ne osluskujem njegove potrebe  tog tipa da se poistovjecuje to sto sam uradila "zatvoris vrata i ne cujes dijete kako place"
Iznjela sam sta sam radila jer je moje dijete od sedmog dana na umjetnoj hrani i samo je pocelo da pravi razmak po noci i u 4.mj. smo imali obrok u 11h navece, pa oko 3h, pa ujutro oko 7-8h tako da taj obrok smo zamijenili s cajem a vrlo kratko i to. Meni nije uredu i sto se neke muce i idu tezim nacinom da bi sebe nazvale boljom majkom, svak ima svoj izbor, meni neke stvari nisu uspjele kao drugima pa ne kazem da je moje uredu. A isto tako mi je pedijatar rekao da ne treba "muciti" dijete i buditi ga bez potrebe po 3-4 puta po noci ako se samo ne budi jer isto se ide u silu prirode, jedino u slucaju ako beba ne napreduje i treba ga tjerati da jede (kao sto je bio moj slucaj prvih mjesec dana, pa se na kraju sve slozilo na svoje mjesto)


_____________________________

Najvazniji dani u zivotu 11.01.2009. god- rodjenje mog prvog malog bebaca i drugog bebaca 31.07.2014, god,

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: raspored obroka
26.9.2010 12:07:30   
delly
djete  od 10 mj nebi trebalo imati nocne  obroke , to bi se trebalo cak i od 8 mj ukidati , i ne mjenjati sa cajem tako se samo produzuje, ja sam svojoj ukidala dojenje i to kad  ustane nije gladna nego je "navika" i lijepo je to uspijelo user posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Mostarka*)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: raspored obroka
26.9.2010 14:21:14   
leona81
moje dijete se budi da jede...ne budi se bezveze...pojede i zaspi...ona ima punih 10 mj, nekad se budi 2 puta a nekad 5...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: raspored obroka
26.9.2010 14:38:25   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Tidzi



IZVORNA PORUKA: Mostarka*

Procitala sam kada se moj Daris rodio user posted image da je bolje sto prije izbaciti nocni obrok i to da je najbolja metoda da se obrok zamjeni toplim cajem, da se dijete ni pod koju ne vadi iz kreveta za vrijeme davanja caja i da se istraje jer proces preobrazbe traje i do 10 dana. Pokusala sam i meni je uspjelo. MM me napadao kao sta mucis dijete i td ali nije on taj koji je ustajao ponoci pa sam zanemarila sta prica. Uglavnom taj tekst istice da se bebina pupa napuni tekucinom i zavara osjecaj gladi ali kako beba nije dovoljno unijela hranjivih tvari s vremenom povecava dnevne obroke i odvikava se od tog nocnog. I stvarno od njegovog cetvrtog mjeseca ja spavam od 21h do 6h ujutro, nekada manje, nekada vise ali i ponekad vristi za cucom ali se ne budi


Isto ovako. Samo nama pedica ovu savjetovala, nismo nigdje procitali. Sa prvim djetetom sa pogrijesila i slusala previse "babske price", pa sam ustajala 4-6 puta tokom noci. A da ne spominjem da sam ustajala na posao u 5h. S drugim nisam dozvolila da mi niko "popuje", poslusala pedicu i moja mala od 4 mjeseca spava. I nama je odvikavanje od nocnog trajalo nekih 7-10 dana. S tim ja sam prve 2-3 noci nudila caj, pa 2 noci vodu, a kako vodu bas nije voljela, nije htjela ni piti i tako se prestala buditi po noci. Spava od 21-22h do 8-9-9:30h.

 

kada ste pocele ovu metodu ????


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: raspored obroka
26.9.2010 14:41:04   
Anoniman
i moj anel se budi nocu stalno a daje to 4.puta vec milion puta,popije flasu mlijeka kravljeg s keksom i ja dajem 200ml.
Znaci oko 22.ili 21.sat .kako kad.Zaspi posle toga i budi se u 12.
Nedam nista sem cuce.i da oce pored mene da spava  neznam kako da ga odviknem slomi meuser posted image a podani bez problama spava u kreveticu.
kad se budi oko 3,2,ili 4 dam tad 50ml.caja nepravim flasu ....popije i komesa se opet
tek flasu pije oko 6ili 7.zavisi kako kad....
Kod nas je spavanje uzassssss jedan.....
Stvarno nije se ovako,budio ni kad je beba bio,sad stalno stalno jos se bas izmori umori hodajuci al dzaba....
Nespava mirno ono ko beba da,kad zaspi da nemrda jok ba to traje 1.sat posle se samo komesa.


(odgovor članu blum)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: raspored obroka
26.9.2010 14:42:53   
Mirkica
ja i moj mali lumpujemo u 4 noci , dodjemo u dnevnu sobu jedemo igramo se , presvucem ga tako svaku noc od kako se ja brinem o njemu , meni babica kaze da ne pravim teatar nocni za njega  jer ce mi tako ostati , nego da ga u mraku nadijim i pustim da spava , a meni bruka gdje da ga pustim kad je jadan i upisan , kakio , hoce da jede da se mazi da mu pricam ma dok to ne obavim taj ne zaspi tako da to traje odprilike od 3.5 ili od 4-6 meni nije mrsko samo bas me zanima dokle cu ja to morati praktikovati :)))) 

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: raspored obroka
26.9.2010 14:44:46   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: felix

i moj anel se budi nocu stalno a daje to 4.puta vec milion puta,popije flasu mlijeka kravljeg s keksom i ja dajem 200ml.
Znaci oko 22.ili 21.sat .kako kad.Zaspi posle toga i budi se u 12.
Nedam nista sem cuce.i da oce pored mene da spava  neznam kako da ga odviknem slomi meuser posted image a podani bez problama spava u kreveticu.
kad se budi oko 3,2,ili 4 dam tad 50ml.caja nepravim flasu ....popije i komesa se opet
tek flasu pije oko 6ili 7.zavisi kako kad....
Kod nas je spavanje uzassssss jedan.....
Stvarno nije se ovako,budio ni kad je beba bio,sad stalno stalno jos se bas izmori umori hodajuci al dzaba....
Nespava mirno ono ko beba da,kad zaspi da nemrda jok ba to traje 1.sat posle se samo komesa.




hahaha kod vas veselo pravo :))))))


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: raspored obroka
26.9.2010 14:48:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mirkica

ja i moj mali lumpujemo u 4 noci , dodjemo u dnevnu sobu jedemo igramo se , presvucem ga tako svaku noc od kako se ja brinem o njemu , meni babica kaze da ne pravim teatar nocni za njega  jer ce mi tako ostati , nego da ga u mraku nadijim i pustim da spava , a meni bruka gdje da ga pustim kad je jadan i upisan , kakio , hoce da jede da se mazi da mu pricam ma dok to ne obavim taj ne zaspi tako da to traje odprilike od 3.5 ili od 4-6 meni nije mrsko samo bas me zanima dokle cu ja to morati praktikovati :)))) 
user posted image user posted image user posted image user posted image I kod vas je bome cuj igrate se u gluha doba noci hehehe dobra si.Ja nikada A.nisam presvalcila ,kad spava dok je bio manji nikada ga budila nisam sem ako se sam nebudi i ako gledi ako  zaspi uz flasu posto (nisam dojila puno)znaci sa mjesec dana beba,ni tad ga nediram.
Dokle ces sve to,dok se maleni nenavikne a tebi ce brzo preci u rutinu pa ces biti umorna pospana a on ce se htjet igrati,i tko je kriv mama user posted image user posted image A mama umorna hehe
Samo se vi mazite dok ste majiii brzo vrijeme letii vjeruj...user posted image tad su,najsladji ....


(odgovor članu Mirkica)
  Neposredna veza do poruke: 41
   RE: raspored obroka
26.9.2010 14:49:43   
Mirkica
ma zeno kako pospan oci mu sirom otvorene i sam gleda u mene user posted image user posted image user posted image user posted image hajd ti sad zaspi :) 

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: raspored obroka
26.9.2010 14:53:28   
Anoniman
eeee,znam ja to znam sve.40.esnica je takva vjerujuser posted image user posted image user posted image meni....
A.je jedan dan prespavao citav dok je bio bebi maji,ahh reko djete se nebudi sem jest i nastavi drinjati.Kad je dosla draga noc djete ocima upiljilo,nece da zaspi da molis.
Jer kazu u 40esnici bebi mesaju dan i noc..Zato ga prati,kad on spava idi i ti,da mozete derneciti u noc dugo uveceruser posted image user posted image .....
Ma proce i to vjeruj,samo da vas abd.grcevei nemuce sve je to nistauser posted image
pusa misicu malom:-)

(odgovor članu Mirkica)
  Neposredna veza do poruke: 43
   RE: raspored obroka
14.10.2010 17:09:15   
Ella_H
Poz drage mame i bebare. Ja nisam radila nista
ni po dr savjetima niti clancima itd itd, radila sam stvari
onako kako pase bebi s prvim sinom budjenja, hranjenja nocu
igranje nocu itd itd odvikao se kad je bilo dobro vrijeme za njega,
druga beba totalno drugacija prica, oko negdje 3 mjeseca nema nocnih
budjenja i igara bez granica hehe, zdrav je veseo je i to mi je najvaznije.
Budite opustene i polako bez srkleta dajte svojim bebama sto vise ljubavi
jer sve to stvarno brzo previse prodje.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: raspored obroka
4.11.2010 13:29:50   
daris
e ovako ja sam ovo zapocela pa evo i da nastavim.Pisala sam kad je mali imao 10 mjeseci..Sutra nam je 14 mjeseci i necete vjerovati on jos uvijek nespava nocu.Stalno se budi.Ne hranim ga, samo dajem caj ili sokic ali on se i sad budi kao i prije.I pravi nocne derneke!
Tako da to igranje u 2 h po noci nam uopste nije strano...ak sta vise to nam je svakodnevnica.
mlijeko ni danas nece da pije.Ni ujutro ni uvece pa sam nakon dugomjesecne borbe i odustala od pokusaja.
sta da vam kazem...jos uvijek sam nenaspavanauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

volim svog malog dečka!

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: raspored obroka
4.11.2010 14:42:50   
samedi
Daris,valjda ce se maleni uskoro navici na mlijeko,ne znam sta da ti kazem za ostalo bas zeznuta situacija. Moja nije htjela mlijeka da pije 3 dana pa sam ludila od brige jer joj je to jos uvijek osnovna hrana. Sto se tice budjenja,kad krene u skolu vjerovatno se nece vise buditi po noci,salim se,ne zamjeri,evo puno user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu daris)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: raspored obroka
4.11.2010 15:27:18   
daris
ja sam se vec navikla cudno bi mi bilo da je drugacije.....samo naucila sam iz svega ovog da je uzalud bilo sta pokusavati jer nase bebice ionako rade samo ono sto one zele....a mi ih i dalje puno volimouser posted image

_____________________________

volim svog malog dečka!

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: raspored obroka
4.11.2010 15:32:58   
chuci
pridružujem ti se daris u klubu nenaspavanih

ja se hvalila po forumu kako moja počela 2-3 puta da ustaje. jest ahaaaaa. trajalo je to cijelih par dana. Onda se vratila na svojih 4-5-6 ustajanja user posted image user posted image user posted image a mama je vesela pravo. a u 6 ustajem za posao. a moja duša mm se svaki put probudi i on i gleda nas kako ona doji, ko iz solidarnosti, ili ako ona neće da zaspi onda i on pokušava da je uspava maženjem ili sl.

ja se prestala nadati da ću prespavati veći dio noći, reko pustiću da se iznenadim kad odjednom skontam da par dana zaredom nije ustala 4 i više putauser posted image .

(odgovor članu daris)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: raspored obroka
4.11.2010 15:33:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: daris

e ovako ja sam ovo zapocela pa evo i da nastavim.Pisala sam kad je mali imao 10 mjeseci..Sutra nam je 14 mjeseci i necete vjerovati on jos uvijek nespava nocu.Stalno se budi.Ne hranim ga, samo dajem caj ili sokic ali on se i sad budi kao i prije.I pravi nocne derneke!
Tako da to igranje u 2 h po noci nam uopste nije strano...ak sta vise to nam je svakodnevnica.
mlijeko ni danas nece da pije.Ni ujutro ni uvece pa sam nakon dugomjesecne borbe i odustala od pokusaja.
sta da vam kazem...jos uvijek sam nenaspavanauser posted image user posted image user posted image
bit ce bolje,nedaj se draga.Znam da je maleni nahladjen pa ima malo i toga sto slabo jede i spava,
Nama je 16mjes.pa se budi nocu jednom dam,caja jednom flasu opet prespava noc dobro kad je hb.zdrav ...i kad ga nista nemuci.


(odgovor članu daris)
  Neposredna veza do poruke: 49
   RE: raspored obroka
4.11.2010 15:36:26   
Anoniman
a u 6 ustajem za posao. a moja duša mm se svaki put probudi i on i gleda nas kako ona doji, ko iz solidarnosti, ili ako ona neće da zaspi onda i on pokušava da je uspava maženjem ili sl.
user posted image user posted image isto anel jutros se budio u 6.gladan mrzimm sto se ujutro vidi ovaj misli dan je a je dan user posted image i oce da ide da ustane da se igra a ja bi spavala jos malkice
I napravim flasu popije ja se vrati on sjedi i smije mi seuser posted image user posted image i nista ja ko fol,neobracam paznju lego zazmiri nebili i on,a on se vrti.Kad cu se dole vrata svekar izaso ,van valjda sta ja znam...on se opet dize i jos cu,auto a on mase rukicama u prazno konta ode anel pa pauser posted image ja i dalje nista mrtva hladan.
Poce bacat none na mene privlaci paznju,ja nista opet leze i suti gleda gleda,vrti se i zaspa nekako i do 9.sam ga prevarilauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *