|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1306 1307 [1308] 1309 1310   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebe od 0 - 1 godine [chat]
28.11.2011 10:28:07   
mala_sa
Super bebo da bude sretno i hairli aBd user posted image zacas ce to nas hrabri djecak da pregura

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 32676
   RE: Bebe od 0 - 1 godine [chat]
28.11.2011 11:09:51   
bombina
juuutro drage moje...kako su bebe jutros??moja amina strasno kaslje,nekako bas ruzno,kao da nesto iskasljaje,ali ne zna da ispljuneuser posted image i slini...stavljali smo sinoc luk pored krevetica( kad je moj muz usao u sobu,kaze sta se ovo ovdje osjeti,isto burek)user posted image sad ne znam sta cu za ovaj kasalj,da li da je vodim dr ili sta???nekako se bojim i doma tdravlja i ovog zraka vani....ne znam sta cu sad???

_____________________________

AMINA-15.2.2011. rodila se mamina princeza

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 32677
   RE: Bebe od 0 - 1 godine [chat]
28.11.2011 11:16:57   
maglaj_mum
juuutro drage moje...kako su bebe jutros??moja amina strasno kaslje,nekako bas ruzno,kao da nesto iskasljaje,ali ne zna da ispljuneuser posted image i slini...stavljali smo sinoc luk pored krevetica( kad je moj muz usao u sobu,kaze sta se ovo ovdje osjeti,isto burek)user posted image sad ne znam sta cu za ovaj kasalj,da li da je vodim dr ili sta???nekako se bojim i doma tdravlja i ovog zraka vani....ne znam sta cu sad???

Probaj sa domacim cajem od sljeza...Mojoj djevojcici je najbolje pomogao...


_____________________________

02.03.2011. (mamino sunce doslo na svijet)

Prije braka imao sam šest teorija o odgoju djece. Sada imam šestero djece i nijednu teoriju

(odgovor članu bombina)
Neposredna veza do poruke: 32678
   RE: Bebe od 0 - 1 godine [chat]
28.11.2011 11:23:17   
bombina
davala sam joj sinoc malo,al bojim se nekako na svoju ruku,nije popila ni 50ml...

_____________________________

AMINA-15.2.2011. rodila se mamina princeza

(odgovor članu maglaj_mum)
Neposredna veza do poruke: 32679
   RE: Bebe od 0 - 1 godine [chat]
28.11.2011 11:27:25   
maglaj_mum
toga se ne trabas bojati, to je ipak prirodni lijek...Sljez je oduvijek bio No1 za kasalj...Valjda ce brzo proci

_____________________________

02.03.2011. (mamino sunce doslo na svijet)

Prije braka imao sam šest teorija o odgoju djece. Sada imam šestero djece i nijednu teoriju

(odgovor članu bombina)
Neposredna veza do poruke: 32680
   RE: Bebe od 0 - 1 godine [chat]
28.11.2011 12:10:46   
mala_sa
Bombina ja imam neki recept od nase Hanady za kasalj, napravi se kao prirodni sirup sa lovorovim listo - al stvarno neznam smije li za bebe. Sta mislis da nju pitas smije li???

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu maglaj_mum)
Neposredna veza do poruke: 32681
   RE: Bebe od 0 - 1 godine [chat]
28.11.2011 12:20:05   
leonora
Evo  malo da uletim... Vidim da se Bombina žali na kašalj kod svoje bebare. I moja user posted image je ovih dana imala začepljen nosić i kašljucala pa sam joj dala prirodni biljni sirup zove se Beba proizvodi neka firma Pharmanova, sirup od bijelog sljeza i kamilice, potpuno prirodan, u apoteci kažu a i piše na njemu da mogu i dojenčad, a i ime Beba sve govori. Ja svojoj davala 2 dana i evo već je super.

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 32682
   RE: Bebe od 0 - 1 godine [chat]
28.11.2011 12:26:23   
ljubičica 28
Helllooou...

Hvala vam drage na savjetima, prenijela sam joj i uspjela je nabaviti tablete za prekid laktacije...valjda će brzo predeverati muku s grudima...

A neko je pitao šta je bilo...slaba prokvrljenost maternice i bebica nije dobivala onoliko koliko treba da bi se uspjela izboriti do kraja user posted image bila je teška svega 200 gr...hospitalizovali su je u 6. mjesecu trudnoće, međutim nisu ništa uspjeli uraditi tako da je bebici stalo srce kucati nakon desetak dana user posted image To joj je prvo dijete, ma žalosno al' se mora predeverati nekako user posted image ...

Vidim, puno bebica se muči s nosićima i kašljem...duše drage, zna ih to baš napatiti...mi smo nedavno imali svoju prvu muku s nosićem...najgore je što nije mogao dojiti kako treba...nama je pomogao šljez u nosić i pumpica user posted image

Super bebo, sretno na sunetu, da dječak i mamica što lakše predeveraju prvo pišanje user posted image ! user posted image

Amam, ja svom već odavno stavljam peticu preko dana i preko noći...doduše, ja koristim HA-FU pelene a one su ti iste babylove iz DM-a...i opet se zna desiti da ustane mokar sa strane, a gdje i neće kad samo jede i piša user posted image




_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu maglaj_mum)
Neposredna veza do poruke: 32683
   RE: Bebe od 0 - 1 godine [chat]
28.11.2011 12:58:14   
Amam
Ljubicice pa neka si nam se malo javila,zao mi je prijateljice,da joj Bog dragi olaksa user posted image .Ja njemu koristim 5 pampersovu,ali cu morati kupiti ove babylove kazu da su dublje.Ali sto kazes koliko jedu(piju) i pisaju i dobro je ovo user posted image

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 32684
   RE: Bebe od 0 - 1 godine [chat]
28.11.2011 13:24:15   
m.i.n.a.
Ostade ja iznenadjena da nas se jos neko sjecauser posted image
Mala,mm nije nista podApisivao...samo regularno armanov pasos,moj,karte...jos je kod mene slucaj da arman ima papire za boravakna duzi period nego ja....niko mi nista nije ni trazio..jest mi samo jedan dido u avionu,kad smo napokon sletili u sarajevu rekao..dijete moje,pa jel to ti sama putujes..reko,putujem..gleda me sa svim stvarima i kaze,ma mozda i bolje ti tako,babe nekad samo smetaju..uglavnom za moj drugi put avionom a prvi sa armanom i presjedanjem fino prodje..
Super bebo,sretno sa sunetom...eto javim se ponekad a iskreno ni ne citam da stagod upratim...nekako procitam nekad puuuno paaametnih savjeta i ideja pa mi bude previse:-)ako imas fb.ubaci me pa da vidim sta sve drug moze...
Amam,eto vec rekoh za javljanje..kada A spava tad i ja ne radim nista..tek sad radim po onoj poslovici,kad beba spava spavaj i ti iako dosad nisam nikad sad legnem i lagane opustajuce stvari gledam:)vazi isto za fb:)
Taurus ja u Zenici evo petnaest dana sutra:-)mm ce doci oko Bozica...kako nam je E,kako zubici....arman nije ni osjetio skoro ovih sest,mozda malko dvoje gornje ali ovo sad je nesto novo ...stvarno je nervozan al rekla mi je sestra sa posla donijet nesto da mu masiram,na istoj bazi kao calgel ali u nekom drugom obliku..obzirom da radi u bolnici,sa djecom vjerujem da ako ne pomogne nece odmoci...jestel vi jos na hapi ili mlijeku..zar ne dojis:-p...fb takodje..
Cickolina eto mi u bosni...joj rodjendan mi ne spominji..tako mi je zao sto cemo biti tamo...svakakvih ideja imam,gledam torte ali sve mi nesto tako-tako kad cemo sami biti..

< Poruku je uredio m.i.n.a. -- 28.11.2011 13:25:55 >

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 32685
   RE: Bebe od 0 - 1 godine [chat]
28.11.2011 13:33:42   
m.i.n.a.
Eh jos..ima li ko iz zenice slucajno..ako zna u igraoni ukod hotela dubrovnik od koliko primaju djecu..svaku sam obisla ali sve od dvije godine..a rado bih ga odvela,ako treba i ja sa njim samo da je sto vise medju djecom jer vidim da mu fali...

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 32686
   RE: Bebe od 0 - 1 godine [chat]
28.11.2011 13:42:42   
babilon
hej drage zenice,
evo i nas nakon duuuuzeg vikenda :D bili smo u skitnji malokod sveki i svekija prvi put pa vas inisam uspjela iscitati :D...
ove sedmice idemo na vakcinu uh a mama na kontrolu uh uh :D

htjela sam vas pitati vezano dojenja za savjet... otprilike u ovo doba kod mene mali doji ali tolika ga histerija uhvati jer nema mlijeka i ti doslovno nakon sto 4-5 puta povuce, ne umisljam :), i hocu da mu dam AD, ali nikad ne znam koliko da dam, da li da napravim kolicinu kao sto pise na kutiji ili odokativno....?
stavim ga ja da doji po par sati doslovno ne bi l ise povecala kolicina mlijeka ali evo skoro mjesec i po nikakve promjene... :(


_____________________________

Istina postoji! Izmisljati se moze samo laz.

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 32687
   RE: Bebe od 0 - 1 godine [chat]
28.11.2011 13:44:03   
bombina
smijem li A.... dat prospan sirup protiv kaslja????

_____________________________

AMINA-15.2.2011. rodila se mamina princeza

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 32688
   RE: Bebe od 0 - 1 godine [chat]
28.11.2011 13:46:39   
sweet insanity
IZVORNA PORUKA: babilon

hej drage zenice,
evo i nas nakon duuuuzeg vikenda :D bili smo u skitnji malokod sveki i svekija prvi put pa vas inisam uspjela iscitati :D...
ove sedmice idemo na vakcinu uh a mama na kontrolu uh uh :D

htjela sam vas pitati vezano dojenja za savjet... otprilike u ovo doba kod mene mali doji ali tolika ga histerija uhvati jer nema mlijeka i ti doslovno nakon sto 4-5 puta povuce, ne umisljam :), i hocu da mu dam AD, ali nikad ne znam koliko da dam, da li da napravim kolicinu kao sto pise na kutiji ili odokativno....?
stavim ga ja da doji po par sati doslovno ne bi l ise povecala kolicina mlijeka ali evo skoro mjesec i po nikakve promjene... :(



ako vec hoces da das napravi po ktiji prema uzrastu ali neka ne popije odmah sve jer ipak je to teesko za bebu koja samo doji. najbolje je da prvo podojis uvijek pa onda nadomjestis ad-om koliko treba ili koliko hoce.

(odgovor članu babilon)
Neposredna veza do poruke: 32689
   RE: Bebe od 0 - 1 godine [chat]
28.11.2011 13:48:02   
babilon
hvala sweet insanity

_____________________________

Istina postoji! Izmisljati se moze samo laz.

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 32690
   RE: Bebe od 0 - 1 godine [chat]
28.11.2011 13:49:18   
sweet insanity
imaj samo na umu da neke bebe jedu dok god im se daje pa nemoj pretjeratuser posted image

(odgovor članu babilon)
Neposredna veza do poruke: 32691
   RE: Bebe od 0 - 1 godine [chat]
28.11.2011 13:50:17   
mala_sa
Babilon ja ti ovo stvarno ne znam ja, ali ja bih mu u tom periodu kad treba da doji - a nema mlijeka napravila AD i dala po onoj mjeri koliko pise na kutiji (pa nek on popije koliko hoce)

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 32692
   RE: Bebe od 0 - 1 godine [chat]
28.11.2011 13:50:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sweet insanity

imaj samo na umu da neke bebe jedu dok god im se daje pa nemoj pretjeratuser posted image
potpisujem .
Idi po manjim kolicinama , i polako povecaji nemoj dat odjednom 100ml povratice .


(odgovor članu sweet insanity)
  Neposredna veza do poruke: 32693
   RE: Bebe od 0 - 1 godine [chat]
28.11.2011 13:51:36   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: bombina

smijem li A.... dat prospan sirup protiv kaslja????


Sta mislis da postavis na temi: dijete, hitno mi treba savjet - mozda se javi nako od farmaceuta

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu bombina)
Neposredna veza do poruke: 32694
   RE: Bebe od 0 - 1 godine [chat]
28.11.2011 13:51:59   
palachinken

IZVORNA PORUKA: bombina

smijem li A.... dat prospan sirup protiv kaslja????

Nemoj bebi nista davati na svoju ruku! Bolje otidjite pedijatru, ipak ona kaslje vec nekoliko dana.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu bombina)
Neposredna veza do poruke: 32695
   RE: Bebe od 0 - 1 godine [chat]
28.11.2011 13:52:07   
m.i.n.a.
Babilon kada pravis AD postuj mjere...premalo hape na vodi nece zasititi bebu a previse hape moze dvest do zatvora...na aptamilu ide 30 ml.vode jedna kasikica koja dodje u kutiji,60 ml dvije i dalje ides....ovo ti govorim za mjere a to dal da dajes ili ne je tvoja odluka,necu te nagovarat jer mi se neda prepucavat kako sam grozna jer nisam dojila...

Bombina,moj A je rodjen 29.1.i nekad u maju je imao kao trodnevni virus samo sto je tura kod nas bila dan i po a malo je i kasljo,i u apoteci mi dali prospan..jelde to je onaj sirup u zelenom pakovanju,sa zapcem mislim...u svakom slucaju mozes nazvati bilo koju apoteku i pitat i reci ce ti...

(odgovor članu bombina)
Neposredna veza do poruke: 32696
   RE: Bebe od 0 - 1 godine [chat]
28.11.2011 14:00:26   
ladyblue RR
IZVORNA PORUKA: palachinken


IZVORNA PORUKA: bombina

smijem li A.... dat prospan sirup protiv kaslja????

Nemoj bebi nista davati na svoju ruku! Bolje otidjite pedijatru, ipak ona kaslje vec nekoliko dana.


ne ide Prospan ispod godine dana a bez pedijatra ni pod razno.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 32697
   RE: Bebe od 0 - 1 godine [chat]
28.11.2011 14:00:50   
babilon
znam ja mjere koliko i sta treba, nego mi uvijek u glavi 'ok sad je dojio 10min i nema mlijeka i dalje je gladan, koliko da napravim'...
a to ko hoce odnosno nece da doji je licna stvar... :) ja dojim, ali kad nema onda nema... helem. Hvala zene jos 1, evo napravila sam mu, hapio je :)

i da, u slucaju da od npr 100ml popije 70ml pa za 1,5h opet bude gladan, da li da mu napavi novih 30ml pa da mu to dam i da li se onda nakon tih 30ml pratim vrijeme do slijedeceg hranjenja ili od ovih prvih 70ml (na kutiji pise da ga ta kolicina mlijeka treba 4h drzati)..ako me je iko aazumio :)))


_____________________________

Istina postoji! Izmisljati se moze samo laz.

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 32698
   RE: Bebe od 0 - 1 godine [chat]
28.11.2011 14:02:30   
Anoniman
ne smijes tako ublizu davat AD najmanje 2 , 2 i pol sata do 3 . Nije da ne smijes vec ne ide to tako .Ipak je to AD . da ti nebi bljucko ...previse...

(odgovor članu babilon)
  Neposredna veza do poruke: 32699
   RE: Bebe od 0 - 1 godine [chat]
28.11.2011 14:02:36   
ladyblue RR
minoooooouser posted image

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 32700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1306 1307 [1308] 1309 1310   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1306 1307 [1308] 1309 1310   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *