|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite?
14.6.2014 21:02:50   
canim
A sta ste se gore uhvatili Beba kidsa, pa nema sanse da oni peru odjecu omeksivacem prije nego je izloze u radnji, to je sve fabricki odradjeno a ne vjerujem da se fabrika koja sije odjecu bavi time, pa zamisli koliko bi im trebalo vremena da sve operu i osuse, zato i pise na etiketama koliko je skupljanje odjece nakon pranja, a odjeca je mekana od profesionalnih pegli na paru i presa koje koriste da bi se ispravila odjeca.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 576
   RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite?
15.6.2014 16:31:29   
lovepower
vidis nisam znala za SIDS ali svejedno nisam planirala da koristim omeksivac bebi i ne znam nijednu majku da to radi,svi peru bez omeksivaca i dvaput ispiru i peglanje na kraju,ja kad vidim sta mojoj mami uradi omeksivac i to najkvalitetniji user posted image
ariel za bijeli ves mada meni nije nikad izblijedio sareni a koristim ga godinamauser posted image plavi lenor isto godinama ali izgleda da ce se to ukinuti,bila sam ga ukinula ali ja ne mogu bez tog mirisa sta cuuser posted image
sve u svemu za malene bebice definitvno bez omeksivaca user posted image

_____________________________

26.08.2014-fetus mortus in uterus 36 sedmica

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 577
   RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite?
15.6.2014 18:25:10   
sara123
Ja kupih neki dm-ov omeksivac. Pa budem vidjela.valjal'cemuuser posted image

(odgovor članu lovepower)
Neposredna veza do poruke: 578
   RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite?
15.6.2014 19:29:00   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: lovepower

vidis nisam znala za SIDS ali svejedno nisam planirala da koristim omeksivac bebi i ne znam nijednu majku da to radi,svi peru bez omeksivaca i dvaput ispiru i peglanje na kraju,ja kad vidim sta mojoj mami uradi omeksivac i to najkvalitetniji user posted image
ariel za bijeli ves mada meni nije nikad izblijedio sareni a koristim ga godinamauser posted image plavi lenor isto godinama ali izgleda da ce se to ukinuti,bila sam ga ukinula ali ja ne mogu bez tog mirisa sta cuuser posted image
sve u svemu za malene bebice definitvno bez omeksivaca user posted image

ja koristim i ne peglam

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu lovepower)
Neposredna veza do poruke: 579
   RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite?
16.6.2014 5:33:18   
MajkaTereza
canim, ne pricam napamet, oni iz Beba kids su mi licno rekli da oni sami sve peru u omeksivacu kako bi se dobila "korektna velicina nakon skupljanja"user posted image I ja se cudim, ali ocigledno se previse kupi roba, pa ne mogu korektnu velicinu odrediti.. Nidje veze, ali eto, pitaj ih user posted image

Lovepower user posted image Sretno, drzim ti fige sa bebcetom, sve ce ti biti lako kad vidis male rukice, pa i peglati user posted image

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 580
   RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite?
16.6.2014 5:48:01   
MajkaTereza

IZVORNA PORUKA: Galicia


IZVORNA PORUKA: MajkaTereza


IZVORNA PORUKA: Galicia


IZVORNA PORUKA: MajkaTereza

Samo davas upozorim, pogotovo vas sa malim bebama, omeksivaci su povezani sa SIDS, iznenadom smrcu beba, zbog obromnog broja kancerogenih hemikalija. Ne perite djeciju odjecu u omeksivacu!



A ti si jos ziva? Mislim nisi umrla od SIDS-a?


Da, vjerujem da je SIDS nesto cemu se treba smijati, i treba ignorisati nova otkrica koja pokazuju da se ne smiju djeca izlagati. Ne mogu da vjerujem. Fuj



Sta je fuj? Novo otkrice, SIDS ili omeksivac?
Jer ni jedno od ova tri gore nije novo otkrice.
I nisi mi odgovorila? Kako da si ti jos uvijek ziva?


I posto se ti Galicija toliko bavis sa mnom, i toliko sam ti interesantna, da te pocastimposebnim postom user posted image

"Sta je fuj? Novo otkrice, SIDS ili omeksivac?
Jer ni jedno od ova tri gore nije novo otkrice.

Cekaj, da skontamuser posted image Novo otkrice nije novo otkrice user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ma ja, nije bitno sta se pise, samo da se kontrira i svadja.. Draga zeno, zar nemas pametnija posla nego da meni kontriras? Mogu ti dati pravi, iskren odgovor ako te zanima- ne vjerujem, ali mozda ima neko koga interesuje,pa zbog takvih zenica ovo pisem . SIDS nije novo otkrice, gdje sam to tvrdila..? SIDS je dobio ime nekad krajem 60ih, a sama pojava je otkrivena, znaci umirnje zdrave djece, jezabiljezena vec 50ih. Otprilike u isto vrijeme kad se omeksivac u ovom "modernom" sastavu poceo prodavati, i otprilike u isto vrijeme kad su i madrace poceli preparirati hemikalijama. Dijete se znoji na madracu, i u njemu se nekad stvara odredjena vrsta gljivica, ciji su rast i stvaranje olaksani i omoguceni upotrebom omeksivaca. Zajedno sa hemikalijama u madracu, hemikalije iz omeksivaca reaguju kad dodju u kontakt sa gljivicama i u toj hemijskoj reakciji stvara se otrovni gasovi, koji prvo umiruju, pa onda u potpunosti umrtve nervni sistem, zato bebe i umiru bez "bitke", znaci ne placu, ne bore se, vec blazeno jednostavno opijeni umru. Madraci, SIDS i omeksivaci postoje svi dugo, ali se nikad nisu doveli u ko-relaciju i nikad do sad takonekcija nije napravljena. tako da, DA, novo otkrice je novo otkrice. user posted image Boze mili.. Nego, da, i relacija izmedju raka i recimo hrane sa rostilja nije nadjena do nedavno, a hrana sa rostilja, kao i rak postoje hiljadama godina, i sta, sad znaci da te rezultate ne treba smatrati korektnima samo zato sto nikad konekcija nije napravljena ranije?! Priznaj sebi da ti imas problem sa mnom (iz samo tebi poznatog razloga) i prestani traziti "naucne razloge" da dokazes da sam u krivu, jer ne uspjevas.. Zelim ti srecu, jer sretni ljudi ne ujedaju nekog ko im nikad nista uradio nije... Sorry za off-topic za vas ostale

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 581
   RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite?
16.6.2014 8:59:52   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: lovepower

vidis nisam znala za SIDS ali svejedno nisam planirala da koristim omeksivac bebi i ne znam nijednu majku da to radi,svi peru bez omeksivaca i dvaput ispiru i peglanje na kraju,ja kad vidim sta mojoj mami uradi omeksivac i to najkvalitetniji user posted image

Ja ništa nisam ni jednom  ni drugom djetetu peglala, osim pamučnih pelena koje je M nosila do 6. mjeseca. I koristila sam omekšivač, a nisam nikad ni stavila 2 puta na ispiranje.
Lažem, kad sam došla iz porodilišta moja mama je sve bebi stvari opeglala (ona je inače pegla-freak, nekad, kad je bila mlađa,  je i čarape peglalauser posted image )

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu lovepower)
Neposredna veza do poruke: 582
   RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite?
16.6.2014 10:32:10   
Vanne

IZVORNA PORUKA: lovepower

vidis nisam znala za SIDS ali svejedno nisam planirala da koristim omeksivac bebi i ne znam nijednu majku da to radi,svi peru bez omeksivaca i dvaput ispiru i peglanje na kraju,ja kad vidim sta mojoj mami uradi omeksivac i to najkvalitetniji user posted image
ariel za bijeli ves mada meni nije nikad izblijedio sareni a koristim ga godinamauser posted image plavi lenor isto godinama ali izgleda da ce se to ukinuti,bila sam ga ukinula ali ja ne mogu bez tog mirisa sta cuuser posted image
sve u svemu za malene bebice definitvno bez omeksivaca user posted image


Koji detrdzent si planirala uzeti za bebine stvarcice? vidjela sam da mnogi preporucuju persil sensitive ali ga nije bilo kad sam uzimala i kupim faks natural and sensitive..ima neki prirodan i neutralan miris...
I ja sam isprala dva puta i sve ispeglala i to pod konac user posted image sa zadovoljstvom sam to radila,uzivala sam peglajuci svaku stvarcicu user posted image

Meni mm ne dozvoljava da koristim bilo kaav omeksivac,on ima bronhitis pa mu ti mirisi nadrazuju bronhije i pogorsavaju stanje,a moram priznati da sam prije udaje bila ovisna o omeksivacima user posted image a posebno o plavom lenoru user posted image

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu lovepower)
Neposredna veza do poruke: 583
   RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite?
20.6.2014 15:04:58   
stoic
ja nikad nisam kupila omeksivac i nikada ne bih... naslijedili smo neku odjecicu za bebu opranu u omeksivacu, trebalo mi je nekoliko pranja da ne osjetim taj vjestacki miris...

definitivno se ne preporucuje koristenje omeksivaca, a i bespotrebno je

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 584
   RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite?
20.6.2014 16:48:07   
canim
A kako peglate kosulje user posted image jeli ima neko eko sredstvo kojim prskate pa se to ono lijepo ispegla user posted image ili kupujete kosulje koje u sebi imaju sintetike pa samim tim se puno lakse peglaju user posted image recimo meni je licno problem muske kosulje 100% pamuk, to nema sanse da se ispegla kako treba ako nema omeksivaca.

MajkaTeresa, ako peru prije izlaganja u prodavnicu onda nije nesto uredu s tim, pitam se u kakvom stanju im ta roba dolazi ako zaista treba pranje.

(odgovor članu stoic)
Neposredna veza do poruke: 585
   RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite?
20.6.2014 17:19:29   
Galicia
Kosulje i odjela i haljine, kao i zimske jakne i bunde sve nosim na hemijsko.
A ovako po potrebi mm sebi pegla kako zeli, ja ne peglam.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 586
   RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite?
20.6.2014 18:47:13   
hapymum
ja sam bebi sam koristila persil sensiziv naravno bez omesivaca obicno pranje na 90 bez duplog ispiranja i peglanje na kraju,evo sad joj je 2 godine nikad nisam omeksivac stavila,osim u neke njene dzempere,isto planiram i za drugu bebi abd,naravno nista ne perem s nasim vesom

_____________________________

30.05.2012 02:20 Hana
03.07.2014 07:40 Ejna

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 587
   RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite?
21.6.2014 8:17:14   
MajkaTereza

IZVORNA PORUKA: stoic

ja nikad nisam kupila omeksivac i nikada ne bih... naslijedili smo neku odjecicu za bebu opranu u omeksivacu, trebalo mi je nekoliko pranja da ne osjetim taj vjestacki miris...

definitivno se ne preporucuje koristenje omeksivaca, a i bespotrebno je


user posted image user posted image

(odgovor članu stoic)
Neposredna veza do poruke: 588
   RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite?
21.6.2014 8:21:40   
MajkaTereza

IZVORNA PORUKA: canim

A kako peglate kosulje user posted image jeli ima neko eko sredstvo kojim prskate pa se to ono lijepo ispegla user posted image ili kupujete kosulje koje u sebi imaju sintetike pa samim tim se puno lakse peglaju user posted image recimo meni je licno problem muske kosulje 100% pamuk, to nema sanse da se ispegla kako treba ako nema omeksivaca.

MajkaTeresa, ako peru prije izlaganja u prodavnicu onda nije nesto uredu s tim, pitam se u kakvom stanju im ta roba dolazi ako zaista treba pranje.


Definitivno! I meni ta prica "da prodaju ljudima onu velicinu koja fakticki bude nakon kupljenja" zvuci kao suplja.. Mislim da im sve stoji u nekom budjavom magacinu, pa se previse usmrdi, i zato moraju da je peru u necemu sto ima jak miris.. Ja sam im prosli put rekla da se to smatra polovnom odjecom,i da mislim da bi trebali navesti da su second hand, jer zamislite da Mango pere odjecu prije prodaje, mislim.. To se sigurno negdjemoze i prijaviti, ali nemam ja vremena za to... Ako koja od vas stigne da udje i pita sta rade, i zasto, dobro bi bilo.. Meni su suhveli..

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 589
   RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite?
21.6.2014 8:23:09   
MajkaTereza

IZVORNA PORUKA: Galicia

Kosulje i odjela i haljine, kao i zimske jakne i bunde sve nosim na hemijsko.
A ovako po potrebi mm sebi pegla kako zeli, ja ne peglam.


Sta imma hadzince user posted image
Ti ko onaj Dr Alban , prijateljica mi radila u hemijskoj cistioni, kaze on dolazio da carape pere na hemijskom .. Jel kod vas to jeftino, gdje zivis ti?

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 590
   RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite?
21.6.2014 8:26:35   
MajkaTereza

IZVORNA PORUKA: hapymum

ja sam bebi sam koristila persil sensiziv naravno bez omesivaca obicno pranje na 90 bez duplog ispiranja i peglanje na kraju,evo sad joj je 2 godine nikad nisam omeksivac stavila,osim u neke njene dzempere,isto planiram i za drugu bebi abd,naravno nista ne perem s nasim vesom


I ja sam ovako isto, samo stomi je dosadilo peglati u neka doba, pa sam prestala kad je imao 6-7 mjeseci.. Ni ja odavno ne koristim omeksivac ni za sebe,i nedostajao mi je onaj mekaniosjecaj peskira,ali kako sirce koristim su fakat opet mekani i fini..

(odgovor članu hapymum)
Neposredna veza do poruke: 591
   RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite?
21.6.2014 10:04:58   
salmy

IZVORNA PORUKA: MajkaTereza


IZVORNA PORUKA: hapymum

ja sam bebi sam koristila persil sensiziv naravno bez omesivaca obicno pranje na 90 bez duplog ispiranja i peglanje na kraju,evo sad joj je 2 godine nikad nisam omeksivac stavila,osim u neke njene dzempere,isto planiram i za drugu bebi abd,naravno nista ne perem s nasim vesom


I ja sam ovako isto, samo stomi je dosadilo peglati u neka doba,

user posted image zezas da ne peglas? pa kako majku mu?user posted image

(odgovor članu MajkaTereza)
Neposredna veza do poruke: 592
   RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite?
21.6.2014 10:16:32   
MajkaTereza
Sebi u zivotu ispeglala nisam, njemu sto moram, ne volempa shtash user posted image

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 593
   RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite?
21.6.2014 10:18:57   
grozđe
Omeksivac zuti Duel...zenice ga nahvalile pa probala... super mi je...

(odgovor članu MajkaTereza)
Neposredna veza do poruke: 594
   RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite?
21.6.2014 10:49:56   
salmy
IZVORNA PORUKA: MajkaTereza

Sebi u zivotu ispeglala nisam, njemu sto moram, ne volempa shtash user posted image

Ja sve peglam..pa zeno draga virusi i bakterije'' to nikako ne bih dozvolila..zamisli koliko bakterija skupia dok se susi na striku..strasno

Ja uzmem onu peglu na zar(lug) naspem je do vrha..i peglam....em prirodno peglanje a ne trosim struju..
Malo sam iznenadjena sto ti ne peglas..i uvrijedjenauser posted image

< Poruku je uredio salmy -- 21.6.2014 10:50:32 >

(odgovor članu MajkaTereza)
Neposredna veza do poruke: 595
   RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite?
21.6.2014 12:03:52   
stoic
ja peglu ukljucujem jednom mjesecno ili cak i rjedje i to nesto svoje da ispeglam ukoliko se slucajno zguzvalo.... nakon pranja odjece, istegnemo je i tako susimo, poslije fino savijemo

unutrasnji ves i svu odjecu za malu bebu (ispod jedne godine) peremo i susimo u susilicini, nikad nista nismo ispeglali, a ne planiramo ni kada dodje nova beba

zaboravih napisati da koristimo deterdzente koji ne sadrze fosfate, od ovih obicnih, jeftinih je to jedino IDA, a od skupljih Frosch i jos neki koji se mogu naci u DM-u... tako da za svoje stvari koristimo IDU, a za djecije stvari Frosch - jedan za sareni, jedan za bijeli ves

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 596
   RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite?
21.6.2014 12:21:59   
minja_
gdje kupujete Idu kad je Dita u stecaju?

_____________________________

ljudi koji gledaju svoja posla i ostali jednorozi...

(odgovor članu stoic)
Neposredna veza do poruke: 597
   RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite?
21.6.2014 12:36:28   
stoic
u jednom granapu na Dobrinji (preko puta DOMOD-a otprilike)

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 598
   RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite?
21.6.2014 15:01:08   
Galicia

IZVORNA PORUKA: MajkaTereza


IZVORNA PORUKA: Galicia

Kosulje i odjela i haljine, kao i zimske jakne i bunde sve nosim na hemijsko.
A ovako po potrebi mm sebi pegla kako zeli, ja ne peglam.


Sta imma hadzince user posted image
Ti ko onaj Dr Alban , prijateljica mi radila u hemijskoj cistioni, kaze on dolazio da carape pere na hemijskom .. Jel kod vas to jeftino, gdje zivis ti?





Pa ne nosim svaki dan, nego po potrebi. Sad ti govorim, samo kosulje, i haljine. A bunde i jakne krajem sezone. Nekad jos jednom tokom zime, jer kod nas je duga zima, 6 mjeseci.
Nije ni skupo a nije ni jeftino da bih mogla sad svake sedmice nositi na hemijsko.


_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu MajkaTereza)
Neposredna veza do poruke: 599
   RE: Koji prašak i omekšivač za veš koristite?
22.6.2014 7:35:14   
MajkaTereza
Salmy, ja sam ti ko Stoic ista, nemam strika, samo masinu, i sve u njoj vrtimna visokim telmperaturama. Meni komsinica povazdan pusi na prozoru, da susim na striku, morala bih sve prati nakon susenja user posted image A i nekako mi je mekse poslije masine. I toplo zimi,kad izadje iz susilice, samo se zamotam uonaj ves, ili ga se samo bacimna njega user posted image Dijete mi se smije Reufe user posted image

Galicija, znam ba, zezam se.. Skonala sam da nisi k´o Doktor Alban, on pjeva Hello Afrika, a kod tebe zima 6 mjeseci,nemres bit ko on, pa makar user posted image Ja sam jednomu Svedskoj odnijela na hemijsko, imala bijel kaput u trudnoce (pametno,jelde?) i nisu mi skinuli ffleku nakon 3 puta, i ja u masini operem na kraju, i skine se fleka user posted image Al to je svedsko hemijsko, njima hemija nije jaca strana. Dobri su u fizici samo, fizicki privlacnih likova brukauser posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *