|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: cedevita
14.8.2008 15:37:31   
M kao Mama
neče to je baš povezano, tema otvorena, samo nije realizovana u razgovorima, već je u debatama

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: cedevita
29.11.2010 12:34:56   
bebbe RR
Evo, da dignem ovu temu, poslije viiše od dvije godine:)
Moja Ema ima 2 godine i probala je prije par sedmice od sestre iz čaše cedevitu. Jako, jako joj se svidja. Kupila sma onu Kids varijantu, i dam joj je kada je traži, najviše 1x dnevno, nikada ne nudim, ali opet sam nekako zbunjena... Čula sam da su neki ljudi izraziti protivnici... E, sada me zanima vaše mišljenje i da li znate zbog čega su neki veliki protivnici ovog pića...


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: cedevita
29.11.2010 12:42:39   
vjestica
nezdrava totalno, ni v od vitamina, čista hemija, ali ja je volim user posted image user posted image
e već djetetu bih rzmislila dobro bili joj dala user posted image


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: cedevita
29.11.2010 12:42:52   
bebacha
ja bas volim cedevitu.Ajla je nepije,jednom je probala,svidilo oj se i ja prestala kupovatuser posted image user posted image
moj mm je protiv toga,neki dan sam htjela kupit Ajlu cedevitu kids a on je bio protiv.njegov razlog je:cim je to prasak nema tu nista dobrouser posted image


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: cedevita
29.11.2010 12:44:41   
bebacha
e sad mene interesuje jel cedevita nezdrava u smislu da moze ugrozit zdravlje ili samo nije zdrava jer nema vitaminauser posted image user posted image user posted image user posted image joj recenice



_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: cedevita
29.11.2010 12:44:53   
Adana
Mi inace ne kupujemo Cedevitu, ali se sjecam da sam je pila kao dijete. A i kod svekrve kada odemo skoro uvijek se pije ista, pa tako i Asja dobije u svoju casu. I svidja joj se, naravno. user posted image

Nemam neko misljenje o Cedeviti i njenoj stetnosti ili dobrobiti...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: cedevita
29.11.2010 12:46:49   
vjestica
IZVORNA PORUKA: bebacha

e sad mene interesuje jel cedevita nezdrava u smislu da moze ugrozit zdravlje ili samo nije zdrava jer nema vitaminauser posted image user posted image user posted image user posted image joj recenice



ja se nadam da je zbog toga što nema vitamina user posted image user posted image


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: cedevita
29.11.2010 12:50:29   
bebacha
i ja se nadamuser posted image user posted image user posted image user posted image ja ti inace te nezdrave stvari grupisem opet u dvije kao sto napisala.tako da se cesto smije pojest i nesto nezdravo al samo iz grupe da nije zdravo zato sto nema vitamineuser posted image user posted image user posted image user posted image joj jesam komplikovana

e sad se nesto sjeti.cjelu trudnocu sam pila cedevitu ko luda al kad sam se porodila svaki put kad bi popila casu Alen bi preplako.pa sam mislila da ima grceve od nje i prestala pit.e joj odo sad popit jednu casuuser posted image user posted image


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: cedevita
29.11.2010 13:10:22   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: bebacha

e sad mene interesuje jel cedevita nezdrava u smislu da moze ugrozit zdravlje ili samo nije zdrava jer nema vitaminauser posted image user posted image user posted image user posted image joj recenice




Cedevita je "nezdrava" jer se radi o multivitaminskom pripravku, "obogaćenim" šećerom. Vitamina ima, i to viška, što nije dobro za dječiji organizam. Znači čaša cedevite sadrži sintetičke vitamine u količini za odraslu osobu. Maloj djeci ne trebaju multivitaminski pripravci ako se hrane zdravo i uravnoteženo, naročito sintetički. A i kad treba po preporuci ljekara onda se daju odgovarajuće doze. I Cedevita Kids je čini mi se namjenjena većoj djeci.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: cedevita
29.11.2010 13:16:37   
bebacha
koliko ja znam ti multivitaminski prerati tipa cedevite i neki bombonica su za djecu iznad 4 god.
Lejla i pretpostavljala sam sve to sto ti napisa.znaci cedevita user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: cedevita
29.11.2010 13:20:01   
bebacha
http://www.cedevita.hr/hr/napici/cedevita-kids

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: cedevita
29.11.2010 13:23:50   
klipica
Slazem se sa Lejla Ka, cak sam cula  da sadrzi 90 % secera i to "stucanog", a ostalo ovi sinteticki vitamini, pojacivaci okusa i emugulatori. Mislim da nije zdrava, moze se povremeno piti - odrasli, a djeca bolje ne ili bas u vanrednim situacijama kad nema nista bolje.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 37
   [Obrisana poruka]
29.11.2010 13:43:18   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu klipica)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: cedevita
29.11.2010 13:46:47   
Leena
Moj prijatelj, koji živi u Zagrebu, mi je rekao da kada mu je rođak imao probleme sa jetrom dr. ga pitao pije li cedevitu, a ne pije li alkohol... tako da ima nesto u sebi sto jako steti jetri, ne znam sta, to mi nije rekao... a mm straaaasno voli i kada je ima u kuci popije ono veliko pakkovanje u sekundi... kada nam je Toni to ispricao, prestali smo kupovati da ne dolazi u iskusenjeuser posted image

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: cedevita
29.11.2010 13:59:05   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: bebacha

http://www.cedevita.hr/hr/napici/cedevita-kids


namijenjena je djeci od jedne godine starosti nadalje, a jedna čaša sadrži 25% dnevno preporučenih količina vitamina za djecu.

Da li stvarno mislite da je dobro djeci davati vitamine u ovom obliku user posted image

Ja ne bih, i ne dajem, mi popijemo, ne baš često, a kčeri (6) dozvolim, ali zaista rijetko. Pa baš je sezona naranđi i mandarina, nije teško iscjediti sok.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: cedevita
29.11.2010 14:03:27   
bebacha
da se razumijem i ja nisam za cedevitu nego nasla ovaj link pa stavi

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: cedevita
29.11.2010 14:09:59   
Lejla Ka
Razumijemo sa savršeno, nisam ja ni mislila da ti podržavaš cedevitu user posted image

samo sam prokomentarisala marketinške ublehe.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: cedevita
29.11.2010 14:12:23   
bebacha
po njihovoh reklami popij dvije cae dnevno i nista ti drugo netrebauser posted image user posted image user posted image user posted image    




_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: cedevita
29.11.2010 14:17:48   
Lejla Ka
Da bi zdravi i jaki bili ... 

Svaka sličnost sa sloganom koji takođe marketinški ublehira je potpuno namjerna

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: cedevita
29.11.2010 17:09:07   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: bebacha

e sad mene interesuje jel cedevita nezdrava u smislu da moze ugrozit zdravlje ili samo nije zdrava jer nema vitaminauser posted image user posted image user posted image user posted image joj recenice




Cedevita je "nezdrava" jer se radi o multivitaminskom pripravku, "obogaćenim" šećerom. Vitamina ima, i to viška, što nije dobro za dječiji organizam. Znači čaša cedevite sadrži sintetičke vitamine u količini za odraslu osobu. Maloj djeci ne trebaju multivitaminski pripravci ako se hrane zdravo i uravnoteženo, naročito sintetički. A i kad treba po preporuci ljekara onda se daju odgovarajuće doze. I Cedevita Kids je čini mi se namjenjena većoj djeci.



Na njihovoj strani piše da je namjenjena djeci starijoj od dvije godine.
Ma, da zdrava nije znam i sama, da joj od silnih šećera nema koristi, takođe. Mene je više zanimalo da li je štetna i zašto je štetna, zapravo. Ili se radi o još jednom mitu kao što je onaj u kojem je Monte sataniziran do besmisla..


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: cedevita
29.11.2010 17:14:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bebbe RR

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: bebacha

e sad mene interesuje jel cedevita nezdrava u smislu da moze ugrozit zdravlje ili samo nije zdrava jer nema vitaminauser posted image user posted image user posted image user posted image joj recenice




Cedevita je "nezdrava" jer se radi o multivitaminskom pripravku, "obogaćenim" šećerom. Vitamina ima, i to viška, što nije dobro za dječiji organizam. Znači čaša cedevite sadrži sintetičke vitamine u količini za odraslu osobu. Maloj djeci ne trebaju multivitaminski pripravci ako se hrane zdravo i uravnoteženo, naročito sintetički. A i kad treba po preporuci ljekara onda se daju odgovarajuće doze. I Cedevita Kids je čini mi se namjenjena većoj djeci.



Na njihovoj strani piše da je namjenjena djeci starijoj od dvije godine.
Ma, da zdrava nije znam i sama, da joj od silnih šećera nema koristi, takođe. Mene je više zanimalo da li je štetna i zašto je štetna, zapravo. Ili se radi o još jednom mitu kao što je onaj u kojem je Monte sataniziran do besmisla..

meni je moja pokojna tetka (bila je farmaceut) rekla da cedevitu treba izbjegavati radi talozenja, jel' soli ili vec cega, u bubrezima...ok je kao ponekad popiti i to onako kako oni napisu...dakle ne vise od dvije kasicice na 2 dl vode...a nikako ne valja praviti "jacu"..sto mm npr. radi...ja je vise ne kupujem...znam je popiti kada sam vani...ali je ne kupujem...a prije smo znali 1 kg cedevite popiti za 5 dana

(odgovor članu bebbe RR)
  Neposredna veza do poruke: 46
   RE: cedevita
29.11.2010 17:34:01   
bebbe RR
Da, Dadada, i ja sam upravo došla do podatka da je problematična zbog podatka da se kristali talože u bubrezima... Ali, samo u slučaju ako je se pije više od dva decilitra dnevno i u jačem koncentratu od preporučenog... Ova KIDS verzija je obojena beta karotenom, odnosno, provitaminom A. 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: cedevita
29.11.2010 23:33:01   
iv@ncica
meni  su  lijecnici  zabranili  cedevitu i sve  sumece lijekove...zbog  urođene  anomalije  i problema  s bubrezima...kao  stvaraju taloge  i  kamence  otprilike  tako..iance  pijem  samo  vodu  , jer  nista ne volim  i tada sam jedno  vrijeme  pila  cedevitu..i eto  sad  ni  to  ne  smijem ;)))

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: cedevita
18.12.2010 20:58:20   
Sonja
kod nas u kuci se potrosi bar kila cedevite mjesecno jer ja i mm je obozavamo
adinu uzimamo kids i on je bas voli

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 49
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *