|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: hemoroidi
7.4.2010 22:05:29   
Lalana

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Hemroid. To je to.
Malo vodi računa o načinu ishrane, nije ništa neobično dobiti hemroide u trudnoći.


user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: hemoroidi
7.4.2010 22:14:35   
aidicaa
Uh hemorojidi user posted image  user posted image  user posted image ...ja jos uvek nisam user posted image ali su mi se H pojavili pre nekoliko meseci...cak sam i malo krvarila..mada je to normalno.
Ja sam odmah otisla doktoru, i radili su mi rektoskopiju. Uzasno je bilo neugodno. Ali sam dobila odlicnu mast koju koristim po potrebi i sad nemam hvala Bogu problema sa H.


_____________________________

*** 11.01.2013. u 11:47h Rodilo se nase Sunasce ***
14.05.2016. pozitivan test***

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: hemoroidi
7.4.2010 22:17:11   
amela2208
pazi se i ako su nestali jer se oni vracaju kao sto su se menı vratiliuser posted image user posted image al eto danas sam bolje sto se tice njih

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu aidicaa)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: hemoroidi
7.4.2010 22:24:00   
aidicaa
Ma imam ih ja jos uvek. Ali nemam problema kad hocu u wc, bezbolno je srecom kod mene...
Meni se svrab samo pojavi 1-2 puta mesecno, ali mast srecom pomaze user posted image


_____________________________

*** 11.01.2013. u 11:47h Rodilo se nase Sunasce ***
14.05.2016. pozitivan test***

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: hemoroidi
25.4.2010 2:37:28   
alenka
ja sam tek u trećem mjesecu trudnoće, a već me pate hemeroidi, tko zna što će biti do kraja?! koliko košta ta hadensa krema?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: hemoroidi
25.4.2010 7:42:40   
taurus
hadensa krema je oko6-7km, a i ja sam na početku trudnoće imala hemoroide, ali su se kadnije povukli kako se beba podigla tj. kako je stomak rastao. I ne brini nisu mi se javili ni poslije poroda tako da znači nema pravila

(odgovor članu alenka)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: hemoroidi
25.4.2010 8:57:59   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
taman kad pomislim da sam ih se rijesila, oni se vrnu... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu taurus)
  Neposredna veza do poruke: 107
   RE: hemoroidi
3.5.2010 16:32:01   
enna
EHhhh nazazalost tu sam ponovo sa istim problemom tacnije jutros su se ponovo pojavili poslije 2 godine poroda i bole kao i poslije proda ma uhhhhh zelim da nikad niko ne osjeti tu bol bas je fujjjjj.Moram do apoteke po kremu sto sam koristila poslije poroda pa se nadam da ce me prociuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: hemoroidi
6.5.2010 9:48:09   
bubuli
ja sam hemroide pokupila na porodu...porod u sat vremena a beba 4540gr
kad sam dosla kuci nakon 24h uhhh ko da mi je bomba bacena u cmar...
nisam imala kontrole nad debelim crijevom pa da izvinete nekontrolicano sam imala vjetrove i stolicu...
dole je sve bilo utrnuto...
kupim faktu mast i proslo je i nemam sad problema hvala Bogu...
ostao je jedan vani pa pazim na se neprehladim,nesjedim na betonu,tvrdom...jer tad se aktiviraju...
a bilo je strahota ko ruza sve jedan na drugom...
meni je faktu super


_____________________________



(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: hemoroidi
6.5.2010 9:51:02   
Private
cula sam da su za hemoroide dobri listovi aloe vere,ogulis onu koricu i samo meso lista stavis na krpicu i privijes.

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: hemoroidi
7.5.2010 0:18:42   
alenka
koju si ti kremu koristila, dal ti se stanje poboljšalo?

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: hemoroidi
11.7.2010 21:16:17   
Tidzi
Meni su se prvi put pojavili u prvoj trudnoci kada sam usla u 8-mi mjesec. Nakon poroda su brzo nestali i nisu se vise vracali do druge trudnoce i ulaska u 8-mi mjesec. Evo me sada, treca trudnoca, usla u deveti, a oni se pojavljuju zadnjih 2 sedmice. Al nikad nije bilo kao sada. Uzasno!!

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu alenka)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: hemoroidi
26.12.2010 16:43:14   
drasan
Čitam vaša iskustva sa hemoroidima u nadi da ću naći rješenje za moje probleme. Porodila sam se prije 5 dana. Nisam nikada imala hemoroide, do sada. Prije 2 dana kada sam pokušavala na ogledalu da vidim gdje mi se nalazi taj jedan končić koji imam(user posted image , nisam imala epizijotomiju) ugledam oko čmara neke kao plikove. Prvo se prepadnem šta mi je sada ovo, kao tri klikerčića, jer nemam pojma šta su to hemoroidi i kako izgledaju. Onda malo pregledam po NETU šta bi to moglo biti i skontam, hemoroidi.
Inače, to mene ne boli. Pošto još krvarim poslije poroda, kada se tuširam kao da malo narastu i više smetaju, vjerovatno zato što se tuširam toplom vodom, a koliko sam vidjela treba hladnom. Nikada nisam imala tvrdu stolicu, i poslije poroda sam imala normalnu stolicu već 3. dan, vjerovatno su se pojavili od napona, ne bole, ne krvare. Ali su prilično veliki, ne mogu da sjednem od njih. Nadam se da pošto su friški moći će i brzo da prođu. Sada me samo interesuje da li će smetati zbog krvarenja da mažem ovu HADENSA krema i je li ona za ove vanjske hemoroide.
Naravno, dojim bebca i koliko sam shvatila ona ne smeta tome.

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: hemoroidi
29.12.2010 16:31:16   
sandy82
Moja snaha je koristila tu hadensu i kaže da joj je pomogla. Meno to boli ponekad, počelo davno. Mislim da nema ništa da je "iskočilo". Poslije spontanog i kiretaže mi je bilo toliko grozno, da sam čekala da muž ode na posao, pa onda u wc, da ne čuje kako vrištim u kupatilu. Jednom sam se onesvijestila od bola. Tako jedno 7 dana i prošlo. Poslije poroda sam se mazala domaćim nevenovim melemom, napravila svekrva. Super je. Bolilo me je, ali ni približno kao ono prije. Prvi je bio CR, a nadam se da će i drugi ako se od tih napona pogoršavaju hemoroidi. Doktorica me je "utješila" kada je rekla da se od CR mogu dobiti još gori H, jer se crijeva uspavaju od opšte anestezije.

(odgovor članu drasan)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: hemoroidi
29.12.2010 16:45:18   
sandy82
A jednom ljetos nečim pokvarim stomak i zaglavim u WC svakih desetak minuta. Poslije 3-4 odlaska s užasom vidim da izbacujem čistu krv. Malo kasnije se nakanim da se javim u ambulantu i sestra me usplahireno odmah uvede kod doktorice koja mi automatski napiše uputnicu za hirurgiju. Tamo mi urade nalaz krvi i pregleda hirurg. Ispipa mi stomak i kaže da nema akutnog hirurškog oboljenja, tj. ne moram odmah na operaciju. Spomenem hemoroide, on kaže da se namjestim za pregled. Mene sramota i u tom trenutku, on mlad, lijep, razmišljam jesam li depililrala dobra noge i bikini zonu... reče da nemam te hemoroide. Poslije sam uradila dodatne analize, sve u redu. Trebala na tu rektoskopiju, naručila se... Nisam stigla jer sam ostala trudna.

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: hemoroidi
11.1.2011 10:16:05   
dubravka01
Drage moje,

Prvo oprostite mi ako cu biti previše detaljna,ali ja stvarno ne znam šta me snašlo
iako mislim da su H, nisam sigurna, ovako:
Rodila sam prije skoro 4 mj. prvu stolicu poslije poroda imala normalno nit je bilo napora niti napona niti je sta bolilo ili peckalo.
Međutim moram reć da sam primjetila da mi je nekako otvor čmara veći,i osjetim kako se "ispupči" van više nego prije, kontam to je od pritiska pri porodu,proći će.

Ali evo zadnju sedmicu drage zene muku mučim s velikom nuždom,stolica mi je u početku obavljanja posla uvijek tvrda a poslije je normalna i da prostite dok to ne krene i ne izađe taj prvi dio to su vam muke strasne, sva budem mokra od znoja da se moram odmah tuširati. Imam osjećaj kao da me nešto reže, ali nista ne vidim kao sto vi objašnajvate nema mi nigdje nikskve loptice, da to onda nisu ovi unutarnji???

O Boze ne znam sta sad da radim,eto ako neko ko ima iskustva moze potvrditi ili negirati da li su to H bila bih zahvalna.


_____________________________

19-09-2010 najsretniji dan u zivotu :))

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: hemoroidi
11.1.2011 10:48:23   
balasgirl
ista stvar i kod mene, to su ti unutarnji H. Ja sam kupila Faktu mast i mazala okolo i unutra gurala ( dobiješ aplikator u kutiji s kremom) i za dva dana hB sve prošlo. Sad rahatluk user posted image user posted image

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu dubravka01)
Neposredna veza do poruke: 117
   [Obrisana poruka]
11.1.2011 22:27:23   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu balasgirl)
  Neposredna veza do poruke: 118
   RE: hemoroidi
12.1.2011 11:14:13   
dubravka01
Iman ja mislim da je to TO!
Kupila sam jučer ovu hadensa mast i bas na njoj piše da je i za fisure valjda bude bolje.
Ja fakat ne znamodkud neni to sad kad obicno se ima problema ima neposredno poslije poroda....ja tad najnormalnije sve, al zato sad izgleda nadoknađujem sve.

Probam ovo pa vam se javim.

balasgirl i Iman83 hvala vam punoooo user posted image


_____________________________

19-09-2010 najsretniji dan u zivotu :))

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 119
   [Obrisana poruka]
12.1.2011 15:04:08   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu dubravka01)
  Neposredna veza do poruke: 120
   RE: hemoroidi
14.1.2011 20:40:56   
Lalana
iman, oprosti sto te pitam, kako koristis vazelin za hemoroide, to mi se cini bas zanimljivim, da se i ja pokusam rijesiti svojih povremenih mukauser posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 121
   [Obrisana poruka]
14.1.2011 20:43:37   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lalana)
  Neposredna veza do poruke: 122
   RE: hemoroidi
14.1.2011 20:46:59   
Lalana

IZVORNA PORUKA: Iman83

Lalana  duso,na prst staviš i umasiraš, sorry na objašnjenju al što dublje(oko 1 cm unutra) jer su fisure ponekad više unutra nego vani, i samo masiraš i masiraš da potakneš krvotok.
Nadam se da si shvatila i da će ti pomoći!



ma tak sam i pretpostavljala, ali bolje da pitam da jos gore ne napravim. Hvalauser posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 123
   [Obrisana poruka]
14.1.2011 20:58:04   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lalana)
  Neposredna veza do poruke: 124
   RE: hemoroidi
14.1.2011 21:20:32   
puma
drage moje,
sa H muke nikad da prestanu...
dubravka, to kako si ti opisala stolicu, ista stvar je i kod mene... al kod mene je 100% unutarnji hemoroid... ja sam rijesila stvar kombinacijom Faktu masti i Rivanol tecnosti... na gazu prvo natopim malo Rivanola a onda preko toga stavim mast i tako sam nosila preko uloska 2 noci i rijesen problem...
ali sta se meni desava od prije nekoliko dana... nemam problema sa stolicom, ali da oprostite na izrazu nakon "obavljenog posla" kad hocu da se operem napipam nesto sto izadje iz cmara od prilike velicine malog prsta koliko ima nokta... ali dovoljno je da pokvasim jedan put hladnom vodom i to se povuce ponovo u cmar... ne boli, ne pece, ne osjetim nikakve tegobe u vezi toga, samo sto osjetim da je tu... eh sad, to je izgleda taj hemoroid koji se s vremena na vrijeme upali, a sada je ispao vani... fuj bljak... sorry na detaljnijem opisu... user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *