|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: hemoroidi
22.5.2011 0:01:54   
minkara
i ja se mućim sa hemoroidima dobila ih u prvoj trudnoći i evo i drugauser posted image i oni su tu ...ako ko zna kako ih izljećiti nek javi hvala

_____________________________

moj sin moj život

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: hemoroidi
26.5.2011 14:19:35   
bumbalu
eh ja neznam da li se kod mene radi o hemoroidima,ovako osjecam jaku bol za vrijeme vrsenja velike nuzde,kao da nesto ostro izlazi iz mene,sory na opisu,par puta sam vidjela par kapljica krvi,stolica mi je redovna ali ja taj bol neosjetim svaki put kad vrsim nuzdu nego ponekad i ntada nakon stolice imam ruzan bolan osjecaj,ndam se da ce mi neka od vas koja moci reci jesu li ovo simptomi hemoroida,mada je najbolje rjesenje otici ljekaru,user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu minkara)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: hemoroidi
26.5.2011 14:27:59   
palachinken
To je to, nažalost.
Evo jos jedan lijek, kažu djelotvoran baš baš: Na gazu nasuti acidi borice i onda namrviti svježeg kvasca. Takve obloge držati 3x dnevno po 10 minuta.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu bumbalu)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: hemoroidi
26.5.2011 14:38:02   
bumbalu
e hvala ti na odgovoru,uskoro planiram ljekaru,a do tada si me malo umirila,jer sve kontam da nije sta nedaj boze gore,mada ni ovo nije bas ugodno,a probacu ovo sa acidi borici

(odgovor članu minkara)
Neposredna veza do poruke: 154
   [Obrisana poruka]
26.5.2011 15:02:47   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu bumbalu)
  Neposredna veza do poruke: 155
   RE: hemoroidi
26.5.2011 21:27:34   
rose
IZVORNA PORUKA: Iman83

IZVORNA PORUKA: bumbalu

eh ja neznam da li se kod mene radi o hemoroidima,ovako osjecam jaku bol za vrijeme vrsenja velike nuzde,kao da nesto ostro izlazi iz mene,sory na opisu,par puta sam vidjela par kapljica krvi,stolica mi je redovna ali ja taj bol neosjetim svaki put kad vrsim nuzdu nego ponekad i ntada nakon stolice imam ruzan bolan osjecaj,ndam se da ce mi neka od vas koja moci reci jesu li ovo simptomi hemoroida,mada je najbolje rjesenje otici ljekaru,user posted image user posted image user posted image user posted image


Možda nisu hemeroidi, možda su fisure, koža oko anusa od neelastičnosti malo popuca, pa zato imaš osjećaj k'o da te sječe dok vršiš nuždu(sorry na detaljnom opisu). Ja sam ih imala i prije i poslije poroda. Jedan kirurg mi je savjetovao da kupim ili vazelin(imaš u DM-u) ili glicerin u apoteci i s tim masiran nekoliko puta na dan, obavezno poslije svake stolice.
To mi je baš pomoglo, a imala sam ih toliko da sam umalo na operaciji završila.




i ja imam ovo..i prije poroda i sada ponekad...nije strasno...plus u trudnoci mi se kao pojavilo divlje meso (a nisam imala ovih sijekucih bolova)...nije hemoroid...ja to mazem kantarionovim uljem nakon svake stolice pa povremeno pomogne...vidis mogla bih kupiti vazelin i probati i ja to

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: hemoroidi
2.6.2011 12:13:57   
balasgirl
I ja mislim da su ti to fisure, isto je i kod mene bilo poslije poroda. Koristila Faktu mast i hB prošlo.

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: hemoroidi
6.6.2011 20:27:20   
docc
Drage zene da li je nekoj od vas mozda nekada pukla koza nad trticnoj kosti? Malo prije sam primijetila da mi je pukla koza nad trticom, ali vise je to kao da me je neko ogrebao, tako izgleda.Inace ne boli me ni kada sjedim nista, samo kada dotaknem tu ranicu?    Bas sam se nasikirala, POMOZITEuser posted image

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: hemoroidi
13.6.2011 19:46:17   
sanelaceca
ovi glupi hemoroidi,ja sam u 27 sedmici trudnoče i dr. mi je rekla da mogu uzeti faktu mast i čepiće ,prije toga sam koristila hadensu ali nije mi pomogla.uzasno boli polako ludimmuser posted image

(odgovor članu docc)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: hemoroidi
14.6.2011 12:39:07   
m.i.n.a.
Sanela ja sam malo prije poroda dobila ih a poslije poroda su bila cetiri malo je reci velicine oraha i jedino kad stavim svinjske masti sa dvije kapi meda na ulozak i drzim pola sata je pomoglo..prije toga sam stavljala masti i nista....znam kako je grozno a vjeruj da poslije poroda to bude gore nego rana... par dana sam stavljala i vise ih nema:))

< Poruku je uredio m.i.n.a. -- 14.6.2011 12:40:01 >

(odgovor članu sanelaceca)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: hemoroidi
14.6.2011 18:16:53   
sanelaceca
mina hvala ti pokusat cu sa tim user posted image

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: hemoroidi
2.7.2011 11:37:07   
bumbalu
ej drage moje samo da vam javim da sam bila kod lijecnika,koji je utvrdio da se radi o fisurama,dakle nisu hemoroidi kao sto sam ja sumnjala,dobila sam diltiazem mast koju koristim u kombinaciji sa zinkovom masti

(odgovor članu sanelaceca)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: hemoroidi
11.10.2011 13:32:53   
perhan99
Hemoroidi
Na ovom blogu ima puno toga o hemoroidima


_____________________________

http://psiholoskisavjeti.blogspot.com/

(odgovor članu bumbalu)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: hemoroidi
12.10.2011 10:16:24   
senci.ja
ja neznam sta da radim,kupila sam tu handesu i koristim 3 dana,i mislim da nikakvog efekta nema,user posted image user posted image user posted image ,inace imam dugo s tim problema,mislim da su vanjski u pitanju mada da izvinete cesto nesto srbucka i unutra,nikad ne krvarim sto me pomalo tjesi ,i imam redovnu stolicu,al svrbi uzasno,,user posted image user posted image user posted image user posted image neznam sta da radim,pokusacu sa svinjsko masti,ni faktu mi ne pomaze.ako neko zna nesto neka javi.pozz

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: hemoroidi
12.10.2011 10:20:06   
Anoniman
ja sam nakon poroda imala jedan..koji me bolio vise od samog reza...radi njega nisam mogla sjesti...preko noci ti ne moze nestati... jedino sto se meni pokazalodjelotvorno to je tusiranje hladnom vodom...sretno...procice...znam da je grozno

(odgovor članu senci.ja)
  Neposredna veza do poruke: 165
   RE: hemoroidi
12.10.2011 13:49:44   
damma
mene spašava mast i gel ruscoven, sve drugo što sam probala nije mi pomoglo a to me je spasilo. dobila sam poslije prvog poroda unutrašnje, bolovi su bili gori od poroda. imaju i kapsule istog naziva al se ne smiju pit dok se doji beba.  ima ih svugdje u apotekama ja mislim.

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: hemoroidi
16.10.2011 19:32:56   
new_mum
Joooj i ja sam dobila vanjske i to 2,5 mjeseca nakon poroda... Boli pravoooo, ne znam s cim da pocnem prvo od savjeta na ovu temu user posted image user posted image user posted image

_____________________________

04.08.2011. - mamina princeza

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: hemoroidi
16.10.2011 23:20:53   
d.dita
mene spašava mast i gel ruscoven, sve drugo što sam probala nije mi pomoglo a to me je spasilo. dobila sam poslije prvog poroda unutrašnje, bolovi su bili gori od poroda. imaju i kapsule istog naziva al se ne smiju pit dok se doji beba. ima ih svugdje u apotekama ja mislim.


Ruscoven je stvarno super. S tim da je prije bio poskup čini mi se oko 100km a nije mi trebao u poslednje vrijeme jer sada koristim kremu Bostrombin i stvarno je super, preporučio mi ginekolog. I moj tata koristi istu kremu i njemu se do sada najbolje pokazala.

(odgovor članu new_mum)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: hemoroidi
17.10.2011 9:25:00   
enna
Probala sam sve moguce kreme i dole u Bosni i ovdje u Italiji i jedino sto je mene spasilo je ta svinjska nesoljena mast namazem svako jutro i hvala Bogu vec 3-4 mjeseca nemam nikakve probleme.A sve te masti nemogu se dugo koristiti zato pazite.Kod mene su vanjski izasli u 7 mjesecu trudnoce i jos porod je bio tesak i sada 3 i po godine poslije borim se sa tim povuku se pa opet dodu ali eto sada sam mirna ima vec mozda 4 mjeseca.Zato savjet ko moze da nabavi tu svinjsku nesoljenu mast neka pokusa sa njom meni je pomoglauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu d.dita)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: hemoroidi
17.10.2011 10:25:08   
d.dita
Samo jedna napomena! Svinjska mast bi se trebala proprati u 7 voda.

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: hemoroidi
14.1.2012 9:39:49   
Apotekarka
I ja se sinoc nasikirah u trudnoci obiuih jedan-dva hemoroid i ajd to se smirilo da bi sinoc osjetil oteknuto nesto nije ni unutra malo iznad anusa prvo sam posmislila da je dole na gospođi ali cini mi se daje blize anusu boli me i pecka i tvrdo je mislite li da su hemoroidi ili nesto drugo

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu minkara)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: hemoroidi
7.3.2012 21:46:55   
sheilla
Imam pitanje, dobila sam unutrasnje H i puno me boli. Porodila sam se prije 2 mjeseca i zanima me smijem li piti mlijeko. I sta uopste smijem a sta ne smijem jesti i piti?

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: hemoroidi
7.3.2012 21:51:29   
animagical
izvini, a sto ne bi sjela mlijeko, jel to ima neke veze s hem.,nisam cula za to? meni pomaze puuuno sensia jogurta, omeksava stolicu pa i hemici manje bole...koristis li neku mast, cepice...? bar stavi nevenove kreme na njih...bice ti lakse

(odgovor članu sheilla)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: hemoroidi
11.3.2012 11:24:07   
bejbibi
evo da se i ja ovdje prijavim..ja sam ih dobila skoro odmah nakon poroda:(prije nisam imala problema stim ..imam unutrasnje i strasno boliiii:(...bila sam kod opsteg ljekara i pripisala mi neku kremu..nesto na L ne sjecam se naziva...ono pomogne dok se koristi al ja bih htjela da ih trajnoooo otklonim...a znate da se to i nasljeđuje?!..ako je meni to onda sam zaglibila za citav zivot,pa VAS PITAM...JEL KANTARIONOVO ULJE/ČEPIĆI TRAJNO UKLANJAJU???

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: hemoroidi
2.4.2012 11:50:26   
Miimy
pozzz u 6 sam mjesecu i vec par dana muku mucim sa stolicom, idem u wc zaboli me stomak al ona bas moram da se naprezem da bi isla van... a psolije toga me jako boli uzas jedan, mislim da su unutrasnji, hranim se bas po propisu, voce povrce jogurt, al me najvise strah da li to naprezanje moze naskoditi beby ili sta poremetiti iako se jako trudim da se sto manje natezem , prije sam ih nekad imala i Hemroidin tabl. na biljnoj bazi su mi odlicno pomogle ....

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

guscija mast za bronhitis
malalopuza

da li je neko od vas koristio gusciju mast za lijecenje bronhitisa, ako jest da li je pomoglo

da (51%)

ne (49%)


Broj svih glasova: 61

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *