|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: hemoroidi
2.4.2012 14:49:17   
enna
Miimy nemoj d brines bebi neces nskoditi nema razloga za brigu vecina trudnica imaju probleme neka sa unutrasnjim neke sa vanjskim hemroidima.Posavjetuj se sa svojim ginekologom koju kremu da koristis i naravno sto vise voca i povrca jogurtica vocnih i onih obicnih,ako volis kompot od sljiva ili jos bolje kupi one kasice od sljiva za bebe to je mojoj rodici preporucio njen ginekolog i svaki dan po jednu i ona je onda imala urednu stolicu tacnije isla je u wc bez ikakvog naprezanja.Ja nikad prije trudnoce nisam imala problema sa stolicom i hemroidima u 7 mjesecu trudnoce su se pojavili ali vanjski poslije poroda bukvalno oni su mi stvarali najveci problem ni rane me nije tako boljela probala razne kreme najbolje i najucinkovitije mi se pozala svinjska nesoljena mast.I sada 4 godine poslije tu je jedan vanjski hemroid koji mi ne stvara probleme a ako osjetim svrab ili bilo sta tusiranje gladnom vodm bolnog mjesta i mazanje 2-3 puta na dan svinjskom masti i zaista problem je rijesen u svakom slucaju sretno!!!user posted image

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: hemoroidi
2.4.2012 14:59:12   
Miimy
enna hvala ti puno, ja sam tolko zabrinuta kad odem u wc strah me da se naprezem bojim se za bebu, a ide mi se u wc ma ziva patnja nemam sta reci.... i bas sam sva nikakva cjeli dan sve kontam da sta neskodi beby a ja cu trpiti, jer poslije me stomak zaboli kad se napatim u wc... uvela sam sve moguce od voca, povrca jogurta al valjda naletila faza neka, oticu kupiti i te kasice, meni su odlicne tablete od ENciana Hemroidin popijes jednu kutiju i nema ih vjeruj al sad nesmijem , vijdecu na kontroli ako Bogda za neku kremu a sad mazem jecogalom... hvala Ti puno jos jednom sto si me malo rasteretila....

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: hemoroidi
2.4.2012 15:10:48   
m.i.n.a.
mimy ako imas hemice meni je svinjska mast omoglavise nego ista...pred kraj trudnoce ih dobila aposlije poroda su bili gori od rane...svasta nesto prirodno probala,od leda do krema...poslije poroda mi mama donese svinjsku masti stavljala je na ulozak dva puta na dan i za ar dana gotovo...hvala Bogu dragom...ja oduvijek imam problema sa stolicom,ako te strah toliko ili je as tesko pokusaj stojeci obaviti nuzdu..ja sam oslije oroda a i prije sam etrudnoce kad dodje do zatvora tako radil...jedi laksu hranu,i na kraju mozes klistir uraditi..mislimda mozes,vise nisam ni sigurna pa se posavjeruj ali ja sam poslije porodasama sebi klistir od sapuna napravila..idjelovalo je...
izvinjavam se na svim opisima i sl...

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: hemoroidi
2.4.2012 15:17:07   
emma.L
miimy, slobodno uzmi Hadensa kremu, meni je ginekolog u trudnoći preporučio i zaista mi je pomogla. A za probavu su mi pomogle sjemenke lana potopljene u sensiu sa smokvama suhim. Pomoći će ti i ako suhe smokve uvečer potopiš u maslinovo ulje a ujutro pojedeš.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: hemoroidi
2.4.2012 15:24:56   
muaaa
Ej zene imam i ja problema s hem.Neki dan cuh od mm rodice da stavlja mladi sir(nikad cula za to)ali eto njoj rekao neki dok.njen prijatelj da stavlja kao oblogu mladi sir.Ja imam namjeru probati kad mi iskoce,mislim nisata ne kosta i to.user posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: hemoroidi
2.4.2012 15:26:22   
Miimy
Hvala Vam puno na svim savjetima ja upijam ko spuzva jer sam ko lud vise zabrinuta, bas se brinem mada sam isto negdje procitala da ne utice na bebu al opet briga ..... sad sam pojela vocnu salatu , bas sam sve podredila zdravoj ishrani pa valjda bude bolje....

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: hemoroidi
24.4.2012 12:51:21   
jedna je majka
uh ja sam sa hemoroidima pocela u trudnoci i jos dan danas me zezaju nisma nasla neki lijek koji bi ih otklonio uvijek se pojave ako je stolica malo cvrsca i uzasno bole,ali najgore mi je bilo poslije pororda em sam popucala na porodu usivanje i sve to em hemoroidi uzas i katastrofa kad se samo sjetim sada je malo bolje,a sto se tice kantarijinog ulja meni nije pomoglo jedino sto sam primjetila je da olaksa i ulje i bilo koja masnija krema ako redovno mazes

_____________________________

ako nekog zanima spol bebe neka mi posalje svoj i suprugov datum rodjenja i godinu i velicinu trudnoce

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: hemoroidi
29.7.2012 18:07:04   
sara.at
Da li je neka trudnica ili dojilja koristila mast Modelex?? Ja Sam ih zaradila na porodu I sad umirem od bolova, ni sjesti nemogu kako boli. Mama mi kupila modelex jer je njoj pomoglo Ali na upustvu pise da nije potvrdjena sigurnost za trudnice I dojilje :(

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu jedna je majka)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: hemoroidi
11.12.2012 22:17:13   
salmy
IZVORNA PORUKA: d.dita

Samo jedna napomena! Svinjska mast bi se trebala proprati u 7 voda.
Imam taj problem sa hemicimauser posted image imam s.mast i razmisljam da stavim veceras...Ali nisam skontala kako isprati u vodi?

(odgovor članu d.dita)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: hemoroidi
12.12.2012 14:33:52   
Lalali
Ja koliko znam svinjska mast treba biti nesoljena i samo se prokuhati u vodi. Prvi put cujem za pranje u 7 voda, ali nadam se da ce nam draga forumasica objasniti postupak

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: hemoroidi
20.12.2012 11:21:55   
bebaa
pozdrav,i ja imam strasnih problema sa hem....zbog uzasno tvrde stolice sve popuca i sva solj bude krvava...to je strava pogledati...jako me bole,unutrasnji su...i nakon praznjenja primjetim ugruske ili meso velicine zrna kafe...sva sam istraumirana...imam bebu od 2.5 mjeseca a porodjena na carski...veceras idem ljekaru pa da vidim sta da radimo,strah me kojekakvih bolesti ionako mi je pola familije pomrlo od karcinoma izmedju ostalog i debelog crijeva...uhhh

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: hemoroidi
20.12.2012 12:00:04   
Lalali
hajd javi nam sta kaze dr. I nemoj razmisljati o tim karcinomima, pa vecina zena ima problem poslije poroda i u toku same trudnoce sa ovim napastima.
Puno srece

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: hemoroidi
27.12.2012 10:10:47   
amrych
Pozdrav zenice

mene isto boli uzasno, 36-ta sam sedmica, mislim da su hemoroidi, osjetim jedan vanjski ali mislim da imam problema i s unutrasnjim. mama mi kaze da to moram rijesiti prije poroda jer moze praviti probleme, a i sad mi ih iskreno bas pravi. citam vase postove, mislila sam probati nesto od ovih preporuka, valjda pomogne user posted image

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: hemoroidi
27.12.2012 19:33:23   
bubamara_
Drage, istu muku mučim. Pošto sam isčitala sve ovdje, odlučila sam se za tu hadensa kremu ali iz prostog razloga jer je imam u kući (mm koristio). Ali nemam nigdje uputstva. Na samoj tubi piše tri put dnevno i nakon svake stolice i "pridržavajte se uputsva za upotrebu". Ima li još nešto što bih trebala znati? Može li mi neko reći? Koliko sam skontala, dojilje mogu koristiti.
Hvala!

(odgovor članu amrych)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: hemoroidi
16.1.2013 16:48:33   
Precious
Ovako..
Ako imate problema za tvrdom stolicom, otežanim pražnjenjem crijeva i sl. stanja zbog kojih nastaju hemoroidi pokušajte ovaj prirodni lijek : u šolju toplog mlijeka dodati kašiku supenu(ja sam dvije) ricinusovog ulja i popiti. Meni je puno pomoglo i riješilo me problema. Ovo ne savjetujem trudnicama, već nakon poroda... Nadam se da će vam biti od koristi kao i meni user posted image

(odgovor članu bubamara_)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: hemoroidi
23.1.2013 23:39:47   
minie
Ja samo da preporucim jedan lijek: FITOGAL suporzitorije protiv hemoroida (biljne) GALAS proizvodi, meni su izgleda rijesile problem user posted image

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu Precious)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: hemoroidi
23.1.2013 23:46:55   
veeseelaa
u šolju toplog mlijeka dodati kašiku supenu(ja sam dvije) ricinusovog ulja i popiti.


e koja će sraćka da nastane user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Precious)
Neposredna veza do poruke: 192
   [Obrisana poruka]
23.1.2013 23:48:56   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 193
   RE: hemoroidi
24.1.2013 18:20:00   
Precious
Ni ja nisam u trudnoći, ali Bgm nakon nje jesam jednom i riješila se sra*** user posted image Od tada nikakvih problema, ma ništa. Biljka ricinus je otrovna, ali je njeno ulje lijek. Ja još dojim i ni bebi nije naškodilo, tako da ja predlažem svima koji imaju probleme te vrste. Ko ne smije neka se raspita bolje.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: hemoroidi
25.1.2013 12:03:47   
moja suncica
Hadensa kremu je meni preporucila patronazna sestra ali u apoteci su rekli da ne smijem jer dojim...tako oprez sa preporukom...

(odgovor članu Precious)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: hemoroidi
25.1.2013 12:39:25   
Emmy
Ja sam u trudnoci sa prvim djetetom i nakon poroda koristila FAKTU mast, jer je bila jaka upala i odmah mi je sanirala problem (prije toga nema šta nisam probala, ali je bol bila nesnošljiva, samo kad se sjetim). U drugoj trudnoci je bila malo bolja situacija i koristila sam Hemel melem za pete, čija je prvobitna namjena navodno bila za ispucale pete, ali kasnije se ispostavilo da rane od dekubitusa zarastaju od tog melema (tako mi rekoše), ja od tada uvijek imam negdje kutijicu te pomade, posebno jer mi je pomoglo riješiti se upala hemoroida, a na prirodnoj je bazi........

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu moja suncica)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: hemoroidi
10.4.2013 0:05:46   
Hanady RR
Molim Vas poštujte pravila foruma...korištenje obojenih slova kao i velikih štampanih slova nije dozvoljeno...kao ni reklama.
LP

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: hemoroidi
14.6.2013 12:01:59   
elmaL
ja nisam uopste znala da hem tako mogu boljeti user posted image ali kad sam nekoliko dana poslije poroda trebala napolje, to su bile muke zive, ja sve kontala rana me boli, ne smijem se naprezati, medjutim, osjetim bol, pecenje, svrab, uzas, tek nakon dva dana muke kazem ja mami pa da to nisu hemoroidiuser posted image ja sma tad stavljala kantarionovo ulje da mi olaksa malo, dok nije proslo tih nekoliko dana, uzas zivi, porod i epi su mala maca za ovouser posted image

od poroda je proslo 15 mjeseci, i sad imam ponekad problema, ali vecinom ne. dobra higijena nakon stolice je neophodna, inaceuser posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: hemoroidi
30.7.2013 13:31:34   
Apotekarka
MIslim da sam fasovala hemoroide...Vec me par dana boili sinoc sam kod tusiranja kako me svrbe jedan izgleda raskrvarila pa me sad pece bas,bas...Kad pogledam na ogledalo izgleda da su vnjski ima lu kakav narodni lijek

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: hemoroidi
31.7.2013 13:26:58   
budućamama
narodni lijek bi bio nesoljena svinjska mast na komadić vatice pa na hemoroid i takko više puta dnevno. I ja sam probala kantarionovo ulje, ali meni ništa nije pomoglo, samo malo olakšalo. Najbolje mi pomaže Hadensa, koristim je cijelu trudnoću, a sad pred porod mi nikako ne nestaju skroz. Samo molim Boga da mi ne izleti sve vani na porodu od napona, prošli put su mi hemoroidi bili gori od rane user posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *