|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 20:39:18   
teacher75
mene je prirodni porod uzasno bolio, ne toliko sam porod jer sam imala srece i brzo je proslo, vec bas taj oporavak. nisam punih mjesec dana mogla sjesti normalno ni stajati duze od minute. imala sam osjecaj ko da mi je nego zakacio teg "dole" i povlaci prema zemlji i to me bojelo i kad se smijem i kada kasljem, a ne daj boze da sam morala kihnuti, imala sam osjecaj da ce mi sve odmah popucati. pa me zacudila ova moja prijateljica kad rece da CR vise boli, kontam zar moze vise boljeti!

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 20:41:41   
teacher75

IZVORNA PORUKA: selina

IZVORNA PORUKA: teacher75

maloprije sam pricala sa prijateljicom koja je sinoc rodila na carski rez. to joj je 2. porod, a 1. je bio prirodni i napatila se pravo taj 1. put. sad kaze da je rana od prirodnog poroda nista u odnosu na bolove od carskog reza. bas me to cudi, mislila sam da je CR laksi porod. zanima me ima li jos neko iskustvo u oba poroda pa da napravi uporedbu...

meni je prvi porod na carski i nemam iskustva sa drugim to jeste prirodnim porodom ali potvrdjujem da rana jako boli i mislim da je gora od rane od obicnog poroda jer ona ne boli ni da li se nasmijo ni kahno ni kihno na odnosu ovu od carskog a da je carski laksi i to nemam iskustvo lijepo jer sam  odmah poslije carskog imala jake kontrakcije maternice kao da se poradjam i to je trajalo 10 sati a bila je jedna zenica samnom u sobi koja je imala prvi porod prirodni i kaze da je se gore sad ispatila sa carskim nego sa prvim porod a i ona je dole sjecena!


ovo nije tacno, mene je bas boljelo "dolje" cim se nasmijem, zatezali me konci. maloprije sam bas to navela

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 20:45:27   
selina
ma draga teacher i to je sve kako koja podnese nije ni jedno ni drugo lako samo meni nije jasno vi koje ste radile caski jeste li sve imale kontrakcije poslije porodjaja jer i to valjda neka ima neka ne?zato se pojedine hvale da je carski dobar i navodno u modi ja sam bas protiv njega!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 20:49:54   
jasmin
Ja nemam iskustva s prirodnim porodom,ali zato sam dva puta imala carski rez.Sta da kazem,nije sjajno,a nije ni grozno.
Prvi put sam rodila u utorak popodne,izasla u cetvrtak popodne,a drugi put sam rodila nedjelja popodne,izasla ponedjeljak navece.Rana me boljela samo kod pomjeranja,dizanja.tj ustajanja i lagano zatezanje kad hodam i sl.Sama sam lagano izasla na 4 sprat i doktorica mi je rekla da se laganko krecem koliko mogu.Odem operem malo sudja,pa se vratim odmorim i sve tako.Sama sam radila laganije poslove kao da nisam porodjena...sad ne znam,to je individualno.

< Poruku je uredio jasmin -- 3.3.2010 20:51:16 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 20:50:41   
teacher75
i ja sam protiv, ipak je prirodni prirodni. a mozda te kontrakcije dobiju zene zato sto se rano nadignu a treba odlezati kod oba poroda dok se organi ne povrate na svoje mjesto

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 20:56:43   
scarlett
Draga Amela, ja sam CR jako teško podnijela. U bolnici mi se treći dan zanesvijestilo, kažu da sam sva poplavila, apsolutno ništa nisam mogla, jedva sam tipkala poruke, a bebu sam sama uzela tek 4 dan i to kada više nisam imala izbora, jer niko od sestara nije htio doći pomoći.
Kod kuće je bilo puno lakše, imala sam svekrvu koja je bdjela nada mnom, kuhala po mojoj želji i oblačila mi čarape, ali ja skoro 2 sedmice poslije poroda nisam mogla otići u toalet da se ne držim nekoga i moje disanje je izgledalo ljudima oko mene, kao da sam na samrti.
Meni se tada činilo da to sve nikada neće proći, da nikada neću biti ona stara...
Najviše me bolilo što svog bebija nisam mogla uzeti, jedva na podoj, a rez boli. Dok su se MM i svekrva brinuli o njemu, ništa mu nije nedostajalo, ali mene je to jako jako boljelo, valjda ženina psiha poslije proda...
Prošlo je i tri mjeseca kada sam mogla normalno ustati iz sjedećeg položaja u stojeći, a da ne stojim napola presavijena pola minute i da se polako ispravljam i da me rez konačno prestao zatezati.
Ali u ta tri mjeseca beba je imala jake grčeve, temu Grčevi na forumu sam znala na pamet, ali ništa nije pomagalo...
Imali smo problema i sa dojenjem prva dva mjeseca - katastrofa...
Ali,... sve prođe, danas kao posljedicu svega toga imamo bebu koju smo navikli na nosanje, ali ja se osjećam super, dojim bez problema i kg su u zadnja dva mjeseca počeli sami da se tope, a ja jedem isto... Vjerovatno user posted image sad dojenjem troši zalihe iz organizma.
Sve je ok, hvala Bogu, standardni simptomi kada trebam dobiti user posted image , ali osjetim promjenu vremena koja se odražava kao predmenstrualni bolovi. Ipak, nadam se da će samo na tome ostati,...
Znam da je teško povjerovati, ali vjeruj draga, da će to sve proći i biti jedno daleko jučer...
Želim ti puno snage i što brži oporavak, velikiuser posted image

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 20:57:12   
Schecherlemica
Porodila sam se prirodnim putem pa ne bih komentarisala koliko i kako boli rana od carskog reza,
ali rana od epiziotomije me bolila uzasnooooo...
I da,nisam se mogla ni nasmijati,ni nakasljati,ni kihnuti,bar nekih dvadesetak dana,jer imala sam osjecaj da ce mi svi konci popucati,a bolilo je...ma strasno...


_____________________________

Aman, Sunce naseg Neba 21.12.2009.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 20:59:57   
selina
ma ne draga kontrakcije sam dobila odmah poslije budjenja od anestezije znaci sa bolovima sam se probudila i neprestalno sam imala kontrakcije naredni 10 sati dok su trajale infuzije a mogla sam ih samo malkice ublaziti disanjem a inace sam imala jako lose iskustvo sa carskim nedo ga bog nikom ostala sam 8 dana u bolnici!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 21:07:01   
selina
IZVORNA PORUKA: Schecherlemica

Porodila sam se prirodnim putem pa ne bih komentarisala koliko i kako boli rana od carskog reza,
ali rana od epiziotomije me bolila uzasnooooo...
I da,nisam se mogla ni nasmijati,ni nakasljati,ni kihnuti,bar nekih dvadesetak dana,jer imala sam osjecaj da ce mi svi konci popucati,a bolilo je...ma strasno...


pa to je ono sto kazu kako ko podnese za to nisam cula da vas boli kad se kihne ili kaslje ili slicno od iskustva drugih znam da se uvjek prica o boli tokom sjedanja i tako!

(odgovor članu Schecherlemica)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 21:09:00   
scarlett
Mislim da nije pametno porediti težinu poroda, sve zavisi od organizma, a vjerujem u nekim slučajevima i od doktora.
Moja mama kaže da bi se rađe prirodno porodila, nego otišla zubaru, a moja kuma mjesec dana poslije prirodnog poroda nije mogla sjesti.
U bolnici u sobi koju sam dijelila sa još pet žena, bila sam prva porođena na CR, a one poslije mene porođene, ustale su prije mene.
Znam žene koje nakon 5 dana normalno hodaju, a ja sam i nakon mjesec dana imala osjećaj da će mi svi organi ispasti na ranu kada ustanem i hodam.user posted image
Mislim da je svaki porod i oporavak definitivno individualan, ali da je za sve bitno da se čuvaju i ne rade teške poslove.

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 21:10:48   
teacher75

IZVORNA PORUKA: selina

IZVORNA PORUKA: Schecherlemica

Porodila sam se prirodnim putem pa ne bih komentarisala koliko i kako boli rana od carskog reza,
ali rana od epiziotomije me bolila uzasnooooo...
I da,nisam se mogla ni nasmijati,ni nakasljati,ni kihnuti,bar nekih dvadesetak dana,jer imala sam osjecaj da ce mi svi konci popucati,a bolilo je...ma strasno...


pa to je ono sto kazu kako ko podnese za to nisam cula da vas boli kad se kihne ili kaslje ili slicno od iskustva drugih znam da se uvjek prica o boli tokom sjedanja i tako!


draga selina, vjeruj mi da boli i to uzasno, nisam ni ja imala predstave koliko dok nisam rodila jer mi niko nije pricao o tome. svi su spominjali porod ali niko taj oporavak. meni kad nekako pomislim da boli rez na stomaku odmah nekako lakse zvuci nego da boli "dole", stvarno je odvratan osjecaj. al hvala bogu dobro je sad. nakon 2 mjeseca prestala sam ista osjecati i sad se sve vratilo na normalu user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 21:15:53   
selina
zato meni drage moje nije jasno kako zene spavaju sa muzevima prije 40 dana a pored te boli evo mene i sad boli kad imam odnose jos sam tako reci netaknuta dole pored vas prirodni a prije je svaka za vrjeme nasih majki ostajala trudna u 40 nici

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 21:17:21   
Schecherlemica
apsolutno se slazem da je sve to individualno!
Ja sa nakon poroda i svih bolova i muka koje su me docekale nakon sto je porod bio zavrsen samo ponavljala,slijedece je na carski
inace ja vise ne radjam...
imala sam jako tezak porod i kad je napokon bilo gotovo uslijedilo je mucenje,tortura mog tijela,ali sve to prodje,hvala Bogu...
I da, cuvala sam se itekako,jer nisam mogla ni lezati kako treba,a o sjedenju i hodanju da i ne pricam...
Piskila sam stojeci,mislila da sam invalid,jer mi sve to sto mi se desavalo stvarno nije bilo normalno.
Ali normalno je,ja jednostavno nisam imala srece ili sta vec...
Svim nasim sadasnjim i buducim trudnicama zelim mnogo srece na porodu i sto brzi i laganiji oporavak,aBd,bio on prirodan ili carski,potpuno je nevazno...


_____________________________

Aman, Sunce naseg Neba 21.12.2009.

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 21:23:27   
teacher75

IZVORNA PORUKA: selina

zato meni drage moje nije jasno kako zene spavaju sa muzevima prije 40 dana a pored te boli evo mene i sad boli kad imam odnose jos sam tako reci netaknuta dole pored vas prirodni a prije je svaka za vrjeme nasih majki ostajala trudna u 40 nici

moj se nacekao vise od mjesec dana, a tih 40 dana mi nije palo napamet i sve sam kukala i razmisljala hocu li ikada moci i hoce li biti kao prije. prvo sam nakon nesto vise od 2 mjeseca smogla snage da odem na depilaciju, pa kod ginekologa i, nakon sto je potvrdjeno da je sve ok, tek tada sam se dala u akciju, al mogu ti reci da je 1. put bilo pravo cudno, nisam se nikako mogla opustiti. al sve prodje vremenom, hvala bogu, oporavi se i zaboravi se

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 21:25:22   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Schecherlemica

apsolutno se slazem da je sve to individualno!
Ja sa nakon poroda i svih bolova i muka koje su me docekale nakon sto je porod bio zavrsen samo ponavljala,slijedece je na carski
inace ja vise ne radjam...
imala sam jako tezak porod i kad je napokon bilo gotovo uslijedilo je mucenje,tortura mog tijela,ali sve to prodje,hvala Bogu...
I da, cuvala sam se itekako,jer nisam mogla ni lezati kako treba,a o sjedenju i hodanju da i ne pricam...
Piskila sam stojeci,mislila da sam invalid,jer mi sve to sto mi se desavalo stvarno nije bilo normalno.
Ali normalno je,ja jednostavno nisam imala srece ili sta vec...
Svim nasim sadasnjim i buducim trudnicama zelim mnogo srece na porodu i sto brzi i laganiji oporavak,aBd,bio on prirodan ili carski,potpuno je nevazno...


meni je najgore bilo obavljanje velike nuzde u stojecem polozaju, uzas jedan. da ne govorim da se uopce nisam mogla sagnuti i da sam prilikom presvalcenja uvijek morala imati nekog uza se da mi pomazeuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Schecherlemica)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 21:25:46   
selina
ako bog da sa drugim dijetom zelim da ti prodje carski kao onima sto im je lagano prosao al ko meni i pojedinim ti ga nikako nezelim jer ja sam u dilemi mene strah sad i carskog i prirodnog jer po meni su oba grozna ali kad sam gledala one zene kad sam bila u bolnici koje su se normalno porodile i koje su fino sjedile i jele sta su htjele i dojile svoju djecu kako su htjele pozelila bi i ja normalan drugi a ne carski al to ti je ono svakom je svoja muka najteza!

(odgovor članu Schecherlemica)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 21:35:16   
Schecherlemica
teacher: ti si se bas napatila,k'o i ja...Ma suti,one dane nakon porod,sigurno skoro mjesec,naprosto zelim zaboraviti...
Sva sreca pa mi je beba bila mirna,ja sam ga samo dojila,sve ostalo je obavljao suprug,dok se nisam oporavila.
Nadam se da ce nam drugi put biti puno,puno lakse...
selina: draga nadam se da ce ti ti drugi put biti puno laksi porod...a ja sam o carskom razmisljala dok je sva ta agonija trajala,a vec sad gledam na to realno i kazem sebi,pa mozda ce drugi put biti lagano,ko zna...
I dok dodje vrijem za drugi porod ,taman ce i traume koje su jos svjeze proci,nadam se, i ja opet prirdono,pa sta bude...


_____________________________

Aman, Sunce naseg Neba 21.12.2009.

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 21:42:22   
selina
ma koliko god bolilo Bog nas je izgleda zato stvorio pa nas nadario saburom pa da brzo zaboravimo pa da se odlucimo opet u akciju za bebom,hajd neka nam je bog napomoci a ja mislim da muskarci to nikad ne bi mogli izdrzati ni jedan djelic od toga sto mi zene pretrpimo!

(odgovor članu Schecherlemica)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 21:43:59   
Schecherlemica
Ne bi to oni mogli izdrzati sigurno!
Isplati se svaka sekunda boli i patnje,al eto moramo malo da se zalimo...
Ljubi curicu od mene i mog decka...user posted image


_____________________________

Aman, Sunce naseg Neba 21.12.2009.

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 21:47:49   
teacher75
definitivno ne bi izdrzali! kad vidim mm koliko se razpekmezi kad se prehladi, smijesno mi! pa zamislite ja u 9. mjesecu trudnoce bila i njega njegovala, pravila mu supice dok je bio prehladjen i imao temperaturu oko 37.5, a lezao i izdisao ko da je na samrti ne daj bozeuser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio teacher75 -- 3.3.2010 21:48:08 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Schecherlemica)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 21:53:33   
selina
joj tako se i ja svom ismijem kaze on meni jucer zeno de vidi molim te sta mi je ovo na vratu otkino sam nesto,ja kako pogleda vidjo onu malu bradavicu koja je poput mladeza i hajd nista otiso ti je on na poso i kad je se vratio kaze on meni zeno mene danas cijeli dan koci vrat i boli reko zasto kaze pa sigurno zbog one bradavice he majke ti muskarci i njihive suhve ko sto bi reko nas stari narod!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 21:58:00   
teacher75

IZVORNA PORUKA: selina

joj tako se i ja svom ismijem kaze on meni jucer zeno de vidi molim te sta mi je ovo na vratu otkino sam nesto,ja kako pogleda vidjo onu malu bradavicu koja je poput mladeza i hajd nista otiso ti je on na poso i kad je se vratio kaze on meni zeno mene danas cijeli dan koci vrat i boli reko zasto kaze pa sigurno zbog one bradavice he majke ti muskarci i njihive suhve ko sto bi reko nas stari narod!

hahahahaham tm isti ko mm, ja ga zovem jezdimir iz "boljeg zivota". kadgod ga sta zaboli on odmah pomisli na najgore. cim se pojavila svinjska gripa, on se bezveze prehladio i odmah se uspanicio da je svinjska gripauser posted image user posted image user posted image odosmo OT al morala sam ovo napisati koliko mi je smijesno. izvinjavam se moderatoricama, necu vise

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 22:04:08   
selina
ma cudni su ti oni draga a i vrlo smjesni,znam ga danima zezati ali eto ima ih jos nije jedini........sigurna sam svi su taki cim se boje boce.....hahahahaha!

eto necu ni ja vise skrecati sa teme

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 22:15:36   
Visnja RR
mahaluse moje user posted image
samo da se nadovezem na bol i CZ
Mnogi su u zabludi kad kazu ma ona je Carica jer se porodila na CZ ... ma ni blizu ...carica je beba jer se nije sekunde namucila al zato oporavak od CZ moze biti dug i tezak, ali ne mora biti... individualno...
prva 3 dana nakon poroda se radije ne sjecam... kad svaki pokret i najmanji ne mozes uraditi...kad je beba stalno pored mene u krevetu jer je ne mogu vracati na krevet nakon podoja... kad me tjera da kasljem a ne mogu jer bol razdire...
a o odlasku u kupatilo da ne pricam...
najobicnije skidanje gacica da bi ih promjenila je bilo kao nemoguca misija koja je trajala i pola sata... uz neprestan bol i suze... ma :)))
al kao sto rekoh sve se zaboravi ...
meni se rez do nedavno bas jako vidio al sad je vec kao blijeodruzicasta linija...
al je opet napominjem jako jako bitan odmor i nikakvi neotrwbni fizicki poslovi... prvih 40 dana beba i samo beba... ma nek se sve lomi oko tebe briga te ... tvoje je zdravlje najvaznije ....

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 22:23:08   
selina
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

mahaluse moje user posted image
samo da se nadovezem na bol i CZ
Mnogi su u zabludi kad kazu ma ona je Carica jer se porodila na CZ ... ma ni blizu ...carica je beba jer se nije sekunde namucila al zato oporavak od CZ moze biti dug i tezak, ali ne mora biti... individualno...
prva 3 dana nakon poroda se radije ne sjecam... kad svaki pokret i najmanji ne mozes uraditi...kad je beba stalno pored mene u krevetu jer je ne mogu vracati na krevet nakon podoja... kad me tjera da kasljem a ne mogu jer bol razdire...
a o odlasku u kupatilo da ne pricam...
najobicnije skidanje gacica da bi ih promjenila je bilo kao nemoguca misija koja je trajala i pola sata... uz neprestan bol i suze... ma :)))
al kao sto rekoh sve se zaboravi ...
meni se rez do nedavno bas jako vidio al sad je vec kao blijeodruzicasta linija...
al je opet napominjem jako jako bitan odmor i nikakvi neotrwbni fizicki poslovi... prvih 40 dana beba i samo beba... ma nek se sve lomi oko tebe briga te ... tvoje je zdravlje najvaznije ....
joj draga kad se sjetim tih dana a skoro je to sve bilo nisam se jos ni psihicki oporavila i vjeru pokusajem da ih zaboravim ali zato kazem nikad mi nece biti jasno kako je carski sad u modi kad je samo jedno grozno iskustvo ali ipak hvala bogu kad i on ima u nasim slucajevima!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *