|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 22:27:21   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

mahaluse moje user posted image
samo da se nadovezem na bol i CZ
Mnogi su u zabludi kad kazu ma ona je Carica jer se porodila na CZ ... ma ni blizu ...carica je beba jer se nije sekunde namucila al zato oporavak od CZ moze biti dug i tezak, ali ne mora biti... individualno...
prva 3 dana nakon poroda se radije ne sjecam... kad svaki pokret i najmanji ne mozes uraditi...kad je beba stalno pored mene u krevetu jer je ne mogu vracati na krevet nakon podoja... kad me tjera da kasljem a ne mogu jer bol razdire...
a o odlasku u kupatilo da ne pricam...
najobicnije skidanje gacica da bi ih promjenila je bilo kao nemoguca misija koja je trajala i pola sata... uz neprestan bol i suze... ma :)))
al kao sto rekoh sve se zaboravi ...
meni se rez do nedavno bas jako vidio al sad je vec kao blijeodruzicasta linija...
al je opet napominjem jako jako bitan odmor i nikakvi neotrwbni fizicki poslovi... prvih 40 dana beba i samo beba... ma nek se sve lomi oko tebe briga te ... tvoje je zdravlje najvaznije ....

meni je sve tako bilo nakon prirodnog poroda, mama mi je srecom bila uz mene dok je mm radio pa mi je pomagala da skinem i obucem gacice. jedino sto nemam taj oziljak, al zato mi je "dole" rupa (da izvinete)

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 22:29:09   
Lady26
Ja sam svoju curicu rodila na carski, 5 dana lezala u bolnici, beba 24h kraj mene, molila sam svaku noc za dozu analgina jer je bol neizdrziva, rana je je na nezgodom mjestu i bukvalno sam u sageta hodala jer nema sanse da se ispravim, to sam uspjela tek kod kuce, prva dva dana poslije CR su me bukvalno drugi dizali iz kreveta jer nema sanse da uspijem sama od bolova, muke dok Lanu uzmem iz njenog "krevetica", muke dok je vratim a to je bilo svakih 15-20 minuta jer nisam imala mlijeka pa je stalno plakala i trazila da rucka, 5 dana bez 1h sna, ni ona ni ja...odlazak na wc - prica za sebe, grozno...kuci sam sreca imala pomoc oko bebe, inace ne bih mogla apsolutno nista. A ko ga je nazvao CARSKIM ocigledno nije iskusio...ne znam kako je roditi prirodnim putem ali oporavak poslije CR je dug i tezak, krvarila sam svih 40 dana i to jako obilno, a okupala sam se tek 10ti dan, nisu dali prije, preporuka dr....i dugo nisam mogla lezati na strani, pa sigurno 20 dana, se na ledjima i sad osjecam posljedice jako me bole ledja, tj misici...


< Poruku je uredio Lady26 -- 3.3.2010 22:34:56 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 22:31:24   
bebbe RR
Ma, evo, moram i ja, samo da se zna da ima različitih iskustava. Ja sam prvo dijete rodila u Sarajevu, na DIPu, 1995. godine, u uzasnim uslovima, nakon dva dana kontrakcije od kojih se nisam nimalo otvorila, porodili su me uz pomoć vakuuma. Petnaest dana poslije poroda bih najradije zaboravila. A carski rez je za mene bio jedno divno, predivno iskustvo. Radili su mi ga u epiduralnoj anesteziji, mm je bio uz mene, bila sam svjesna svega. Oporavak je protekao nevjerovatno brzo. Rana me nikada, ali bas nikada nije boljela. Da me nije boljela glava dva dana po porodu zbog epiduralne, ne bih pamtila nikakvu bol... Dakle, sve je to individualno... Poslije prvog, prirodnog porodjaja sa 19 godina bila sam kao invalid sedmicama. Poslije druigog sa 33, carskog, sjedila sam na krevetu "po turski" vec drugi dan... Eto...

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 22:33:42   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: Lady26

a okupala sam se tek 10ti dan, nisu dali prije, preporuka dr....


Ja sam se istuširala u četvrtak ujutro. Emu sam rodila u utorak ujutro. Takodje po preporuci doktora. I nisam ni sama mogla vjerovati da je sve to tako lako i lijepo.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 22:39:53   
Lady26
Vjeruj, 5 dana u bolnici ni slucajno nema kupanja, izasla sam iz bolnice u utorak dr mi rekao tek u nedjelju-ponedjeljak da se mogu okupati....Naravno da sam se prala jer bih poludjela ali pravo kupanje-tusiranje tek 10 dana poslije...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 22:42:15   
teacher75
ipak je sve to, izgleda, individualno, koliko ko ima srece! ja sam, eto imala srece tokom poroda, al poslije muka ziva, a neko se napati i jedno i drugo a neko nista,

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 22:45:00   
selina
IZVORNA PORUKA: Lady26

Vjeruj, 5 dana u bolnici ni slucajno nema kupanja, izasla sam iz bolnice u utorak dr mi rekao tek u nedjelju-ponedjeljak da se mogu okupati....Naravno da sam se prala jer bih poludjela ali pravo kupanje-tusiranje tek 10 dana poslije...

ja sam se okupala nakon 12 dana 8 dana u bolnici i kod kuce jos 4, ma za izluditi!

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 22:46:06   
Lady26
E da, i dan danas nemam osjecaj za dio stomaka oko reza, kao da nije moje, kao da je utrnulo tako nekako...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 22:47:14   
amela2208
evo mene ponovo, moja princeza se ukakıla...ogladnjela pa smo to sredili i evo me ponovo kod vas...
Ja sam zaboravila da vam objasnim najvecu gresku sto sam uradilauser posted image user posted image user posted image user posted image Posto je moja curica imala jake grceve sinoc mi smo odlucili da je istusiramo i da je izmasiramo maslinovim uljem...to smo ı uradili. kako je njena banjica za kupanje bila na sred sobe ja sam je podigla i krenula da je izbacim iz sobeuser posted image user posted image user posted image a skroz sam zaboravila da ne smijem nısta da dizem, ja mislim i 10-tak litara da je imala jer smo je napunili vodom i samo je banjali da joj bude lakse od grceva.
Selina: a ti ne mozes sto neces pomenut taj keksuser posted image user posted image user posted image user posted image
Scarlet: Procitala sam tvoju porodjajnu pricu imali smo skoro sve iste "probleme"pocni od aminocenteze pa do CR al hvala Allahu te nam je podario zdrave i citave bebeuser posted image user posted image
Svim ostalim hvala sto ste podijelili misljenje i iskustva o CR ja ako ne budem bolje do sjutra moram ici dr. Prijatno spavanje svima i pusa od nas dvije

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 22:48:53   
bebbe RR
Joj, to s kupanjem je grozno. Mogu misliti kako ste se osjećale... Voda, barem meni, nekako baš pomogne da se osjećam bolje... A taj osjećaj utrnutosti sam i ja imala mislim skoro cijelu prvu godinu.

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 22:49:56   
leona81
ja sam se jako brzo hvala Bogu oporavila, i izasla sam iz bolnice normalno hodajuci, ali sam zato oplakala zbog dojenja...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 22:51:08   
teacher75

IZVORNA PORUKA: leona81

ja sam se jako brzo hvala Bogu oporavila, i izasla sam iz bolnice normalno hodajuci, ali sam zato oplakala zbog dojenja...

zasto taj CR u vecini slucajeva zezne dojenje?

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 22:53:47   
leona81
zato sto ne nadodje mlijeko odmah i beba je uz tebe tek drugi dan navecer a ti pojma nemas sta se desava...i onda bude kasno, beba jede flasicu, tebi nadodje mlijeko kao npr meni pa dobijes temp a niko nece da pomogne,  i nastane haos koji sam rjesavala mjesec dana...od ragada do zastoja mlijeka u dojkama...uzaaaas, ma porodila bih se 100 puta za ovaj bol i jad

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 22:54:55   
selina
hahahhah amela opet ja o keksu upravu si,hajd sad ces i ti jos malo.......ali vjeruj nema uzivanja za pocetak ja sam zarasla za 40 dana hahahhahahha!

draga lady nije valjda da to tako dugo traje taj tupi osjecaj na dnu stomaka ?????
ja kontam jos malo pa cu osjecati za stomak citav ono izgleda traje mjescima tako!

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 22:55:56   
teacher75

IZVORNA PORUKA: leona81

zato sto ne nadodje mlijeko odmah i beba je uz tebe tek drugi dan navecer a ti pojma nemas sta se desava...i onda bude kasno, beba jede flasicu, tebi nadodje mlijeko kao npr meni pa dobijes temp a niko nece da pomogne,  i nastane haos koji sam rjesavala mjesec dana...od ragada do zastoja mlijeka u dojkama...uzaaaas, ma porodila bih se 100 puta za ovaj bol i jad

meni je nadoslo mlijeko nakon prirodnog poroda tek 3.dan ali je bilo kolostruma pa nisam posezala za flasicom, al valjda je drugacije kad si kuci pa ti neko moze pomoci. vidjela sam kako su "susretljivi" gore u porodilistu, pa shvatam da je tesko kad si sam i nemocan. al zar nisi mogla uspostaviti nekako dojenje kad si dosla kuci?

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 22:58:05   
amela2208
Jos ovo: zbog cega vam ne daju toliko da se kupate nakon CR??? Ja sam treci dan nakon CR se okupala po preoruci dr. Ja vec drugi dan nisam imala vanjskog krvarenja rane i drugi dan su mı skınulı gazu sa rane jer nije imalo potrebe za nju.

Posto sam ja uzela privatnu sobu imala sam pratioca i poseban krevet za nju, sto se tice odlaska u wc nije ni bilo pomenke jer su mi stavili onu kesicu u "onu"svar user posted image user posted image user posted image user posted image i tako islo to samo prva dva dana. Za dugu nuzdu su mi dali onaj gel od pozadi tako da sam ocistila crijeva pravouser posted image user posted image user posted image Prva dva dana nisam imala ni gacicauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image samo neku pelenu ispod mene koja je kupila krv i njihove sterilne  gaze sam koristila prva 3 dana nikako uloske. Al je najsmjesnıje bilo kad je dosla sestrica da me "proseta"a dje cu ja kad ni gaca ni nicega na sebe nemamuser posted image user posted image user posted image user posted image ali sam setala po sobi takvauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 22:58:27   
selina
IZVORNA PORUKA: leona81

zato sto ne nadodje mlijeko odmah i beba je uz tebe tek drugi dan navecer a ti pojma nemas sta se desava...i onda bude kasno, beba jede flasicu, tebi nadodje mlijeko kao npr meni pa dobijes temp a niko nece da pomogne,  i nastane haos koji sam rjesavala mjesec dana...od ragada do zastoja mlijeka u dojkama...uzaaaas, ma porodila bih se 100 puta za ovaj bol i jad

i meni je u bolnici nadoslo mlijeko ali treci dan ja tih muka dobila sam upalu dojki i ragade ma sve sto je postojalo spopalo je me a grudi bile ko lubenice pa cak je me ona spavacica bolila na dodir pa sam je nakraju skinula do pojasa dok sam bila u bolnici i tako lezala!

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 22:59:07   
Lady26
IZVORNA PORUKA: teacher75

zasto taj CR u vecini slucajeva zezne dojenje?


Ja sam mlijeko dobila tek 8-9 dan kod kuce...moja curica je vristala u bolnici 5 dana od gladi i ne spavanja, sestre forsiraju dojenje a ja mlijeka ma ni kapi a ona jadnica "vuce" ali nista....a od cega ce nadoci?! 5 dana jela samo keks i caj, ponekad malo supice, nisam spavala apsolutno nimalo u bolnici i kako da imam mlijeka....


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 23:00:08   
leona81
nije bilo ni kolostruma meni do 3 dana a tad je dosla temp i zastoj u dojkama pa onda ragade...kuci sam dosla 6 dan i od bola jedva dojila, trajalo je dugo dok se sve nije ustalilo i jako sam dugo morala izdajati jer su mi debili u bolnici jako puno pomogli oko svega...kad sam nekidan cula od prijateljice koja se porodila u bgd da su im sestre masirale dojke i pomagale oko dojenja plakalo mi se...al hvala bogu moja beba doji evo vec 3 i po mj:)

mama je izdrzala sve za svoje zlato:)


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 23:00:47   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: leona81

ja sam se jako brzo hvala Bogu oporavila, i izasla sam iz bolnice normalno hodajuci, ali sam zato oplakala zbog dojenja...

zasto taj CR u vecini slucajeva zezne dojenje?


Ne znam, ja uspješno dojim evo već 15 mjeseci. Istina, na početku sam imala mnogo problema, ali oni nisu bili povezani sa CR.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 23:03:00   
leona81
pa kako ces se okupati kad nemas gdje a 6 dana si u bolnici? ne mozes se ni istusirati nakon klistiranja sto je sramotno jer nemaju uslove ni toplu vodu...?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 23:03:24   
amela2208
IZVORNA PORUKA: selina

hahahhah amela opet ja o keksu upravu si,hajd sad ces i ti jos malo.......ali vjeruj nema uzivanja za pocetak ja sam zarasla za 40 dana hahahhahahha!



Htjela sam te pitat jel bilo kolaca nakon 40 danauser posted image user posted image user posted image user posted image Ako se dobro sjecam  Lady26 i Bambi i jos po neke su se zalile za taj keks i kako jedva cekaju neke stvariuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Eto sad cu i ja pocet ponovo da vas davimuser posted image user posted image user posted image user posted image
selina ko si ti zarasla za 40 dana sta ces tek reci za meneuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 23:05:12   
teacher75

IZVORNA PORUKA: leona81

nije bilo ni kolostruma meni do 3 dana a tad je dosla temp i zastoj u dojkama pa onda ragade...kuci sam dosla 6 dan i od bola jedva dojila, trajalo je dugo dok se sve nije ustalilo i jako sam dugo morala izdajati jer su mi debili u bolnici jako puno pomogli oko svega...kad sam nekidan cula od prijateljice koja se porodila u bgd da su im sestre masirale dojke i pomagale oko dojenja plakalo mi se...al hvala bogu moja beba doji evo vec 3 i po mj:)

mama je izdrzala sve za svoje zlato:)


svaka cast, tako treba, treba biti uporan! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 23:06:41   
selina
jeste boga mi amela ni doktor ginekolog me nije mogo pregleati a o tebi necu ni da pricam  sta ce sa tebe biti drzim ti fige kad kreneuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 23:10:02   
Lady26
Malo je off topic ali ja se keksam k'o luda sad hehehehehe, ajme koliko mi je falioooooooooo, brojali smo dane i sate do isteka 40 dana user posted image user posted image .A kako sam rodila na CR nikakvih problema nije bilo, nije boljelo ma ni mrvicu....


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *