|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 23:13:57   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Lady26

Malo je off topic ali ja se keksam k'o luda sad hehehehehe, ajme koliko mi je falioooooooooo, brojali smo dane i sate do isteka 40 dana user posted image user posted image .A kako sam rodila na CR nikakvih problema nije bilo, nije boljelo ma ni mrvicu....


eto zasto ga zovu carski user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 23:13:58   
selina
IZVORNA PORUKA: Lady26

Malo je off topic ali ja se keksam k'o luda sad hehehehehe, ajme koliko mi je falioooooooooo, brojali smo dane i sate do isteka 40 dana user posted image user posted image .A kako sam rodila na CR nikakvih problema nije bilo, nije boljelo ma ni mrvicu....


i ja sam zadnjih deset dana brojala ali boga mi kad je doso red jedva koliko sam se suzila dole kazem vam nije me doka mogo pregledati i reko mi da podhitno spavam sa muzem inace ce biti po meni gore a to sam isla kad mi je bilo tacno 40 dana i eto ima sad 14 dana nakon toga jos uvjek me boli i nisam se opustila!

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: oporavak od sekcije
3.3.2010 23:14:33   
amela2208
selina javit cu ti kad da drzis figeuser posted image user posted image user posted image user posted image   A ne mogu da vjerujem da se ti nisi opustilauser posted image user posted image user posted image Ti hahahahah pa ti si bas aktivna bila. De nemoj me plasituser posted image user posted image user posted image user posted image Vidi kako me Lady tjesi ne ko tiuser posted image user posted image user posted image user posted image
LADY26: znala sam koja ti je "bolna"tackauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ma i ja bise ..  nego zabraniliuser posted image user posted image user posted image , fali i meni şto şta.........user posted image user posted image user posted image user posted image nego da ne skrecemo sa teme.
Odoh se istusirat pa na spavanje jos jednom hvala svima na odgovorima, necete vjerovat ali vec se bolje osjecamuser posted image user posted image

< Poruku je uredio amela2208 -- 3.3.2010 23:17:20 >


_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: oporavak od sekcije
8.3.2010 0:38:22   
lila25
ma mene i sad boli a na carski sam se porodila,kad smo prvi put poslije poroda imala sam osjecaj da skroz suzena,kao da gubim nevinostuser posted image

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: oporavak od sekcije
8.3.2010 9:50:03   
leona81
mene nista ne boli, al sam bila prestravljena 1 put, kontala sve ce mi popucati haha

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: oporavak od sekcije
8.3.2010 14:55:36   
Lejla Ka
Ja sam dva puta rodila carskim rezom. 1. put na GAK Koševo, 2. put u porodilištu Opće bolnice. Kako su mi djeca različita, tako su mi i ta dva poroda bila potpuno različita.
Što se tiće samog operativnog zahvata, oba su protekla u najboljem redu. I oporavak od njih, te zarastanje rane su protekli medicinski uredno. Ali moj doživljaj jednog i drugog su totalno različiti.
Nakon prvog poroda sam ležala u intenzivnoj njezi 24 sata, bebu su mi donijeli na 5 minuta, i kao stavili mi je na dojku u trajanju od pola minute, djetetu je taman pošao ah, i odnjeli je. Ja blečak, nisam ni osječala potrebu da protestvujem, da je tražim na duže, da je zaista podojim. Prvih 12 sat nisam mogla maknut, jedva sam sebi ležeći promjenila uložak. Kad su mi rekli da probam ustat mislila sam da će mi sve iz stomaka ispast. No sutra su me pješice sveli na babinjače, sprat niže, pola sata nakon toga donijeli čedo, i od tad ja više nisam imala ranu. Ranu sam pritiskala rukom kod svakog pokreta i tako sebi olakšavala (na preporuku rodice koja je imala isto iskustvo, a doktorica je po profesiji). Kretala sam se najprije nešto pognuta, a kasnije je sve išlo bolje. Izašla sam 5. dan nakon poroda. Brinula o bebi uz pomoć majke, ali zapravo sam ja obavljala sve oko bebe, a ostalo ostavljala ukućanima. Rana je, isključivo Božijom pomoći i milosti zarasla uredno, jer mi je u bolnici za svo vrijeme boravka niko nije pregledao, tek su me previli na dan izlaska, na moj zahtjev. Kod skidanja konaca zaostao je komadić, koji je bio nevidljiv, ali nije dao tačkici da zaraste dok ja nisam u jednom trenutku vidjela nešto bijelo, povukla i izvadila komadić konca, nakon čega je i ta ranica zarasla. Duuuuuugo nakon poroda mi je područje oko ožiljka bilo utrnuto. Osječala sam neku nelagodu kod vremenskih promjena. Ožiljak je bio dosta izražajan, gornji sloj je bio presavijen preko donjeg, kao neka faltna. Ja nisam imala pojma kako to treba da izgleda ni šta da očekujem, nisam nikad oblačila neke oskudne kupaće gačice, pa mi sve to nije u opće smetalo.

Drugi porod prošao jednako uredno, s tim da mi je oporavak prošao puno bolje i brže. Prvenstveno zbog mog iskustva i pripremljenosti na ono što dolazi. Znala sam da što prije ustanem sve će biti lakše, znala sam kako sama sebi pomoći nekim praktičnim stvarima kao zatražiti da mi odmah podignu uzglavlje kreveta da mi je ustajenje lakše, da ne sjedim sa nogama preko ivice kreveta, već da ih držim na krevetu (da mi noge ne bi oticale), da je rana čvrsta i da lagano pridržavanje za nju jako pomaže pri kretanju i svemu ostalom. U OB je tretman nakon carskog nešto drugačiji, kateter sam imala znatno duže, a nisu mi ni dali da jedem znatno duže nego prvi put, no bebu sam odmah dobila na zajednički boravak jer tamo ne postoji klasična intenzivna njega (s tim da su bebu prvu noć odnijeli u dječiju sobu jer je takva procedura, no bili su zaista susretljivi, ostavili su ga maksimalno dugo koliko sam željela, a mislim da bi mi ga i ostavili preko noći da sam insistirala, no ipak je činjenica da sam drugorotka pravila izvjesnu razliku u pristupu). Ovaj put su mi ranu previjali u viziti svaki drugi dan, konci su bili resorbirajući, pa nije bilo potrebe da se vade što je zaista olakšavajuća okolnost za porod na carski (jer mi je odlazak na skidanje 7 dana nakon izlaska iz bolnice, i ostavljanje bebe na par sati bilo zaista problematično prvi put). Kad mi je doktor koji je radio zahvat vidio ožiljak od predhodnog pitao me ko mi je radio prvi zahvati i da li sam sigurna kad sam rekla ime eminentnog ljekara. Meni nije bilo jasno zašto me to pitao dok nisam vidjela svoj "novi" ožiljak. Odmah sam se dogovorila da mi kod slijedećeg poroda uradi liposukciju user posted image
Ovaj ožiljak je odmah bio diskretan i zarastao je savršeno. Utrnulost je isto potrajala.
Danas ne osječam neku veću nelagodu u tom predjelu, ma zapravo ne osječam ništa posebno, kao da i nisam rezana.
Svoj brži i lakši oporavak nakon drugog poroda pripisujem svojoj spremnosti, ali i izuzetnom osoblju porodilišta OB "Dr. Abdulah Nakaš". I smatram da je veoma bitna psihološka priprema i spremnost žena, naročito onih koje u naprijed znaju da će se poroditi carskim rezom, ali vjerujem da bi i sve ostale trebale u kratkim crtama znati kako izgledaju osnovne stvari vezane za postupak i oporavak za slučaj hitnog carskog (istinski kratkim jer što više znamo, više se brinemo).
Naročito je bitna psihološka spremnost i priprema za slijedeće:

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: leona81

ja sam se jako brzo hvala Bogu oporavila, i izasla sam iz bolnice normalno hodajuci, ali sam zato oplakala zbog dojenja...

zasto taj CR u vecini slucajeva zezne dojenje?

Prema mom iskustvu CR nema neko naročito nepovoljno djelovanje na dojenje. Zbog čega sam došla do tog zaključka?
Prvi put sam uspjela dojiti samo do 3. mjeseca, zbog vlastitog ne znanja o procesu uspostavljanja i procesu dojenja, te uz svesrdnu pomoć nevoljkog i prezauzetog osoblja GAK-a. Mlijeko mi je nadošlo 6. dan po porodu (5. dan nakon što sam bebu počela redovno stavljati na prsa) no ovo nije ništa ne uobičajeno za prvorotku, bez obzira na vrstu poroda. Nisam znala pravilno staviti bebu na dojku, a sestre nisu bile ni od kakve praktične pomoći (samo bi u prolazu dobacile neke uobičajene parole). Beba je bila zadovoljna dok se bradavice nisu pretvorile u kraste, a meni krenuo nadolazak mlijeka - rezultat je bio gladna beba koja nije mogla sisati od krasti i nabreklih dojki, a ja sam dobila mastitis. Moje neznanje nas je dalje odvelo na potpuno pogrešan put koji niti je riješio moje probleme niti je uspostavio dojenje. No sve se to desilo ne zbog CR-a nego isključivo zbog mog neznanja o dojenju.
Drugi put sam već bila ekspert sa iskustvom teških problema i neuspjeha i teoretskim znanjem o tome gdje sam griješila i šta uraditi da se ispravno riješavaju problemi. I opet je pomoglo ljubazno i stručno osoblje, koje je vidjevši moj trud i znanje svesrdno pomagalo. Ovaj mi je put mlijeko počelo nadolaziti već 36 sati nakon poroda (s tim da sam bebu dojila već par sati nakon poroda, i da je taj dan proveo sa mnom, dojeći kad god je bio budan), što je opet čest slučaj za drugo i više-rotke (da mlijeko krene ranije u odnosu na prvi put) bez obzira na vrstu poroda. Pravilan položaj od početka spriječio je pojavu ragada. Uz pojačan oprez i povremeno minimalno izdajanje sa toplim oblozima ispratila sam prvo obilno nadolaženje mlijeka, koje je prošlo bez nekih neugodnih pojava.

Nemam, na žalost, iskustvo prirodnog, ili bar vaginalnog poroda, no zaista smatram da je uredan oporavak nakon vaginalnog poroda i lakši i brži i sigurniji nego uredan oporavak nakon CR. Naravno, sve se može iskomplikovati, ne daj Bože.



_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: oporavak od sekcije
10.3.2010 16:14:26   
almicch
ja sam se porodila 1. februara, na carski, spiralna anestezija... na intenzivnoj njezi sam bila 24 sata, i onda sam sišla na porođajno kod bebe ;)
teško mi je bilo samo kad sam trebala prvi put ustat, ali sve u svemu ništa strašno!! sama sam se digla, sestra je bila samo tu kraj mene u slučaju da mi pozlije!!!
što se tiče rane, nije mi curila, niti me boljela, samo prvi dan kad sam sišla na porođajno malo me zatezalo i sporije sam pokrete radila...da bih već treći dan po operaciji potpuno normalno hodala, ustajala i sve ostalo.. peti dan sam izašla iz bolniceuser posted image .. krvarila sam nešto malo samo u bolnici i 2-3 dana po izlasku, ali kad poredim sa menstruacijom ( inače obilno krvarim) - ni blizu nije..
tako da sam nosila dnevne uloške , i 28 dan ( po porodu) mi potpuno stalo...no, sad unazad 3 dana mi se neke smeđkaste flekice pojavile...user posted image
konce sam izvadila 10-ti dan po operaciji.. i osjećam na dodir utrnulost iznad reza, tačnije malo ispod pupka...
ovako se super osjećam, baš sam dobro prošla user posted image i odmah sam se na noge digla, baš puno se krećem, ali ne dižem ništa teško... ništa nisam odležala, mada sad da vratim vrijeme unazad- ležala bih, neka sve čekauser posted image !!!ipak CR je operacija i oporavak dugo traje, ma koliko god se mi dobro ili ne osjećale poslje!!  posljedice se mogu i tek kasnije pojaviti !!! ali ja eto, kao ni mnoge druge, nisam htjela poslušati što mi drugi kažu, pa me sad znaju leđa zabolit user posted image ..
samo ne znam da li je normalno da se tako slabo krvari nakon CR???
išla sam neki dan ginekologu, i naglasim joj to, no ona ništa nije rekla!!!


_____________________________

;)) I can''''t hear you over the sound of how amazing I am !!!!!!!!!!!!!!! :) :) :) ;))))

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: oporavak od sekcije
10.3.2010 16:26:32   
leona81
jeste i ja sam tako krvarila, mrljalo se pa stane pa opet mrlja...
mene noge bole kad legnem u krevet navecer, po danu nista al po noci katastrofa...i to poslije cr prije me nikad nisu boljele


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu almicch)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: oporavak od sekcije
10.3.2010 17:09:39   
almicch
leona81 pa kad si prvu menstruaciju dobila poslje CR???

_____________________________

;)) I can''''t hear you over the sound of how amazing I am !!!!!!!!!!!!!!! :) :) :) ;))))

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: oporavak od sekcije
10.3.2010 17:17:29   
leona81
nemam pojma, 17.11 sam se porodila, pa mi je stalo oko 22og decembra, 35 dan...pa nije bilo par dana pa opet pocelo kratko pa opet stalo do 22.01 i ja kontala da je to menstruacija kad ono 06.02 opet i to 5 dana trajalo kao menstruacija inace...tako da nisam sigurna i evo sad opet nemam nikako od tada? dr je rekla da je normalno da krvarim 3 puta u jednom mjesecu jer je to samo mrljanje a ne pravo krvarenje a normalno je i da nemam 3 mj, tako da je sve moguce ako dojis:)

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu almicch)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: oporavak od sekcije
10.3.2010 19:43:54   
almicch
ne dojim ja user posted image , nažalost

_____________________________

;)) I can''''t hear you over the sound of how amazing I am !!!!!!!!!!!!!!! :) :) :) ;))))

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: oporavak od sekcije
10.3.2010 20:56:18   
Lejla Ka
Ja sam iza oba CR krvarila skoro 6 sedmica, najprije kao menstruacija (srednje obilno), pa se smanjivalo, na kraju je bio samo smeđkasti iscjedak, ali je baš dugo trajalo. almicch, mislim da ako te je pregledao ginekolog, onda nema potrebe da brineš.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu almicch)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: oporavak od sekcije
10.3.2010 21:08:35   
Husic10
user posted image user posted image za temu.

Ja imam jednu dilemu, al i zato rimujem dobro user posted image user posted image
Isla sam na pregled prosle sedmice i nakon sto je doktorka pogledala moje papire od prvog poroda i zacudila se zena kroz sta sam sve prosla...rekla mi je da je najbolja opcija za ovaj drugi porod aBd da urade carski rez...no mene je strasno strah.

Imala sam jako tezak porod sa Ailom i puno su me izsjekli, koristili vakum i forceps jer je bila krupna masallah a ja sitna i uska user posted image user posted image , ali opet bi radje kroz sve to prosla nego carski...
morati cu se odluciti...user posted image

Sta mi vi predlazete?

_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: oporavak od sekcije
10.3.2010 22:31:59   
leona81
ako ti predlazu carski prihvati ga, nagledala sam se silnih slucajeva dok sam lezala da nisu htjeli a trebalo je na cr pa je haos nastao pa nakon sto te izmuce tek salju na cr

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Husic10)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: oporavak od sekcije
10.3.2010 22:35:09   
salmy
Uvijek sam carskiuser posted image user posted image user posted image user posted image ja sam super podnijela citav proces i hvala Bogu sve je bilo ok!
Da ponovo budemuser posted image  opet bih isla na carskiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
toplo preporucujem svakoj od Vas,zaspis i sve gotovouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: oporavak od sekcije
10.3.2010 22:39:12   
anidla
ne bih ja dala svoj priordni porod nizasta....predivno iskustvo, i to treba dozivjeti...plac moje bebe, prvi dodir iste sekunde kad se rodio....neprocjenjivo....ako mozete prirodno, budite hrabre, isplati seuser posted image

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: oporavak od sekcije
10.3.2010 22:45:24   
salmy
IZVORNA PORUKA: anidla

ne bih ja dala svoj priordni porod nizasta....predivno iskustvo, i to treba dozivjeti...plac moje bebe, prvi dodir iste sekunde kad se rodio....neprocjenjivo....ako mozete prirodno, budite hrabre, isplati seuser posted image
 to si u pravu! ali isto tako ne bih dala onaj osjecaj:idem se poroditi a nista ne boliuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: oporavak od sekcije
10.3.2010 22:49:47   
anidla
IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: anidla

ne bih ja dala svoj priordni porod nizasta....predivno iskustvo, i to treba dozivjeti...plac moje bebe, prvi dodir iste sekunde kad se rodio....neprocjenjivo....ako mozete prirodno, budite hrabre, isplati seuser posted image
 to si u pravu! ali isto tako ne bih dala onaj osjecaj:idem se poroditi a nista ne boliuser posted image user posted image user posted image user posted image


ma mene je samo mrvicu boljelo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: oporavak od sekcije
10.3.2010 22:52:49   
Ben 10
Ja sam radila 2 cr i što se tiče oporavka i ostaloga još bi ih 5 uradila...Sve je prošlo u najboljem redu...Zato nemoj da te brine ništa cr ako se mora ,nije ništa strašno...Sve je od žene do žene,neke prođu bolje neke lošije...

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: oporavak od sekcije
10.3.2010 22:55:49   
nikita
IZVORNA PORUKA: Lady26
Malo je off topic ali ja se keksam k'o luda sad hehehehehe, ajme koliko mi je falioooooooooo, brojali smo dane i sate do isteka 40 dana user posted image user posted image .A kako sam rodila na CR nikakvih problema nije bilo, nije boljelo ma ni mrvicu....

Lady kondome koristi haha da ne bi jos jedna Lana pokucala user posted image

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: oporavak od sekcije
10.3.2010 22:57:33   
anidla
IZVORNA PORUKA: nikita

IZVORNA PORUKA: Lady26
Malo je off topic ali ja se keksam k'o luda sad hehehehehe, ajme koliko mi je falioooooooooo, brojali smo dane i sate do isteka 40 dana user posted image user posted image .A kako sam rodila na CR nikakvih problema nije bilo, nije boljelo ma ni mrvicu....

Lady kondome koristi haha da ne bi jos jedna Lana pokucala user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ili Lano user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: oporavak od sekcije
10.3.2010 23:01:33   
salmy
IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: anidla

ne bih ja dala svoj priordni porod nizasta....predivno iskustvo, i to treba dozivjeti...plac moje bebe, prvi dodir iste sekunde kad se rodio....neprocjenjivo....ako mozete prirodno, budite hrabre, isplati seuser posted image
 to si u pravu! ali isto tako ne bih dala onaj osjecaj:idem se poroditi a nista ne boliuser posted image user posted image user posted image user posted image


ma mene je samo mrvicu boljelo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

a koliko si samo bila preplasena! ma znala sam ja da si ti zena "lavica"...........nego kad ti tako dobro ide sta mislis o repriziuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: oporavak od sekcije
10.3.2010 23:09:26   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: salmy
ne bih dala onaj osjecaj:idem se poroditi a nista ne boliuser posted image user posted image user posted image user posted image

Nemoj shvatiti lično, ali ideš roditi dijete i najvažniji trenutak njegovog života prespavaš user posted image . Ovo je moj dojam mojih poroda. No šta je tu je, pogotovo kad postoji jaka medicinska indikacija, životi mame i bebe su uvijek na prvom mjestu.

IZVORNA PORUKA: ANIDLA
ne bih ja dala svoj priordni porod nizasta....predivno iskustvo, i to treba dozivjeti...plac moje bebe, prvi dodir iste sekunde kad se rodio....neprocjenjivo....ako mozete prirodno, budite hrabre, isplati se



_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: oporavak od sekcije
10.3.2010 23:15:33   
misica
zdravo zenice!!! I ja sam se porodila na carski i mogu vam reci da nisam mogla izdrzati da vidim bebu i da mi je ta razdvojenost tesko pala. Kod mene je bio prolaps pupcanika i nisam znala jeli sve ok sa bebom i mislila sam da me lazu. Kada su mi donijeli bebu nekako sam se osjecala blesavo. Gledala sam onu malenu mrvicu umotanu u povoj, sa rumenim obrazima polako dodirivala mu lice kako je samo caroban taj prvi susret. Mislim da je prirodni porod bolji.
Poslije sekcije sam se super osjecala i nisam imala nesto teske bolove nego odmah na noge mislim ne hitro u pocetku ustajanje je malo trajalo duze, ali sve ok. Pussa!!!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: oporavak od sekcije
10.3.2010 23:15:48   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: Husic10

user posted image user posted image za temu.

Ja imam jednu dilemu, al i zato rimujem dobro user posted image user posted image
Isla sam na pregled prosle sedmice i nakon sto je doktorka pogledala moje papire od prvog poroda i zacudila se zena kroz sta sam sve prosla...rekla mi je da je najbolja opcija za ovaj drugi porod aBd da urade carski rez...no mene je strasno strah.

Imala sam jako tezak porod sa Ailom i puno su me izsjekli, koristili vakum i forceps jer je bila krupna masallah a ja sitna i uska user posted image user posted image , ali opet bi radje kroz sve to prosla nego carski...
morati cu se odluciti...user posted image

Sta mi vi predlazete?

Husic10, meni je oba puta jako puno pomoglo da znam šta me čeka, kako će sve izgledat. Prvi put sam znala tehničke detalje, a drugi put sam već znala i kako ide oporavak, pa mi je drugi put i to bilo lakše i brže. Nije to ništa strašno ni neizdrživo. Oporavak traje duže nego poslije prirodnog poroda, no ti si možda i poslije svog prirodnog imala dug oporavak. Sigurno je bolja opcija ako je već dokazano da si uska i sitna za svoje bebe, da odmah rade CR, nego, kao što je neko gore rekao, da se napatiš i opet završiš na hitnom CR.
No jedino ti možeš odlučiti. Želim ti da odlučiš onako kako će biti najbolje i onako kako ćeš biti zadovoljna.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Husic10)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *