|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: oporavak od sekcije
10.3.2010 23:34:55   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Husic10

user posted image user posted image za temu.

Ja imam jednu dilemu, al i zato rimujem dobro user posted image user posted image
Isla sam na pregled prosle sedmice i nakon sto je doktorka pogledala moje papire od prvog poroda i zacudila se zena kroz sta sam sve prosla...rekla mi je da je najbolja opcija za ovaj drugi porod aBd da urade carski rez...no mene je strasno strah.

Imala sam jako tezak porod sa Ailom i puno su me izsjekli, koristili vakum i forceps jer je bila krupna masallah a ja sitna i uska user posted image user posted image , ali opet bi radje kroz sve to prosla nego carski...
morati cu se odluciti...user posted image

Sta mi vi predlazete?

Husic10, meni je oba puta jako puno pomoglo da znam šta me čeka, kako će sve izgledat. Prvi put sam znala tehničke detalje, a drugi put sam već znala i kako ide oporavak, pa mi je drugi put i to bilo lakše i brže. Nije to ništa strašno ni neizdrživo. Oporavak traje duže nego poslije prirodnog poroda, no ti si možda i poslije svog prirodnog imala dug oporavak. Sigurno je bolja opcija ako je već dokazano da si uska i sitna za svoje bebe, da odmah rade CR, nego, kao što je neko gore rekao, da se napatiš i opet završiš na hitnom CR.
No jedino ti možeš odlučiti. Želim ti da odlučiš onako kako će biti najbolje i onako kako ćeš biti zadovoljna.



Ponavljam se, ali moram - meni je porod carskim rezom, kao i oporavak, bio mnogo, mnogo lakši od prvog, prirodnog, dramatičnog poroda koji se nakon sati trudova i neotvaranja završio vakuumom.
Dakle, prirodno je prirodno, i najbolje, ali, hvala Bogu da ima i carski rez.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: oporavak od sekcije
10.3.2010 23:42:21   
dzanka
Drage moje trudnice i ja sam se prije 8 godina porodila na carski beba je bila prekrupna 4.200gr,sad ulazim ubrzo u deveti mjesec i vjerovatno ce opet biti carski.Istina je lakse je na carski izbjegnemo ono vristanje urlikanje i sve one muke prirodnog porodjaja,ovdje samo trebamo zaspati i gotovo.Samo ne treba zaboraviti da je i carski rez OPERACIJA i da nosi 8x vece komplikacije oporavak je jako tezak izdrzi se ali je tesko,zato samo ako postoji med indikacija onda ok jer da treba ici na stomak porod isao bi ....

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: oporavak od sekcije
12.3.2010 20:28:16   
Husic10
Od srca vam hvala svima, da sad ne nabrajam jer sigurno cu nekoga izostaviti a to ne zelim jer ste mi sve punooo drage i vasi savjeti mi puno znace.

Neznam svaki dan nesto razmisljam o ovome i sama sebe plasim hehe sve zamisljam crne slike hehe .
Slazem sa sa pojedinjenim da je prirodni porod jedan divan dozivljaj ali isto tako ne zelim staviti svoj ili bebin zivot u opsnost kad moze to sve fino da prodje sa Bozijom pomoci naravno...da se ne napatim kao prvi put...

Gledala sam na par tv emisija gdje zene radjaju na carski ali ne uspavaju ih...budne su tokom citave "operacije", ali vi mi sad govorite da se zena uspava...user posted image

Mislim da ne bih zeljela da me uspavaju i da ne vidim bebicu i ne cujem  joj plac  odmahuser posted image

_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu dzanka)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: oporavak od sekcije
12.3.2010 22:27:07   
Lady26
IZVORNA PORUKA: Husic10

Gledala sam na par tv emisija gdje zene radjaju na carski ali ne uspavaju ih...budne su tokom citave "operacije", ali vi mi sad govorite da se zena uspava...user posted image

Mislim da ne bih zeljela da me uspavaju i da ne vidim bebicu i ne cujem  joj plac  odmahuser posted image


Da, tada daju spinalnu inekciju, tj. u kicmu, ne osjecas nista ali svega si svjesna i sve vidis, ali je ne daju svakome....ja licno ne bih podnijela da gledam kako me rezu...jedino zbog cega zalim jeste to sto nisam odmah vidjela bebicu ni cula onaj prvi plac pri izlasku iz stome....


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Husic10)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: oporavak od sekcije
13.3.2010 0:05:18   
Lejla Ka
Husic10, ako dobro kontam geografiju, ti si u USA? Mislim da je tamo spinalna analgezija nešto što se sigurno više i sigurnije primjenjuje nego kod nas. Raspitaj se kod svog ljekara. Inače, kod CR pod spinalnom, ne vidiš šta ti rade, ispred tvoje glave je paravan od čaršafa. Neke žene kažu da osjete kao da ih neko povlači za stomak, ali nema nikakvog bola. 

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: oporavak od sekcije
16.3.2010 18:23:21   
Husic10
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Husic10, ako dobro kontam geografiju, ti si u USA? Mislim da je tamo spinalna analgezija nešto što se sigurno više i sigurnije primjenjuje nego kod nas. Raspitaj se kod svog ljekara. Inače, kod CR pod spinalnom, ne vidiš šta ti rade, ispred tvoje glave je paravan od čaršafa. Neke žene kažu da osjete kao da ih neko povlači za stomak, ali nema nikakvog bola. 


Hvala Lejlice,

Da u USA sam i bas sam tako gledala na tv-u, stave onaj paravan a zena budna i cuje bebicu a i cim je izvade odma ih daju majci u narucje. Sad mi ovo zvuci malo bolje...hehe mada sam mislila ovaj put sve prirodno ali ...ovo bezbolno skroz mami...user posted image

_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: oporavak od sekcije
16.3.2010 21:17:54   
Lejla Ka
ali je kasnije bolno (relativno) i duže traje. No što se mora izdura se :)

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Husic10)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: oporavak od sekcije
22.3.2010 19:54:59   
Husic10
Mora malo i boljeti. user posted image

_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: oporavak od sekcije
13.12.2011 12:55:34   
Hannica
Jel'  "normalno" sto mi je stomak iznad reza i dalje utrnut??? Danas je tacno 5 sedmica od poroda.user posted image


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Husic10)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: oporavak od sekcije
13.12.2011 12:58:49   
Lady26
Hannice, ja i dan danas (nakon dvije godine) ovaj dio preko reza ne osjetim, kao da nije moj...user posted image
I da sasvim ti je normalno, meni je dugo bio utrnut, kad diram nikakvog osjecaja

< Poruku je uredio Lady26 -- 13.12.2011 12:59:37 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: oporavak od sekcije
13.12.2011 13:04:59   
mala20
kod mene isto, pogotovo jer mi stomak nekako "pada" preko reza user posted image user posted image pa ako nosim dublje gace kojima lastika dodje iznad reza, ili bilo sta drugo da obucem da je tako "dublje" stomak utrne da se prepadnem. tek je proslo 5 sedmica, ne brini user posted image

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: oporavak od sekcije
13.12.2011 13:05:08   
Hannica
Hvala na odgovoru,ali nasekira ti mene s tim da i dvije godine poslije ne osjecas neke dijelove tjela.Bas bezze.user posted image
Ali dobro je,samo nek' ne boli nista.user posted image Nemoj mi samo reci da osjecas svaku promjenu vremena.user posted image


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: oporavak od sekcije
13.12.2011 13:07:23   
Lady26
O da....ali tek mozda nakon godinu dana, mozda je i prije toga bilo al nisam skontala user posted image - dok mi mama ne rece user posted image user posted image user posted image
Nije strasno samo ziguckanje (nervira) user posted image
Djecica su ti masallah user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: oporavak od sekcije
13.12.2011 13:14:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lady26

Hannice, ja i dan danas (nakon dvije godine) ovaj dio preko reza ne osjetim, kao da nije moj...user posted image
I da sasvim ti je normalno, meni je dugo bio utrnut, kad diram nikakvog osjecaja


jos dvije god i osecaces ga user posted image

(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 114
   RE: oporavak od sekcije
13.12.2011 13:16:06   
Lady26
Znaci to je to user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: oporavak od sekcije
13.12.2011 13:18:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: Husic10

Gledala sam na par tv emisija gdje zene radjaju na carski ali ne uspavaju ih...budne su tokom citave "operacije", ali vi mi sad govorite da se zena uspava...user posted image

Mislim da ne bih zeljela da me uspavaju i da ne vidim bebicu i ne cujem  joj plac  odmahuser posted image



Da, tada daju spinalnu inekciju, tj. u kicmu, ne osjecas nista ali svega si svjesna i sve vidis, ali je ne daju svakome....ja licno ne bih podnijela da gledam kako me rezu...jedino zbog cega zalim jeste to sto nisam odmah vidjela bebicu ni cula onaj prvi plac pri izlasku iz stome....



ne gledas nista  , stave ti preko stomaka pa navise onu hirursku zelenu kao zavesu i ne vidis nista osecas da nesto rade ali ne boli




(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 116
   RE: oporavak od sekcije
13.12.2011 13:20:19   
animagical
ja imam oziljak od operacije na stomaku, nekih 10 cm i dan danas ne osjetim preko njega nista...a dobila ga prije 9 goduser posted image

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: oporavak od sekcije
13.12.2011 13:21:56   
rose 87
ni ja ne osjetim taj dio,a pitala sam se jeli ja umisljam ili stvarno osjetim promjene vremena,bas me nekako pocne da ziga taj oziljakuser posted image

< Poruku je uredio rose 87 -- 13.12.2011 13:22:19 >


_____________________________

Mamino sunce - 26.12.2009
Mamin smjesko - 20.01.2015

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: oporavak od sekcije
13.12.2011 13:37:06   
enči80
A glavobolje nakon cr,jel' one ikad popusteuser posted image ?

_____________________________

28.10.2008.,jedna ptičica:(
07.09.2011.,dvije zlatne jabuke:)
'Nikada više ne planiram.Ja samo živim ovaj život.Ponekad kako želim,ponekad kako moram'.M.S.

(odgovor članu rose 87)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: oporavak od sekcije
13.12.2011 13:38:30   
Lady26
Na njih nisam obracala paznju user posted image , ja mislila da je to zbog sveki user posted image user posted image
Vidis, mozda zena nije kriva, nego CR user posted image user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu enči80)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: oporavak od sekcije
13.12.2011 13:40:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lady26

Na njih nisam obracala paznju user posted image , ja mislila da je to zbog sveki user posted image user posted image
Vidis, mozda zena nije kriva, nego CR user posted image user posted image


user posted image user posted image



(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 121
   RE: oporavak od sekcije
13.12.2011 13:42:28   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: enči80

A glavobolje nakon cr,jel' one ikad popusteuser posted image ?


Naravno. Samo, koliko znam, glavobolje prate CR sa spinalnom ili epiduralnom anestezijom, i, ako mirno ležiš, kao što ja nisam, glavobolje te mogu i mimioći. Mene su već poslije dvije sedmice sasvim popustile.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu enči80)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: oporavak od sekcije
13.12.2011 13:44:30   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: Hannica

Jel'  "normalno" sto mi je stomak iznad reza i dalje utrnut??? Danas je tacno 5 sedmica od poroda.user posted image



Super normalno. Meni je bio utrnut mislim da skoro četiri mjeseca.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: oporavak od sekcije
13.12.2011 13:46:56   
Neca xxx
Hannice, ja ni danas, skoro dvije godine nakon CR nemam osjecaja na mjestu reza. Pitala sam o tome dr neposredno nakon poroda i on mi je rekao da je to normalno jer su nervi presjeceni i da ce se culo osjeta samo vratiti nakon 6 mjeseci. Meni jos uvijek nije u potpunosti. Doduse, ranije je taj neosjetljivi dio bio nesto siri, a sada je to samo rez i mozda koji milimetar iznad i ispod.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: oporavak od sekcije
13.12.2011 13:49:18   
mala20
IZVORNA PORUKA: Lady26

Na njih nisam obracala paznju user posted image , ja mislila da je to zbog sveki user posted image user posted image
Vidis, mozda zena nije kriva, nego CR user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image prejako user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *