|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
25.4.2012 8:16:29   
ucitelj
ja cu samo reci da sam imala super babicu koja me je poslusala u svoj mojoj muci ja sam je jako zamokika da me lipo odreze(ja to tako izvalim) da cu platit koliko trebauser posted image (umalo me nije ubila tada) i stavrno kd je dosao trenutak ona je to napravila prilicno dobro nije bilo strasno
zato mislim da ti je pametno skontat koja tce ti ostat do kraja poroda pa se s njom spajdasit(ja nisam znala nista ko ce me ni porodit ni bit babica a o njoj ti puno ovisi jer dr samo pri kraju bude s tobom stalno bar u mostarskoj bol i bar je meni tako bilo)

_____________________________

Napokon mama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 376
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
25.4.2012 10:08:19   
senjorita
i ja sam imala vec dogovorenu babicu, i primjetila sam da me dobro pazila,bilo je dosta zena i primjeti se razlika, tako da mislim da me pazila i po pitanju reza.a valjda su sad takvi neki konci koji se teze istope, prije istruhnu nego sto se istope, tako mi je objasnila patronazna.
ma ne vidim sta oni imaju od toga ako nas sjeku a moze bez toga...samo je bitno kako nakon svega odrzavas ranu, ja eto nisam nista osim rivanola a trebala sam makar taj kantarion pokusat, ne bi mi kako god pogorsalo situaciju.

(odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 377
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
25.4.2012 11:16:24   
ucitelj
ja opet napominjem nisam imala nista dogovoreno samo sam joj bila jaaaaaaaaaaaaaaaaaaako dosadna ipak ovo mi je prva bebica user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image morala sam

_____________________________

Napokon mama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)

(odgovor članu senjorita)
Neposredna veza do poruke: 378
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
23.5.2012 18:02:18   
Dz3ni
Eh evo mene poslije poroda. Malo su me recnuli, ništa strašno...samo 6 vanjskih šavova koje evo 10 dana poslije poroda i ne osjetim. Očito sam za kompjuterom i normalno sjedim user posted image Više me boljelo što sam iznutra pukla (beba me rukicom malo "zakačila") i šivanje ali i to se zaboravi. Zamišljala sam sve to puno strašnije...user posted image

(odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 379
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
14.7.2012 13:04:35   
chuci
ja sam sječena na drugom kao i na prvom porodu. evo 40 dana prošlo od poroda, rana mi je zarasla i svi konci su ispali ili izvađeni. interesuje me sljedeće. ne znam tačno kako da objasnim ali ispod ožiljka unutra mi je kao da ima nešto, kao da mi je potkožna bubuljica, zadebljanje ne znam ni ja. je li to normalno. to mi je na vanjskom dijelu reza. je li iko imao tako nešto? ne boli da napomenem i nije crveno

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 380
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
14.7.2012 15:36:36   
Teddy Bear
chuci, kod mene su se pojavile te bubuljice, mozda 2-3, na vanjskom rezu, tacno na mjestu gdje koncic "ulazi" u meso, sorry na detaljisanju, i patronazna mi je rekla da je to ok, kao konci su dugo bili u mesu... u glavnom ne sekiraj se user posted image

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 381
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
18.7.2012 20:31:30   
Dz3ni
ja sam sječena na drugom kao i na prvom porodu. evo 40 dana prošlo od poroda, rana mi je zarasla i svi konci su ispali ili izvađeni. interesuje me sljedeće. ne znam tačno kako da objasnim ali ispod ožiljka unutra mi je kao da ima nešto, kao da mi je potkožna bubuljica, zadebljanje ne znam ni ja. je li to normalno. to mi je na vanjskom dijelu reza. je li iko imao tako nešto? ne boli da napomenem i nije crveno


Ima i kod mene nešto iako je prošlo više od dva mjeseca od poroda. Nije kao bubuljica, više kao da je urastao konac user posted image
Nisam išla još ginekologu, sve danas ću, sutra ću... Ni mene ne boli niti je crveno...baš ispod ožiljka se nalazi. I mene zanima šta je...

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 382
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
31.7.2012 17:32:53   
Zvjerka
Cime ste se vi depilirale poslije epi? Ja inace koristim vosak, al se jos ne usudjujem, a prije mjesec sam se porodila..

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 383
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
31.7.2012 17:50:36   
animagical
brijacem,ali tek kada ispadnu konci i sve sasvim zasraste..ja sam se i brijacem uspjela posjeci malo,jer su oziljci nekako grbavi i neravni ostali.... uostalom, vazno da je cisto, ne zamaraj se jos depiliranjem ako imas ranu

(odgovor članu Zvjerka)
Neposredna veza do poruke: 384
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
31.7.2012 18:05:43   
Zvjerka
Ehh ma ne zamaram al navikla da bude glatko user posted image .. Strpit cu se bAar da prodje 40 dana

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 385
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.9.2012 18:34:45   
pralinaa
pozz svima porodila sam se 13 septembra 2012. rodila svoje malo sunceuser posted image user posted image .E sad imam uzasnu ranu posto su me sjekli,pa me zanima dali znate neke obloge ili nnesto sto bih mogla staviti da to manje boli i sto prije zaraste.Nadam se da ce mi neko pomoci.Svekrva mi spominje neko ljiljanovo ulje pa ne znam sad

_____________________________

"Samo vjera u Allaha dz.s. zaista pomaze"

13.09.2012.u 21:12h---na svijet je doslo moje malo sunce-najveca radost u mom zivotu-

(odgovor članu Zvjerka)
Neposredna veza do poruke: 386
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.9.2012 19:13:57   
MaminaBeba
Pralina, meni je pomoglo kantarionovo ulje, ranu sam ispirala hrastovom korom, prskala bivacyn sprej. Ali pored toga sam bila na antibioticima, jer je rana bila užasna!

_____________________________

*07.08.2010*
Mamin i tatin princ, blagoslov, život!

*16.03.2013*
Mamina, tatina, bracina princeza, naša druga radost!

(odgovor članu pralinaa)
Neposredna veza do poruke: 387
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.9.2012 20:35:40   
ninuska

IZVORNA PORUKA: pralinaa

pozz svima porodila sam se 13 septembra 2012. rodila svoje malo sunceuser posted image user posted image .E sad imam uzasnu ranu posto su me sjekli,pa me zanima dali znate neke obloge ili nnesto sto bih mogla staviti da to manje boli i sto prije zaraste.Nadam se da ce mi neko pomoci.Svekrva mi spominje neko ljiljanovo ulje pa ne znam sad


ne bih ti savjetovala da ista stavljas. Tusiraj se mlakom vodom i dobro posusi ranu, najbolje nekim peskirom, a ne papirom. ja sam ranu susila na zraku, stavis carsav i neki najlon ispod sebe. Najbolje na zraku susiti da nema uloska jer potparava.
Mene je rana boljela 15 dana i toliko nisam mogla sjesti.

(odgovor članu pralinaa)
Neposredna veza do poruke: 388
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.9.2012 20:37:16   
ninuska

IZVORNA PORUKA: ninuska


IZVORNA PORUKA: pralinaa

pozz svima porodila sam se 13 septembra 2012. rodila svoje malo sunceuser posted image user posted image .E sad imam uzasnu ranu posto su me sjekli,pa me zanima dali znate neke obloge ili nnesto sto bih mogla staviti da to manje boli i sto prije zaraste.Nadam se da ce mi neko pomoci.Svekrva mi spominje neko ljiljanovo ulje pa ne znam sad


ne bih ti savjetovala da ista stavljas. Tusiraj se mlakom vodom i dobro posusi ranu, najbolje nekim peskirom, a ne papirom. ja sam ranu susila na zraku, stavis carsav i neki najlon ispod sebe. Najbolje na zraku susiti da nema uloska jer potparava.
Mene je rana boljela 15 dana i toliko nisam mogla sjesti.

e, zaboravila sam ti reci da mozes popiti analgin za bolove. Meni su davali u bolnici, pa sam i kuci pila ponekad, kad bas boli.

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 389
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.9.2012 23:07:35   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: pralinaa

pozz svima porodila sam se 13 septembra 2012. rodila svoje malo sunceuser posted image user posted image .E sad imam uzasnu ranu posto su me sjekli,pa me zanima dali znate neke obloge ili nnesto sto bih mogla staviti da to manje boli i sto prije zaraste.Nadam se da ce mi neko pomoci.Svekrva mi spominje neko ljiljanovo ulje pa ne znam sad



Kod tusiranja dobro posusi,ali fenom.
I probaj držati otvoreno da se suši.
Kad sjedaš, sjedi na jastuk.

(odgovor članu pralinaa)
Neposredna veza do poruke: 390
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.9.2012 23:14:59   
hatepsut
IZVORNA PORUKA: pralinaa

pozz svima porodila sam se 13 septembra 2012. rodila svoje malo sunceuser posted image user posted image .E sad imam uzasnu ranu posto su me sjekli,pa me zanima dali znate neke obloge ili nnesto sto bih mogla staviti da to manje boli i sto prije zaraste.Nadam se da ce mi neko pomoci.Svekrva mi spominje neko ljiljanovo ulje pa ne znam sad


Prije svega,cestitke !
Ja sam stalno tusirala ranu.s bebom od 2 dana sam ostala u bolnici pa mi je jedna sestra preporucila acid borici,natopim na gazu i na ranu ispod gaze ulozak i mjenjala sam cesto.Ali me rana zatezala 10ak dana,ja sam sjedila na djecijem slauficu .

< Poruku je uredio hatepsut -- 19.9.2012 23:15:26 >


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu pralinaa)
Neposredna veza do poruke: 391
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.9.2012 23:37:09   
hapymum

IZVORNA PORUKA: hatepsut

IZVORNA PORUKA: pralinaa

pozz svima porodila sam se 13 septembra 2012. rodila svoje malo sunceuser posted image user posted image .E sad imam uzasnu ranu posto su me sjekli,pa me zanima dali znate neke obloge ili nnesto sto bih mogla staviti da to manje boli i sto prije zaraste.Nadam se da ce mi neko pomoci.Svekrva mi spominje neko ljiljanovo ulje pa ne znam sad


Prije svega,cestitke !
Ja sam stalno tusirala ranu.s bebom od 2 dana sam ostala u bolnici pa mi je jedna sestra preporucila acid borici,natopim na gazu i na ranu ispod gaze ulozak i mjenjala sam cesto.Ali me rana zatezala 10ak dana,ja sam sjedila na djecijem slauficu .user posted image

user posted image slauf je zakon i ja sam sjedila,ali mi je brzo ispuhao,ja sam stalno tusirala,susila fenom,mazala ckremom od pravog nevena i ljiljanovim uljem

_____________________________

30.05.2012 02:20 Hana
03.07.2014 07:40 Ejna

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 392
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.9.2012 23:43:44   
minie
IZVORNA PORUKA: hapymum


IZVORNA PORUKA: hatepsut

IZVORNA PORUKA: pralinaa

pozz svima porodila sam se 13 septembra 2012. rodila svoje malo sunceuser posted image user posted image .E sad imam uzasnu ranu posto su me sjekli,pa me zanima dali znate neke obloge ili nnesto sto bih mogla staviti da to manje boli i sto prije zaraste.Nadam se da ce mi neko pomoci.Svekrva mi spominje neko ljiljanovo ulje pa ne znam sad


Prije svega,cestitke !
Ja sam stalno tusirala ranu.s bebom od 2 dana sam ostala u bolnici pa mi je jedna sestra preporucila acid borici,natopim na gazu i na ranu ispod gaze ulozak i mjenjala sam cesto.Ali me rana zatezala 10ak dana,ja sam sjedila na djecijem slauficu .user posted image

user posted image slauf je zakon i ja sam sjedila,ali mi je brzo ispuhao,ja sam stalno tusirala,susila fenom,mazala ckremom od pravog nevena i ljiljanovim uljem


Meni patronazna rekla da mazem kremom od nevena i stvarno je pomoglo. Pored epiziotomije sam imala i jedan veliki vanjski i dva unutrasnja (koje su dodatno obradjivali) hematoma, i ova krema mi je bas pomogla. A rekla mi je bila da mogu mazati i onim zagrebackim melemom, da je i on dobar.


_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu hapymum)
Neposredna veza do poruke: 393
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.9.2012 23:46:16   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: pralinaa

pozz svima porodila sam se 13 septembra 2012. rodila svoje malo sunceuser posted image user posted image .E sad imam uzasnu ranu posto su me sjekli,pa me zanima dali znate neke obloge ili nnesto sto bih mogla staviti da to manje boli i sto prije zaraste.Nadam se da ce mi neko pomoci.Svekrva mi spominje neko ljiljanovo ulje pa ne znam sad





Kod tusiranja dobro posusi,ali fenom.
I probaj držati otvoreno da se suši.
Kad sjedaš, sjedi na jastuk.




joj kad se sjetim susenja fenom user posted image user posted image user posted image
mm kaze: daj da vidim. ma bjezi rekoh tamo user posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 394
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
19.9.2012 23:49:25   
hapymum
hahha ja cim ponesem fen svi ukucani znaju gdje cu user posted image user posted image user posted image

_____________________________

30.05.2012 02:20 Hana
03.07.2014 07:40 Ejna

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 395
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
20.9.2012 0:02:55   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Alma_27


IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: pralinaa

pozz svima porodila sam se 13 septembra 2012. rodila svoje malo sunceuser posted image user posted image .E sad imam uzasnu ranu posto su me sjekli,pa me zanima dali znate neke obloge ili nnesto sto bih mogla staviti da to manje boli i sto prije zaraste.Nadam se da ce mi neko pomoci.Svekrva mi spominje neko ljiljanovo ulje pa ne znam sad





Kod tusiranja dobro posusi,ali fenom.
I probaj držati otvoreno da se suši.
Kad sjedaš, sjedi na jastuk.




joj kad se sjetim susenja fenom user posted image user posted image user posted image
mm kaze: daj da vidim. ma bjezi rekoh tamo user posted image



Meni je muž sušio. user posted image

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 396
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
20.9.2012 9:03:54   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: hanabanana




Meni je muž sušio. user posted image



koja romantika user posted image user posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 397
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
28.9.2012 11:25:08   
Mamica25
Da i ja podjelim svoje iskustvo sa vama. Porodila sam se 29.08.2012 naravno radili su mi epi (jos sam i sama popucala unutra) ,jer je beba krenula na zadak (koliko sam skontala iz svega)
Cetvrti dan posle poroda poceli konci da pucaju prije vremena pa mi je bas tom mjestu rana grozna i cini mi se jos nije zarasla. Morala sam se ispirat jodom da se nebi inficiralo. Posle sam stavljala kantarionovo ulje malo pomoglo. Eh rana mi jos izgleda grozno vise nesmijem ni da gledam .A mm je bio na porodu i nesto je vidio iako je bio meni iznad glave, vidjela sam samo da je okrenuo glavu.
Vjerujte da mi je ova rana gora od poroda. user posted image

_____________________________

Mamino sunce - Armin 29.08.2012

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 398
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
29.10.2012 13:54:09   
Lalali
Imam epi i rana me uzasno boli, jedan sav je pukao i to situaciju cini jos gorom. Patronazna mi je rekla da ne smijem nicim ispirat vec samo hidrogen 3% i saprati dobro poslije i dobro osusiti.

(odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 399
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
7.11.2012 22:18:01   
Mamica25
Lalali nebi da te plasim al meni je zbog tog pucanja savova ostalo tzv. Divlje meso koje sam tek skoro odstranila. Moj ginekolog je htjeo odma na pregledu da to sjecne na sta sam ja reagovala skakanjem sa stolice user posted image
Ali su mi u bolnici sa nekim stapicem namazali peklo je uzasno ali je isti dan nestalo to divlje meso. user posted image
Al mozda budes imala vise srece nego ja user posted image

_____________________________

Mamino sunce - Armin 29.08.2012

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *