|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 20 [21] 22   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
1.10.2013 22:41:09   
kaye
İsto imam tu jednu kuglicu i pored ko neke izbocine ko brdasca... Bila sam.kod dr kaze nista to proci ce, nije spominjo spaljivanje. koliko vam.je trebalo da nestanu te kuglice prirodnim putem?

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 501
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
1.10.2013 22:53:39   
ladyblue RR

IZVORNA PORUKA: kaye

İsto imam tu jednu kuglicu i pored ko neke izbocine ko brdasca... Bila sam.kod dr kaze nista to proci ce, nije spominjo spaljivanje. koliko vam.je trebalo da nestanu te kuglice prirodnim putem?


to su hematomi od šivanja...proći će za par mjeseci i bićeš k'o nova. ne brini.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu kaye)
Neposredna veza do poruke: 502
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
7.10.2013 21:57:17   
senka 81
I kod mene je bilo isto, ja mislila da dr. nešto nije dobro "sašio"user posted image , prošlo nakon 40 dana, dugo je bilo prisutno

_____________________________

Armann 30.01.2009.
Dani 10.11.2012.

(odgovor članu kaye)
Neposredna veza do poruke: 503
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
9.10.2013 20:18:13   
mimi_2in1
Zenice imam dva pitanja za vas, bas bi mi trebala vasa iskustva ii misljenje. Naime porodila sam se u subotu ujutro naravno sa epiziotomijom. Eh caka je dobilas am i ogromne hemeroide koji su me vise boljelo od reza i jos nisam uspjela otici u wc... A samo slusam kako je vazno uspostaviti tu prvu stolicu. Danas imam nagon da idem al ne moze...ima li ko kakav savjet. Jedem smo mekano, tecno...nije do toga. Klopam sljive..al nista ne pomaze. Dans me i rana pocela boluckazi. Jos izgleda suho al me zateze user posted image i sto mi jos cudnije pocelo me zigati sa druge strane kraj ulaza u unutra negdje...sta mislite da bi to moglo biti?
I na kraju krvarenje, tj lohije do sada su bile bez mirisa danas su normalne boje i dalje,ono kao krv sluzasta s tim da malo naginje na smeđkasto, al danas osjetimimaju neki miris ...sta mislite dal treba das e brinem?

(odgovor članu senka 81)
Neposredna veza do poruke: 504
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
10.10.2013 0:16:15   
Medić*
Draga za hemoroide ti nemam savjet, nazalost, javit ce se vec neko.
Sto se prve stolice tice, tek 5 dan sam se kurtalisala. Jednostavno sam imala psihicku blokadu. Supice, kompoti, kruskd,sljive, nista nije bilo od pomoci.
Nekad iza ponoci jako sam bila nervozna i napeta tako da je muz u apoteci dobio glucerinske cepice. Za 15 min sve bilo gotovo, dahnuli smi dusom obojeuser posted image
Fino usla u kadu jer na solji nisam smjela, neki neopisiv strah, uglavnom cepic je sve rijesio. Mogu i dojilje bez problema user posted image





_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 505
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
10.10.2013 8:27:02   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: mimi_2in1

Zenice imam dva pitanja za vas, bas bi mi trebala vasa iskustva ii misljenje. Naime porodila sam se u subotu ujutro naravno sa epiziotomijom. Eh caka je dobilas am i ogromne hemeroide koji su me vise boljelo od reza i jos nisam uspjela otici u wc... A samo slusam kako je vazno uspostaviti tu prvu stolicu. Danas imam nagon da idem al ne moze...ima li ko kakav savjet. Jedem smo mekano, tecno...nije do toga. Klopam sljive..al nista ne pomaze. Dans me i rana pocela boluckazi. Jos izgleda suho al me zateze user posted image i sto mi jos cudnije pocelo me zigati sa druge strane kraj ulaza u unutra negdje...sta mislite da bi to moglo biti?
I na kraju krvarenje, tj lohije do sada su bile bez mirisa danas su normalne boje i dalje,ono kao krv sluzasta s tim da malo naginje na smeđkasto, al danas osjetimimaju neki miris ...sta mislite dal treba das e brinem?



probaj glicerinske cepice. od njih ce ti omekasati stolica. al izdrzi 10tak minuta da ne odes u wc kad ih stavis. ja sam tako i nisam imala nikakvih problema. za hemoroide moras ih mazati nekom kremom. menije najbolja bila Hadensa. Ona malo hladi. I faktu mast. Ako ih nisi ranije imala, proci ce brzo

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 506
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
10.10.2013 8:47:46   
mimi_2in1
Hvala puno :) poslat cu mm u apoteku vec danas :) ma i meni je blokada najgora...mescini mogla bi vise nikad da ne odem u wc user posted image mislim da ce mi i rana i hemeroidi biti lakse kaddem u wc... Hvala vam jos jednom.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 507
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
10.10.2013 9:07:02   
elmaL
imala sam isti problem sa hemeroidima kao ti user posted image samo ja nisam skontala št aje u pitanju user posted image dva dana se mučila sa stolicom, bolovi neopisivi čim krenem, ja mislila od epija, dok mi se nije jednom lampica upalila da su hemeroidi user posted image

ja sam ih mazala katarionovim uljem, i olakšavalo bi mi puno zaista, ili stavim ulja na tufer i to držim jedno vrijeme dok mi se ne smiri...

ja ih nikad nisam prije imala, ali od tada znaju mi se javiti s vremena na vrijeme user posted image iako je prošlo godina i 7 mjeseci od poroda....al čim osjetim da mi smeta kantarionovim namažem i super...

ja se nadam da ćeš se toga riještiti i da te neće poslije mučiti, probaj ove čepiće što su ti žene preporučile, pa da se riješiš muke user posted image sretno user posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 508
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
10.10.2013 19:45:34   
mimi_2in1
Djevojke koliko dnevno se moze staviti ovih glicerinskih cepica. Jedan nije pomogao..izasla sam malkice al ocito nedovoljno user posted image kazem mm maloprije ovo mi je gore od poroda user posted image

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 509
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
11.10.2013 9:45:35   
mimi_2in1
Nista, stavila jos jedan i kutarisala se... Uzas jedan uzasni user posted image mislim da cu ovih dana morati sve sa cepicima al nema veze. Jos jednom hvala za savjete.

Elmal i ja sa kantarionom mazem i sa maslinovim i kamilicom...pa malo je bolje.

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 510
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
11.10.2013 16:26:11   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: mimi_2in1

Nista, stavila jos jedan i kutarisala se... Uzas jedan uzasni user posted image mislim da cu ovih dana morati sve sa cepicima al nema veze. Jos jednom hvala za savjete.

Elmal i ja sa kantarionom mazem i sa maslinovim i kamilicom...pa malo je bolje.



pa bolje je ovih dana sa cepicem dok se ne smire hemoroidi. i ishranu naravno prilagodi

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 511
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
11.10.2013 20:57:27   
kaye
Proslo je oko 2 mjeseca od poroda i prvi put sam primjetila na ulosku kao koncic valjda unutrasnji... da li ste imali odnose prije nego sto su cam ispli svi unutrasnji konci? Ja ne znam ni kolko ih imam...

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 512
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
20.10.2013 23:53:01   
kaye
Na ovo prethodno pitabje mi niko nije odgovorio al nema veze evo jos jedbo pitanje :)

Da li ste nakon epi ponekad imali cudan osjecaj, kao tupi bol ali nije bas ni bol, na djelu mokracnog izlaza i na djelu izlaza velike nuzde (kako da se pristojno izrazim :) ) ? Znaci kao neki pritisak kao da ce puknut sve iz vas

(odgovor članu kaye)
Neposredna veza do poruke: 513
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
21.10.2013 7:44:33   
Marija13

IZVORNA PORUKA: kaye

Na ovo prethodno pitabje mi niko nije odgovorio al nema veze evo jos jedbo pitanje :)

Da li ste nakon epi ponekad imali cudan osjecaj, kao tupi bol ali nije bas ni bol, na djelu mokracnog izlaza i na djelu izlaza velike nuzde (kako da se pristojno izrazim :) ) ? Znaci kao neki pritisak kao da ce puknut sve iz vas

kaye gdje si se porodila? znam da sad stavljaju neke konce koji dugo ispadaju..
taj bol koji pominješ i ja sam dugo osjećala, tačno kako opisuješ, sjećaš li se da li su ti prilikom porodala u mokraćovod stavljali cjevčicu, ja sam skontala da me zato boljelo poslije jer mi je i samo stavljanje na porodu bilo prilično neugodno, ali polako još malo i sve će to proći..


_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu kaye)
Neposredna veza do poruke: 514
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
21.10.2013 15:17:43   
kaye
Na jezeru... sad kad si pomenula tu cjevcicu naumpade mi kroz sve te bolove da jesu stavljali iako sam to bila skroz zaboravila... moze bit da je od toga... al je bas cudan i ruzan osjecaj kao da ce sve ispasti iz mene...

hvala na odgovoru :)

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 515
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
21.10.2013 16:41:30   
mimi_2in1
Kaye ovo za konce ti ne unam ja sam jos svjeza... Pa mi jos nisu poispadali. Ispo mi jedan vanjski i jedan unutrasnji..ostali su tu i zuljaju ...sas me malo svrbi rana pretpostavljam kako zarasta.
No ovo sto pitas za ovaj cudni osjecaj ja ga imam od kad sam izasla iz bolnice. I men su stavljali kateter, tj uzimali mi mokracu njime za nalaze, a i nisam mogla da ustanem sama da odem u wc prvoh 12 sati odprilike pa su me tako rijesili muka. Ja mislim da je od toga...al bas je neugodan osjecaj :(

(odgovor članu kaye)
Neposredna veza do poruke: 516
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
22.10.2013 11:30:35   
kaye
Meni nisu uzimali za nalaze ali se sjecam kroz te bolove da su kao "ispustali mokraxu" jer je ima pred sami porod... i ponekad sad kad osjetim taj pritisak imam osjecaj da moram u wc da imam stolicu kao da nisam bila 10 dana takav je lritisak... valjda ce i to proci... a mogu se pofalii da mi ne krvarenje bapokon prestalo bakon 2 mjeseca i da smo mm i ja imali odnos :) bilo me hako strah, vec sam bila spremna da ce to samo biti pokusaj ali smo doveli do kraja :)) malo je bolilo kao da mi je prvi put a mm kaze da je dole sve uredu i normalno jupi :))) s tim da nisam dala ni da pogleda a kamoli dodirne oziljak... jednostavno ne mogu...

zelim ti brz oporavak i sto prije da se rijesis konaca... ako ne ispadnu za 15 dana moj savjet je da ih povadis kod doktora mnogo olaksa

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 517
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
22.10.2013 13:05:24   
mimi_2in1
Blago tebi konacno mozes reci da si se vratila u normalu user posted image ja sam mm bas pozeljela i vala jedva čekam.. Mada me straaah uzas jedan...nadam se da ce biti bolje kad konci odpadnu,tj da ce psihocki momenat biti drugaciji. Dva su mi konca ispala aovi ostali ni habera...mada su kao labaviji...ma nemam pojma..ako do kontrole ne ispadnu trazit cu da ih izvade.
Meni je mm vidio ranu, jer su se mama i on brinuli oko mene onih prvih dana, dok ja nisam mogla....tj posusivao je i feniraouser posted image

Jos jednom user posted image za oporavak!

(odgovor članu kaye)
Neposredna veza do poruke: 518
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
22.10.2013 20:02:39   
kaye
Ne brini, meni je strah bio takav da mi je cak bilo drago ponekad sto jos krvarim :( jer mi je to bio kao izgovor sto ne mozemo pokusati iako sam bila uzasno pozeljela mm :) ali kad je krenuli sve i taj neki mali bol sam zanemarila od zelje :) strah ce proci... a konce sam povadila kodndoktora 12. Dan nakon porodjaja i bilo mi je puno lakse... ostala mi dva konca slucajno i njih sam cekala 4 sedmice nisu sami otpali i opet otisla kod doktora povadila i urahatila se... imala sam tezak porod, 11 konaca al sad sam ko nova... osim oziljka, mesne loptice na oziljku i tupog bola kod mokracnog otvora :)))

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 519
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
22.10.2013 20:38:02   
mimi_2in1
Hehehe ma aBd bot ce sve ok.... :)

Imam jedno pitanje, name imam jedan koncic između vanjskih i unutrasnjih usnica, vise je unutrasnji nego vamjski samo se malo vidi, kako prolazi i spaja.E to mjesto me bas boli ovih dana. Ostatak rane je ok, al ovo me sad boli nekako cudno. Ranu prem i susim pa tako i taj dio al me strah da se nije inficiralo..mm kazeda ima nesta bijelo u uglu..al moz bit od vate kojom se posusujem. Ima li koja od vas kakvo iskustvo? Ne ide mi se opet doktoru nikako. Sta mislite smijem li malo bivacinom naprasiti? Nekako je ti sve usko pa ne mogu ni fino da priđem ..nista...kolko mogu izgleda suho..al hajd znaj:(

(odgovor članu kaye)
Neposredna veza do poruke: 520
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
23.10.2013 12:52:12   
kaye
Mene je 5 dan bas bolilo da sam otisla dr mislila nesto nije uredu a sve je bilo uredu samo je rana prolazila susili se konci pa zatezali i bas bolilo, a bilo mi je i kao bijelo pa sam mislila zagnojilo se a nije bilo. proslo je samo

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 521
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2013 19:43:27   
Almuccia
I need hug user posted image i nekog da mi kaze da ovom ima kraja. Proslo je 40 dana, vanjski konci su ispali, konacno sam pocela i da sjedim a onda me prije 7 dana poceo stomak boliti. Kontam ma sigurno ce menstruacija poslije ceteresnice da bi nocas dok sam podizala bebu osjetila da mi k
ao nesto odpada dole i nekakvo zatezanje zbog kojeg nisam mogla nogu pomjeriti. Cijeli dan imam osjecaj kao da mi je grlic pomjeren odnosno isto kao da sam se upravo porodila. Inace na
porodu mi je grlic popucao, imam dosta unutrasnjih a vanjski konci su ispali i imam 1 glupi hemic. Danas svaki put kad sam podigla bebu imla sam osjecaj da grumeni ispadaju iz mene a kad pogledam cist ulozak.

Ovo pisem da malo dusu olaksam. Bolje i ovako nego da placem pred ljudima koji mi dolaze na babine.

_____________________________

Loading... neki pametan potpis ali nikako da skontam sta :P

(odgovor članu kaye)
Neposredna veza do poruke: 522
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
4.11.2013 22:46:47   
Hannan
user posted image user posted image rado bih ti pomogla, ali Osim preporuke da odes na pregled drugo ne znam, nazalost.


_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Almuccia)
Neposredna veza do poruke: 523
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
5.5.2014 9:23:52   
Galebica
Tek sam se porodila, 03.05.2014. user posted image zanimaju me iskustva forumašica nakon šivenja, čime ste ispirale ranicu, prskale sprejem Bivacinom ili nešto treće? Hvala unaprijed user posted image

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 524
   RE: Poslije epiziotomije, iskustva
5.5.2014 10:43:03   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: Galebica

Tek sam se porodila, 03.05.2014. user posted image zanimaju me iskustva forumašica nakon šivenja, čime ste ispirale ranicu, prskale sprejem Bivacinom ili nešto treće? Hvala unaprijed user posted image


Koliko me sjećanje služi, ja sam koristila čaj od hrastove kore za ispiranje i ranu trebaš fino osušiti - najbolje je fenom...Nisam koristila bivacin, nema potrebe za istim (to su mi i u bolnici rekli)..Ako te konci zatežu, slobodno utapkaj rivanola, ali pazi, od njega ostaju žuti tragovi (fleke) koji se teško peru...
Tek nekad kasnije sam stavljala kantarion na ranu...Ali mislim da je na početku sasvim dovoljna hrastova kora i sušenje fena..I nek se rana što više lufta :)
Sretno sa oporavkom!

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Galebica)
Neposredna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 20 [21] 22   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 20 [21] 22   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *