|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
15.11.2010 21:39:15   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: onlyone

uzasno dugo vec redovito posjecujem portal, ali nikada nisam pisala... do sada, a sada moram...

molite Boga da vam se nesto slicno nikada ne dogodi! I sama sam izgubila dijete prije cetiri mjeseca, i niko nikada nece znati kako se osjecam... svakoga dana... nikada nece biti lakse, niti je do sada ikada bilo...




hvala ti sto si smogla snage da se javis i ostavis ovaj post


< Poruku je uredio Hanady RR -- 17.11.2010 7:38:02 >


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu onlyone)
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
15.11.2010 21:39:26   
MaminaBeba


Nedaj Bože nikom da se desi!

< Poruku je uredio Hanady RR -- 17.11.2010 7:38:23 >

(odgovor članu onlyone)
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
15.11.2010 21:41:12   
Anoniman

Prvo zao mi je bebice jako user posted image user posted image  , a zao mi i roditelja jer mi neznamo sta oni osjecaju..

< Poruku je uredio Hanady RR -- 17.11.2010 7:38:39 >

(odgovor članu onlyone)
  Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
15.11.2010 21:46:54   
shejla


Ne daj Boze nikome..... user posted image user posted image user posted image

Mi trebali neki dan na vakcinu i Lamija se razbolila pa ne odosmo...
I rekoh, taman cemo poslije Bajrama... user posted image
Stvarno je ovo vise preslo sve granice....pa svako par mjeseci neko sr*** sa vakcinama user posted image



< Poruku je uredio Hanady RR -- 17.11.2010 7:39:00 >


_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu MaminaBeba)
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
15.11.2010 21:55:24   
Blue rose RR


Onlyone, žao mi je zbog tvog čeda, neka mu dragi Bog podari džennetke (rajske) bašte, a ja ti u ovom trenu mogu pružiti samo tople riječi podrške i sabura. Dobrodošla na forum i nadam se ugodnom druženju.

< Poruku je uredio Hanady RR -- 17.11.2010 7:40:13 >


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Mya_81 RR)
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
15.11.2010 22:02:20   
mamma mumi
Mogu samo reci neka dragi Allah podari roditeljima snagu da to predeveraju i nedaj Boze nikome takvo iskusenje, ma ni najgorme dusmanu.

A sto se tice zdravstvenog osoblja u DZ, molim vas  nemojte se ustrucavati traziti i zahtjevati da zante sta se daje vasem djetetu, koji je proizvodjac, pogledati datum ako treba pakiranja, to je nase pravo, a svaka sestra koja odbije ili ljekar dati takve informacije moze biti kaznjena. Ja sam na radnom mjestu( ljekar sam po preofesiji) dobila  pravilnik o pravima pacijenata. ma sve se mora objasniti sto se daje, zasto se daje, pitati za pristana i sl. Tako da znate

< Poruku je uredio Hanady RR -- 17.11.2010 7:40:54 >

(odgovor članu Blue rose RR)
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
15.11.2010 22:07:36   
de_de
Ne daj Boze nikom da dozivi sto je ta zena dozivjela.
Prvo, kad sam cula za ovo srce mi se slamalo, jer sam 15 dana prije vidjela mamu kako set_a sa bebicom (rahmet joj dusi).
E sad o obdukciji: veceras na Lukavackoj TV govorio direktor Doma zdravlja i kaze kako uzrok smrti najvjerovatnije nije vakcina i kao i obdukcija je to pokazala. I jos kaze kako je jos 4 djece taj dan primilo vakcinu i bla, bla, bla. Dok se na FB stranici portala SODALIVE javio covjek, koji radi u MUP-u i koji je imao priliku da pogleda zapisnik o smrti bebice i koji kaze da je uzrok smrti vakcina i da je vakcini rok istekao cak 1998. godine. Komentari su nakon par sati obrisaniuser posted image user posted image user posted image user posted image
Pa kome vise vjerovatiuser posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Hanady RR -- 17.11.2010 7:42:55 >


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu MaminaBeba)
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
15.11.2010 22:10:18   
onlyone


hvala na rijecima podrske...



< Poruku je uredio Hanady RR -- 17.11.2010 7:43:23 >

(odgovor članu Anoniman)
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
15.11.2010 22:24:43   
samedi
Meni je bilo jako tesko kad sam cula da majka ne krivi nikoga,ni doktore ni medicinske sestre u prevodu (onako kako sam ja shvatila njene rijeci) desilo se onako kako je dragi Bog htio i odlucio a mi sitni ljudi ne smijemo se buniti protiv njegove volje. Cudno mi je da nalaz obdukcije nije nista pokazao ili se krije? Ovo sto je de-de napisala,sve je to jako sumnjivo.



< Poruku je uredio Hanady RR -- 17.11.2010 7:44:38 >


_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu Anoniman)
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
15.11.2010 22:26:23   
R&T@
Naslov ove teme je moj i najveci strah svake majke...

I ja stvarno, stvarno ne mogu ni da disem kad otvorim ovu temu, ...

< Poruku je uredio Hanady RR -- 17.11.2010 7:45:02 >


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Anoniman)
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
15.11.2010 22:30:58   
teacher75
IZVORNA PORUKA: tajra

Naslov ove teme je moj i najveci strah svake majke...

I ja stvarno, stvarno ne mogu ni da disem kad otvorim ovu temu, ...

potpisujemuser posted image

< Poruku je uredio Hanady RR -- 17.11.2010 7:45:26 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu R&T@)
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
15.11.2010 22:45:11   
samedi
Ne znam,nekako me zadivila majčina snaga u vecerasnjem prilogu. Znam jedan slucaj iz moje blize okoline,ma skoro sve isto,samo sto nije vakcina bila,beba je imala 5.5 mjeseci. I njeni roditelji su nakon prvog soka ostali potpuno mirni i sabrani,valjda u tim trenucima,kad je covjeku najteze,Bog mu da odnekud snagu da sve prezivi...

< Poruku je uredio Hanady RR -- 17.11.2010 7:46:14 >


_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu MaminaBeba)
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
16.11.2010 7:44:57   
sunce27
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ti si srebro, ti si zlato i bogatstvo kojeg nema
mog života smisao si moja bebo malena
02.03.2011. Emina

Rijad nam stigao 11.10. 2012 .

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
16.11.2010 20:35:26   
sporty mamaa
Ovo je jako tuzno sto se dogodilo... Da covjek vise ne smije dijete ni na vakcinu odvesti. Ma najgore od svega sto te jos napadnu u D.Z. kao sta ti imas pitati kakve su vakcine, ti dovedi dijete, ostalo je nasa briga... Eto kako su brizniuser posted image user posted image user posted image Trebamo mi roditelji sami uzeti tj.kupiti vakcinu i odnjeti je, a ne da nam oni daju cuda iz >Kine ili s isteknutim rokom. Mi smo jos cini se pokusni kunici...

< Poruku je uredio sporty mamaa -- 16.11.2010 20:36:01 >

(odgovor članu Mala_Mo)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
16.11.2010 22:25:38   
sara.at
Vase je pravo da odlucite da dali vasu bebu da odvedete na vakcinu il ne. Moja komsinica ima dvije djevojcice 13 i 9 godina i nevjeruje u Vakcine i tablete i nije nikad davala svojim djevojcicama tablete niti ih vodila na vakcinu,Pa ja ih Jos nisam vidjela bolesne....
Ja bih na Vasem mjestu dobro razmislila vakcina i opasnost il moje djete.....



< Poruku je uredio Hanady RR -- 17.11.2010 7:47:05 >


_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu sporty mamaa)
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
16.11.2010 22:31:38   
aida.
IZVORNA PORUKA: sara.at

Vase je pravo da odlucite da dali vasu bebu da odvedete na vakcinu il ne. Moja komsinica ima dvije djevojcice 13 i 9 godina i nevjeruje u Vakcine i tablete i nije nikad davala svojim djevojcicama tablete niti ih vodila na vakcinu,Pa ja ih Jos nisam vidjela bolesne....
Ja bih na Vasem mjestu dobro razmislila vakcina i opasnost il moje djete.....


podpisujem... sve se vise slazem sa tvojim komentarima user posted image user posted image user posted image sto bi mm reko stra je sa onim u onim plemenima sto ne znaju sta je odjeca a kamo li vakcina... eto, ja opet vakcinisem, i vodit cu na vakcinaciju... sta ja znam, nekako mi je to obaveza... sreca pa nam je sledeca u martu...

< Poruku je uredio Hanady RR -- 17.11.2010 7:48:02 >


_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu sara.at)
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
16.11.2010 22:47:42   
MaminaBeba


Ma ne znam šta da kažem stvarno, meni se sad muči odvesti na vakcinu Jamana, mi imamo sada 22.11, a ja se bojim.. user posted image user posted image




< Poruku je uredio Hanady RR -- 17.11.2010 7:48:37 >

(odgovor članu aida.)
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
16.11.2010 22:49:17   
idacha
Najprije da izrazim svoje najdublje saucesce roditeljima... zaista pretuzno da se zbog nase bahatosti i nebrige (mislim na cjelokupnu drzavu i zdravstvenu zastitu) desavaju takve kardinalne greske, koje su neoprostive i... zasita nemam rijeci...
Ne dao dragi Bog nikome da to dozivi, nebitno dal dijete imalo 6 mj ili 6 godina ili 50 g... dijete je dijete, nikada nije lako ili lakse kada se radi o takvim stvarima..


Lijep pozdrav svima

< Poruku je uredio Hanady RR -- 17.11.2010 7:49:35 >


_____________________________

21.04.2010. rodila se moja ljubav, moj zivot, moje sve...Imran moj..
28.06.2011. docekasmo drugog princa.... :)

(odgovor članu aida.)
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
16.11.2010 23:12:11   
Anoniman
tuga i zalost... bez daljeg... izgubiti dijete je nesto nagore i najteze sto jedna zena moze da dozivi... kad kazem "zena" mislim na zenski rod, jer izgubiti oca, majku, brata, sestru... ovog onog... nije isto i nikada ne moze biti isto kao izgubiti "dijete"... stvorenje koje je raslo u utrobi majke i koje se kako kaze moja mama "otkinulo ispod srca"...
roditeljima zelim da im dragi Bog podari sabur... sta drugo...

u prvi momenat kad sam gledala prilog i ja sam isto pomislila... Boze mili, izgubila bebu a vidi kako je smirena kako lijepo izgleda kao da nije ni plakala... ali onda sam primjetila onog medenjaka plavog sa tuznim okicama i shvatila da je u stvari MAJKA HRABRA I JAKA ZBOG DRUGOG DJETETA...


a ne dao Bog nikome da dozivi ono sto je dozivjela i moja sestra i ova zena i ova nasa nova forumasica kojoj iskreno zelim dobrodoslicu na nas forum s nadom da cemo se lijepo druziti pa i ako Bog da radovati.. user posted image

a upravo sam razgovarala s mm i dogovorili smo se da slijedecu vakcinu koju Nane treba primiti sa godinu dana, ispitamo kako kad gdje ko sta cije... sveeeee...

< Poruku je uredio Hanady RR -- 17.11.2010 7:53:17 >

(odgovor članu idacha)
  Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
16.11.2010 23:25:47   
Mirkica
Kao prvo moje saucesce roditeljima zelim da im dragi Bog podari snagu da sve prebrode maloj bebi lijep Dzenet i da tamo doceka svoje roditelje.


Eh sad da ja kazem za to stanje kada sam ja rodila svoga prvog sina nije bila sekunda u kojoj nisam pozeljela da umrem onoliku bol nemoze covjek opisati rasturi a ja ja sam se smijala kada su mi dolazili u posjetu ja sam pricala viceve (cak su pojedini rekli da mi je svejedno) ja sam bila recimo na pola luda zena za druge a ja sam gonila tugu od sebe , bila sam na ocigled mirna pomirena sa sudbinom svi su mi u bolnici rekli da tako hrabru zenu nisu vidjeli divili se tim kako se ja nosim sa situacijom a ja kad sma prvi put ostala sama ja sam tada pustila dusi na volju vristala sma bacala se sve oko sebe plakala molila preklinjala vise ne znam ni sama sta to me bolilo boli i to ce me boliti dok sam ziva ali u tim momentima ne reagujemo svi isto , ja sam tu vece kad sam se porodila sa mm izasla u kafic user posted image user posted image user posted image user posted image alooo ludi oboje , to su neki momenti kad se ponasamo nekako a ni sami ne znamo zasto i kako i da ja ne placem pred drugima rijetkoooooooooooo riejtke su moje suze pred nekim kad me najvise boli strah ja se smijem hocu crci a nigdje veze ali imam taj neki tik u mozgu i tako funkcionisem .


< Poruku je uredio Hanady RR -- 17.11.2010 7:55:04 >


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Anoniman)
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
16.11.2010 23:50:37   
veeseelaa

Opet ponavljam tuga se u srcu nosi i ko je taj da npr tugu mjeri user posted image user posted image

Tako da i u tim situacijama čovjek treba biti jak i pristojno se obući

Moj brat kad je išao na dženazu ocu obukao je najljepše odijelo koje je imao, jer htio je dostojanstveno ispratiti oca.... a vjeruj mi od tuge jedva je hodao user posted image user posted image user posted image user posted image i tada sam mu rekla, slušaj buraz ljudi će ti prilaziti da ti izjave saučešće, budi dostajanstven, jak i digni glavu, imamo vremena da žalimo

< Poruku je uredio Hanady RR -- 17.11.2010 8:08:16 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu MaminaBeba)
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
16.11.2010 23:54:05   
veeseelaa
ova me tema dokusuri i onako sam se ranije rastužila....
iskreno žalim zbog gubitka bebice, molim Boga da roditeljima da sabur


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
16.11.2010 23:55:58   
Anoniman
Bambi je ostavila predivan post

< Poruku je uredio Hanady RR -- 17.11.2010 8:08:41 >

(odgovor članu Niina)
  Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
16.11.2010 23:58:58   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ova me tema dokusuri i onako sam se ranije rastužila....
iskreno žalim zbog gubitka bebice, molim Boga da roditeljima da sabur


jao vesela nedao Bog nikome jako tuzno i zalosno i meni je zao zbog bebice zbog roditelja koji nikada nece dozivjeti da prohoda da krene u obdaniste u skolu itd. ti si svoju Aisu rodial 15 dana posle neg ja svog Benina vjeruj mi ovo ti sada kazem da uvijek gledam njene slike i kontam e sad bi moj Benin bio ovoliki uvijek poredim moje je srce puno kad je vidim nek ti je ziva i zdrava i sretna dugooo dugo


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Šestomjesečna djevojčica umrla nakon vakc...
17.11.2010 0:01:47   
klemzi
.Ja sam eto jedna majka kojoj je beba umrla, imao je mjesec i 24 dana.

Kada se meni desilo to što se desilo nisam mogla da vjerujem da u meni ima toliko snage da mogu da se nosim sa svim što smrt djeteta znači. Neke stvari ne možemo pojmiti, dok ih ne doživimo, a ne daj Bože da ovo iko doživi. Ja nikako nisam htjela, ne znam zašto, da me ljudi sažalijevaju, daju različita tumačenja, objašnjenja ( a ljudi u ovakvim situacijama imaju potrebu da sve tumače)...zato sam bila jača nego ikada.
Pričala sam, znala se i nasmijati, učestvovala aktivno u svim razgovorima, htjela sam izgledati normalno, jer sam željela da ostanem normalna. I naravno da su i to ljudi komentarisali...Moj muž kaže da je samo nekada na filmu gledao kako otac spušta tabut s djetetom u mezar i da mu je teško to bilo i gledati, a on je učinio isto..kako, ne znam, Allah dž.š. da snagu. Kaže da bi mu milion puta gore bilo da je to učinio neko umjesto njega, to je potresno gledati, ljude na dženazi je baš ovo lomilo, jer ne mogu da pojme snagu koju oni koji to MORAJU preživjeti, imaju u sebi. Ali mi koji smo to prošli, ne znamo kako, moramo se... i smijati, i veseliti, i nadati, vjerovati, uživati, provoditi, ali uvijek tamo negdje u dubini mislimo na ono milo biće.  Sve vas grli jedna, uprkos svemu, sretna žena!!

< Poruku je uredio Hanady RR -- 17.11.2010 8:11:27 >


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu aida.)
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *