|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
7.11.2012 23:15:34   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: palachinken


IZVORNA PORUKA: animagical

Samo jedan savjet,beba Koja prespava par noci u bracnom krevetu Ta se vise Nece iseliti,


sta, bas nikad?user posted image

Iz našeg kreveta u curin user posted image

Mi krećemo u akciju zvanu ukidanje noćnog podoja. Ko preživi, pričat će user posted image


Pa nije bas tako, bar se nadam... Evo moja par noci spava u svom, konacno odspavam par sati. Od neki dan je stavljam u vrecu za spavanje, jer se otkriva non stop. Ako me pitate sta sam radila, ne znam ni sama sta bi vam rekla, jednostavno je stavila u njen krevetac i ona nastavila spavat uz jedno budenje do ujutro. I da evo vec neko vrijeme spava do 10 ujutro.... Moram napomenut(posto sam ja zaista vjernica), da sam noc prije toga malkice posula po krevetcu svete vodice i zamolila Boga da bar malo zavoli svoj krevet.... Nekome se mozda cini suludo, ali od tada moja beba vise ne vristi nakon 5 minuta od stavljanja u krevet.
Ot. Palachinken, moja N ti je porucila da iskljucis strasnog macka sa avatarauser posted image user posted image user posted image Kaze, mama skloni tog strasnog macka molim teuser posted image user posted image

< Poruku je uredio sporty mamaa -- 7.11.2012 23:16:42 >

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
8.11.2012 12:18:35   
Lulu_08
Moja beba i dalje mijenja, budila se nocima non stop zbog zubica, a evo 3 dana opet samo 1-2 puta se budi.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
8.11.2012 16:56:56   
ksena
Mojoj bebi je 4 mjeseca za koji dan. od drugog mjeseca spava nocu od pola deset do pola sest, sest ujutru user posted image . posto stariji sin nije prespavao noc u komadu do trece godine, ne mogu vam opisati koja mi je ovo promjena. po danu spava jednom prije podne, odspava po dva, tri sata, popodne nima par drijemanja od pola sata, 45 minuta. sve u svemu jaaaaaaaakoooooo sam zadovoljna. i ne osjetim da imam bebu.

_____________________________

Nije srećan onaj ko ima šta želi, već onaj koji ne želi ono što nema.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
8.11.2012 18:12:23   
Crnkica
moja zlatica je sinoć prespavala cijelu noć i to od 10 uveče do 7 i 15 jutros,a ima 5 mjeseci i 11 dana.

(odgovor članu ksena)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
10.11.2012 10:51:07   
Lalali
Mojoj bebi je 25 dana i zna skoro pa cijeli dan da ne spava a po noci odvali od 4 do 6 sati jednu turu a onda budjenje svaka 2-3 sata i ujutro oko 6-7 vise nema spavanja

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
11.11.2012 10:41:27   
smajli80
Mom dječaku je 9.5mj i još uvjek se budi 8x u toku noćiuser posted image a po danu spava malko bolje.2X po 45min.

S tim da je kćerka prvi put prespavala noć nešto prije 4.rođendanauser posted image user posted image .

Coool zar neuser posted image user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
11.11.2012 11:00:11   
Crnkica
IZVORNA PORUKA: smajli80

Mom dječaku je 9.5mj i još uvjek se budi 8x u toku noćiuser posted image a po danu spava malko bolje.2X po 45min.

S tim da je kćerka prvi put prespavala noć nešto prije 4.rođendanauser posted image user posted image .

Coool zar neuser posted image user posted image

joj vjeruj dosta mi puta naumpadneš,ja ne znam čime sam zaslužila,valjda što je stariji zloća bio,a moja u zadnje vrijeme često prespava cijelu noć.
hvala ti Bože milion puta.

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
11.11.2012 11:13:38   
smajli80

IZVORNA PORUKA: dzejla2012

IZVORNA PORUKA: smajli80

Mom dječaku je 9.5mj i još uvjek se budi 8x u toku noćiuser posted image a po danu spava malko bolje.2X po 45min.

S tim da je kćerka prvi put prespavala noć nešto prije 4.rođendanauser posted image user posted image .

Coool zar neuser posted image user posted image

joj vjeruj dosta mi puta naumpadneš,ja ne znam čime sam zaslužila,valjda što je stariji zloća bio,a moja u zadnje vrijeme često prespava cijelu noć.
hvala ti Bože milion puta.




Draga moja user posted image user posted image i uživaj

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
11.11.2012 15:53:57   
Alannah
Mom djecaku je 40 dana, navece ga okupam oko pola 9,nakon toga doji i spava obicno do 2 ujutru.Budi se jos dva puta oko 4 i oko 6,te ustajemo konacno oko 8.Po danu pomalo spava, kratko odspava pa se probudi,ali obavezno odspava od 12 do 14 h.To je tako zadnjih desetak dana,inace smo znali pola noci biti budni i zabavljati ga.

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
27.12.2012 14:56:51   
bojana86
jao kod mene je slicno kao kod Smajli80,bas se puno puta probudi u toku noci,pronosam ga i vratim,posto se uopste ne probudi nego place u snu...po danu isto jedno 4x spava po pola sata,ima 7 mjeseci,jede svasta,samo za flasicu nece ni da cuje,samo sisa,a mlijeka sve manje pa pojma nemam kako ga nahraniti nocu ako ne daj Boze nestane mlijekauser posted image ...
Uzivajte mame cija djeca spavajuuser posted image

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
3.1.2013 14:42:21   
senka 81
Pozdravčić, evo i mene sa novim problemom... Moja beba ima skoro 2 mjeseca, dosta je miran, rijetko kad plače i zna se sam uspavati, i ne trazi da se nosa non stop za razliku od starijeg sina. problem je taj što još uvijek ne mogu da mu uvedem neku rutinu spavanja/ buđenja, tako da navečer zaspi te dok tek oko 23:00 - 00.00(kao da tek tad "shvati da je noć), prije, nema šanse. Pokušavala sam sve, od stavljanja u krevet nekoliko noći zaredom u isto vrijeme, ali ne ide, rezultat je užasno nervozna beba koja tek tada počine da plače, i onda je borba s njim sve dok ne dođe onaj "njegov termin" za spavanje, a to je 23:00 h ili kasnije. Tada kad zaspi, spava po 5-6 sati, probudi se, jede i opet nastavi. Vol.jela bih da ranije ide spavati i da se ranije budi, jer mi starije dijete ima drugaciji bioritam ranije ustajanje), tako da sam uzasno nervozna, jer noc prije sam kasno legla, a ujutru u 6:30me ceka veliko dijete sa svojim potrebama S druge strane, bebać spava po danu puno, i ne mogu da ga razbudim, samo kad hoće da jede, probudi se, i nekako uspijem max sat - sat i pol poslije dojenja da ga drzim budnog. Tek predvece se budi... da li je mozda jos uvijek rano za uvodjenje neke rutine, ili imate neki drugi savjet za moj problem?

_____________________________

Armann 30.01.2009.
Dani 10.11.2012.

(odgovor članu bojana86)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
3.1.2013 15:01:02   
simba00

IZVORNA PORUKA: Alannah

Mom djecaku je 40 dana, navece ga okupam oko pola 9,nakon toga doji i spava obicno do 2 ujutru.Budi se jos dva puta oko 4 i oko 6,te ustajemo konacno oko 8.Po danu pomalo spava, kratko odspava pa se probudi,ali obavezno odspava od 12 do 14 h.To je tako zadnjih desetak dana,inace smo znali pola noci biti budni i zabavljati ga.

Moja je isto ovako, ali sad se budi oko ponoći, ne znam zašto... Znala je od 9 do 3 sastaviti do 4. mjeseca i odjednom PAF, buđenje redovno u ponoć. Sad je stavljam kod sebe u krevet, neka je.

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
3.1.2013 15:37:49   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: simba00


IZVORNA PORUKA: Alannah

Mom djecaku je 40 dana, navece ga okupam oko pola 9,nakon toga doji i spava obicno do 2 ujutru.Budi se jos dva puta oko 4 i oko 6,te ustajemo konacno oko 8.Po danu pomalo spava, kratko odspava pa se probudi,ali obavezno odspava od 12 do 14 h.To je tako zadnjih desetak dana,inace smo znali pola noci biti budni i zabavljati ga.

Moja je isto ovako, ali sad se budi oko ponoći, ne znam zašto... Znala je od 9 do 3 sastaviti do 4. mjeseca i odjednom PAF, buđenje redovno u ponoć. Sad je stavljam kod sebe u krevet, neka je.


moj je nekoliko noci tako. valjda neke promjene... zubi.. ko ce znati. njegov krevetic je bio naslonjen na moj pa samo provucem ruku i malo ga mazim i on opet zaspi. nisma ga uzimala iz krevetica i hranila. prestalo samo. inace, imala sma srecu sa nocnim spavanjem djece...

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
10.1.2013 16:09:40   
ajla86
mi nemamo jos svoj ritam...juce npr. je vila budna citav dan...jedva ju uspavam na maximalno na 10 min a evo danas spava vecinu dana.....valjda je to ok? inace ima 3 mj

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
12.1.2013 21:26:26   
senka 81
i mi još uvijek nemamo svoj ritam.. pokušala sve i svašta, ali jednostavno ne ide. Nekad prespava cijeli dan, a nekad samo sat- dva. Imamo 2 mjeseca.. Zasad, jedino je sigurno to da zaspimo oko 23:00-23:30, i spavamo do 8:00 uz jedno do dva hranjenja maksimalno. Čak i ovakvo stanje mi nije neprihvatljivo, jer je stariji "vilenio" do godinu dana po cijelu noc..


_____________________________

Armann 30.01.2009.
Dani 10.11.2012.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
27.1.2013 13:34:34   
visnjica1
Moja beba nema nikako cvrst san ima dva mjeseca a budi se malte ne svakih 5 minuta, i moram ju uljuljati da bi spavala cim prestanem s ljuljanjem ona se budi, navece ide na spavanje oko 2,3 h ujutru a zna da ne prespava cijeli dan i opet kasno zaspi ja zaista ne znam sta vise da radim jel to normalno za bebu od 2 mjeseca ili ..

_____________________________

Moje Sunce 25.11.2012

(odgovor članu senka 81)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
27.1.2013 14:01:09   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: visnjica1

Moja beba nema nikako cvrst san ima dva mjeseca a budi se malte ne svakih 5 minuta, i moram ju uljuljati da bi spavala cim prestanem s ljuljanjem ona se budi, navece ide na spavanje oko 2,3 h ujutru a zna da ne prespava cijeli dan i opet kasno zaspi ja zaista ne znam sta vise da radim jel to normalno za bebu od 2 mjeseca ili ..


bebe su čudo...
malo zatvore okice njima dosta...
ustabilit će se to nekada i nekako...
ako ne paače tonom koji podjeća na bol...to je samo beba...i sztrpljenje je odlika roditeljstvauser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu visnjica1)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
27.1.2013 15:16:23   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: bojana86

jao kod mene je slicno kao kod Smajli80,bas se puno puta probudi u toku noci,pronosam ga i vratim,posto se uopste ne probudi nego place u snu...po danu isto jedno 4x spava po pola sata,ima 7 mjeseci,jede svasta,samo za flasicu nece ni da cuje,samo sisa,a mlijeka sve manje pa pojma nemam kako ga nahraniti nocu ako ne daj Boze nestane mlijekauser posted image ...
Uzivajte mame cija djeca spavajuuser posted image

nece nestati mlijeka,sto dijete vise doji vise se stvara.ne znam sto mu guras flasicuuser posted image .probaj za veceru posto ima 7 mjeseci da mu das kasicu za laku noc ili nesto kaloricnije,malo je njemu samo dojenje pred spavanje

(odgovor članu bojana86)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
27.1.2013 15:19:44   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: visnjica1

Moja beba nema nikako cvrst san ima dva mjeseca a budi se malte ne svakih 5 minuta, i moram ju uljuljati da bi spavala cim prestanem s ljuljanjem ona se budi, navece ide na spavanje oko 2,3 h ujutru a zna da ne prespava cijeli dan i opet kasno zaspi ja zaista ne znam sta vise da radim jel to normalno za bebu od 2 mjeseca ili ..

visnjice to vas mozda grcevi muce,probaj da das nesto za to.a inace djeca kad ne spavaju dovoljno od umora budu razdrazljivi pa jos teze zaspu.

(odgovor članu visnjica1)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
18.2.2013 22:54:48   
milenium
moja beba se probudila jutros u 8 ipo i evo sve dosad budna u komaduuser posted image tek joj je mjesec i par dana,ja sam slomljena ostavila sam mm malo s user posted image da počinem barem 5 min ali isad čujem iz sobe plač.kad podoji mirna je 10-15 min i onda nastupa plačuser posted image ja ne znam što da radimuser posted image mlijeka ima dovoljno,nije gladna,za mjesec dana je dobila više od kilo

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
18.2.2013 23:02:57   
bebaa
moj sin ima 4mj.i 19 dana.navece zaspi u 8 sati i spava do 2 ujutro te mora dobiti flasicu,opet zaspi i spava do 7 ujutro...ostane budan do 10 prijepodne i onda opet zaspi nekih satak...sledeca tura spavanja oko dva sata popodne i spava nekih 2-3 sata...
ja sam zadovoljna ovim tempom...imam sasvim dovoljno vremena za sve obaveze...

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 296
   [Obrisana poruka]
18.2.2013 23:03:00   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu milenium)
  Neposredna veza do poruke: 297
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
18.2.2013 23:05:33   
milenium

IZVORNA PORUKA: bebaa

moj sin ima 4mj.i 19 dana.navece zaspi u 8 sati i spava do 2 ujutro te mora dobiti flasicu,opet zaspi i spava do 7 ujutro...ostane budan do 10 prijepodne i onda opet zaspi nekih satak...sledeca tura spavanja oko dva sata popodne i spava nekih 2-3 sata...
ja sam zadovoljna ovim tempom...imam sasvim dovoljno vremena za sve obaveze...


samo mogu sanjat o ovome

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
18.2.2013 23:17:02   
bebaa

IZVORNA PORUKA: milenium


IZVORNA PORUKA: bebaa

moj sin ima 4mj.i 19 dana.navece zaspi u 8 sati i spava do 2 ujutro te mora dobiti flasicu,opet zaspi i spava do 7 ujutro...ostane budan do 10 prijepodne i onda opet zaspi nekih satak...sledeca tura spavanja oko dva sata popodne i spava nekih 2-3 sata...
ja sam zadovoljna ovim tempom...imam sasvim dovoljno vremena za sve obaveze...


samo mogu sanjat o ovome


jednostavno je takva bebamiran inace,nisam ga ja ucila tom ritmu...ja sam sto puta Bogu zahvalila sto mogu normalno odspavati...i stici skuhati,oprati,ispeglati,pocistiti...kad dodju gosti ja kao da nemam bebu,boze me oprosti...kazu kako stignes i veceru spremiti...ma ja sam presretna...i nadam se da ce sve majkice imati uskoro miran san i odmoran dan...

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
19.2.2013 14:35:16   
milenium

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: milenium

moja beba se probudila jutros u 8 ipo i evo sve dosad budna u komaduuser posted image tek joj je mjesec i par dana,ja sam slomljena ostavila sam mm malo s user posted image da počinem barem 5 min ali isad čujem iz sobe plač.kad podoji mirna je 10-15 min i onda nastupa plačuser posted image ja ne znam što da radimuser posted image mlijeka ima dovoljno,nije gladna,za mjesec dana je dobila više od kilo


Skok u razvoju možda?


samo da prijavim da je zaspala oko 2 iza ponoći.možete vidjeti vrijeme kad sam pisala da plače.otišla sam tada u sobu.mm bio s njom.a ja malo punila baterije da smognem snage i preuzmem.kad sam ušla u sobu ona je podojila i smirila se,taj mir je trajao 15ak minuta i onda opet plač i sve tako do 2user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *