|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: koliko bebe spavaju??
1.4.2009 22:24:52   
adannn
Moja lutkica sad hvala Bogu spava super,kuc,kuc da je ne ureknem...A mislila sam da ću se ubiti onih 5-6 mjeseci dok me mučilauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu adja)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: koliko bebe spavaju??
1.4.2009 22:31:59   
ziki
e kad sam ja zadnji put spavala citavu noć vise i nepamtimuser posted image user posted image user posted image user posted image

ja se sjecam, na kraju drugog tromjesjecja trudnoceuser posted image user posted image user posted image user posted image  al neku su oni nama zivi i zdravi naspavacemo se mi posle godinice ako bog da pa sve do tinejdzerskih dana kad ce mo ih cekat da se vrate iz provodauser posted image user posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu adja)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: koliko bebe spavaju??
1.4.2009 23:00:59   
new mama
Ma bebice mijenjaju,a moze da bude i od zubica,pretpostavljam,moja nekad spava cijelu noc,a nekad se budi svako dva sata i jos onda po citav dan slabo spava,ali stacemo drage moje,dobro su meni govorili u trudnoci,naspavaj se,e pa tako to negdje dodje,ali neka nama nasih user posted image hvala Bogu,naspavacemo se nekaduser posted image  

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: koliko bebe spavaju??
2.4.2009 10:40:52   
ringeraja
Evo mene jutros naspavane i raspolozneuser posted image . Asija je fino pajkala tokom noci, masallah. Ja je budila oko 3h i onda u 6h. Evo je i sad pajka hvala Bogu. Mora da je stigao umor od juceuser posted image .
 
@Neki, i ja sam primetila da zavlaci rucice u usta i pomalo bali, u poslednje vreme. Je li to znak da ce zubici ili...? Negde sam citala da to moze biti, i da bebi mogu poceti nicati zubici vec od treceg meseca...
 

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: koliko bebe spavaju??
5.4.2009 20:26:47   
Pankica
Drage moje, pomagajte!Skoro da sam izludila!Otkako sam rodila mog user posted image , a sada mu je 10 i po mjeseci, na zdravlje, još nikad nije cijelu noć prespavao. Uveče kad zaspi, a to zna biti i u 12 h uveče, jer prije nema šanse da ga uspavam (a ni po danu ne spava previše, u posljednje vrijeme u jednom navratu 1,5 – 2 h ), nakon otprilike 2 sata spavanja, samo počne da plače ili se meškolji i stenje i neće zaspati dok mu ne dam malo čaja ili soka i cuclu. I tako opet za 1,5 h, pa sve do jutra.Da kažem da je takafv zbog zubića, nije sigurno, jer i prije nego su počeli nicati, bila je ista situacija, gladan nije, u sobi gdje spava nije ni prevruće niti hladno, a isti je i ako mu je dan bio više uzbudljiv ili manje(nikako), i kada zaspi pored mene ili u krevetiću, opet isto.Nema šta sve nisam probala da se to promijeni, ali ništa ne pali.Mislila sam da će to prestati kada pređemo na čvrstu hranu, ali on već odavno jede čvrstu i raznovrsnu hranu i čini mi se da je sada još gore.Napredna je beba, zdrava, vesela, kad odemo pedijatru, uvijek je, hvala Bogu, sve u najboljem redu.Da sam ga naučila na taj sok ili čaj i cuclu, ne mogu reći, jer to je jedini način da ga umirim.On ustvari, cijelo vrijeme spava, ali neće da ušuti, dok mu ne stavim cuclu usta, nekad čak i sa cuclom u ustima plače i kenjka.Neko mi kaže da bi mu možda trebalo stravu saliti?user posted image Šta da radim???Dajte mi neki savjet, bit ću vam zahvalna!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ringeraja)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: koliko bebe spavaju??
5.4.2009 20:42:07   
mamine oci
znam kako ti je jer sam u istoj situaciji i moja beba nespava jedino sto mogu da ti predlozim da svratis na kafu pa da zajedno jadikujemo bice nam lakse.

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Pankica)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: koliko bebe spavaju??
5.4.2009 20:45:32   
mamine oci
mislila sam da kad prohoda sam ce zaspati umorit ce se al nista probala sam razne kupke za spavanje imam i caj za laku noc mogu da ti posudim mojoj bebi nije pomoglo mozda kod tvoje uspe.U. SVAKOM SLUCAJU TU SAM DA TE SASLUSAM JER TE RAZUNEN ima nade i to ce proci strpljen spasen.

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: koliko bebe spavaju??
5.4.2009 20:48:10   
mamine oci
i ja sam skoro postavila slicno pitanje mada je naslov teme bio drugaciji neznam sta bi ti rekla valjda su sad bebe takve moja ima godinu dana i jos uvjel nespava nocu a danju sat vremena jasam iz dasna u dan nervoznija malaksala ali nadam se da ce proci cak sam se nadala da kad prohoda morice se i zaspati probala sam sa raznim kupkama za spavanje imam i hippov caj za laku noc al nepomaze jedino da ti predlozim da navratis kod mene na kafu pa da jadikujemo zajedno jer zajedno smo jace mogu ti i pozajmiti caj mozda tvojoj bebi deliju ja sam ga jedva nabavila cak u makedoniju al uzaludno u svakom slucaju tu sam da te saslusam jer te razumem.

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Pankica)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: koliko bebe spavaju??
5.4.2009 21:09:44   
Pankica
Mamine oči, hvala ti puno, ako ništa na razumjevanju.Vjeruj mi, cijeli dan nije zaspao iuspavam ga jedva na jedvite jade, oko pola osam večeras, kontam, ma kad zaspi i ja ću bar malo prileći, iako mije kuća u haosu, pa kad god se probudi, jer je već pokasno bilo, kontam, sigurno će večeras do nekih doba opet biti budan.Nisam ni uspjela to do kraja da razmislim, on se počeo derati, uletim u sobu, opet isto, čaj, cucla, ani ništa, otvorio oči, kao da je jutro i da je spavao 10 sati. I evo ga, opet torvanji, a ja sam gotovo crkla!Neznam ili sam više pospana ili umorna, iscrpljena, još sam danas imala neke goste.Ko otrovana sam.Ja mu uveče dam od HIPP-a onu mliječnu formulu za laku noć, ali ni to ništa ne pomaže.Stvarno neznam odakle tako maloj bebitolika snaga, kako on više ne padne od umora???user posted image user posted image

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: koliko bebe spavaju??
5.4.2009 21:13:38   
Pankica
Muž mi inače puno pomogne, ali on je na poslu trenutno, radi drugu smjenu, a ni njemu ništa nije lakše.I on isto tako, zajedno sa mnom se probudi, nekad on oko bebe, nekad ja, naizmjenično, beba nas oboje probudi.Neznam ni šta više pišem, totalno sam dekoncentrisana od umora.user posted image user posted image .I ovako je iz dana u dan isto, čini mi se i da je sve gore i gore.

(odgovor članu Pankica)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: koliko bebe spavaju??
5.4.2009 21:35:22   
žana o8
Pankice , stavljaj ga po danu da spava koliko god, makar 2-3 sata. Dobro dnevno spavanje znači dobro noćno spavanje. Mora da je noću toliko umoran pa tako stenje. I moja nekada zna stenjati po noći , ali se ne budi nego kroz san.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Pankica)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: koliko bebe spavaju??
5.4.2009 21:48:30   
Pankica
Draga moja žana 08, sve donedavno je spavao u dva navrata preko dana, jednom nekih sat vremena, a drugi put 1,5 - 2 h, ali nije uvijek tako, ponekad i manje. I tada je u noći isto bilo - spavanje nikakvo. Sada jedva i to jednom hoće da spava. Stvarno neznam šta da radim.Kada izađemo da prošetamo, u kolicima obavezno zaspi, ali ni to ne traje dugo.Kad o svemu razmislim, kako god da dan protekne ili šta god ja činila, koliko god preko dana spavao ili nespavao, noć je uvijek ista, buđenje, plač, i tako u nedogled. Ovo još nikad nisam čula, a sa prvim sinom nikad nisam imala nikakvih problema, što se spavanja tiče.Sušta su suprotnost, koliko se sjećam, jer je bilo prije 13 godina, moj prvi sin je odmah nakon trećeg mjeseca počeo da spava po cijelu noć.Ponekad bi se probudi, ali u rijetkim slučajevima.Ovaj je katastrofa! Neće ni na noge da ga ljuljam, ma neznam više kako bih ga pokušala uspavati.Jedino zaspi uz flašicu, ali se opet budi isto.

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: koliko bebe spavaju??
5.4.2009 22:04:12   
žana o8
Uh , neznam šta bih ti onda rekla. A da probaš "iseliti" iz njegove sobe, pa nek stenje. Nešto kontam ako vidi par noći da nema fajde od stenjanja , tj. da neće dobiti ni sok ni vodu ni cuclu, možda odustane. user posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Pankica)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: koliko bebe spavaju??
6.4.2009 8:47:44   
mamine oci
cao pankica jel bilo spavanja kod mene isto legla i ustala umorna.

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: koliko bebe spavaju??
6.4.2009 9:05:09   
Skvo RR
Sinoc pricam sa rodicom o ovome pa da vam prenesem njeno iskustvo:

Sa prvim djetetom uspjelo spavanje sa malim  tranzistorom....beba se vise nije budila cesto po noci....


Sa drugim djetetom.....curica se budila radi cucle svako malo...bebi lampa i 5-6 cucli u krevetu..kenjkala je, ali na kraju je sama cucle ubacivala u usta....user posted image



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: koliko bebe spavaju??
6.4.2009 18:53:14   
Pankica
Ej skvo, hvala ti puno na ovim prijedlozima...ovaj prvi sam probala, ali nema šansi da ušuti, digne sve na noge kolko se dernja, user posted image ...pokušat ću sa ovim drugim, madanisam sigurna koliko će moj bebac biti "sposoban" da sebi cuclu stavi u usta, jer on čini mi se svo vrijeme spava.Kažem mužu, da ovo naše dijete nije mjesečaruser posted image , jer on zatvorenih očiju plače i kad vidi da mu niko ne prilazi, onda počne da se diže uz krevetić, ali kao da spava...
Mamine oči, i sinoć je bila ista situacija, budio se četiri-pet puta u toku noći, a zaspao je tek u 23,20 h...Ja ko krepana bila, srećom, mm se smilovao, pa sam spavala u drugoj sobiuser posted image , mada ovo i nije za pljeska, ali šta ću kad sam premorena...

Hvala vam skvo, mamine oči, žana 08...pokušat ću ovu predloženu taktiku od skvo, pa ćemo vidjeti hoće li se šta promjeniti u narednim noćima...user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: koliko bebe spavaju??
10.4.2009 11:38:08   
Anoniman
koliko bebe spavaju?user posted image
ODGOVOR: sve manje i manje...user posted image
  Neposredna veza do poruke: 67
   RE: koliko bebe spavaju??
10.4.2009 11:39:15   
manuela RR
IZVORNA PORUKA: Shee

koliko bebe spavaju?user posted image
ODGOVOR: sve manje i manje...user posted image


E baš takouser posted image user posted image


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: koliko bebe spavaju??
11.4.2009 11:19:32   
Anoniman
Eh, upola mi je lakše od kada sam našla ovu temu. Vidim da nisam sama.

Moj Armin je star 6 sedmica i ove sedmice je više nego obično nemiran. Stalno stenje, pa onda pređe u plač. I dan i noć. Ne zna kako da kaki. Čim jede počne da stenje i da se napreže i kenjka. Ja sam već htjela ići doktoru. Nešto nije u redu. Ne liči mi baš na obične grčeve. I nosić mu je pun. Ovdje babica kaže da ga dojim na jednoj dojci, pa presvlačenje, pa druga dojka, pa ritam spavanja, u toliko i toliko sati večernje spavanje, poslijepodnevno spavanje, ritam bla, bla, bla, ...
Dijete nije automat, pa da se programira. Dajem mu siku svaki čas, kad god hoće (a jedino tako se smiri), ne znam kako da ga uspavam u 21:00 npr. kad je on tada gladan i hoće da jede, a onda to traje vrlo dugo. Kako vi uopće radite ovaj dnevni i noćni ritam hranjenja, presvlačenja, spavanja...? Kako npr. kad je beba budna? Moj Armin samo stenje i kenjka. Ne zanimaju ga igračke, priča. Je li još rano da reguje na takvo nešto. A i ja nemam više inspiraciju. Umorna sam i nenaspavana user posted image . I kao što rekoste, kuća u haosu. Pomagajete! Pomaže i kad znam da nisam sama. Pozdrav svim nenaspavanim mamama user posted image

(odgovor članu manuela RR)
  Neposredna veza do poruke: 69
   RE: koliko bebe spavaju??
12.4.2009 22:36:14   
Pankica
Dindin, mislim da je previše rano za bebu starosti 6 sedmica, da uočava igračke i sl. Mislim da beba 6 sedmica starosti, još uvijek jedino uočava lik svoje majke, i to je ono što nju zanima, naravno, kao i to da je sita, presvučena i trebalo bi da veći dio vremena u 24 sata, spava. Što se tiče nekog redoslijeda oko uobičajenih aktivnosti oko bebe, ne trebaš se opterećavati time. Činjenica je da nam beba na neki način diktira sve te aktivnosti, ali se pored toga što se mi prilagođavamo tome, ipak može uticati i uvesti neki red u sve to, a samim time i bebu naviknuti. Mislim da svaka majka najbolje zna šta i kada njenoj bebi treba, a tih priča je uvijek bilo i bit će, te trebaš ovako, a ne tako, ovo valja, ovo nevalja, itd. Bude i dobrih savjeta, a na tebi je hoćeš li bilo kakav savjet prihvatiti ili ne, ti najbolje znaš. Mada se čovjek može naći i u situaciji kad stvarno nezna šta da čini.Ponekad su naše bebe baš nepredvidive, ali mi se baš svemu, htjele ili ne, moramo prilagoditi i trpiti, jer sve što se mora, nije ni teško (mada mi dođe da poludim, već sam pisala). Moj ti je savjet, ma kako ti nešto bilo teško, (nije lahko kad je čovjek neispavan, umoran, iscrpljen user posted image )prihvati to tako kako jeste i bit će ti lakše...eto ja sam se pomirila s tim da ovaj moj švrle tako me u noći redovno budi i nekako mi je i lakše, navikla sam već, a živim u nadi da će i to jednog dana prestati, i da će i on spavati po cijelu noć, kao što bi i trebalo...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: koliko bebe spavaju??
12.4.2009 23:08:22   
adannn
Pankice i ostale nenaspavane ali sretne mame:)Ovako ide moja priča:moja Nejra bila predobra od rođenja pa do 6 mjeseci..Zapajki oko 23h pa ujutro se probudi oko 8 ili 9..Budila se kao i svaka bebica da jede,prvo siku pa onda i flašicu...E noćne more su počele od 6 mjesecauser posted image Spavanje počinje oko 2 posle ponoći i spava do 11 ili 12 ujutro.Sve bi to bilo sjajno da ja ne moram svaki dan na fakultet,na predavanja i vježbe..Znači bilo je noći da sam spavala svega 3ili4 sata..Eh onda se to promijenilo,u 22h spavanje a onda se probudi oko 1 posle ponoći i nema spavanja do 3 ili 4...

Vjerujte žene da je meni došlo da se ubijem.Nisam mogla da vjerujem da se to meni događa,niti sam vjerovala da će kraj tim mukama da dođe..

Da je ne ureknem,hvala dragom Bogu sad spava super,ali pod uslovom da ne zaspi prije 22 ili 23h,onda maza paja do 10ujutro...Ponekad se probudi,pa plače i ja joj stavim cucu ili ako je ona sama napipa nekako je stavi u usta i nastavi...U svakom slučaju ZNAM kako vam je i znajte sve će to proći...Neka su oni nama živi i zdravi,ne daj Bože bolesti a sve ćemo izdržati...

Sretno drage moje:::)

< Poruku je uredio adannn -- 12.4.2009 23:09:46 >


_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu Pankica)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: koliko bebe spavaju??
13.4.2009 12:32:30   
Anoniman
Hvala puno za odgovore. Osjecam se puno bolje kad mogu s nekim popricati.
Nespavanje bi bilo podnosljivije da ja nisam zabrinuta. Vec smo bili u bolnici 10 dana zbog urinarne infekcije, a da nije bilo drugih simptoma osim nesto sto lici na bolove u stomaku.
Sutra zovemo doktora, pa ako ne bude guzva idemo da provjerimo. Nasa beba stenje, uvrce se, place,... Nesto je muci. Nadam se da je samo stomacic i normalni grcevi. Daj Boze da nije neka infekcija... Ne bih podnijela bolnicu jos jednom.
Pozdrav i sve najbolje svim mamama i bebama

(odgovor članu adannn)
  Neposredna veza do poruke: 72
   RE: koliko bebe spavaju??
13.4.2009 12:51:41   
mudrost
dindin* aBd bice to sve ok,,,
sto se moje smizle tice, tokom noci spava super, hvala Allahu, ima sedam sedmica i spava u komadu po sest, sedam sati.. bude budna sat i onda ponovo spava cetiri sata.. po dani je malo drukcije.. nekad nece da spava nikako, zaspi malkice dok rucki i to je to.. a nekad i po dani fino spava.. sve zavisi muci li je stomacic ili ne.. ma ona je prava mamina i babina smizlicauser posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: koliko bebe spavaju??
13.4.2009 15:32:38   
Crvena


IZVORNA PORUKA: Shee

koliko bebe spavaju?user posted image
ODGOVOR: sve manje i manje...user posted image


Ne znam da li da placem ili da se smijemuser posted image user posted image


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: koliko bebe spavaju??
13.4.2009 15:36:01   
lejlaze
IZVORNA PORUKA: Crvena



IZVORNA PORUKA: Shee

koliko bebe spavaju?user posted image
ODGOVOR: sve manje i manje...user posted image


Ne znam da li da placem ili da se smijemuser posted image user posted image




i sama sam takva


_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *