|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: prvi menzes poslije poroda
23.7.2010 12:40:17   
aida.
od moje user posted image jos nista... dobila odmah poslije ceteresnice, imala 4 dana, od tad mi se 2 puta pojavilo malo nesto nidje veze user posted image user posted image user posted image i opet nista...vec 4 mjeseca... a bas me nervira sto nema, stalno sam u nekom grcu a i nadam se da ce mi malo stomak spast kad dobijem user posted image user posted image

klemzi ja mislim da je to ok i da nemas razloga za brigu, pogotovo ako jos dojis??

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: prvi menzes poslije poroda
24.7.2010 1:17:56   
klemzi
Hvala Aida na odgovoru. Ja se i brinem zbog toga što ne dojim, nisam uopće, a tu informaciju sam izostavila u prvom postu. Ne znam user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: prvi menzes poslije poroda
24.7.2010 9:53:00   
aida.
Ma onda je najbolje u svakom slucaju da posjetis ginekologa, ili bar nazoves da pitas da li je normalnoo... bolje ti je sve na vrijeme... Rijesit ces se dileme i znat da li je sve ok, a iskreno mislim da jeste user posted image user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: prvi menzes poslije poroda
27.7.2010 16:46:55   
Mamica24
Ma nije da mi nedostaje user posted image user posted image user posted image  al ne znam onda ...... pih..... eto neko veče ja i muž nismo koristili zaštitu... e hajd znaj šta se dešava tamo dole... hahahahhaa

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: prvi menzes poslije poroda
6.8.2010 23:33:47   
selina
mile moje meni treba savjet neznam sta da radim,menzes jos nisam dobila sad ce puni 7 mjeseci kako sam se porodila znaci 4 i pol mjeseca sam dojila a dva i po kako sam prestala racunajuci ovaj prethodni mjesec sto sam pila diane 35 21 i pored njih evo danas puni 5 dana nedobijam jel to nesto nije uredu ili mogu jos ocekivati ova sledeca 2 dana?????
bas sam se nesto nasikerala jer pored svega imam pcos a da napomenem cuvala sam se i pored ovih tableta tako da iskljucujem trudnocu a na upustvu pise da nastavim opet normalno sa tabletama pa ako nedobijem sledeci mjesec da odem ljekaru pa sad neznam sta da radim.....................?????????? jel se to kome desilo

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: prvi menzes poslije poroda
6.8.2010 23:52:31   
bebac2
ja sam rodila prije 8,5 mjeseci i jos nisam dobila (dojim), zbog cega mi zavide sve zene u porodici :-). i poslije prvog poroda sam dobila tek nakon devet mjeseci. bas mi ne nedostaje, navikla sam  ovako, ali mi je zato zeljezo skocilo na 33. međutim doc kaze da ce se to normalizirati nakon uspostave ciklusa

_____________________________

dva djecaka,.2006. i 2009.

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: prvi menzes poslije poroda
6.8.2010 23:57:51   
malena sharena
Nakon jedanaest i po mjeseci. Bezbolno i bez ostalih popratnih faktora user posted image . Preporodila sam se.

< Poruku je uredio malena sharena -- 6.8.2010 23:58:58 >


_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu bebac2)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: prvi menzes poslije poroda
10.8.2010 12:11:24   
ivanak
selina ne znam šta bi ti rekla. A svakako na tvom mjestu ja bi pošla u gineologa pa kako god.... Imaš pravo na to pa što god pisalo na kutiji... ako se ti nećeš brinuti, da tko će onda.

Ja nisam imala takvih problema. Ja sam odmah nakon poroda.... 35 dana prsstala krvariti i 5 dana nakon toga, dobila stvari. Tako da dojenje i imanje menzesa je kod mene bilo. Nemojte se tješiti s time.

Zaboravih nadodati. A sad drugi porod, sve nešto čudno. Krvarila 13 dana, 2 dana čistila se ( smeđe ), zatim ništa, samo nešto žuto ( da prostite na opisu ), pa onda opet krvarenje, 17 dan nakon poroda. Ne zna šta bi to bilo. Jesu stvari ili? Malo mi se čini rano za stvari?

Nisu me rezali, nego sam unutra sama od sebe pukla pa sam rekla babici da mi zašije to, tako da su mi ti konci ispali.




< Poruku je uredio ivanak -- 10.8.2010 12:16:19 >


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: prvi menzes poslije poroda
23.8.2010 21:36:54   
Anoniman
drage moje,
ne znam sta da mislim... user posted image
evo na zdravlje 8 mjeseci dojim... prvih 6 mjeseci nisam dobivala, da bih u junu dobila prvu user posted image od poroda... prva je bila pocetkom juna, druga krajem juna, treca sredinom jula... od prilike izmedju 25 i 28 dana razmaka... i evo sutra ce mjesec dana kako nisam dobila... user posted image
koristimo zastitu (prezervativ) znaci da ne bi trebalo da sam user posted image ... da li je moguce da mi "sara" ovih mjeseci dok jos dojim??? bas sam se unervozila... ne znam sta mi je...

(odgovor članu ivanak)
  Neposredna veza do poruke: 234
   RE: prvi menzes poslije poroda
24.8.2010 9:23:18   
Anoniman
pliiizzzzz daj bar nesto prokomentarisite da znam od prilike na cemu sam... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 235
   RE: prvi menzes poslije poroda
24.8.2010 9:31:55   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: Bambi09

pliiizzzzz daj bar nesto prokomentarisite da znam od prilike na cemu sam... user posted image


ne znam sta da ti kazem, ali kod mene je slicno....isto dobila nakon  6mj od poroda, pa onda nesto skroz neredovno nakon toga imala, pisala sam prije na ovoj temi da se ne ponavljam...helem, posljedni put imala 15.07., i evo jos je nemauser posted image inace mi je i prije trudnoce ciklus bio skroz neredovan, na 35-40 dana....


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: prvi menzes poslije poroda
24.8.2010 9:35:05   
muby
Bambi naravno da je moguce da sara.
Razlog moze biti milion faktora, stres, nervoza, promjena tjelesne tezine i svakako to sto dojis...
Na tvom mjestu bih sacekala jos par dana (do 7 dana) i onda otisla na kontrolu.

P.S. I ja jos dojim a prvu menstruaciju sam dobila 15 dana prije pune godine od poroda. Sad sam uredno dobila drugu. Iskreno bas mi je bilo dobro bez nje :)

_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: prvi menzes poslije poroda
24.8.2010 10:47:45   
Niina
IZVORNA PORUKA: Bambi09

drage moje,
ne znam sta da mislim... user posted image
evo na zdravlje 8 mjeseci dojim... prvih 6 mjeseci nisam dobivala, da bih u junu dobila prvu user posted image od poroda... prva je bila pocetkom juna, druga krajem juna, treca sredinom jula... od prilike izmedju 25 i 28 dana razmaka... i evo sutra ce mjesec dana kako nisam dobila... user posted image
koristimo zastitu (prezervativ) znaci da ne bi trebalo da sam user posted image ... da li je moguce da mi "sara" ovih mjeseci dok jos dojim??? bas sam se unervozila... ne znam sta mi je...



Bambi, posto dojis uspjesno nema mjesta za brigu. Zato sto menstruacija se pojavi kada nivo prolaktina opadne, vidis dok je nane dobro dojio i cesto nije bilo menstruacije a  sada kada si pocela gh davati dojenje se prorijedilo, i dobila si prvu mencu. Ali kao sto rekoh ona zavsi od nioa ovog hormona koji oscilira, i tek si pocela dobivati , pa moze biti neredovno.
Ovo sve stoji i jos ako uzmemo, sres, prehladu kao jos jedan ucinak na menstrualni ciklus.

Ja sam pocela odmah dobijati menstruaciju, tacnije cim mi se navrsilo 40 dana od poroda, cak sam imala i ovulacije, i naravno jednom nisam dobila mjesec i pol, sva iz pameti otisla. Nisam se prosla dok nisam uzela test, koji je hvala Bogu bio negativan.


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: prvi menzes poslije poroda
24.8.2010 13:19:40   
Anoniman
hvala vam na odgovoru, malo ste me ko smirile... jer veza izmedju dojenja i user posted image koja kasni, mi je malo ko logicna... kad sam dobila ove tri user posted image dojenje nam je bilo urjedjalo i vrlo malo i kratko bi trajalo, a evo ima 15-ak dana mlijeko kao da je nanovo nadoslo i dojimo puno vise i puno duze... tako da mi je ova verzija puno logicnija i prihvatljivija user posted image

evo uspjela sam se i nasmijati... user posted image user posted image user posted image user posted image

ma iskreno, ne vjerujem da sam user posted image jer svaki prezervativ provjeravamo da budemo 100% sigurni, a i ne bih sada voljela trudnocu jer Nane je ipak jos uvijek mali, mm jos nije nasao posao, kriza... al ipak stojim iza svojih rijeci, abortus samo u slucaju pitanja zivota i smrti... da li moga da li djetetova... nikako drugacije...

jos jednom hvala vam drage moje mallo ste me smirile...

(odgovor članu Niina)
  Neposredna veza do poruke: 239
   RE: prvi menzes poslije poroda
27.8.2010 19:40:10   
Anoniman
eh ovako, jos jednom hvala na podrsci i odgovorima...

dobila sam user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i nikad joj se vise nisam obradovala... ahahhaha....
a kad sam isla po doznake u DZZ pitam ja sta bi mogao biti uzrok kasnjenja, kaze meni teta dr. dok god imam i kap mlijeka i dok god dojim, moze doci do zezanja odnosno ili kasnjenja ili prijevremenog dolaska user posted image ... uglavnom moguce je da varira ali mi je skrenula paznju da je zena kad poslije poroda pocne da dobija najplodnija, odnosno da je vrlo moguce da "zakaci" i da se treba jaaaako cuvati ako ne zeli trudnocu....

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 240
   RE: prvi menzes poslije poroda
27.8.2010 21:35:24   
ivanak
Istina da je najplodnija, jer smo mi začeli drugo djete odmah iz prve nakon poroda. Mali Antonio je imao 3 i pol mjeseca kad se to dogodilo. Tad sam i menzes dobila 35 dana nakon poroda, a sad ne. Ima dva dana da ne krvarim pa se nadam da će ubrzo. Iskreno ja bi volila dobiti stvari odmah i znati da se čuvam....
Nemamo namjeru praviti djete, tek tamo kad diplomiram. Nadam se iduće godine, negdje za godinu dana.
A isto me to sve nervira - isčekivanje kad će doći...
Ja ću se naručiti na pregled, sad kad mi za par dana prođe 40 dana pa ću se malo i raspitati o tome.


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: prvi menzes poslije poroda
3.10.2010 12:37:18   
mimh
ja sam krvarila poslije poroda 15-tak dana i otad nikad ništa, ma ni simptoma da ću dobit. od poroda je prošlo 2 i po mjeseca, dojim i prehranjujem..kad bih mogla dobit izludi me više, čak sam i test radila. poslije prvog poroda sam dobijala redovno, a sad je još nema. nedostaje miuser posted image

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: prvi menzes poslije poroda
15.10.2010 14:08:02   
mimh
dobila 06.10. konačno

(odgovor članu mimh)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: prvi menzes poslije poroda
20.10.2010 19:43:17   
Mirkica
ja baksuz 40 dan dobila user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu mimh)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: prvi menzes poslije poroda
21.10.2010 1:19:53   
bebac2
11 mjeseci od poroda i jos nista, valjda sto beba jos cesto doji. nadam se da cu uskoro dobiti, jer zeljezo mi je iznad granice, a doc kaze da ce se spustiti kad mi pocne ciklus

_____________________________

dva djecaka,.2006. i 2009.

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: prvi menzes poslije poroda
30.10.2010 22:09:51   
vila_7
Ja jos nisam dobila,dojim-beba ima skoro 2 i po mjeseca, al nisam je ni zeljna. No danas me nesto cudno cijeli dan boli stomak onako hijenski pomalo, pa ne znam jel to neki znak! I da...nisam jos bila na pregledu poslije poroda,a sad me panika hvata sto me stomak boli.user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu bebac2)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: prvi menzes poslije poroda
23.11.2010 12:55:23   
vjestica
beba ima 4,5 mjeseca i još nisam dobila,a nisam je ni ja željna
negdje sam našla podatak da isključivo dojenje sa noćnim podojima odgađa menstruaciju (prolaktin se navodno naveče najviše luči) pa me zanima koliko ima istine u tome (i ja isključivo dojim sa noćnim podojima)
pa imam par pitanja, čisto da vidim koliko je to tačno i šta mogu očekivati
1. kad ste dobile nakon poroda?
2. koliko ste isklučivo dojile sa noćnim podojima?


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: prvi menzes poslije poroda
23.11.2010 12:57:28   
Niobe
IZVORNA PORUKA: vjestica

beba ima 4,5 mjeseca i još nisam dobila,a nisam je ni ja željna
negdje sam našla podatak da isključivo dojenje sa noćnim podojima odgađa menstruaciju (prolaktin se navodno naveče najviše luči) pa me zanima koliko ima istine u tome (i ja isključivo dojim sa noćnim podojima)
pa imam par pitanja, čisto da vidim koliko je to tačno i šta mogu očekivati
1. kad ste dobile nakon poroda?
2. koliko ste isklučivo dojile sa noćnim podojima?



Isključivo dojila punih 6 mjeseci(sa n.p.), dojila i nakon 6 mjeseci uz dodavanje, naravno, a dobila prvu mjesecnicu 13 mjeseci nakon poroda(iako dojim jos uvijek).


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: prvi menzes poslije poroda
23.11.2010 12:58:14   
sheri
vjestica, ja dojim vec 17 mj, prvih 6mj sam samo dojila bebu, a dobila sam nakon 4,5 mj od poroda. sve ti je to individualnouser posted image

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: prvi menzes poslije poroda
23.11.2010 12:58:33   
koka i po
Prolaktin je zaista vezan sa odgadjanjem menstruacije,pogotovo ako majka aktivno i cesto doji dijete.(meni rekao moj cika ginicuser posted image )
Ja sam licno dobila prvu menstruaciju cim sam prestala dojiti dijete,dok neke zene dobiju i dok doje.
Sve zavisi od zene do zene.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *