|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Diranje i nosanje bebica
2.8.2008 16:03:04   
Vizionarka
Ja se osjecam isto ovako kao vecina majki i mislim da definitivno nismo normalneuser posted image  Vjerujem da je ovo narochito "sindrom prvorotki", ova silna posesivnost i opsjednutost. Ja sve krijuci brishem bebi ruchice mokrim maramicama, haman pa chim ga neko pomazi i stvarno mislim da nisam normalna zbog toga. Trudim se ne pretjerivati, stvarno se trudim user posted image ali eto primjecujem takve stvari kad je u pitanju moja beba, da se prepadnem. Kad vidim da su i druge mame takve, bude mi malo lakshe, ali i dalje mislim da to nije u redu, narochito ne bi trebalo svekrvama zabranjivati da se maze sa svojim unucima i unukama. Ja kad pomislim samo na to da cu i ja jednog dana biti svekrva, hoce srce da mi pukne pri pomisli da bi mi snaha ogranichavala igranje sa sinovim djetetom..brrr.. gluho bilo!
Zato ne uchinimo nishta shto ne bismo voljeli da se nama uchini, makar ako opominjemo, onda to trebamo na najljubazniji moguci nachin, jer je to nasha familija, a familiju ne mozhemo odabratiuser posted image

Pozz

_____________________________

Moli kao da djelovanje nije dovoljno.
Radi kao da molitva nije dovoljna.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Diranje i nosanje bebica
2.8.2008 16:34:07   
Adana
I ja sam prvorotka, ali nisam opsjednuta tom "cistocom" i fobijom da mi diraju dijete. Narocito nena, dede, tetka i amidza. I tata naravno. user posted image  Ne bih sada dozvolila da mi neko nepoznat na ulici dira bebu, ali ovako nemam nista protiv. I nikada joj do sada nisam obrisala rukice nakon diranja i sl. Doduse jako cesto su joj rukavice na rukama. A i ima tek 17 dana. Ne znam sta ce biti kasnije. Mada nisam za opciju apsolutne cistoce, da dijete ne bude sutra alergicno na sve i svasta. Izaci cemo sutra u park i ne pada mi na pamet da joj brisem ruke svako malo. Mislim da je u nekoj mjeri zdravo izloziti dijete razlicitim bacilima, "prljavstini" i ostalom. Mozda grijesim ali...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Vizionarka)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Diranje i nosanje bebica
2.8.2008 18:23:53   
Vizionarka
Adana, ti si sasvim u pravu user posted image , ma "moje" nane imaju obichaj, osim shto ljube bebu po rukama, i "grickati" nogice i ruchice, a on poslije stavi sebi u usta, pa mi to "malo" smeta.user posted image  Ti si sasvim u pravu i super je kad mozhesh da ne pretjerujesh.. ja se, eto, trudim da ne kijametim, no medjutim....! user posted image  

Pozz

_____________________________

Moli kao da djelovanje nije dovoljno.
Radi kao da molitva nije dovoljna.

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Diranje i nosanje bebica
2.8.2008 18:37:31   
triplemama
IZVORNA PORUKA: Vizionarka
ali i dalje mislim da to nije u redu, narochito ne bi trebalo svekrvama zabranjivati da se maze sa svojim unucima i unukama. Ja kad pomislim samo na to da cu i ja jednog dana biti svekrva, hoce srce da mi pukne pri pomisli da bi mi snaha ogranichavala igranje sa sinovim djetetom..brrr.. gluho bilo!
Zato ne uchinimo nishta shto ne bismo voljeli da se nama uchini, makar ako opominjemo, onda to trebamo na najljubazniji moguci nachin, jer je to nasha familija, a familiju ne mozhemo odabratiuser posted image



U potpunosti potpisujem.
Ja svojim i roditeljima od MM nisam ništa branila ali su oni imali respekta. Kada bi htjeli da dodju uvjek su pitali kada nam nesmetaju i kada ce on biti budan da ga vide. Jednom je svekar bio prehlađen pa nije dolazio 5-6 dana, kad nije crko, ali kaže on meni na tel. ti njega snaho izljubi al dado neće dolaziti dok skroz neozdravi, nedaj bože da njemu šta bude. Oni stvarno svi sami od sebe pravac kupatilo ribanje ruku pa onda Emir. Kada smo mu htjeli zub podvaliti user posted image  ribo ruke pola sata user posted image user posted image
Tako je bilo sa svo troje tako da se nebunim stvarno su super. I sada kada mu hoće dati nešto da jede prvo pitaju smije li ovo ili ono (jesam ih isprepadala)

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Vizionarka)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Diranje i nosanje bebica
2.8.2008 19:16:45   
neki
Vizionarka i triplemama svaka vam cast!A vi ostale ne znam gdje zivite i sta to vi radjate???Ako je iko bolestan,valjda nije lud da dolazi u kucu gdje je novorodjence!Ama normalno da necu braniti nikome da mazi moju bebu,naravno sve u granicama,a Boga mi ga sigurno necu drzati pod staklenim zvonom,jer ce kad-tad pokupiti neku bakteriju,virus,pa mora se nekad i razboljeti i stvoriti kakav-takav imunitet.Stvarno pretjerujete,Boga mi ko da je vase dijete jedina beba na svijetu,ko da niko nikad nije radjao i odgajao prije vas.Normalno da cete svima skrenuti paznju ako ne drze vasu bebu kako treba i sl;ali zabranjivati raznorazne (normalne)stvari u zivotu,bas mi je to pretjerano...Uh sto se ja rasprica;sorry stvarno ne zelim nikoga uvrijediti,samo iznosim svoje misljenje,i ja sam buduca majka...

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Diranje i nosanje bebica
2.8.2008 19:40:41   
lamka
neki u potpunosti se slazem s tobom.moja djevojcica ce ubrzo imati dvije godine i ja stvarno nisam nesto branila.ok nisam dala da je mala djeca uzimaju ali odrasli su smjeli da je drze nista previse tek toliko da je malo izgnjave.ali nosanje i ljuljanje nisam dopustala nikome.staroj neni je nisam davala iz razloga sto zewna ima milion bolesti i pored toga poremecen centar za ravnotezu ali joj nisam branila da je ljubi.sad kada moja lamija uglčeda svog djeda ili nenu ili pak staru nenu(nenu mog muza) niko ne bi ostao ravnodusan na njen vrisak kada ih ugleda jer je jednostavno luda za njima.ako je djed otisao po nju u vrtic ona je svasretna i odmah meni cim me ugleda hvali se a je djed doveo.kad djed jede i ona isto s njim jede a sto je najbitnije iako su je dirali i ljubili dok nije krenula u vrtic bio joj je prazan zdravstveni karton.i ja sam isla s tom mislju da cu i ja jednog dana aBd imati unucad i kako bi meni bilo da mi neko brani da ga ljubim ili uzmem.mislim da bih poludila.toliko od mene

_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Diranje i nosanje bebica
3.8.2008 0:11:42   
Lulu_
UZAS ne mogu da vjerujem sta ovdje citam...
pa zamislite da vam niko ne geda djeteonda biste plakale i bolilo bi vas to. ne razumijem vas.dajem naomih svakome a kome ne vjerujem kazem mu da mora da sjedne pa neka je uzme.ne dozvoljavam da je ljube u obraze ali u ruku i glavica...pa rastopim se od srece kada je neko primjecuje pogotovo neko tko nas ne zna pa mu je slatka...

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Diranje i nosanje bebica
3.8.2008 0:18:29   
mamsi
Meni je baš bilo drago kad mi neko dođe pa uzme malo Kenana pa se pozabavi s njim i nisam branila da ga nosaju,ljube i maze bili su mi od velike pomoći.Znala sam da će i on propuzati pa prohodati i šta će sve dodirnuti i staviti u usta boga pitaj.Svako radi za svojje dijete ono što misli da je najbolje

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Diranje i nosanje bebica
3.8.2008 11:07:55   
mamyca
Ja stvarno nisam imala takvih problema,Hamzu mi je svak drzao,naravno porodica i zdravi ljudi.I hvala Bogu,jos se nijednom nije razbolio.Mislim da dijete netreba drzati pod staklenim zvonom.Moja svekrva ga je drzala od rodjenja,jer zivi s nama i to mi nije smetalo,cak mi to i odgovara.Samo mi smeta sto kad moji roditelji dodju Hamza skoro uvijek spava,pa me je strah da on nece biti vezan za njih,koliko je za svekrvu.

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Diranje i nosanje bebica
3.8.2008 13:38:20   
Vizionarka
IZVORNA PORUKA: mamyca

Samo mi smeta sto kad moji roditelji dodju Hamza skoro uvijek spava,pa me je strah da on nece biti vezan za njih,koliko je za svekrvu.


Hihi, koliko smo mi zhene (majke) egoistichne, to je chudo jedno. Sram me priznati, ali i ja nekad pomislim ovako ko ti user posted image  Meni bi idealno bilo kad bi moje dijete (chitaj djeca aBd) voljeli i moju i muzhevu familiju podjednako. user posted image  Najbolje je nekako pokushati pronaci sredinu u ovome.. kao i u svemu, uostalom, samo shto se to ponekad chini teshkim kada su djeca u pitanjuuser posted image
Ja sam, ipak, sigurna, da je to moguce, jer da nije, ne bi nam ni bilo dato ovo shto jeste. user posted image

Pozz


_____________________________

Moli kao da djelovanje nije dovoljno.
Radi kao da molitva nije dovoljna.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Diranje i nosanje bebica
4.8.2008 1:57:40   
triplemama
mamyca sigurno će biti malo više vezan za svekrvu ako već živite zajedno, ali brate dragi neka tvoji roditelji malo duže posjede dok se Hamzica neprobudi pa neka i oni malo uživaju u njemu user posted image   Iznesi im kahvu, pa sok, pa ručak, pa naka se zaslade, a sve to polako i onda će se Hamzica probuditi user posted image user posted image
Ili im reci kada da dodju kada je Hamza budan user posted image

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Vizionarka)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Diranje i nosanje bebica
4.8.2008 13:44:38   
mamyca
Vjerujte mi da moji roditelji znaju ostati skoro po citav dan,i oni ga nosaju,igraju se s njim,al on lopuza samo se okrece da vidi gdje mu je druga nena hehe.Neznam mozda umisljam,mozda ce cak moje voliti i vise hehe.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Diranje i nosanje bebica
4.8.2008 18:14:53   
hanabanana
Ma normalno je dok je dijete manje da više ide i traži onoga ko je stalno s njim. Ne opterečuj se.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Diranje i nosanje bebica
4.8.2008 18:21:42   
mamyca
Upravo se sada igra s mojom mamom,i non stop se smije.Odmah mi je lakse heheuser posted image user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Diranje i nosanje bebica
4.8.2008 18:30:56   
senchy78
čao svima šta se radi kod vas  ima li vrućine kod vas

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Diranje i nosanje bebica
4.8.2008 18:33:54   
mamyca
Gine se od vrucine,a ko tebe?

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu senchy78)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Diranje i nosanje bebica
4.8.2008 21:41:03   
Nemirna
Kakav je ovo offtopic? Idite na Hanumagrad, tamo se ćaska.
Jesam se nagovorila user posted image user posted image user posted image

Dakle, tema je diranje i nosanje bebica.
Nije mi to smetalo, ne smeta mi ni sad. Ono sto mi je smetalo je unošenje bebi u facu i puhanje u nju. Ne toliko zbog bakcila nego.. nemam pojma, ja toliko mrzim kad mi se neko unese u facu dok priča sa mnom pa kad vidim da se neko tako primakao bebi pođe me gušit neki vrag...

Bilo mi je drago kad neko dođe u goste i odmah s vrata pita moze li oprat ruke pa da malo pronosa bebu... ihhh da mi je takvih više dnevno odgovarala bih. :)

Ljubljenje u lice mi nije toliko smetalo.. ako bi to bila neka "nepogodna" osoba  nastojala bih se odmah negdje izgubiti i umiti dijete ili ga makar obrisat. Ljubljenje rukice kod beba starih 4-5 i vise mjeseci me izluđivalo jer oni tad ruke ne vade iz usta.

Smetalo mi je kad bi moja svekrva uzela bebu i nosila je ono preko ramena a nikad nije htjela staviti pelenu preko majice iako ja to uvijek tako radim. Onda sam joj jednom fino kad je uzela bebu prisla i bez ikakvog govora samo nabacila pelenu na rame... tad je skontala i otad nema problema. Nije se naljutila. Imate ljudi koji ne primjecuju stvari a moja sveki je jedna od takvih, hehe puno puta sam joj na nesto obratila paznju i nikad se nije naljutila... jednostavno njoj to nije na um padalo...

Nosanje... e to je malo osjetljivija tema. Neko je vec spomenuo kako ima ljudi cija djeca od 4-5 godina hoce da drze bebu staru 20 dana i oni onda pitaju kao moze li djete sjest pa da malo uzme bebu... pazit ce oni navodno... aaaaa osip me uhvati. To sam hladno zabranjivala i po cijenu plača.

Ono sto mi je najvise zasmetalo je sljedeće. Ulazi kćerka od moje tetke koja je inace majka tri curice. Sva je ona tip top, ne izuva cipele (a zna da se kod mene izuva u kuci) torba je preko ramena, i onako ko tajfun zdrpi mog Martina, prema meni se okrene i nekim tonom reče a jesi ga natrpala pa nije snijeg napolju. POđe ga skidat, ostavila ga samo u bodiju a bio je nekako 9 mjesec i noc tako da nije bilo bas vrelo... skinula mu i pampers pa pocela radit neke vjezbe... sve to u sekundi, ja se ni snasla nisam od cuda... onda je tu uletila moja mama i doslovice se izderala na nju, otela Martina i izasla iz kuce. Rodica mi se tad naljutila i nije vise dolazila, sretamo se onako i pricamo ali u kucu mi vise dosla nije... Nija mi zao, sve ima svoje granice.

Ja se raspisala pravo... iSFinite user posted image


_____________________________

I sine drž' se žena! One su ti kao sol... Može i bez njih al' je bljutavo
---------------------
Martin, 17.05.2005
Nora, 18.06.2008

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Diranje i nosanje bebica
4.8.2008 22:24:14   
dinaa
Eh nesmeta ni meni kad moja i muzeva bliza rodbina nosa bebu i igra se s njom jer meni to u stvari dobro dodje jer sam 24 sata sa njom i starijim sinom,doduse ni user posted image nije vise skroz mala bebica sad ima godinu dana ali ono sto mi je stvarno smetalo i sto me do ludila dovodilo je kad neko bez obzira bio to neko meni blizak ili ne uzme prstice bebe i stavi u svoja usta ono u fazonu bababa e na to sam se izvracala i osipala i odmah uzimala bebu i pravac pod vodu.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Nemirna)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Diranje i nosanje bebica
4.8.2008 23:00:11   
Vizionarka
Jao uzhasa i meni to stvarno stvarno smeta. Nekako mislim da je tu prekorachena zadnja granica tolerancije kad se radi o diranju i nosanju bebica... i jest jest praavo pod vodu user posted image  I sve vichem "lijepaaaa voda" user posted image

_____________________________

Moli kao da djelovanje nije dovoljno.
Radi kao da molitva nije dovoljna.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Diranje i nosanje bebica
11.8.2008 9:36:54   
rozi
Ja sam branila do nekih 20-ak dana i on je bio super. Kako je gomila svijeta pocela dolaziti, doduse niko ga nesto ekstra ne nosa, ali su ga znali pipkati, on je stalno bolestan, vec skoro mjesec.  Da ima na vratima kakav senzor na bolesti, pa da odmah te ljude vratim nazad. user posted image

(odgovor članu Vizionarka)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Diranje i nosanje bebica
13.8.2008 13:09:04   
Blue rose RR
Hmm, možda je bolest, a možda je moja opsesija tim malim čudom, ali nisam dozvoljavala da mi bilo ko dira dijete.
Imala je svoju sobu, svoj mir, svoj red u životu, i nisam dala nikome da to naruši.
Dolazili su, gledali, rekli masAllah, i hvala im na tome. Ali fizički kontakt izuzev mojih ukućana i mm roditelja-nikome. Sva sreća pa i ti koji su dolazili bili su uviđajni, doduše jer sam i sama prije poroda neke stvari nagovijestila kroz diskusije sa istima, tako da su u većini svari ispoštovane.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Diranje i nosanje bebica
13.8.2008 13:26:38   
bubamara80
Ista sam.Trebam uskoro roditi i već sve pripremam da barem tih prvih mjesec dana i mama i beba trebaju mir.također supruga pripremam da shvati da mi on tu mora biti podrška jer su ljudi nerazumni.
ne volim da se beba dira takva sam i ne mogu protiv sebe, može se pogledati ako spava ili uzeti na jastuku ako je budna ali dirati ne.

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Diranje i nosanje bebica
13.8.2008 13:53:59   
mišur
Ma ja se trudim da budem malo opuštenija po tom pitanju, i uspijeva mi u zadnje vrijemeuser posted image
Bar što se tiče nosanja,ali i to u granicama. Malo se poigraju,izgnjave ga, i ja kažem da ga vrate u kolica,jer mi ga bude žao-prebacuju ga iz ruke u ruke, a vruče je-jadniče se sav oznoji....

Ali ne mogu protiv sebe kad je u pitanju diranje za ručice i ljubljenje po obrazu....
Jutros u prodavnici ja plaćam na kasi, maleni kraj mene u kolicima, a neki stariji čiko gleda u Luku, komentariše kako je sladak, i dok sam se okrenula, on ga uhvatio za ručice i dira gauser posted image . Odmah sam mu stavila dudu da ne strpa rukice u usta i pravac kući na pranje rukica.

Prije nekoliko dana smo išli kod svekrve na ručak. Luka je bio u kolicima između mene i mm bake koja ima 80 godina, i dok je čeprkala pileći batak, okrenu se i uhvati Luku za ručice. Tu je mm zagalamio da ga ne dira masnim rukama, i da se prije diranja bebe obavezno peru ruke, a ona se odmah naljutila i ostatak vremena komentarisala kakvi smo mi to roditelji kad ne damo da se pipne beba. Poslije je insistirala  da ga ona uzme, a ja nisam dala jer je težak, a ona, em što  ima sto bolesti, em je polomila desnu ruku prije par mjeseci, pa je jedva pomjera. I baba se opet naljutila, uz komentar kako je ona pogidla dvoje djece i 4 unučadi...Jeste, sve ja to poštiuem, ali je tad imala 20, odnosno 50 godina, a sad ima 80.

Ipak je on sad u fazi kad rukice non stop trpa u usta, i ja mu ih često perem i kad smo sami u kući i niko mu ih ne dira, jer se znoje i ubalavljenje su, pa se isprljaju. A i sama se često umivam u toku dana, jer mi se lice oznoji i isprlja, a operem i rame, jer kad ga nosam, obavezno sisa i liže moje rame.
I ne zbog nekog pretjeranog straha od bacila i bakterija, već ga ne mogu ljubiti i gnjaviti znojnog lica, ili pustiti da po cijeli dan liže rame, a da ga ne saperem.
E sad, pretjerujem li ili ne, ne znam, ali ne mogu drugačije...

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Diranje i nosanje bebica
13.8.2008 14:04:45   
*sunce*
hhhmmm da i ja štošta kažem, skoro mi se porodila muževa rodica i ona je od prvoga dana počev od svekrve i svoje matere pa i svih ostalih trmuljala da se peru ruke da je se ne dira vako pa nako, pa kad joj je mati rekla da je okupa ona kaže haj al pazi da joj šta ne slomiš user posted image  hello pa ta žena kojoj si to rekla je tvoja mati tebe je rodila i tvoju braću i sestre i odhranila pa eto te čitava si živa si ccc
mislim jebiga meni je to sve smetalo i sad mi smeta jer je i dalje takva neda sebi ništa reć ko ona sve zna mislim ok bojiš se za svoje dijete al ne pretjeruj brate dragi user posted image  slažem se ja da bebicu ne treba po licu pa eto i po rukicama jer ih guraju usta ali zna se gdje i kome ne treba dati da se bebica dira, ali zašto bi problem bio dati nekom bebu u ruke da je pomazi da joj potepa...

ja sam recimo mlada dio djetinjstva sam provela po šupama u toku rata spavajući nas po 20 iz komšiluka na tom ćumuru na spužvama kojekakvim jeli iz istih tanjira i sve pa evo me živa sam, a šta je sam bebama koje su se u to vrijeme rodile ja bar mislim da tad nije bilo nekih uslova za higijenu i misao o tome da se ne diraju prljavim rukama...

eto to je moje mišljenje...

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Diranje i nosanje bebica
13.8.2008 14:15:03   
Emina*
mislim ok bojiš se za svoje dijete al ne pretjeruj brate dragi


Zaista mislim da u nekim postovima ima pretjerivanja.....  
Mislim, ne dati dijete nekome ko ima zelju da drzi malenu bebu, meni je pretjerivanje....
Ako je sudjeno da se bebi nesto desi, njoj ce se desiti davali mi nju nekome u ruke ili ne....
Ovo je opet ponavljam moj stav i moje misljenje....



_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu *sunce*)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *