|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: navika na zvuk fena?
1.4.2011 11:29:52   
balasgirl
Joj fen je zakon. Mi smo ga koristili u fazi grčeva i baš nam je pomogao. Kad su grčevi prošli i mi smo ga prestali koristiti. Sad ga samo uključimo kad oblačimo malenog poslije kupanja jer on baš ne voli da se oblači i kad ga "šteknemo" odmah se smiri hehehe. A imamo i cd sa zvukovima iz prirode, pa nam i to dosta pomogne kod uspavljivanja, a najviše mu se dopada snimak olujnog vremena user posted image user posted image .

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: navika na zvuk fena?
7.4.2011 21:01:00   
Hanady RR
prenos postova

IZVORNA PORUKA: lepao

kako da odviknemo dijete od fena? mi imamo problem sto smo na pocetku samo koristili fen kad je beba vristala od grceva a sada nam je skoro stalno upaljen posto jedino tako moze da zaspi i da ima cvrst san..cim ugasimo probudi se to je nevjerovatno a pocinje da nam smeta to zujanje po cijeli dan pa ne znam jeli se beba navikla na to i kako ga odviknuti?...


IZVORNA PORUKA: koka i po

nikako...meni pet komada crklo user posted image ..
proci ce vremenom ne brini


IZVORNA PORUKA: samedi

ne znam....
moja je prije voljela zvuk fena i usisivaca a sad cim ja pocnem susiti kosu ona u plac...boji se user posted image



IZVORNA PORUKA: kaktuscic

I mi smo spavali uz fen dugooo, ili uz napu, i sad voli uz zvuk nape zaspati, kad ga muz uspavljuje cesto napu upaliuser posted image
A s fenom je proslo nekako samo... zaprevo kad je vristao i uz zvuk fena mi ga vise nismo ni paliliuser posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

PRENOS POSTOVA

IZVORNA PORUKA: teacher75
mi imamo obrnut problem jer se boji tog zvuka- nikad joj ni ne susim kosu...


IZVORNA PORUKA: medic slatki
Ja bih paar dana stavljala dijete na spavanje bez ukljucivanja fena, ako se probudi malo pronosaj, uljuljaj ali ne bih vise ukljucivala, par dana i dijete se mora navici




IZVORNA PORUKA: mrkva

i ja sam koristila fen ali čim su grčevi prosli prestala sam i sa fenom, ponekad pustim u noći, zvuk fena na mobitelu kojeg sam skinula sa interneta, ali čisto radi sebe da se neudio pa da ne moram u po noci uspavljivati. Pokušaj poneka bebu uspavati bez zvuka, nemoj bas odmah ukinuti


IZVORNA PORUKA: aida80

i ja sm koristila fen za smirivanje bebe, ali jako kratko, mozda 7 dana. eh, onda mi je postalo previse bucno, tako da sam se odlucila na povremeno nosanje bebe kako bih je smirila. ustvari, najvise je voljela biti vani (rodila se na ljeto). btw da napomenen da zbog povremenog nosanja nisam navikla bebu na ruke, najvise voli kada je neovisna o drugima (sama zaspi, voli da se igra na podu, sada i puze, sama sjedi (ima 8 mjeseci)...) tako da nemas potrebe da mislis da ces je naviknuti na bilo sta ako to ponekad uradis :))))





_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: navika na zvuk fena?
10.4.2011 14:21:33   
Dina_1405
Prvi put cujem da se djeca uspavljuju na taj nacin i da im takvi zvukovi prijaju! user posted image Mi nismo imali tih problema. Od prvog dana kada smo dobili bebce pa do dan danas imamo svoj ritual pred spavanje. Tusiranje. Presvlacenje. Mlijeko i krevetac. Ugasim svijetlo,pokrijem ga i rahat sam do ujutro. Kada on ucvrsti onda moze "oriti i goriti" , nece se probuditi.user posted image Ima cvrst san. Bogu hvala. Ubijedjena sam da je sve stvar navike. u pocetku sam ga znala pustiti minut dva da place i on bi nakon toga zaspao. Drugi su se cudili,i vjerovatno pitali pobogu kakva sam to ja zena,ali zato ti isti sada svoju djecu od dvije godine ljuljaju po sat vremena da bi zaspali...

_____________________________

Nije zanimljivo ono što vam žene kažu, zanimljivo je ono što presute...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: navika na zvuk fena?
10.4.2011 14:54:58   
škorpija
ja sma čula za fen, ali to uglavnom žene koriste kad beba ima grčeve jer je taj zvuk smiri, i onda se dijete navikne pa moraju i dalje fenom da se uspavljivaju.
nisam pokušala jer nam nije trebalo, ali dobro je znati za drugi putuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Dina_1405)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: navika na zvuk fena?
10.4.2011 17:49:38   
rose
IZVORNA PORUKA: škorpija

ja sma čula za fen, ali to uglavnom žene koriste kad beba ima grčeve jer je taj zvuk smiri, i onda se dijete navikne pa moraju i dalje fenom da se uspavljivaju.
nisam pokušala jer nam nije trebalo, ali dobro je znati za drugi putuser posted image


moja se nije navikla, sama se uspavljuje odavno a nema jos ni 5 mjeseci user posted image


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: navika na zvuk fena?
14.4.2011 19:48:44   
lepao
Mislim da je lako tako uraditi kada beba ne place puno kao vasa. Recimo moja beba bi se derala satima da je ne uzmem. Tako sve ravisi od bebe do bebe i ne moze se generalizovati...

IZVORNA PORUKA: Dina_1405

Prvi put cujem da se djeca uspavljuju na taj nacin i da im takvi zvukovi prijaju! user posted image Mi nismo imali tih problema. Od prvog dana kada smo dobili bebce pa do dan danas imamo svoj ritual pred spavanje. Tusiranje. Presvlacenje. Mlijeko i krevetac. Ugasim svijetlo,pokrijem ga i rahat sam do ujutro. Kada on ucvrsti onda moze "oriti i goriti" , nece se probuditi.user posted image Ima cvrst san. Bogu hvala. Ubijedjena sam da je sve stvar navike. u pocetku sam ga znala pustiti minut dva da place i on bi nakon toga zaspao. Drugi su se cudili,i vjerovatno pitali pobogu kakva sam to ja zena,ali zato ti isti sada svoju djecu od dvije godine ljuljaju po sat vremena da bi zaspali...

(odgovor članu Dina_1405)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: navika na zvuk fena?
14.4.2011 19:49:29   
lepao
Moja beba vise nema grceve ali joj dobro dodje kada ne utvrdi dobro san pa eto moze koristiti za vise svrha :)

IZVORNA PORUKA: škorpija

ja sma čula za fen, ali to uglavnom žene koriste kad beba ima grčeve jer je taj zvuk smiri, i onda se dijete navikne pa moraju i dalje fenom da se uspavljivaju.
nisam pokušala jer nam nije trebalo, ali dobro je znati za drugi putuser posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: navika na zvuk fena?
14.4.2011 19:50:02   
lepao
Od kad do kad ste koristili fen...?

IZVORNA PORUKA: rose

IZVORNA PORUKA: škorpija

ja sma čula za fen, ali to uglavnom žene koriste kad beba ima grčeve jer je taj zvuk smiri, i onda se dijete navikne pa moraju i dalje fenom da se uspavljivaju.
nisam pokušala jer nam nije trebalo, ali dobro je znati za drugi putuser posted image


moja se nije navikla, sama se uspavljuje odavno a nema jos ni 5 mjeseci user posted image


(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: navika na zvuk fena?
2.2.2017 18:09:37   
lovescapes
Naviknite je na zvuk maternice :)

https://www.youtube.com/watch?v=R88--9hX8R8

< Poruku je uredio lovescapes -- 2.2.2017 18:10:31 >

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 34
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *