|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razlike u ad-mlijeku
22.11.2012 15:48:39   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: ajla86

zanci imam opciju comfort i novolac..sutra cu mislim do pedijatra pa cu se posavjetovati sa njom....neznam smijem li ja na svoju ruku saltati tako hranu sad ovu sutra onu....



ma, smiješ dok ne nadođeš koja joj odgovara ne može ti ni pedicaa ništa garantovati, ja sam L probala aptamil, nije joj odgovarao, pa novalac pa nije , tek hipp joj je odgovarao, a laju odgojila na aptamilu, tako da moraš probati da bi vidjela šta ti godi, mada eto sad svi više hvale Hipp zbog bio uzgoja,

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 376
   RE: Razlike u ad-mlijeku
22.11.2012 19:22:59   
Miimy

IZVORNA PORUKA: mama alma RR


IZVORNA PORUKA: Miimy

Mi trosimo Aptamil 7 kutija mjesecno 7x25,50 = 178,50 km .....



mašala, om ko moja Laj. i ona je tako po 8 hahahaha, a ovu malu sam skinula sa Hipp ar kutija bila 30 Km, 500 grama, a njoj kutija četri dana, sad smo na Combiotiku,l a probat ćemo i organik,

Ajla prbaj joj ovo

http://www.hipp.ba/mlijecne-formule/135-hipp-comfort.html




nista me nepitaj user posted image nek mije ziv i zdrav pa makar mama nemala gaca na guzici user posted image

prvo me Novalac zaklao 300 gr 12 km to njemu bude dva dana i mi opet na lijepi Aptamil on nam super pase....

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 377
   RE: Razlike u ad-mlijeku
22.11.2012 20:29:20   
yasemin

IZVORNA PORUKA: mama alma RR


IZVORNA PORUKA: yasemin


IZVORNA PORUKA: mama alma RR


IZVORNA PORUKA: tajra


IZVORNA PORUKA: Suncica_

Bebi je 3 sedmice... prwo smo koristili hipp ad ali od nje mu je bila twrda stolica, i jake grcewe je imao...stalno je bio gladan... sada smo uzeli nowalac i imao je stolicu odmah ali sad imamo problem sto nakon obroka puno bljucne, s obzirom da popije izmedju 60 do 90 ml?? :S Jel imao neko jos owakaw slucaj :S


Ima li na toj kutiji tablica koliko je potrebno za jedan obrok?

Meni se cini da je prva mjera oko 30ml bila za "nase" AD mlijekouser posted image



e, da te posavjetujem kko su mene na Pedijatri kada sam nosla L zbog refluksa, znači beba kada jede obavezvno je podigni usparvno da je prema tvom ramenu, i lupkaj je lagano po leđima dok ne podrigne, ja sam znala nosati i lupkati i po sat Bogami, e onda bebu spustiš obavezno na desnu stranu i tako jedno 10 minuta nakon toga ne bi trebala bljuckati


mama Alma ako beba bljucne 2-4 puta u 24h neznaći da ima refluks , moj prdijatar kaže da je normalno da beba do navršene 1 godine bljucka poslije 1 godine je problem .
jel neko koristio Novalac NF i ima li ga igdje kupiti u BIH??



na žalost naš prvi mjesec, je prošao na Pedijatriji, Radiologiji, gdje nam je utvrđen refluks, a da je bogdo bljuckala dva do četri puta, ona je u ključevima povraćala svaki put kad jede

mama aLMA ŽAO mi je želim da se sve završi najbolje [sm=smiley27.gif

_____________________________

yasemin

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 378
   RE: Razlike u ad-mlijeku
22.11.2012 20:32:26   
yasemin

IZVORNA PORUKA: mama alma RR


IZVORNA PORUKA: ajla86

zanci imam opciju comfort i novolac..sutra cu mislim do pedijatra pa cu se posavjetovati sa njom....neznam smijem li ja na svoju ruku saltati tako hranu sad ovu sutra onu....



ma, smiješ dok ne nadođeš koja joj odgovara ne može ti ni pedicaa ništa garantovati, ja sam L probala aptamil, nije joj odgovarao, pa novalac pa nije , tek hipp joj je odgovarao, a laju odgojila na aptamilu, tako da moraš probati da bi vidjela šta ti godi, mada eto sad svi više hvale Hipp zbog bio uzgoja,
moja beba je promjenila dosta hapa (HIP, Aptamil, milumil lactana humana , NAN)dok nismo našli Novalac prvo AC pa sad 1 , oni imaju neki novalac protiv bljuckanja ?



_____________________________

yasemin

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 379
   RE: Razlike u ad-mlijeku
22.11.2012 20:37:21   
mamina princeza
moje oboje djece je jako puno bljuckalo ... s dz sam to spominjala doktoeici pratila je kako napreduje i rekla ako napreduje nije nista specijalno. a ona je bas puno bljuckala i u mlazevim ai prestala je kasnije.

eje bljuckao mozd ajos vise ... posto je napredovao a zao mi je bilo d akazu da prestanem da dojim ja nisam ni spoominjala da toliko bljucka a ponekad jebilo bas i mene strah jer je bilo u mlazovima. i sa ravnonekih 6 mjeseci je prestao. i sad bljucne cak i cvrstu hranu ako se prejede al inace ne bljucka. poslije dojenja vise nikako .

ja njemu ponekad dam hipp night navece ako bas lose spava
a dz je odrasla na hippu ....

koja je razlika izmedju hippa organic i tog comfort? trebamo kupiti za neke kasice kad pocenmo mutiti s mlijekom jer obicno nece smjeti zbog anemije. posto ne kupujem nisam u toku ? koji je bolje da uzmem ...

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 380
   RE: Razlike u ad-mlijeku
22.11.2012 20:41:46   
M kao Mama
comfort je za zastvor. grčeve

combiotik ima probiotik i kažu da je najbliži majčinom

a organik je ono normalna AD formula,

e imaš rižine pahuljice, koje ja L dajem, od HIpp-a i super su, mislim to je prah, ali kada se potopi baš lijepo nadođe

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 381
   RE: Razlike u ad-mlijeku
22.11.2012 23:58:04   
ajla86
kad sam se prosli put konsultovala da se vratim na aptamil..dr je ono samo reda radi rekla vratite se na aptamil i ubuduce cemo se konsuiltovati oko formule nemojte kao sami nista zbog energecke vrijednosti bla bla bla a nista me nije pitala oko djeteta..njegove potrebe,kako kaki koliko nakon cega...imala sam utisak da je reda radi moram pitati eto da je njena zadnja cista suplja....

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 382
   RE: Razlike u ad-mlijeku
30.11.2012 15:45:07   
ajla86
sad cistajuci po netu oko zatviora kod beba vidim da ima i aptamil comfort..nisam znala...jel iko koristio...kakav su iskustva..sta je bolje..aptamil comfort ili hipov??
sad koristimo aptamil 1 i imamo zatvor...jel mi bolje precui na hipov ili kad smo vec na aptamilu onda njegov ovaj program comfort??valjda ste skontale hahaha

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 383
   RE: Razlike u ad-mlijeku
30.11.2012 16:06:02   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: ajla86

sad cistajuci po netu oko zatviora kod beba vidim da ima i aptamil comfort..nisam znala...jel iko koristio...kakav su iskustva..sta je bolje..aptamil comfort ili hipov??
sad koristimo aptamil 1 i imamo zatvor...jel mi bolje precui na hipov ili kad smo vec na aptamilu onda njegov ovaj program comfort??valjda ste skontale hahaha



dajes li joj caj ili vodu u toku dana? je li bas vodis racuna o mjericama? mozda je do toga. ne pametujem nego govorim iz iskustva user posted image

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 384
   RE: Razlike u ad-mlijeku
30.11.2012 17:22:00   
ajla86
dajem onaj caj hippov za probvavu i koju kasikicu vode.....ali nista....ni vjezbe ni masaze stomacica nepomaze....
a mjerice dajem on po p.s-u

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 385
   RE: Razlike u ad-mlijeku
1.12.2012 0:38:02   
ajla86
imam humane 1 ..pa trebal kome da dam??
ako znate kome treba nek se javi.....neznam gdje da objavim ovo...

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 386
   RE: Razlike u ad-mlijeku
5.12.2012 17:56:50   
AminaZana

IZVORNA PORUKA: ajla86

imam humane 1 ..pa trebal kome da dam??
ako znate kome treba nek se javi.....neznam gdje da objavim ovo...


ej treba meni... vec danima obidjemo cijelo sarajevo, nigdje je nema... javi mi samo koliko imas kutija...

je li znate sto je nestasica humane???

blizanci su i dojim ih, ali i dohranjujem sa humanom... ako nastavi ovako da je nigjde nema, koje je dobro pored humane?

_____________________________

No1. Zana - 30. 05. 2007
No2. Daanin - 03. 09. 2012
No3. Daris - 03. 09. 2012

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 387
   RE: Razlike u ad-mlijeku
22.1.2013 16:10:13   
ajla86
kako znati da djetetu vise neodgovara ad?
bili smo na humani,aptamil hipp pa opet aptamil.
sad jede na 4 h i to iz 3-4 puta popije 180 ml ppopraceno placem,guranjem flasice,bljucanjem....prije 5 dana je jela svako 2 h iz cuga popije flasicu.
i poslje svakog obroka spava,stolica tvrda kao i inace ali zelenkasta.....
citam na netu da su to znaci da se beba kao zaitila ad-a i da je taj san znak manjak zeljeza....stolica zelena da je gladna.....kako onda spava ako je gladna?
nesmjem na svoju ruku mjenat ad zbog stolice a neide mi se dr

p.s. maloprije popila malo i gura flasicu,ponudim kamilicu popije je svu,opet stavim ad gura.....i nakon 4 h popila 150 ml.....4 mj joj je

(odgovor članu AminaZana)
Neposredna veza do poruke: 388
   RE: Razlike u ad-mlijeku
22.1.2013 16:14:01   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: ajla86

kako znati da djetetu vise neodgovara ad?
bili smo na humani,aptamil hipp pa opet aptamil.
sad jede na 4 h i to iz 3-4 puta popije 180 ml ppopraceno placem,guranjem flasice,bljucanjem....prije 5 dana je jela svako 2 h iz cuga popije flasicu.
i poslje svakog obroka spava,stolica tvrda kao i inace ali zelenkasta.....
citam na netu da su to znaci da se beba kao zaitila ad-a i da je taj san znak manjak zeljeza....stolica zelena da je gladna.....kako onda spava ako je gladna?
nesmjem na svoju ruku mjenat ad zbog stolice a neide mi se dr

p.s. maloprije popila malo i gura flasicu,ponudim kamilicu popije je svu,opet stavim ad gura.....i nakon 4 h popila 150 ml.....4 mj joj je



Moze biti zelena stolica i od Aptamila,on je pun zeljeza.Ne vjerujem da joj je lose zeljezo ako je Ad.Moj ti je savjet da joj pravis manje,ja nikada nisam pratila te tablice,jer moj sin nije mogao ni sa godinu dana popiti 180ml,ja sam mu pravila 120 ili 150 najvise i on bi to pojeo,nema potrebe da mijenjas AD,sve je to slicnouser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 389
   RE: Razlike u ad-mlijeku
22.1.2013 16:14:52   
animagical
ma akkva zelena stolica da je gladna? to se misli na dojene bebe i to do 6 sedmica starosti,a ni tad nije istina da je od galdi,nego od previse prednjeg mlijeka... vjerovatno taj ad ima vise zeljeza u sebi pa je stolica zelena, ili rijetko kaki pa oksidira u crijevima... ja iskreno ne bih dijete nazor hranila, kao da mora popiti do kraja flasicu? mozda joj bolje odgovara manje a cesce

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 390
   RE: Razlike u ad-mlijeku
22.1.2013 16:16:37   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: ajla86

kako znati da djetetu vise neodgovara ad?
bili smo na humani,aptamil hipp pa opet aptamil.
sad jede na 4 h i to iz 3-4 puta popije 180 ml ppopraceno placem,guranjem flasice,bljucanjem....prije 5 dana je jela svako 2 h iz cuga popije flasicu.
i poslje svakog obroka spava,stolica tvrda kao i inace ali zelenkasta.....
citam na netu da su to znaci da se beba kao zaitila ad-a i da je taj san znak manjak zeljeza....stolica zelena da je gladna.....kako onda spava ako je gladna?
nesmjem na svoju ruku mjenat ad zbog stolice a neide mi se dr

p.s. maloprije popila malo i gura flasicu,ponudim kamilicu popije je svu,opet stavim ad gura.....i nakon 4 h popila 150 ml.....4 mj joj je

stolica je zelena od kamilice.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 391
   RE: Razlike u ad-mlijeku
22.1.2013 16:21:38   
Mya_81 RR
A zasto mislis da je ok da pije svakih 2 sata?
Sta uopće pise na aptamilu koliko je okvirna količina za njenu dob?

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 392
   RE: Razlike u ad-mlijeku
22.1.2013 16:23:47   
Lady26
2h je premali razmak....
Bar 3-4h razmak izmedju flasica
Moja Lana je jela svaka 3h, nekad 4h po 120-150ml, nikad nije jela po tablicama napisanim na kutiji, to je samo "okvirno" napisano, a ne da se striktno drzis toga, svako dijete za sebe...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 393
   RE: Razlike u ad-mlijeku
22.1.2013 16:29:00   
SailorMoon
SA 4 mj je moja isto pila svaka 4 sata doduse vecinom po tabeli. mi smo pili Hipp.
2 sata je malo.

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 394
   RE: Razlike u ad-mlijeku
22.1.2013 19:23:57   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Lady26

2h je premali razmak....
Bar 3-4h razmak izmedju flasica
Moja Lana je jela svaka 3h, nekad 4h po 120-150ml, nikad nije jela po tablicama napisanim na kutiji, to je samo "okvirno" napisano, a ne da se striktno drzis toga, svako dijete za sebe...



i moji su svaka 4 sata otprilike.
toliko treba AD mlijeku da se svari. nije to majcino mlijeko. e sad individualno je koliko beba treba da popije da je drzi 4 sata. (ekstreman slucaj - moj mladji je jaaako rano imao 4 obroka od 200ml al to je bio mali tenkic koji je rano izbacio nocne obroke user posted image ) kao sto neko rece, zelena stolica hoce od caja. a odbijati moze i zbog rasta zubica... probaj da joj utrljas nesto na desi 10tak min prije hranjenja (npr. dentinox kapi za desni), mozda pomogne. mozda joj ne odgovara cucla vise. ima 100 razloga. ne vjerujem da je od mlijeka ako je do sada pila to isto mlijeko.i

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 395
   RE: Razlike u ad-mlijeku
22.1.2013 21:32:40   
Medić*
Moj je sa dva mjeseca presao sa dojenja na aptamil.

Uglavnom tablicama se nismo zamarali previse, volio je cesce da popije na 2 h,2,5 h a manju kolicinu.

Kod djece na adaptirnom stolica ne moze biti zelena od gladi ( moze kod dojene djece, kolko ja znam )

Moze biti zelena od caja, od samog mlijeka ( zeljeza ), ako zubici rastu, ako dijete usi muce, ako odbija mlijeko mozda je skok u razvoju, mozda desni muce.

Nama je aptamil od pocetka legao tako da nikada nismo mijenjali, jesmo htjeli zbog grcica jer mu je aptamil stvarao bas jake grceve, pa su nam preporucivali da predjemo na hipp ali eto ne predjosmo.

< Poruku je uredio medic slatki -- 22.1.2013 21:33:17 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 396
   RE: Razlike u ad-mlijeku
22.1.2013 21:37:33   
Visnja RR
Svaka beba je prica za sebe ...
i moja asja je pila svaka 2,5 sata ali manju kolicinu ...medjutim kad se sve sabere bude onoliko koliko treba dnevno...

Aptamil... i s njim se druzili do vise od 3 g user posted image
grceve nikad nije imala ali sam joj svaki dan davala uz AD kapi i desetak kapi Espumisan kapi

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 397
   RE: Razlike u ad-mlijeku
22.1.2013 23:21:51   
ajla86
malo mi je cudno da se tako promjenila,priije par dana sam muku mucila zbog njene halapljivosti pa je varala sa cajem....
sad jede svako 4 h i to moram je nuditi 3-4 puta...nema da iz jeednog cuga popije flaasicu,zato sam se zabrinula i sto puno spava...
sad kad vidim da i druga djeca jedu tako mi je puno lakse....ona je mashalla napredna sa 3 mj je imala 7300 kg,

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 398
   RE: Razlike u ad-mlijeku
23.1.2013 20:45:07   
aidana
Moja beba pije Aptamil 1 od kad je navrsio 1 mjesec, i sve do prije 5 dana bilo je ok. Medjutim zadnjih dana, tacnije od kad je napunio 8 mjeseci, budi se navece gladan i popije po 210 ml. Ja prvobitno nisam ni mislila prelaziti na Aptamil 2, ali sve mi se cini da ga jedinica vise ne moze zasititi. Kupila sam mu danas Hipp-ovo good night mlijeko, ali ga nije puno popio izgleda da mu se ne svidja.
Jeste li vi sve prelazile sa 6 mjeseci na drugo mlijeko ili? Ima li iko iskustva sa ovim good night mlijekom sa dodacima?

I jos jedna informacija (ne znam gdje bih to napisala). Danas sam u DP-u na Alipasinom gledala bas to mlijeko, kad sam provjerila rok vidim istekao jos prije mjesec. Ja lijepo zovnem zenu sto tu slaze i upozorim je da je mlijeku istekao rok i da se smakne. Ona sva puna razumjevanja uzme to mlijeko i kao odnese ga negdje, kad sam ja napravila krug vidim ona ga opet vratila na mjesto, bila samo jedna ta kutija. user posted image dakle, ne mogu da vjerujem! Malo OT ali eto, provjerite obavezno rok u prodavnicama ocigledno nisu dovoljno savjesni da sklone sa polica pokvarenu robu za bebe

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 399
   RE: Razlike u ad-mlijeku
1.2.2013 19:20:03   
Arminaa
Imam jedno pitanje...
Porodila sam se 16. januara i mlijeka jednostavno nemam, od pocetka mu dajem dohranu (prije bilo kakvog osudjivanja samo da se zna da smo sve probali - od stalnog drzanja na dojkama, parenja, masiranja, izmuzanja pumpicom, patronazne Azre, jednostavno ga nema). Dajem mu Hipp Pre organic jer su nam rekli da je bolji za djecu sa malom porodjajnom tezinom. Rodjen je sa ,5 kile i dajem mu 60 ml svako dva sata, a na kutiji pise da bi u trecoj sedmici trebalo povecati na 90 ml. On jednostavno ne moze toliko pojesti, da li da mu dajem koliko on moze pa postepeno povecavam ili da ga silim da pojede 90 ml?

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *