|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razlike u ad-mlijeku
23.7.2009 10:52:39   
mivica
IZVORNA PORUKA: skvo

IZVORNA PORUKA: gvendolina

Ja sam Ajdinu od pocetka daval Hipp pre.Medjutim zbog grceva sam mu odlucila proijeniti i kupila sam Aptamil,ali mu ni on nije odgovarao.Zatim sam probala Bebimil i ni on mu ne odgovara.Ponovo sam uzela Hipp pre.Popio je jednu kutijicu,ali ga sad nece.ne znam sta da radim,starah me vise da mu mijenjamuser posted image ne znam koju Ad da kupim.Da li neko koristi Novalac,kazu a je on dobar za grcevauser posted image
HELLP Please



Ja bi probala sa hipp 1. Mislim bebac ti ima grceve i nista neces postici mijenjajuci mlijeka. Znam iz vlastitog iskustva. user posted image

Tacno tako, sva ta mlijeka su uglavnom ista, imaju sva iste vitamine, minerale i ostalo sto je potrebno bebi za normalan rast i razvoj. Razlika je samo u ukusu!!! A sto se tice grceva, to nema veze sa vrstom AD mlijeka. Jednostavno je tako, neka djeca ih imaju, neka ne. Ja sam na pocetku koristila HIPP pre, pa mi je dr rekao da je to za djecu koja su ranije rodjena pa imaju manju kilazu, a vrlo brzo sam pocela koristiti HIPP 1 i puno bolje je i napredovao i spavao nakon toga!!!
Mada znam da imaju neka mlijeka, pa cak eto i HIPP (mislim da je roze kutija) koja su namijenjena djeci, koja imaju grceve. Ali zato ne smijes bebi davati nikakva druga sredstva protiv grceva!

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Razlike u ad-mlijeku
22.8.2009 10:41:26   
suncan_dan
ako ima beba jako grceve, ona probaj sa aptamil comfort, moja od tada fb nije imala grceve.

APTAMIL Comfort ima da se kupi u dm´u jer kad smo mi bili mi smo kupovali u dm u.ja sam prije toga isto probala druge


< Poruku je uredio suncan_dan -- 22.8.2009 10:43:44 >


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Razlike u ad-mlijeku
30.8.2009 12:04:23   
Mya_81 RR
Mi smo prešli na Aptamil Comfort  i moram priznati da je situacija puno bolja user posted image

I dalje se grči poslije svakog obroka, stenje ko luda, ali je to zaista puno manjeg intenziteta nego što je bilo prije user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...s tim da joj dajem i SAB kapi prije svakog obroka....


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Razlike u ad-mlijeku
9.9.2009 21:27:56   
suncan_dan
user posted image user posted image user posted image bas mi je drago user posted image user posted image user posted image nama je isto pomogao, moj muz je uvijek govorio, fB pa ima Aptamil :)user posted image user posted image

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Razlike u ad-mlijeku
17.9.2009 12:43:40   
Sonja

IZVORNA PORUKA: mivica

IZVORNA PORUKA: skvo

IZVORNA PORUKA: gvendolina

Ja sam Ajdinu od pocetka daval Hipp pre.Medjutim zbog grceva sam mu odlucila proijeniti i kupila sam Aptamil,ali mu ni on nije odgovarao.Zatim sam probala Bebimil i ni on mu ne odgovara.Ponovo sam uzela Hipp pre.Popio je jednu kutijicu,ali ga sad nece.ne znam sta da radim,starah me vise da mu mijenjamuser posted image ne znam koju Ad da kupim.Da li neko koristi Novalac,kazu a je on dobar za grcevauser posted image
HELLP Please



Ja bi probala sa hipp 1. Mislim bebac ti ima grceve i nista neces postici mijenjajuci mlijeka. Znam iz vlastitog iskustva. user posted image

Tacno tako, sva ta mlijeka su uglavnom ista, imaju sva iste vitamine, minerale i ostalo sto je potrebno bebi za normalan rast i razvoj. Razlika je samo u ukusu!!! A sto se tice grceva, to nema veze sa vrstom AD mlijeka. Jednostavno je tako, neka djeca ih imaju, neka ne. Ja sam na pocetku koristila HIPP pre, pa mi je dr rekao da je to za djecu koja su ranije rodjena pa imaju manju kilazu, a vrlo brzo sam pocela koristiti HIPP 1 i puno bolje je i napredovao i spavao nakon toga!!!
Mada znam da imaju neka mlijeka, pa cak eto i HIPP (mislim da je roze kutija) koja su namijenjena djeci, koja imaju grceve. Ali zato ne smijes bebi davati nikakva druga sredstva protiv grceva!


ne bi se slozila s tim da grcevi nemaju veze sa vrstom mlijeka koje beba pije
Ja sam Adinu prvodavala Humanu(popreporuci pedijatrauser posted image ) i dijete je imalo strasne grceve...kad su mi rekli da predjem na Novalac hvala bogu nikad ih vise nije dobio!

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Razlike u ad-mlijeku
17.9.2009 23:21:19   
suncan_dan
to moze bit do mlijeka, ima cesto veze s tim

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Razlike u ad-mlijeku
2.12.2009 19:29:13   
Anoniman
ja dajem Anelu aptamil1. 5.mu je mjes.pa sam mislila menjat hapu kad navrsi abd.6mjes.Koju bi ste mi vi preporucile .
Aptamil mi je skup placam svaki 5.dana 30km.ako nebude mu nijedna druga hapa godila morat cu onda Aptamil2.
Pa mozel savjet koja hapu da dam od 6tog.mjes.i dal se dobro napreduje od te hape???
Hvala.

(odgovor članu suncan_dan)
  Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Razlike u ad-mlijeku
3.12.2009 13:58:02   
Apotekarka
Felix sve ti je to tu negdje ja placam Antoniu bebimili 7,90 km a moze mi biti 2 dana...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Razlike u ad-mlijeku
3.12.2009 14:07:53   
Nanica Sarajevo
Ja sam svoju bebicu dojila i imala je vrlo kratko grceve, niti 10 dana, uvijek u isto vrijeme oko 17:00 sati. Kada sam je prestala dojiti (sa 8 i pol mjeseci) presla sam na HIPP 2, a sada smo na HIPP 3 i mislim da je HIPP nekako najukusniji od svih tih mlijeka, a probala sam ih dosta (kod prijateljica)... Nekako mi taj Aptamil ima ukus zagorenog mlijeka, ne znam... HIPP je zaista ukusan, a postoji i HIPP roza kutije - to nije protiv grceva, vec Probiotic, inace sadrzi tvari da se bebina crijeva razvijaju sa tim aktivnim tvarima na bolji nacin... (kao sto je za nas jogurt LGG, itd).
Ne znam, meni je HIPP super... No, probajte sve redom, kupi jednom jednu kutiju, drugi put drugu dok ne vidis kako bebica reaguje... Sve u interesu bebica user posted image

_____________________________

Mamin život - Naida se rodila 19.12.2008. godine....
Mamina radost - Adi se rodio 08.07.2010. godine.
“Good children make good mothers.”

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Razlike u ad-mlijeku
3.12.2009 14:31:26   
Nedi
IZVORNA PORUKA: felix

ja dajem Anelu aptamil1. 5.mu je mjes.pa sam mislila menjat hapu kad navrsi abd.6mjes.Koju bi ste mi vi preporucile .
Aptamil mi je skup placam svaki 5.dana 30km.ako nebude mu nijedna druga hapa godila morat cu onda Aptamil2.
Pa mozel savjet koja hapu da dam od 6tog.mjes.i dal se dobro napreduje od te hape???
Hvala.


Ja ne bih mijenjala ad ako mu odgovara aptamil, cijane su skoro iste, razlika u 1KM kad se sabere količina u onim kutijama po 300g i aptamil kojeg dođe ako se ne varam 900g.



_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Razlike u ad-mlijeku
4.12.2009 1:24:32   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: felix

ja dajem Anelu aptamil1. 5.mu je mjes.pa sam mislila menjat hapu kad navrsi abd.6mjes.Koju bi ste mi vi preporucile .
Aptamil mi je skup placam svaki 5.dana 30km.ako nebude mu nijedna druga hapa godila morat cu onda Aptamil2.
Pa mozel savjet koja hapu da dam od 6tog.mjes.i dal se dobro napreduje od te hape???
Hvala.


sa 6 mjeseci ce beba poceti sa dohranom i vremenom ce manje piti AD... savjet i dalje koristi Aptamil ali 2....
a gdje placas 30 km? Aptamil je od 25 do 26 km u Merkatoru....

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Razlike u ad-mlijeku
5.12.2009 13:13:53   
Đenifer
CAO mlade mame..

interesuje me kako ste zadovoljne sa aptamilom 1. mom deckicu je za par dana 2 mj. Doji uz malu kolicinu ad mlijeka koje mu dajem navecer poslije dojenja da nadomjesti koliko mu fali ili eventualno kad sam odsutna, pa mu mm napravi dok sam vani. primjetila sam da se grci i tesko vari, a koristila sam Hipp 1/plavi. sad sam kupili aptamil 1 da probam, pa me zanimaju vasa misljenja.. Ne koristim nikakve sirupe i kapi za grceva, jel mislim da je to mami para, neznam mozda grijesim!!!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Razlike u ad-mlijeku
5.12.2009 18:32:23   
dafri
Felix ja koristim Bebelac i prezadovoljna sam,cijena kutije od 400g je 12KM,bude nam tri dana.
Đenifer puno mama daje svojim bebicama Aptamil i vidim da su zadovoljne,ja sam koristila Sab simplex,e sad da li je pomogao ili nijeuser posted image


_____________________________

mišljenje je kao dupe,svako ima po jedno

(odgovor članu Đenifer)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Razlike u ad-mlijeku
18.12.2009 0:26:53   
dafri
Mi ovih dana prelazimo na Bebelac 2,na kutiji piše 3x180,pretpostavljam da je 2 zasitija od 1 ali mi se opet čini malo.Mi smo s drugom hranom krenuli pomalo,ali to je jedna do dvije kašičice dnevno.



_____________________________

mišljenje je kao dupe,svako ima po jedno

(odgovor članu dafri)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Razlike u ad-mlijeku
18.12.2009 12:28:18   
anidla
IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: felix

ja dajem Anelu aptamil1. 5.mu je mjes.pa sam mislila menjat hapu kad navrsi abd.6mjes.Koju bi ste mi vi preporucile .
Aptamil mi je skup placam svaki 5.dana 30km.ako nebude mu nijedna druga hapa godila morat cu onda Aptamil2.
Pa mozel savjet koja hapu da dam od 6tog.mjes.i dal se dobro napreduje od te hape???
Hvala.


sa 6 mjeseci ce beba poceti sa dohranom i vremenom ce manje piti AD... savjet i dalje koristi Aptamil ali 2....
a gdje placas 30 km? Aptamil je od 25 do 26 km u Merkatoru....


mm je do sada kupovao Aptamil u Robotu (tu nam je najblize) i placa ga 30,40 KM!!! ne mogu da vjerujem da je u Mercatoru jeftiniji skoro za 5 KM! stvarno nisu normalni ovi u Robotu.....
moj Noa se malo udebljao prvih mjesec dana iako se rodio kao krupna beba (4kg)...mislili smo da je do hrane ali nije, samo je bio lijen....budili smo ga 7 dana da vidimo do cega je....sad ga vise necu buditi jer je za 6 dana dobio 400 gr...poslije kupanja navece on spava oko 4.5 sata i onda se sam probudi i trazi hapu...preko dana jede kako kad...uglavnom unutar tri sata mu je obrok s tim da cesce ne pojede sve (uvijek skoro ostane 20-30 ml)...mislim da je sve ovo ok jer na kutiji pise 6 obroka a moj Noa ima 7-8 i to sto ne pojede ili kad duze spava taman ispadne tih 6 obroka....

jao jesam iskomplikovala user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Razlike u ad-mlijeku
18.12.2009 14:21:34   
škorpija
mi smo prešli na hipp 2 ima mjesec dana i ja sam se nadala da će rjeđe jesti jer je kao zasitniji, ali on i dalje jede svaka tri sata i budi se noću jednom da jede, a da ga ponudim jeo bi on i 2 putauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Razlike u ad-mlijeku
18.12.2009 16:21:20   
Nanica Sarajevo
Masala :)
Mozda da mu ponudis malo vise, tj. vecu kolicinu, trebalo bi ga drzati 5 sati...

_____________________________

Mamin život - Naida se rodila 19.12.2008. godine....
Mamina radost - Adi se rodio 08.07.2010. godine.
“Good children make good mothers.”

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Razlike u ad-mlijeku
18.12.2009 19:14:24   
škorpija
ma pokušavala sam i to, ali on ne može pojesti više od 120 ml, ja mu pravim više ali uvijek nam ostane najmanje 40 ml. postoji onaj hipp AD za laku noć i ne znam da li da mu to probam dati, barem navečeruser posted image , a opet bojim se, pošto je debeljuca, da se ne udeblja još više. da li je neko davao taj hipp ako znate na koji mislim?

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Nanica Sarajevo)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Razlike u ad-mlijeku
19.12.2009 19:43:07   
dafri
Misliš na good night milk pap,s jabukom,iz kutije? Ja sam mojoj Uni par puta dala i njoj se sviđa pravo,ali to je samo par kašičica ,i mami je finouser posted image
I moja u ovih par dana kako smo prešli na Bebelac 2 jede više nego što piše,ja joj dajem koliko hoće.Prije par dana mi je slabije jela pa mi je sad super,nek samo ručkaju


_____________________________

mišljenje je kao dupe,svako ima po jedno

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Razlike u ad-mlijeku
19.12.2009 23:52:07   
Super dada
Hej, curke, pa ovdje niko ne spominje Humanu da koristi. Mi smo na Humani 1 (po preporuci pedijatrice). user posted image odlicno napreduje, sto mi je najvaznije.

Zna li mi neko odgovoriti zasto se favorizuje ovoliko na forumu Aptamil? Jel' on stvarno bolji ili...?user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Car mamin je stigao 13.8.2009.

(odgovor članu dafri)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Razlike u ad-mlijeku
19.12.2009 23:52:49   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: felix

ja dajem Anelu aptamil1. 5.mu je mjes.pa sam mislila menjat hapu kad navrsi abd.6mjes.Koju bi ste mi vi preporucile .
Aptamil mi je skup placam svaki 5.dana 30km.ako nebude mu nijedna druga hapa godila morat cu onda Aptamil2.
Pa mozel savjet koja hapu da dam od 6tog.mjes.i dal se dobro napreduje od te hape???
Hvala.


sa 6 mjeseci ce beba poceti sa dohranom i vremenom ce manje piti AD... savjet i dalje koristi Aptamil ali 2....
a gdje placas 30 km? Aptamil je od 25 do 26 km u Merkatoru....


I mi koristimo Aptamil 1 i bebach ga super podnosi, nikakvih problema... A cijena je od 24 - 26 KM (u Mercatoru, Bingu, DM-u...), samo je u nekim apotekama oko 30 KM.


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Razlike u ad-mlijeku
20.12.2009 0:02:55   
dafri
Una je pila Humanu do dva i pol mjeseca i super je napredovala,kako je imala jake grčeve ped. nam je preporučila Bebelac,grčevi su prestali ne zbog promjene ad, vjerovatno jer se približila trećem mjesecu.Tada smo bili u haosu i mijenjali bi šta god da se grčevi makar malo ublaže i tako ostasmo na Bebelacu od kojeg isto super napredujeuser posted image

_____________________________

mišljenje je kao dupe,svako ima po jedno

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Razlike u ad-mlijeku
20.12.2009 13:05:33   
škorpija
user posted image


Dafri mislila sam na ovu hranu, pravi se kao i obično AD mlijeko i dijete ga jede iz flašice, smao je zasitnije jer sadrži rižine i heljdine pahuljice a daje se samo navečer pred spavanje. ali i nekom sa novinama čitala da ga ne treba davati bucmastim bebama jer deblja, pa sadnisam pametnauser posted image



_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu dafri)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Razlike u ad-mlijeku
20.12.2009 13:08:01   
škorpija
super dada, fakat niko ne favorizira niti jednu hranu, eto slučajno sve mame koje znam da daju AD koriste hipp, al to je stvar preporuke, meni prijateljica preporuči neko ad mlijeko, pa ako je meni dobro i ja ga nekom preporučim itd

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Razlike u ad-mlijeku
20.12.2009 13:14:28   
Visnja RR
vecina mama koristi hipp po savjetu pedijatra i patronazne (e one to rade jer ih Hipp sponzorira)... al treba sam odluciti... ja sam brzo presla sa hipp na aptamil po preporuci iskusnijih mama...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *