|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: noci bez budjenja
8.8.2008 8:44:34   
Najdraza mama
Ne pricajte mi o spavanju po citavu noc ja sam se toliko napatila sa starijim sinom jer citavu godinu dana nikad nije zaspao par sati ,a da ne govorim cijelu noc ..Sa Harunom  nisam imala problema ...jer on je znao da podoji navece i presvucem ga i spavao je do jutra..jedino sam mu znala dati cuclu u neka doba ...

_____________________________

Mama vas voli..

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: noci bez budjenja
8.8.2008 9:43:20   
nesanica
kako vam zavidim, kucnite u drvo da tako ostane.kod mene i nocas isto, svako malo ustaj i doji, nece cuclu, flasu, ama bas nista. on malo popapa i ja ga vracam u krevet i tako odspava maximalno 60 min(sto je rijetkost) i eto ga opet.probala sma pustiti i da place ali zaista nemam srca ga slusati nego ustaj i doji. mm ga je isto probao nosati ne bi li zaspao ali jok. ujutru ustajem ko zombi.ali eto mogu se utjestiti da nisam sama. ima jos bebaca nespavalica!


< Poruku je uredio nesanica -- 8.8.2008 9:44:01 >

(odgovor članu Najdraza mama)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: noci bez budjenja
8.8.2008 12:49:04   
Gigana
Ma stavi ga kod sebe u krevet, probaj, možda će ti tako zaspati.  Naspavaj se, ženo, i ti, i svima će vam biti lakše.

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: noci bez budjenja
8.8.2008 13:05:16   
mišur
Moj maleni ručka oko 9-9-30 i spava do 5-6 sati, kako kad. Onda ručka i obično se vrati na spavanje još nekih sat,dva. I meni tako odgovara, jer ipak puuuuno znači kad se prespava nekih 6-7 sati u komadu.
Nekad se probudi oko 2-3, i ja mu samo dam dudu , da ga malo prevarim, i ona nastavi dalje...

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: noci bez budjenja
8.8.2008 13:12:30   
Ivona
Zadnjih 15-tak dana Selena prespava nekih 7 sati u komadu,sto bi bilo odlicno kada bismo je uspjeli uspavati prije ponoci.

Pocnemo je uspavljivati izmedju 20h i 21h,nakon setnje,kupanja i papanja...ali nema sanse...Ako slucajno zaspe...,probudi se cim je spustimo u krevetic.Tako se uzajamno umaramo do ponoci i onda jednostavno zaspe user posted image
Kako pustiti tako malu bebu da ide tako kasno na spavanje?user posted image

Medjutim,ja se i dalje ne uspijevam naspavati,jer se budim na svaki njen pokret...Jednostavno se ne mogu opustiti...user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: noci bez budjenja
10.8.2008 0:48:55   
proud mom
e pa nick ti je baš pravi... svaka čast...

kako da ti pomognemouser posted image prvo, mišljenja sam da bebača nipošto u krevet sa sobom... jednom ga pustiš-ostaje tu do školskih dana... to je nešto najgore što si možemo napraviti... zapamtite, bolje da se malo kenjkaju dok su mali nego da se mi kenjkamo dok ne krenu u školu... drugo, ne spava... hmmm... u tebe je to baš kritično... koliko je beba stara??? daj mi neke info pa da vidimo šta možeš napraviti; mora postojati način. sigurno ti neće biti lako i malo ćeš se napatiti ali ćeš zauzvrat dobiti SPAVANJE cijele noći...

amrino, nipošto ne navikavaj bebača na mjesto pored sebe, tj. između muža i tebe... pod hitno to ukini... nemoj da me se sjetiš jednog dana pa da me proklinješ...

ljubim vas sve!!!


_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: noci bez budjenja
10.8.2008 1:49:40   
suncan_dan
kod nas bebana nije spavala u nasem krevetu, jer me upöasila doktorica, zbog temprature, jer je to ipak malo tijelo. dala mi je i nesto za citat, temperatura sobe da bude neki ~18°C,bez jastuka i na ledima da spava, u kojoj isto pise da bebe vole da ima neka struktura, rituale, naprimjer masaza, nesto procitat ili nesto slicno, kojo se svaku vecer ponavlja. i da se lijeze u isto vrijeme. ja sam to kod nase probale i uspjelo je, naravno da nije odma sutra dan, al za par dana.... takode kazu da ako je po cijeli dan neka zvrka frka, da isto dijete nocu losije spava, tako da bi bolje bilo da se tijek dana regulise.



_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: noci bez budjenja
10.8.2008 12:39:10   
Amrino
Ma joj zene- svi mi govore- ne navikavaj ga da spava s vama...ali evo recimo sinoc: Bili smo malo duze u gostima. Ja umorna - katastrofa. Uspavam ga- spustim u krevetic- on se probudi. Dotuzi meni poslije drugog puta te ga ja spustim izmedju nas i on zaspe ko top. Budio se da jede samo jednom i to mu ja samo siku stavila u usta i nastavila spavati. Inace mu je budjenje u 6 ujutro- a jutros nas budi oko 8...nasmijan onako izmedju nas...a mi se naspavali ko nijednom otkako se rodio. Kaze MM- odsad ti mali spavas kod nas! user posted image
Inace mi spava u kreveticu- ali lopuza se se voli nama privaliti ko ista!
Ne znam- fakat ko sto sam negdje procitala- sto su stariji- sve su vise vezani za nas jer pocinju shvatati koliko im trebamo i koliko im znacimo.
Ne bih da ga navikavam da spava s nama- ali nekada sam toliko iscrpljena da me jednostavno u neka doba umor savlada i samo se predam. Kontam- bolje da se naspavamo sve troje nego niko...
...a moram priznati da stvarno uzivam kada me ujutro onako pocne buditi rukicama...pa se grlimo i mazimo svi skupa...user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio amrino -- 10.8.2008 12:40:20 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: noci bez budjenja
10.8.2008 13:15:54   
nesanica
Proud mom,ma  i ja sam za to da ne spava medju nama. Njemu je evo 8. mjesec nazdravlje.Sve se borim na ovaj nacin, budjenje pa doji i nazad u krevet, ali vjerujte mi bas sam na izmaku snage. Neku vecer kada stavrno vise nisam mogla, probam ga dojjiti lezeci i ja cini mi se u sekundi zaspem. Veze nemam koliko je doji, ma nista. Trznem se nekad, ma sva ukocena, sve mu boli i ja njega nazad u krevet. Naravno nije proslo puno i eto ga opet. Cini mi se da mi je gore ako ga spustim pored sebe, jer se onda ja ne mogu pomaknuti, a ja sam takva da se toko noci x puta okrenem. Sinoc mi jedna rece da mu probam krevetac premjestiti na drugo mjesto, jer navodno i to moze da utice. Ma hajde sve probam, pa sto ne i to i evo jutros je krevet na drugom mjestu. Vidjet cemo nocas kako ce biti. Rece mi da mu probam stavljati moju majicu koju nosim preko dana ono uz njega dok spava, pa cu i to. Navodno i to mu moze davati neku sigurnost. Javim vam ako ista bude bolje.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: noci bez budjenja
10.8.2008 17:59:57   
proud mom
jao draga nesanice!!! radiš li ti??? pa maleni i više nije tako maleni kako sam ja mislila... jao, mogu misliti koliko te to slomi... pa to baš traje... ja kontam on neka mala beba od dva tri mjeseca, a ono on čitav momak nek je živ i zdrav svojoj majci...

čuj, moraš nešto poraditi na tom pitanju (e blese... to smo valjda svi do sada skontali... sorry, pišem onako kako razmišljam pa ne zamjerite) dakle, vjerojatno si negdje ranije napravila "grešku i sada je "plaćaš"... e sada, da probam pomoći... biće teško ali moraš imati volje, snage i vjere u sebe, a gdje postoji volja postoji i način...

da počnem konačno... naime, jedan od najpoznatijih američkih pedijatara kaže ovako:
"Ukidanje obroka u ranim jutarnjim satima. Ako dijete nastavi da se budi u dva, tri ili četiri ujutro i sa navršenih mjesec dana a uz to ima i 4,5 kg težine, mislim da je sasvim razumno da roditelji pokušaju da ga odviknu. Umjesto da mu žurno priđete čim se promeškolji, pustite ga da se buni 15 minuta do pola sata, ne bi li ponovno zaspalo. Ako se ne primiri, pokušajte sa  nekoliko grama tople vode. Ukoliko poslije pola sata očajnički plače, bolje da ga podojite ili da mu date flašicu, ali pokušajte ponovno kroz nedjelju ili dvije, jer djetetu od 4,5 kg koje tokom dana dobro jede stvarno nije potreban jutarnji obrok. "
vjeruj mi, ja nemam nikoga s kim bi se posavjetovala oko djece... u 27. sam godini i prva mi je beba, a do sada se još nikada nisam susretala sa djecom... čak šta više... i ovaj doktor (tj. njegova knjiga) me spasila... držala sam se njegovih uputa i sve je prošlo u najboljem redu... za bilo kakav problem, sumnju ili nejasnoću hvatala sam se knjige... govorim ti ovo da shvatiš da ne lupam kao martin po diviziji nego da vidiš da sam i ja primjenjivala njegove savjete i uspjelo je... dakle draga moja, to ti je prvi zadatak... ukinuti mu taj obrok... pa ne mogu da vjerujem da ima osam mjeseci a još se budi da jede navečer... to je samo navika... ako si primjetila većina žena je pisala da i puno mlađe bebe više ne jedu u ta doba... osim toga, sjeti se da li si mu ikada (ranije naravno) pri ustajanju navečer da ga nahraniš mjenjala i pelenu??? to bebu isto uči buđenju navečer... ako jesi, možda je to ta greška... šta dalje... uz obrok odmah pokušaj i da ga odvikneš vašeg kreveta... jedan moj prijatelj mi je pričao kako su on i supruga mu navikli bebača da spava s njima... u neka doba počeo je da "smeta", ako znaš na šta mislim... i onda šta će... valja nešto uraditi... pokušao je da malog  stavi u kreveac, ali kaže: "Nisam ga tupavo ni spustio on već vrišti kao izbezumljen..." i trajalo je to tako (oboje su radili pa si nisu mogli priuštiti neprospavanu noć; zato sam pitala radiš li) sve do nekakvog praznika koji je bio dva dana a spajao se sa vikendom, tako da su imali ukupno četiri dana. i kaže ti on meni:
"I draga moja, pripremimo ti se mi... Uzeli karte, napravili kafe i sjeli pored krevetca... Stavio ja malog u krevetac a on kao lud... Vrišti ne prestaje... Pjevali smo mu, pričali mu, milovali ga, ma ne znam šta sve nismo radili, ali mali vrišti pa vrišti... Ma nemaš pojma koliko mi je puta došlo da ga lupim; pa onda skontam, ma gdje ću tući dijete... Mislim da je prvu noć svu noć vrištao, uz to da je ponekad znao otkinuti i po 15-ak minuta ili čak pola sata... Tamam mi mislimo, evo ga upalilo je a on se probudi i opet koncert... Tri dana mi nismo spavali k'o ljudi... Mislio sam da ću poludjeti... Uz to da napomenem da mu po danu nismo dali spavati gotovo nikako, ne bi li lakše zaspao navečer... Četvrti dan, kontam ja, ako večeras ne zaspi... naj... smo... Stavio ga ja u krevetac a on nešto kao ljutito promrmlja, napravi facu kao da će plakati i odjednom okrenu glavu od mene kao da me ne želi više gledati... Ali nije plakao... Izađem ja iz sobe... Tišina... Nisam mogao da vjerujem... Odem tako, gledao sam tv jedno pola sata i onda se ustanem da vidim šta radi... Kad tamo, spava... Hej, spava... Možeš li zamisliti moje sreće..." I kaže da se više nikada nije budio po noći, osim kad bi imao kakav problem, nešto ga ili bolilo ili mučilo, ali i tada je kao odradio šta treba i opet krevetac...

Eto ti draga moja...  to ti je baš iz iskustva...  ako ne radiš  i ako ti ne upali ovo s krevetićem, moraćeš ovako... nema ti druge... samo tako ga možeš naučiti...znam da ti neće biti lako ali vrijedi probati... bolje 3-4 neprospavane oći nego da se i dalje tako mučiš... radite na smjenu ti i suprug... skupite snage i hrabrosti i pokušajte to napraviti... on je vjerojatno navikao da ti ustaješ kad god se njemu navije i to koristi... kažu bebe ne znaju ništa... ma vraga... sve znaju... da vidiš mog razmaženka... ima tri mjeseca i kako je non-stop sam samnom toliko je navikao na pažnju i da mu se titra, da kad god mi dođe kakva raja on pravi kaos kad se niko njemu ne obraća... sve oni znaju... lopuže su to draga moja...


piši draga šta misliš o ovome i svakako kako napredujete po ovom pitanju... stvarno bi bilo lijepo da ti možemo kako pomoći...

sretno i pusa za oboje


_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: noci bez budjenja
10.8.2008 18:11:32   
M kao Mama
tema o spavanju beba između roditelja je već negdje bila i mislim da je to indivudalna stvar, moja Lajla je možda pet puta s nama spavala u krevetu dok ja nisam počela raditi, ali kada sam počela raditi, jednostavno je poželim i nekako mi je bilo žao da se rastanjem od nje, i onad su krenuli zubi, pa uši, temperatura i sve šti ide uz to, pa zima, pa buđenje po deset puta u noći i jednostavno nekako smo odlučili da je bolje da je tu blizu nas, mislili smo da nikada neće htjeti u krevetić, ali gle čuda, s dolaskom lijepog vremena Lajla se vratila u svoj krevetac bez ikakvih problema,

od kada se ona rodila a sada joj je nazdravlje 18 mjeseci, samo sam dvije noći spavala u komadu bez buđenja, bilo je to kada sam bila odsutna na službenom putu, taka i nikada više, jednostavno  navikla sam da spavam otvorenih očiju i ušiju, da se budim po sto puta,

samo se nadam da ću se jednog dana riješiti te navike,

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: noci bez budjenja
10.8.2008 18:58:53   
Amrino
proud mom koja je to knjiga? i iz koje godine datira?
Pitam zbog toga jer sve sto sam ja procitala- kosi se s tim sto si napisala. Svako dijete je prica za sebe i nema tako striktnih pravila. Postoje bebe koje se od rodjenja ne bude zbog nocnog obroka, a postoje i one ciji je metabolizam drugaciji pa im je taj jedan nocni obrok jako bitan (ili vise njih ). Po svemu sto sam ja procitala- ne bi se djeci trebala tako ukidati hrana. Moj Hamza ima 7 i po mjeseci a budi se jedno dva ili tri puta da jede. Nije to zbog nekog hira nego bas zbog gladi. U snu pojede- i nastavi spavati. Nikada ne bih mogla da mu ne dadnem da jede a da znam da je gladan pa makar se budila jos par godina ovako.
Doduse ima razlike i kod toga dali beba doji ili ne. Dojene bebe jedu cesce od onih na formuli.
Nesanice - kako uspavljujes malog? Ima ona metoda "Poljubi i ostavi". Kao poljubis ga- stavis u krevetic i izadjes iz sobe. Pustis bebu da place npr. 30 sekudi- onda udjes i smiris je. Kada prestane plakati opet je poljubis i izadjes ali ovaj put se vratis za 1 minutu... sl. put za 3 minute...i radis sve tako ok ne zaspe. Kazu da to pali- mada ja nikada nisam probala.



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: noci bez budjenja
10.8.2008 20:51:46   
amdi
Isprobano-djeluje definitivno.
Em sto beba mirnije spava, em sto je poslije(kad se nauci da zaspe sama u kreveticu) puuuuuno lakse. Sada nas vecernji ritual izgleda ovako: presvlacenje(ili kupanje),flasica,pusa i brzo izletim iz sobe dok se nije snasla da me zove. Otkad ovo primjenjujem spava po cijelu noc-od 21h do 7h

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: noci bez budjenja
10.8.2008 21:17:08   
azra tr
to ti je pravo pametno,mi smo našu sairu po svunoč nosali i ljuljali u starinskoj besici jer nije htjela u krevetić.Sad joj je 5 god.ali jos spava sa nama neče u svoj krevet,a uskoro nam ako Bog da dolazi nova bebica.Pokušavamo na sve naćine da je odvojimo ali uzaluduser posted image

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: noci bez budjenja
10.8.2008 22:41:10   
Romali
Vezano za ranojutarnji obrok- ne znam za vas, ali ja nemam srca ostaviti bebu ( posebno bebu od par mj. ) da plače ni 2 min, a ne i do pola sata i to tokom noći user posted image . Nije mi jasan taj autor. Pa koliko ljudi ustaje i nešto pojede ili se bar napije vode tokom noći? Ako se beba probudila, valjda ima neki razlog i potrebu. A nakon tih pola sata plača, ja bih ostala budna još barem sat razmišljajući što li je plakao. Onako- popapa nešto, u mom slučaju ciku, za 5 min i nastavi spavati. I teško je očekivati od dojene bebe da prespava noć kad se to mlijeko brzo probavi i beba je opet gladna.
Možda griješim, ali ja sad zasad odgovaram na sve njegove potrebe.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Najdraza mama)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: noci bez budjenja
10.8.2008 22:43:47   
proud mom
IZVORNA PORUKA: amrino

Ima ona metoda "Poljubi i ostavi". Kao poljubis ga- stavis u krevetic i izadjes iz sobe. Pustis bebu da place npr. 30 sekudi- onda udjes i smiris je. Kada prestane plakati opet je poljubis i izadjes ali ovaj put se vratis za 1 minutu... sl. put za 3 minute...i radis sve tako ok ne zaspe. Kazu da to pali- mada ja nikada nisam probala.




na ovaj način sam i ja svog malenog naučila da spava...

amrino, što se tiče knjige, radi se o knjizi "Njega djece po dr Spoku" autora Bendžamina Spok-a i Majkl Rotenberg-a, izdavačka kuća Rad, Beograd 1987...
ne kažem da se mora ponašati po njegovim ili bilo kakvim "pravilima", ali ako postoji način da bebe "bezbolno" naviknemo na neke stvari kako bi i sebi olakšali svakodnevnicu, zašto ne? isto kao i svaka od vas i ja svoju bebu naprosto obožavam, ali pokušam da budem i razumna... beba je malo stvorenje koje nema pojma da postoji i ne zna ni kako da se ponaša ni šta treba a šta ne, i kao takva je "podložna" nametanju navika... dakle, razumno gledajući, zašto bih ja cijeli svoj život podredila tom malom stvorenju i mijenjala svoje navike i način življenja zbog njeg, kad je lakše da njega naučim na moje navike, i onda ćemo svi biti sretni i veseli? svakako mu valja provesti još puuuuno puuuuno vremena (ako Bog da) samnom tako da je bolje da sada nauči kako da živi samnom nego da poslije i on i ja imamo probleme...

nadam se da me razumiješ šta sam htjela da kažem...


_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: noci bez budjenja
10.8.2008 23:05:07   
proud mom
oh... očigledno sam ja malo više zabrljala...

čujte drage moje... ja sam samo htjela da pomognem... nisam mislila ništa loše i ne daj mi bože da sam htjela da naudim bilo kojoj od vas, tj. vašim bebama... ni ja nisam za to da se malena stvorenja muče glađu i da moj maleni nije sam ukinuo taj noćni obrok možda bih i ja ustajala do ko zna kojeg vremena, ali naša Nesanica očigledno ne može više to da podnese i tražila je savjet, tako da sam ja samo htjela da kažem/pokažem da se kod beba može stvoriti druga navika, jer sve je stvar navike i samo navike, a ta je da je malo zavaraš do jutra i vjerujem da bi to "varanje" trajalo samo par dana i onda se beba više ne bi ni budila, a vi biste bili odmorniji, svježiji i imali biste više snage za novi dan sa vašim anđelima... uostalom, zar ne vidite da nesanica pati u pravom smislu te riječi... žena više ne može da izdrži... ko može-ok, ali ona više ne može i ne zna šta da radi, stoga... žao mi je ako zvuči grubo ali ja sam sve to napisala isključivo zbog nje i želje da njoj pomognem...


_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: noci bez budjenja
11.8.2008 10:21:55   
nesanica
E drage moje, prvo da vam se zahvalim. Bebac ne spava sa nama, niti zelim da ga na to naucim.Jeste mi naporno ustajati milion puta tokom noci ali kazem, sama sebi to nece vjecno trajati, samo sto ce me sigurno zivaca i zivaca kostati.Ali kao sto sam ranije napisla, ako slucajno zaspe uz mene(to moze samo kad sam vise komirana)onda me svaka kost boli,ukocena, ma nikakava.Neku vecer smo ga pustili da place(nije dugo trajalo) jer stvarno nemam srca ga slusati i sta cu drugo nego idi i doji. mm probao da ga nosa ne bi li kod njega zaspao, ali se on samo jos vise razbudio.
Znam da dojene bebe traze cesce jesti, ali svako 30-60 min....E vala tu vise nije u pitanju glad, nego cisto, sto ja kazem neka navika.Ujutru kad mu pempas mijenjam, mozes covjeku glavu "razbiti", ma pun. Znaci gladan nije, jer ne bi toliko napiskio.
Kad bi on nakon papanja spavao po 2-3 ili kojim slucajem vise sati ne bih toliko pomagala, ali ovo svako malo, pa stvarno........
Pisala sam vam i to da sam cula ako se promjeni mjesto kreveta da bi beba mogla bolje spavati. Eto od nocas je krevet na drugom mjestu i budio se jeste, ali malo manje, jedno 5-6 puta, a inace se budi 9-10 puta. E sad ne znam jel taj manji broj budjenja bio jer je jucer tokom dana malo i spavo ili promjena kreveta, ali eto vidjet cemo kako ce biti narednih noci.
A to da se djetetu svako malo ulazi u sobu dok ne zaspi sam isto cula ali nisam znala kako, nakon koliko min....
U svakom slucaju, hvala vam jos jednom i tipkam vam ako bud eislo i malo na bolje.

p.s. bas ja i mm komentarisemo, posto uskoro trebamo u bih na odmor, kod nasih, da ce pozeljeti prije da idemo nazad nego da ostanemo, jer ako ovako nastavi bebac i oni ce biti zeljni snauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: noci bez budjenja
11.8.2008 12:03:51   
Romali
Proud mom, ma znam da želiš pomoći, nisam te ja pogrešno shvatila. Samo sam rekla svoj slučaj,  da nemam srca pustiti ga da plače. Ali on je još malen pa možda promijenim taktiku kad bude imao 7-8 mjeseci. I nije ko nas tako naporno kao kod nesanice, budi se 2 puta uglavnom pa mogu izdržati. Ako dođemo u sličnu situaciju, naravno da ću morati probati neke nove stvari da nam olakšam.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: noci bez budjenja
11.8.2008 15:07:28   
Gigana
Draga Nesanice,

tvom bebaču definitivno nešto fali i nešto mu nije po volji, pa sam ti zato napisala da ga staviš pored sebe da bi se oboje naspavali, ili da mu daš svoju majicu da je miriše, možda ga i to smiri.  Ali ako nećeš da spava s tobom, to je tvoja odluka i tvoj izbor i potpuno te razumijem.
Voljela bih da ti pomognem, ali ne znam šta bih ti više rekla.  Nadam se samo da će ti bebač ubrzo početi spavati cijelu noć i da neće biti više tako čestog buđenja.


(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: noci bez budjenja
11.8.2008 15:13:45   
nesanica
Stavljam mu i majicu. Eto sinoc cim je zaspao, ostavim majicu koju sam preko dana nosala. Hvala jos jednom sto se brinete i sto zelite da pomognete. U svakom slucaju svaku novost vam javim.

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: noci bez budjenja
11.8.2008 16:47:07   
Mrka
Draga moja dobro mi je poznat taj slucaj nespavanja. Nas Adin je od prvog dana spavao u svom kreveticu u svojoj sobi. Nikad ga nismo stavlja kod nas da spava, jer smo se i ja i muz bojali da ga ne zgnjecimo, ne udarimo, a pored toga jednog kad smo ga stavili, mi oka nismo sklopili citavu noc, jer cujem svako njegovo pomicanje rukice, nogice, kako dise...Koma!!!
Onda sam pocela da radim kad je on imao 8 mjeseci, a njegova budjenja su postala cesca. Po 3-4-5 puta nocu. Nece vode, nece jesti, nekad povuce 3-4 puta i gotovo, znaci nije gladan,nema temperaturu...sve ok. Odvedem ga pedijatrici ispricam problem, a ona mi kaze da mu dam vecerati oko 18-18:30h dohranu i poslije toga nista do 21h. Tada ga okupam, spremim, da mu mlijeko i stavim na spavanje i ako se bude budio nocu, da mu ne nudim ni vodu, a dudu svakako nije htio, da kad cujem da place, udjem pomazim ga malo po glavi, ali ne uzimam u narucje i ako nastavi plakati da ga pustim da place. Sutredan kad ustane ujutro mlijeko i posle da mu napravim neki redoslijed jela, jer je to najvaznije. I naravno da on ima vec godinu i da mu nedam spavati po 2 ili vise puta tokom dana, vec samo za vrijeme rucka.
Tako smo i uradili! To plakanje i budjenje po noci je trajalo oko 7 dana. Ja sam bila jos vise u komi. Ustaja sam u 5h, radila od 06-16:30h. Dodjem kuci, ceka me pospremanje, pranje, kuhanje...Postala sam ocajna. Ali, vjeruj mi, nama je taj savjet pedijatrice pomogao. 7 najgorih dana u zivotu, ali zato od tada moj mali ide od 21-21:30h na spavanje, zna se probuditi oko 06h ujutro (ali ponekad), dam mu mlijeko i on nastavi spavti. Jos nikad nije ustao prije 08h, a obicno je to od 8:30-9:30h. Posle rucka ide na spavanje, pa sad zavisi kad je ustao, ali uglavnom ga stavljam od 12-13h i on spava najmanje 2h, obicno 3, nekada i vise.
Ja sam se od njegove navrsene prve godine, vjeruj mi naspavala. Kako smo tih 7 noci istrpili mi smo na konju. Vjeruj da se isplati svakog truda.

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: noci bez budjenja
12.8.2008 0:58:07   
triplemama
E ja sam izgleda neka sretnica. Moj Emir od 10-og dana spava cijelu noć bez dojenja. Legenda od djeteta, duša mamina.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Mrka)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: noci bez budjenja
14.9.2008 22:17:45   
moni
Ivona ipak bi se trebala malo potruditi i uvesti neki ritual maleckoj da ranije zaspi. Kod mene je Tariku sad 4 mjeseca i u početku je tako isto kasno spavao.Međutim ja sam se potrudila i 10 dana ga stavljala sve ranije u krevet. Sad moj Tarik u 21, 21:15 ide na spavanje. Budi se oko pola 4 da doji i oko pola sedam. Ustaje 9, 9:30 i to mi je ok. Tako da samo malo truda i biće to ok.

Pozzz

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: noci bez budjenja
14.9.2008 22:40:50   
Romali
Moni, blago tebi. I moj user posted image sada ima 4,5 mj.ali se budi češće nego prije. Bila je faza kad se budio kao tvoj Tarik, jedanput,a sada 2-3-4 puta. Znam, veći i jači je pa češće jede, ali ja umornija. Svaki put mu ponudim da jede, prihvati obavezno. Nekad samo kratko, nekad duže. Možda se promijeni kad uvedemo čvrstu hranu user posted image

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu moni)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *