|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Široko povijanje
9.11.2009 13:15:31   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Možda je tome doprinjelo njeno pogrešno primjenjivanje širokog povijanja.


Ne znam. Sve je moguće. Ja svoju djecu nisam široko povijala, i svakako je taj period iza mene. Učinilo mi se bitnim da s vama podjelim ovu informaciju, da se roditelji koji su u nedoumici posavjetuju s ortopedom. Bolje spriječiti nego liječiti, što kažu...


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Široko povijanje
9.11.2009 18:02:17   
leona81
nama je babica rekla na vjezbama da ne povijamo bebu do 1 pregleda, i ako dr kaze da kasnije trebamo onda da ide siroko povijanje...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Široko povijanje
9.11.2009 18:57:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bebbe
Evo, samo da sa vama podjelim nešto - moja prijateljica koja je rodila sina u januaru ovdje, u Sloveniji, dobila je od pedijatrice savjet da obavezno siroko povija. Maleni sada blago zaostaje u motoričkom razvoju, te su mu potrebne fizikalne terapije i tamo, na institutu su joj svi fizijatri i tarapeuti rekli da je metoda širokog povijanja prevazidjena, da od nje nema nikakve koristi, te da je, u njenom primjeru, široko povijanje doprinijelo problemima u tjelesnom razvoju, jer dječakovi trbušni mišići nisu očvrsnuli radi te metode... 


Isto se desilo i sa mojom bebanom, s tim da je široki povoj samo jedan u nizu faktora koji su doveli do zastoja u motoričkom razvoju moje bebe...

(odgovor članu bebbe RR)
  Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Široko povijanje
9.11.2009 19:56:49   
Adana
Sto ljudi-sto cudi... ili doktora. user posted image
nama je ortoped rekao da Asju siroko povijamo do 6. ili 8. mjeseca, ne sjecam se tacno. Mislim da mi je na to paznju skrenula i patronazna, i pokazala kako da savijem tetra pelenu u tu svrhu. Asju sam povremeno povijala. Pa je sa nekih 3 mjeseca snimala kukove, receno je da je sve OK, i da nastavimo sa sirokim povijanjem. Povijala sam je siroko jos neko vrijeme, nista dugo, i prestala... Nisam primjetila da joj je naskodilo...za sada... Pa hajde budi pametan. user posted image

I da, povijala sam sa jednom tetra pelenom preko Pampersa, a preko nje svedska da sve to lijepo drzi. Mada mi je ortoped rekao da idu 2 tetra pelene. user posted image  Ali tetra pelena je bila savijena tako da uski dio ide izmedju nogu, kao ulozak, a krajevi preko pupe,

< Poruku je uredio Adana -- 9.11.2009 20:02:15 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Široko povijanje
9.11.2009 20:09:26   
Azure
E pa i nama su govorili da treba siroko povijati dijete pa sam kupila nekoliko svedskih pelena. Malu sam povila jedno prijepodne i vidjela da je dijete nervozno. Isla je cini mi se jedna obicna i jedna svedska pelena preko pampersa ili samo svedska ne sjecam se. Uglavnom vidim macica se unervozila, vruce joj i ja skinem. Nakon kratkog vremena smo otisli kod dr. u vrazovu. Pogledao je kukove i rekao da je sve ok. Pitala sam ga za siroko povijanje i vjezbe za kukove. Rekao nam je da to ne treba kao ni vjezbe jer je sa njenim kukovima sve uredu. I da vjezbei siroko povijanje idu samo kod djece koja imaju problema sa kukovima. Znaci mi smo bili samo pola dana siroko povijeni i sve je hvala bogu ok.

_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Široko povijanje
12.11.2009 13:16:10   
aida84
moja dusica ima 1,5 mjesec i povijam je samo preko noci...Babica mi je preporucila da je povijam do pregleda kukova, a dr. ce reci treba li dalje povijati...Bebu ne povijam preko dana jer joj je vruce i cesto mijenjam pelene pa mi se povoj zaprlja...
Kada se beba vodi na pregled kukova, sa koliko mjeseci?
Bas me ljute ovi nasi dr. nista nam ne govore niti savjetuju, ako zaboravis sta da pitas neces ni saznati...


_____________________________

28.09.2009. si nam uljepšala život svojim dolaskom!

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Široko povijanje
12.11.2009 13:22:49   
marinčii
aida84 draga pa gdje si ti?baš sam se pitala kako si,ajde super da je curica s vama i da uživate,kod nas se na pregled kukova ide s 3 mjeseca mada nije frka ako se malo i zakasni..evo mi idemo sutra a imamo 4 mjeseca

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu aida84)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Široko povijanje
12.11.2009 18:00:41   
samricak
ja se porodila u opcoj i odmah me narucili za decembar. bebi ce biti 2 mjeseca i 10 dana. izgleda da ne moze prije drugog mjeseca, a vidim po postovima ostalih da se vecinom ide oko treceg. u svakom slucaju naruci se odmah jer se dugo ceka termin.

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Široko povijanje
21.11.2009 12:22:19   
shejla
mi smo na prvi pregled isli sa 2 mjeseca (par dana manje)...i dr. rekao da vise ne treba siroko povijanje. Kontrola u 5-om mjesecu - mi isli tek neki dan...sve OK user posted image

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu samricak)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Široko povijanje
26.11.2009 18:08:28   
anidla
u bolnici mi rekli da ne treba siroko povijanje....kad je patronazna dosla rekla mi da svaku noc povijam bebu...pampers pa tetra pelena.....ali evo ja kombinujem...preko dana nekad stavim pa odmori do iduceg povijanja a navece redovno stavljam...valjda ne grijesim...nekako jedva cekam da prodje ovaj prvi mjesec pa da mi pedijatar kaze sta da radim dalje....ipak sam novopecena mama i voljela bih da mi neko strucan kaze kako sta i kad....

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Široko povijanje
26.12.2009 14:41:35   
Nellica
Nama su u rodilištu rekli da obavezno stavljamo široki povoj, jer je dr. smatrala da malena ima slabe kukove, odmah su joj napravili snimak, ortoped rekao da je sve ok, ali je i on savjetovao široko povijanje, do sljedeće kontrole za mjesec dana.

_____________________________

5.12.2009.
28.04.2011. Mamina dva anđela!

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Široko povijanje
4.1.2010 9:40:12   
Mamica24
Jooooj drage moje... ja sam sad ovo pročitala i ništa ne kontam!!

Moja sestra je stavljala jedne pampersice, jednu pamučnu pelenu preko i više ništa osim onih gegica i kapice. A

nalazi kukova su bili u redu.

Sad ja ne znam. Jel treba bebu umotavati onako ko u "hljeb" samo da se lice vidi ili može i bez tog. KOja kombinacija je najbolja??

(odgovor članu Nellica)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Široko povijanje
4.1.2010 9:48:16   
lilix
mamice24 to što si ti opisala je široko povijanje, znači pampers i preko tetra pelena da se malo rašire nogice, nipošto zavijati bebu "ko hljeb"

_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Široko povijanje
4.1.2010 10:52:22   
Nellica
Široki povoj kako su meni objasnili ide ovako : preko pampersice ide tetra pelena koja se u donjem dijelu srola i taj dio ide izmedju nogica da ih širi, pa preko svega ide jedna tetra u trokutu koja to sve skupa drži, ja ne stavljam Švedsku preko nego samo obučem bodi.

Sada smo u platnenim po danu, one imaju dosta uložaka pa lijepo rašire nogice, a ovaj povoj stavljamo noću.

_____________________________

5.12.2009.
28.04.2011. Mamina dva anđela!

(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Široko povijanje
4.1.2010 10:53:10   
Mamica24
E hvala ti draga. Ja se polahko spremam za bebicu pa se evo filujem svim mogućim informacijama.

Pravo da ti kažem nervira me taj povoj ko u hljeb. Uostalom kome sad god do sad išla na babine niko

ama baš niko nije bebu tako zamotavao i sve su bebice hvala Bogu dobro.

(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Široko povijanje
4.1.2010 11:03:36   
Nellica
Mamica 24 ma kakav povoj k'o hljeb,  to se nekada radilo, ako ti pedijatar preporuči široko, to je ovo sa tetra pelenama, a ako ne preporuči možeš bebija odmah modirati :)))

_____________________________

5.12.2009.
28.04.2011. Mamina dva anđela!

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Široko povijanje
4.1.2010 20:24:56   
Mya_81 RR
Ako je to povijanje ''k'o hljeb'' način na koji umataju bebe u bolnici kad se tek rode, ja jesam to radila u početku...ja sam svojoj curici morala stalno grijati ruke i noge pa mi je takvo umatanje super došlo, a i bila je presitna kad se rodila tako da sam je lakše mogla i nositi kad je bila tako umotana.

A široko povijanje smo stavljali ravno 40 dana i na snimanju kukova je bilo sve super user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Nellica)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Široko povijanje
3.2.2010 22:42:47   
HINDA
prve dvije bebe sam povijala, kod trece su mi rekli da nepovijam jer nema nikakve koristi, da to povijanje ne moze nista pomoci al da ne moze ni odmoci, da je to Zapad dokazao i zbog toga to vise ne praktikuju te postepeno ni kod nas nece, a za povijanje ko hljeb: samo je bilo poznato u bivšoj Yugoslaviji i upravo najvise problema sa kukovima imaju ljudi sa tog porducja,  kada je dosao prvi puta UZ kukova to se pocinje izbacivat postepeno iz prakse.  Pa mogu reci da to ima nekog smisla, i mi laici mozemo vidjet da su to dvije radnje koje su potpuno u suprotnosti. 

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Široko povijanje
3.2.2010 23:52:32   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: HINDA

prve dvije bebe sam povijala, kod trece su mi rekli da nepovijam jer nema nikakve koristi, da to povijanje ne moze nista pomoci al da ne moze ni odmoci, da je to Zapad dokazao i zbog toga to vise ne praktikuju te postepeno ni kod nas nece, a za povijanje ko hljeb: samo je bilo poznato u bivšoj Yugoslaviji i upravo najvise problema sa kukovima imaju ljudi sa tog porducja,  kada je dosao prvi puta UZ kukova to se pocinje izbacivat postepeno iz prakse.  Pa mogu reci da to ima nekog smisla, i mi laici mozemo vidjet da su to dvije radnje koje su potpuno u suprotnosti. 

Čak su odustali i od preporuka za vježbice za kukove jer se pokazalo da roditelji koji nepravilno izvode vježbe nanesu više štete nego koristi. Vani se bebama odmah po rođenju napravi UZV kukova, ako su u redu više se ne kontrolišu jer se ne dešava naknadna luksacija . Jedino ako postoji sumnja onda se bebe prate. Ja sam kčer široko povijala do UZV-a kukova i pošto je bio uredan prestala. Sina nisam široko povijala, iz ovog razloga kojeg spominje HINDA, ako je problem to ne pomaže, ako nije šta će mu onda u opće.
Povoji u porodilištu nisu baš isti kao oni povoji koji su se koristili davno. Oni su bili kao širi zavoji, bebe su se dosta čvrsto omatale, a nogice su im se skupljale jedna uz drugu i ispravljale. Ovo današnje povijanje u porodilištu nije ni blizu tako čvrsto, bebica je u mogućnosti, ako je živahnija, da pomjera i izvlači i ruke i noge (znam ja, meni su oboma vječito noge virile vani :D)

< Poruku je uredio Lejla Ka -- 3.2.2010 23:53:11 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu HINDA)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Široko povijanje
6.3.2010 14:05:47   
AzraD
to povijanje kao u bolnici ili kako se prije na selu radilo je po meni katastrofa, beba ne treba da je zavezana nego treba se moci pomjerati slobodno... a sto se tice uzv kukova i tog povijanja, misljenja su podijeljena - patronazna kaze da moras, pedijatar da ne treba to i bla bla bla..... kad ce vise svi isto savjetovati.... ja sam tri mjeseca stavljala siroki povoj i vise ne stavljamuser posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Široko povijanje
6.3.2010 20:50:28   
leona81
moja curica je imala los nalaz kuka prosli mjesec i nakon mjesec dana povijanja je skroz druga prica, povijamo sa 2 tetre i jednom svedskom, vidi se ogroman napredak na uz-u...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu AzraD)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Široko povijanje
6.3.2010 21:13:33   
Schecherlemica
Ja sam svom djecaku stavljala siroki povoj dvadesetak dana.
Prosle sedmice bili na uzv kontroli,sve ok.
A kao malu kiflicu su ga umotali samo u bolnici,ja nisam nikako.
I u maminom stomacicu je slobodno pomjerao rucice i nogice,pa smo tako odmah i nastavili. user posted image


_____________________________

Aman, Sunce naseg Neba 21.12.2009.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Široko povijanje
11.3.2010 15:17:31   
selina
ja svoju malu ni dana nisam povijala ne zato sto nisam htjela vec zato sto nisam znala da treba taj siroki povoj da se radi do 2 mjeseca ali bilo smo na uz neki dan i doktorica mi kaze mozes prestati maloj stavljati siroki povoj kukovi su odlicni,reko doktorice nisam ga ni stavljala!
hvala bogu eto i bez povoja dobro smo prosle

(odgovor članu Schecherlemica)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Široko povijanje
31.3.2010 17:32:51   
AmelaR
Ja svoju bebaru povijam siroko i radim vjezbe, nece skoditi do kontrole. Pozdrav  user posted image

_____________________________

Kanita mamina sreca rodjena 15.03.2010.

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Široko povijanje
31.3.2010 19:14:09   
Lalana
I ja sam stavljala prvih mozda mjesec dana bebi siroko povijanje, kasnije nisam, nesto mi se nije cinilo potrebnim, opet mozda grijesim.


_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu AmelaR)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *