|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Široko povijanje
11.5.2010 8:54:30   
srića
Evo da pitam jeli u redu i jeli tko široko povijao na ovaj način. Preko pampersice ide jedna tetra pelena koju složimo na 4 dijela i tada dobijemo usku dugačku  pelenu koju potom složimo na 2/3 i deblji kraj ide naprijed i zamotamo sa švedskom?

_____________________________

...moj lipi anđele,pogledaj u mene! Ako nas tužne jutrom probude,ja čuvam osmijeh za tebe...

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Široko povijanje
11.5.2010 8:57:38   
taurus
Ja jesam praktikovala široko povijanje i to baš tako kako ti opisuješ. To sam radila prva tri mjeseca odnosno do prvog ultrazvuka kukova. 

(odgovor članu srića)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Široko povijanje
11.5.2010 9:22:04   
srića
Odmah mi je lakše kad čujem da je netko previjao na taj način jer čujem svakakve verzije prematanja ali ova mi se čini najbolja!

_____________________________

...moj lipi anđele,pogledaj u mene! Ako nas tužne jutrom probude,ja čuvam osmijeh za tebe...

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Široko povijanje
11.5.2010 10:22:45   
Hanady RR
srića...ovaj način povijanja je ispravan s tim da ja to nisma tako radila...a razlog je bio...nisma htjela trošiti dvije stavrčice za jedan posao...prvljavi veš me i tako izluđujeuser posted image user posted image user posted image
šalu na stranu...ja sam i prvu i drugu bebu povijala samo sa jednom pelenom...i postoji način kako se to dobije posebnim savijenjam iste...dr. gavrankapetanović smatra da je taj način i najbolji odnosno kukove dovodi u najbolji poližaj...al sad nebih ja to znala vama opisat kako radim sa jednom pelenom platnenom...nego ću fino večeras savijat postepeno i slikat i postavit na temu...ne direktno zbog tebe naravno...već i zbog drugih mama koje se osluče na ovaj vid povijanja djeteta.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu srića)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Široko povijanje
11.5.2010 11:47:56   
Nadi
Moje pitanje je malo OT ali da ne otvaram novu temu, postaviću ovdje.
Malo mi je glupo pitati s obzirom da mi je drugo dijete ali sam i sa prvim uvijek imala istu dilemu:
Kad stavljate jednokratnu pelenu, da li onaj unutarnji šav (ne znam kako to drugačije nazvati) uvrćete prema unutra ili prema vani.
Ja sam i sa prvim djetetom imala problem da kad mokri stalno to prođe mimo pelene i uvijek mokra na boku  (sad je drugoj bebi 3 sedmice i pored jednokratne pelene koristim i pamučnu preko za široko povijanje pa bodi).
U toku dana mi je svako presvlačenje kompletno i sa garderobicom pa svaki dan izredam sve garderobe što ima i mašina se svakodnevno pali.
Sad koristim pelene violeta nekad a nekad pampers jedinicu. Kad ih stavim ne čini mi se da su joj male ali opet možda bi trebala preći na dvicu.
Hvala vam unaprijed drage mame.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Široko povijanje
11.5.2010 13:22:58   
leona81
prema vani treba izvuci i kad ih lijepis fino preko boka zalijepi s obje strane jednako i na ledjima obavezno provjeri jel ok pelena postavljena

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Široko povijanje
11.5.2010 14:10:38   
leona81
koliko beba ima kg? ja sam npr jer je beba debeljuca odmah prelazila na vece...samo kratko kec pa presli na dvicu tj ako krece od 7 kg do 18 ja odmah kad beba ima 7 kg predjem na te

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Široko povijanje
11.5.2010 14:31:05   
Skvo RR
Moguce je da je mala pelenica. Mi smo npr. samo 10 dana koristili Pampers 1...isto su nam propustale.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Široko povijanje
11.5.2010 16:56:04   
srića
Hanady RR, lijepo ti to nama poslikaj pa da mi to vidimo! Ja osobno nisam još nikada vidila taj način povijanja samo sa jednom pelenom bez švedske,ali predpostavljam da pelenu učvrstiš onda sa benkicom ili samo bodi ide preko! Ma da ja ne razbijam ovu svoju glavicu slike na sunce da vidimo! user posted image

_____________________________

...moj lipi anđele,pogledaj u mene! Ako nas tužne jutrom probude,ja čuvam osmijeh za tebe...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Široko povijanje
12.5.2010 0:46:35   
mama2009
evo kako ide s jednom tetra pelenom

savijes pelenu na 1/4
user posted image

zatim rub koji je naznacen kao "zaobljen " povuces
user posted image


dobijes ovu formu
user posted image

sliku iznad sa "formom" okrenes i dobijes pelenu postavljenu ovako

user posted image

zatim presavijes jednom
user posted image

presavijes drugi put
user posted image


presavijes treci put i dobijes pelenu spremnu za povoj

user posted image

izgleda ovako

user posted image

kod stavljanja bebi kad presavijes izgleda ovako

user posted image user posted image



nadam se da sam bar malo pomogla






_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu srića)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Široko povijanje
12.5.2010 0:49:42   
Hanady RR
ja uslikala.. isti postupak naravno...čekam mobitel da se napuni da mogu poskidat...hvala mama 20009. e ovo je taj način...i ja sam samo preko body kopčala nikada im se nije odmotavalo.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Široko povijanje
12.5.2010 13:39:48   
Mila_80
mama2009 hvala puno na ovom slikovitom opisu jer me baš interesovao taj način povijanja sa jednom pelenom... ispod ove pelene znači ide jednokratna pelena a da li ovu tetra pelenu zakačiš sa nečim ili svežešuser posted image  

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Široko povijanje
12.5.2010 13:41:56   
mama2009
ispod ove ide jednokratna, ja nicim nisam "kacila i vezala" fino kad preklopis navuces bodic i zakopcas ga

nadam se da si mogla vidjeti i skontat kako se "pravi" ovo


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu Mila_80)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Široko povijanje
12.5.2010 13:48:17   
liliputanka
 Čitala sam da problemi s kukovima ovise isključivo o genetici i da široko povijanje neće utjecati mnogo na bolje!user posted image Ja sam svojoj svega 10 puta obukla švedske gaće, ali sam joj češće vježbala kukiće. S kukovima je sve bilo u savršenom redu.

_____________________________

Lorena, 22.10.2008.

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Široko povijanje
12.5.2010 14:16:51   
koka i po
Nikada nisam djecu povijala.Samo sam stavljala pampers.Kukovi user posted image  za knjiga.

(odgovor članu liliputanka)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Široko povijanje
12.5.2010 19:53:57   
leona81
IZVORNA PORUKA: liliputanka

Čitala sam da problemi s kukovima ovise isključivo o genetici i da široko povijanje neće utjecati mnogo na bolje!user posted image Ja sam svojoj svega 10 puta obukla švedske gaće, ali sam joj češće vježbala kukiće. S kukovima je sve bilo u savršenom redu.


mi npr nemamo nikoga u porodici ko ima problem s kukovima, cak ni stare nene hehe, a moja kcerkica je imala jedan los nalaz kuka...vezan je za spol bebe, dakle djevojcice imaju vise problema, zatim polozaj bebe u stomaku, carski rez...ima vise stvari koje mogu doprinijeti tome...mi smo sirokim povijanjem sa 2 tetre do skoro 6 mjeseci, uspjeli da dobijemo odlicne nalaze oba kuka tako da je nama pomoglo...cak znam da Graf, po kojem se radi UZ i sam savjetuje majke da siroko povijaju djecu ako imaju los nalaz...ako nemaju i nema nikakve potrebe da povijaju


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu liliputanka)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Široko povijanje
12.5.2010 20:43:46   
Hanady RR
pa ja nekako idem logikom da ipak doktori znaju bolje nego ja...
ako je stanovište da se svakoj mami po rođenju bebe kaže da povija široko nikako ne znam što bih ja to izbjegavala...
škoditi neće....
a sad hoće li pomoći ili odmoći...čekam da vidim...jer ipak kako bih imala obraza sa nekim porblemom doći doktoru kao roditelj i kad me on pita jeste li povijali djecu široko ja kežem nisma jer nisma htjelauser posted image

moj je suprug dipl.viši fiziotarapeut...učio, gledao, svašat posmatrao i istraživao...njegov je stav najmanje 4 mjeseca da se široko povijanje mora nositi...tako smo i radili.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Široko povijanje
13.5.2010 19:37:58   
AmelaR
Danas smo isli na kon.kuk. sve super, nemoramo vise stavljati siroko povijanje. user posted image

_____________________________

Kanita mamina sreca rodjena 15.03.2010.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Široko povijanje
22.5.2010 22:20:42   
marijanamarija
Moja bebica ima 15 dana i naravno koristimo siroko povijanje. Ali nije mi jasno zasto se to koristi samo kod nas na prostorima bivse Juge. Sestra mi je u Australiji vec trece djete podize samo na pampersu i bogu hvala kukici im ok. Snaha trenutno ima bebicu u Sveckoj i svi mi se smiju kada nas onako debeljuskaste vide preko Skypa. Nigdje sem kod nas se to ne koristi.
Moja mama je nas povijala kao kiflice i stezala i nije bilo sirokog povijanja i moji kukovi su ok. Nije mi jasno odkada je to krenulo i zasto samo na nasim prostorima se koristi?????user posted image

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Široko povijanje
25.5.2010 16:27:54   
AmelaR
Bilo bi dobro da se javi neki medicinski radnik koji zna objasniti zasto je to tako. Kad budem sijedeci put isla na pregled (za 2 mjeseca) ima da pitam, pa cemo vidjeti.user posted image

_____________________________

Kanita mamina sreca rodjena 15.03.2010.

(odgovor članu marijanamarija)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Široko povijanje
25.5.2010 16:35:03   
emma.L
Meni je objašnjeno (zaista nisam nigdje ništa čitala o tome i ne mogu reći da sam se raspitivala) da to ima veze sa podnebljem. Samo kod nas je to široko povijanje još ostalo, ali i nigdje nema veći postotak problema sa kukovima nego kod nas. Kako i zašto, i ja bih voljela znati user posted image .
Uglavnom, povijala sam je široko do prve kontrole kukova. Kako je Ema uvijek mrzila da bude natrpana ili stegnuta, prestali smo sa dva mjeseca. Poslije još jednom sa 4,5 mjeseca išli na kontrolu i bilo je sve ok. A i sa moje i MM-eve strane smo imali baš ekstremne slučajeve iščašenja kukova. Moja rodica je prije 40 godina mjesec provela u nekakvom koritu user posted image , a MM-a prva rodica je mlađa dosta od nas i mjesece je provela u kaišićima. Od moje rodice curica je nekako izbjegla te ekstremne mjere vježbicama prije 10 godina. Ako je genetika u pitanju, baš smo imali sreće. Ali što mi je ovdje zapelo za oko je da je kod curica češće, a sve moje su cure bile user posted image .  

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu AmelaR)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Široko povijanje
25.5.2010 16:54:24   
sporty mamaa
Kod nas je isto prvi nalaz kukova bio los ( dijagnoza, displazija desnog kuka)... Zacudo nisu mi preporucili siroko, nego samo vjezbe koje mi je pedijatar onako na brzinu ovlas pokazao, pa sam ja morala sam uciti i raspitivati se kako da vjezbam... Kad sam je nosila u savjetovaliste( siroko je povijala) sestra i dr.mi rekle, ne treba to, to se vise ne radi, jos me napale...user posted image I tako ja odustala od sirokog, ali sam bas radila vjezbice, skoro svako povijanje... I slj.put odemo na kontrolu kukovi savrseni, znaci bez sirokog, samo vjezbice...
A eto, ja sam kao mala imala iscasenje, jos rodila bebu na carski, a eto izbjegli smo siroko... Ma ionako je prevruce, jadno dijete i u pampersu, a kamoli u tim tetra pelenama... Meni su vjezbe zakonuser posted image user posted image

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Široko povijanje
26.5.2010 11:52:42   
tea lana

IZVORNA PORUKA: Anidae

Da ne bi otvarala novu temu molim neku mamu, iskusnu s pelenama, da mi pojasni sta ja trebam kupiti za taj tzv. siroki povoj, kojeg preporucuju u prvim danima. Pricate i prica se (u novinama) o tetra pelenama, svedskim pelenama, mene ti nazivi sad jos vise zbunise. Takodje molim nekoga ko ima iskustva sa gotovim pamucnim pelenama da mi kaze gdje se mogu kupiti i kakva su iskustva naravno jer sam pobornik pamucnih pelena i planiram  kupiti vise komada kad se porodim. Dakle, sta od pelena moram imati kod kuce kad se vratim iz porodilista??? user posted image


Post prebacen sa druge teme

(odgovor članu srića)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Široko povijanje
26.5.2010 14:29:27   
mamina cura
Ako se odlucis za savremene platenene pelene - onda siroki povoj fakticki ne treba jer su dovoljno siroke izmedju nogu. Ja sam u svoje platnene stavljala jos jednu tetra pelenu umjesto uloska, slozenu na 3/4 tako da mi je to bilo umjesto klasicnog povoja sa jednokratnim. Preko platnene onda ide zastitna pelena i to je sve.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Široko povijanje
26.5.2010 14:41:20   
Anidae
IZVORNA PORUKA: mamina cura

Ako se odlucis za savremene platenene pelene - onda siroki povoj fakticki ne treba jer su dovoljno siroke izmedju nogu. Ja sam u svoje platnene stavljala jos jednu tetra pelenu umjesto uloska, slozenu na 3/4 tako da mi je to bilo umjesto klasicnog povoja sa jednokratnim. Preko platnene onda ide zastitna pelena i to je sve.


Ovaj je odgovor upucen meni, pretpostavljam, i hvala. Eh sad meni nije jasno kakve platnene pelene uopste da nabavim jer ima i toga veliki izbor a fazon je u kvaliteti i cijeni naravno. Meni nije puno dati 200-300 KM na pelene jer sam time rjesila problem pelena sve do tute (a mozda i do druge bebe akobogda) nego imaju one obicne pelene (koje je npr. moja mati stavljala meni a meni je 25 sad user posted image user posted image user posted image ) pa onda imaju neke u DM-u, nebi sad da reklamiram, ali fakat su iste kao i one jednokratne samo 100 % pamuk, imaju kao gacice i ulosci, imaju velicine i sl. Dakle opet dilema sta medju platnenim izabrati?

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *