|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zitarice
6.1.2009 13:19:39   
Romali
Visnja, možeš probati i sa Bulgurom.  To je pšenica punog zrna, napola skuhana, sušena i samljevena. Isto Alnatura proizvod, u DM-u.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Zitarice
6.1.2009 13:33:04   
bebano
Romali kako se ta bulgura priprema user posted image ?

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Zitarice
6.1.2009 13:46:39   
Suzana
Romali, samo da ti javim da mi se sviđa Bulgur, a i dječaci su lijepo papali - thx draga!
Bebano moja, nije Bulgura, nego Bulgur ahahha, obavezno daj Luki!

Cujemo se!

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Zitarice
6.1.2009 13:51:20   
bebano
Ha ha Suzi izbruka se ja user posted image , moram napisati ovo na papir da se ne brukam i u DM-u. Thanx draga!!

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Zitarice
6.1.2009 19:35:02   
Romali
Suzana, baš mi je drago user posted image user posted image user posted image

bebano
, ja ga kuham po uputstvu 15 min, samo ga prethodno operem i ostavim malo u vodi da 'nadođe'.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Zitarice
7.1.2009 11:52:31   
SelmaK
Pozdrav svima,

evo i mi smo poceli sa uvodjenjem guste hrane, pa naravno i ja imam pitanja?

Da li neko od vas zna mogu li umjesto prosa koristiti prosane pahuljice iz DM/a. Nisam uspijela naci proso, nestalo ga pa kupih ove pahuljice. Na njima ne pise da su bez glutena, pa sad ne znam da li ih smijem davati svome sinu koji ima nepunih 6 mjeseci!!!
Ako neko zna neka mi i kaze na koji nacin ih mogu napraviti??

Hvala unaprijed!


_____________________________

Aladin zivot mamin, 26.07.08.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Zitarice
7.1.2009 13:33:04   
hanabanana
Ja sam davala te prosane pahuljice, u početku mi nije htjela jesti klasični proso.
Te pahuljice ja sam obavezno kuhala 2-3 minute, dodavala voću, blendirala i to je to. sada joj u njih znam ubaciti kašiku domaćeg jabukovog pekmeza ( onaj tečni, bez šećera )
Inače sam joj pahuljice davala od 6 mjeseca.

Neke forumašice ne kuhaju pahuljice nego ih samo preliju vrelim mlijekom ili vodom, i ostave par minute.

Pa ti vidi kako hoćeš.

(odgovor članu SelmaK)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Zitarice
7.1.2009 13:58:20   
ziki
Ja sam kupila proso, kuhala ga al mi je ostao u kuglicama i nakon miksanja i nije progutao ni jedan zalogaj, koliko dugo vi kuhate proso i ostaje li u kuglicama i poslije kuhanja i miksanja

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Zitarice
7.1.2009 14:18:46   
hanabanana
Ostane u kuglicama ako ga kuhaš u šerpici, ali u pretisu se fino raskuha, i fino izblendira. Potopiš li ga prije kuhanja??
Ja sam u početku davala pahuljice od prosa jer mi nije htjela jesti klasični, možda da i ti to probaš, ili da nabaviš pretis? ( ako ga nemaš, isplati se )

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Zitarice
7.1.2009 14:33:28   
ziki
Ma imam pretis nego je ogroman ni dno da pokrijem sa kolicinom koju mu kuham, a i kuhila sam mu mahsus serpe maleuser posted image  probacu sutra pa malo vise da skuham i za mene za dorucak.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Zitarice
7.1.2009 15:42:45   
hanabanana
Ma samo ti stavi u pretis, i moj je ogroman - 6 l, nema veze što je mala količina.
Kraće kuhaš namirnice, zadržavaju više vitamina, a ti ne moraš stojati pored šporeta i dolijevati vodu. Ja sam starijoj kuhala tako u šerpicama ( nisam imala pretis ) i sada vidim kolika sam budala bila što ga prije ne nabavih. user posted image

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Zitarice
10.1.2009 16:31:49   
Romali
Nemam vremena sad prelistati cijelu 'knjigu'  user posted image o žitaricama pa molim savjet.

Vidim da se zobene pahuljice mogu uvesti od 8 mjeseca.
Kako ste ih pravile,s čim najbolje idu?
Ima ih, naravno, u DM-U?


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Zitarice
10.1.2009 22:18:40   
mamina cura
Ja danas kupila slanutak od Alnature. Da li ste probali?
Ne znam zasto blendate hranu i raskuhavate proso u pretisu? Ja to nikada nisam radila i poticala sam je uvijek da zvace hranu a ne samo da guta. Proso je jela u 6mj bez problema i to u obliku kakav se prodaje samo skuhano.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Zitarice
10.1.2009 22:22:53   
mamina cura
Eh, sad sam vidjela da slanutak nije zitarica vec mahunarkauser posted image  Uvodi se od 9mj. Nesto slicno kao grah. Nikad nisam kuhala. Ima da veceras pokiseli pa vam javimuser posted image  

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Zitarice
10.1.2009 22:27:50   
Aminad
user posted image E, svi savjeti o žitaricama su mi dragocjeni, mene te žitarice nikako ne vole a ni ja njih.user posted image

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Zitarice
10.1.2009 22:57:22   
Visnja RR
kako pripremate ove proso pahuljice?
user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Zitarice
10.1.2009 23:29:53   
bezelye
Slanutak ili nohut je mahunarka. Kada je pecen naziva se leblebije, to je malo poznatije user posted image
Sprema se slicno kao grah. Moze se ostaviti preko noci u vodi, pa kuhati naredni dan, ili odmah u pretis. Ja skuham u pretisu malo vece kolicine, podijelim u male kesice i u zamrzivac. Tako da mi je uvijek spremno da dodam u hranu. MM posebno voli kada spremam rizu da dodam nohuta, ili u neku corbicu.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Zitarice
10.1.2009 23:56:30   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

kako pripremate ove proso pahuljice?
user posted image

Ja mislim da su ti to pahuljice koje se samo rastope kao Lino ili djecija hrana u pahuljicama. Meni je uvijek draze kupovati pa kuhati nego koristiti vec skuhano. Jedino da nemam vremena, kupovala bih.
Mozes ih dodati jabuci, tikvi, u supu, slatko ili slano - svejedno je.
Jedva cekam da probamo slanutak tj leblebije :)

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Zitarice
11.1.2009 14:33:06   
Visnja RR
ali ako bih kupila u zrnu opet bih morala pasirati jer Asja cim osjeti nesto krupnije hoce da povrati..
velika je razlika u kvalitetu?

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Zitarice
11.1.2009 17:51:37   
mamina princeza
Visnja, mi koristimo te - ja malo kuham - samo minutu - dvije.
Obicni proso ne koristimo jer moja beba isto tako ne voli krupnije ne zna sazvakat a i nema cim :))) pa hoce da povraca , nekad i povrati.
U zadnje vrijeme pokusavam nesto dugo onako s komadicima da joj dajem damalo nauci al taj proso obicni nije nikako htjela. Mada ni ovim pahuljicama nije odusevljena pa ih i ne koristimo cesto...al meni izgledaju ok



_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Zitarice
11.1.2009 17:52:10   
mamina cura
Ja sam Heni davala ne pasirano od 6mj skuhan proso. Sto im vise pasiras to ce teze zvakati i gutati. Moraju se navici.
A razlike u kvalitetu ima sigurno jer jedno je preradjena hrana a drugo je kad pripremas kuci. Ne znam da li ste primjetile kako smrde Lino proizvodi tipa pahuljica kao kukuruz i riza ili neka druga kombinacija. Kao da tako smrdi kad pripremamao svjezeuser posted image  Ja kad probam njihove pahuljice jako bi ih ne rado sama jela. user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Zitarice
11.1.2009 17:55:40   
mamina cura
I Hena je dobila zube tek sa 8mj. Oni ustvari ne zvakaju vec bukvalno meljaju po ustima i progutaju. Tako stecu naviku ali i osjete ukus hrane. Ne svodi se na obicno gutanje, to moze svako. Hena nece da uzme jos jednu kasiku ako nije progutala predhodnu, tako da se nikada nije zagrcnula niti je bila sa prepunim ustima. Jednostavno se tako rodilauser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Zitarice
11.1.2009 18:06:07   
mamina princeza
Kod mene je druga situacija....moja je toliko halipljiva da samo otvara usta za narednu kasiku ...a i kad je samo mlijeko jela strasno se znala zagrcnuti.
Ja je ucim al s prosom stvarno nije islo ...rijetko sta joj se ne svidja - to je jedna od tih stvari. Jos kad je bilo komadica ma nema sanse. I ja pretezno kuham al nema sad nsto pretjerano protiv ni Lino proizvoda ni nekih drugih zitarica.
Volila bih da se bolje snalazi sa zvakanjem , ponekad probavam al juce je naprimjer izbacila pola sto je pojela jer je zadnji zalogaj naveo na povracanje.
Naucice abd , ne moze se nista postici na silu nego polako pokusavanjem


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Zitarice
11.1.2009 21:02:52   
mamina princeza
Sad nevezano sa proso....htjela sam pitati mame koje daju bebama nestle zitarice....nisam sigurna da na njima pise a opet ja dobro i ne vidim. Koliko dugo mogu stajati kada se ovore....

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Zitarice
11.1.2009 21:08:52   
Romali
Nisam ni ja sigurna, mi ih potrošimo u roku od 3 sedmice. Toliko traju i Podravkini prozvodi pa se vodim tom logikom.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *