|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zitarice
25.10.2009 11:31:20   
Amrino
Koji si proso kupila- pahuljice ili u zrnu (male zute bobice)?!
Ove prve se potpe u recimo vrelo mlijeko ili vodu a ove u zrnu kuhas kao i rizu s tim da treba mnogo manje vremena. Mozes stavljati u slane corbice pa sve skupa kuhati, dodavati u supice umjesto tjestenine ili recimo skuhati sam proso pa ga dodavati u razne vocne kasice i sl. Masti na volju...
Ne znam sta joj pravis inace...Ja sam recimo kuhala corbice u pretisu pa ubacim povrca, malo piletine i proso i sve skupa skuham.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Zitarice
25.10.2009 20:59:39   
Mala Selma
Drage moje...

imam jedno pitanje, pa ako moze da mi iskusne mame odgovore!!
Mom malom piskolinu ce za 3 dana, ako Bog da, 6 mjeseci.Do sada mu nisam nista davala od dohrane, znaci iskljucivo je dojio do prije par dana, kada sam mu dala par kasica vocne kasice i rizine pahuljice.
Medjutim, od rizinih i kukuriznih pahuljica od Humane, koje se pripremaju sa vodom (jer ga dojim) je dobio kao blage plikove i crvenilo oko usta tj. na mjestima gdje je "kanula" kasica i odmah sam prestala davati.Probala sam 2 puta i isto se desilo. E sad da li je moguce da ima alergiju na mjecne proizvode, obzirom da ove pahuljice u sebi imaju adaptiraog mlijeka ili je stvar u necemu drugom???

Sto se mene tice ne--moram ih ni koristiti , ali zelila sam da mu prva hrana bude zitarica, a sa njima se svasta moze kombinovati.
Hvala na odgovorima....i savjetiuser posted image user posted image ma naravno

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Zitarice
25.10.2009 21:05:40   
Amrino
Uh- vrlo moguce da je alergija na kravlje mlijeko. Mozes mu sama napraviti kasice od zitarica i voca. Skuhas npr. rizu ili proso ili puru i pomjesas onda sa nekom vockom ili povrckom. Znaci- mozes pripremiti cjelovite zitarice- ne moraju biti "obradjene" ionako su zdravije a mlijeko uopste ne moras koristiti...A ako ti za nesto bas zatreba mlijeko mozes izdojiti svoje ili potraziti rizino ili sojino. Ja sam npr. babyrise pripremala sa svojim izdojenim mlijekom.
Dalje- ja bih ti preporucila da vidis sa pedijatrom u vezi te alergije jer nije to bezazleno. Trebala bi mozda izbjegavati te alergene namirnice neko vrijeme.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Zitarice
25.10.2009 21:07:21   
MELLI
aj žao mi je bebe,ne mogu nešto vjerovati da su žitarice u pitanju,baš zato što se predlažu kao prva dohrana upravo zbog alergija i lake probavljivosti.
A kakvo si voće davala uz njih,može li biti od te voćne kašice?
Jesi li probala davati žitarice odvojeno?
Ako bebi smeta,jednostavno odgodi uvođenje,pa pokušaj s malim količinama kasnije.Probaj sa običnom rižom i uvijek daji male količine jedne vrste namirnica,sačekaj nekoliko dana pa pokušaj nešto drugo.Tako ćeš najlakše shvatiti od čega se alergija javlja.Nemoj u početku praviti puno kombinacija.Lagano po jednu namirnicu sedmično,a kasnije ih možeš kombinovati.
Javi ishoduser posted image

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Zitarice
25.10.2009 21:14:15   
Mala Selma
Hvala drage moje..user posted image user posted image

Dala sam zitarice same dva puta i isto se desilo. Predpostavljam da je alergija na mlijeko, nema sta drugo da bude( osim na rizu ili kukuruz ili one sastojke sto pise na ambalazi). Davacu mu samu rizu, ja cu kuhati, ma nije mi mrsko nista za mog piskolinu user posted image user posted image

Svakako cu vidjeti sa pedijatricom, imamo uskoro vakcinu pa cu taman iskorisiti da je pitam. A idemo ga sunetiti ove sedmice ako Bog da u Sanasu, pa cu se posavjetvati i sa njihovim pedijatrom.

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Zitarice
25.10.2009 22:17:40   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Koji si proso kupila- pahuljice ili u zrnu (male zute bobice)?!
Ove prve se potpe u recimo vrelo mlijeko ili vodu a ove u zrnu kuhas kao i rizu s tim da treba mnogo manje vremena. Mozes stavljati u slane corbice pa sve skupa kuhati, dodavati u supice umjesto tjestenine ili recimo skuhati sam proso pa ga dodavati u razne vocne kasice i sl. Masti na volju...
Ne znam sta joj pravis inace...Ja sam recimo kuhala corbice u pretisu pa ubacim povrca, malo piletine i proso i sve skupa skuham.



Pahuljice sam kupila.
Znaci njih samo potopim i dodajem sa svim i svacim. user posted image
Hvala ti.  Sutra cu probati.
Evo user posted image Hamzi i stomacicu od nas dvije.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Zitarice
25.10.2009 22:26:29   
Sonja
kad se smije davati CORN Fleksuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Zitarice
26.10.2009 6:16:47   
Anushka
cornflex ima jako puno soli, puno i za odrasle, ostali sastav je OK i za bebe, ali zbog soli ja ne bi do daljnjeg davala(uzela kutiju i kad sam vidjela odustala). Ti opet provjeri na kutiji pa odluci:)

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Zitarice
26.10.2009 14:18:38   
Sonja
ok
hvala punooouser posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Zitarice
26.10.2009 16:57:36   
tea lana
Pahuljice sadrže više soli od čipsa i veće količine šećera od krafni
 
 
ISTRAŽIVANJA pokazuju da žitarice koje se konzumiraju za doručak, poput müslija ili pahuljica, sadrže više soli od čipsa i imaju veće količine šećera od krafni, javlja Daily Mail.
Najmanje sedam najpopularnijih proizvođača ima velike količine šećera u svojim pahuljicama, a najgori je po tom pitanju Kellogg´s Frosties koji ima 11,1 grama šećera u porciji veličine 30 grama što je otprilike tri male žličice šećera. Krafne se, s druge strane, smatraju nezdravima, ali one u prosjeku sadrže 8,6 grama šećera, pokazalo je istraživanje koje je naručio britanski Channel 4.
Nezdrave su, prenosi Daily Mail, i Nestleove Cookie Crisp sa 10,59 grama i Nesquik od istog proizvođača, posebno preporučene za djecu koje sadrže 4 grama šećera po porciji. Radi se o količini koja se nalazi samo u žitaricama, bez dodatka mlijeka ili šećera pri serviranju.
Kelloggsovi Corn Flakes u porciji od 30 grama imaju više soli nego vrećica čipsa.
Ove brojke pokazuju da čak i naizgled zdrava hrana potiče pretilost kod djece koja je sve više uzela maha. Previše soli uzrokuje visok tlak, a šećer može dovesti do dijabetesa. Stoga roditelji moraju biti informirani o nutritivnim vrijednostima žitarica koje inače reklamiraju kao pune vitamina i vlakana, s malim udjelom masti.

Na ovo sam naisla danas.

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Zitarice
26.10.2009 21:26:11   
medigirl
ko bi rekao!? Moja kcerka (8g) vrlo cesto uvece jede corn flakes - kao ono zdraviji je od cokoladnih pahuljica...
Da li to vazi i za one pahuljice od biofora?

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Zitarice
27.10.2009 12:38:17   
Anoniman
Eh, htjedoh vec da vam napisem, ali odustah. Kad god se javim na neku temu, svi me izignorisu (hvala mamama koje su mi dale podrsku na temi o grcevima, one su izuzetak). Ali evo odlucih da cu ipak napisati. Ja koristim iskljucivo baby bio (organske) pahuljice. Ne sadrze nista drugo osim zitarice. Instant su, pa se lahko pripremaju. Koristim proso, ovas(zob), Dinkel (krupnik), griz (ali baby griz), rizu, mjesavinu 7 zitarica, polentu (ili na nasem, palentu)...
Ovas i proso sadrze puno zeljeza i zamjenjuju meso. 10 grama po porciji od 200 grama. Inace popdnevni obrok se pravi od zitarica i voca. Prokuha se voda, umijesa se zitarica i doda voce i ostavi da se ohladi do temperature za jelo. Moze se prvo voce malo prokuhati, npr sljive se kuhaju, a zatim se umijesaju zitarice. Na kraju se doda kasikica maslaca (8-10 grama) ili velika kasika ulja (8-10 garma). Sve se izmiksa.
Navece se daju zitarice sa mlijekom. Prokuha se mlijeko i umijesa se zitarica. Ko ne zeli koristiti kravlje mlijeko, moze i sa vodom. Opet se umijesa vocka radi ukusa.

< Poruku je uredio Dindin -- 27.10.2009 12:39:18 >

(odgovor članu medigirl)
  Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Zitarice
28.10.2009 18:01:18   
Romali
Ne znam gdje da napišem pa ću ovdje, radi se o žitaricama.

Naime, spominjale smo Milupa hranu, 7 vrsta žitarice i sl. Bilo ih je kupiti svugdje u svijetu, u DM-u u Hr.samo ne u BiH user posted image . Danas sam našla 5 različitih pakovanja ovih žitarica u Dm ( a gdje drugo ? ) . Sva sam bila happy, dobro su se sjetili nabaviti ih za naše tržište. Koliko znam, jako su  visoke kvalitete. Cijena- ulavnom oko 5 KM po pakovanju.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Zitarice
28.10.2009 21:39:19   
medigirl
dindin sta je krupnik? meni su isto zitarice super, a za stariju djecu se cak mogu drzati u frizu nekoliko dana pa se samo doda banana ili neka druga vocka umjesto secera. ja oprilike isto tako pripremam zitarice, osim sto ih odmah sameljem sirove i onda kuham. hvala na korisnim info!  

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Zitarice
28.10.2009 21:40:04   
Amrino
Dindin- kako izgledaju te pahuljice? Meni zvuce extra user posted image user posted image user posted image .

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Zitarice
29.10.2009 10:31:55   
Anais
evo ovdje vise o krupniku (dinkel):
http://www.zemljani.com/forum/viewtopic.php?t=167&sid=6b36f7aad01f9b40066162eedb5f1dc0

ima u dm-u kupiti "Dinkelfloken", pakovano je isto kao i pahuljice od prosa i zobi ... mi smo pravili i super nam je :)



(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Zitarice
30.10.2009 11:20:39   
Anoniman
Eto, Anais vec odgovorila sta je Dinkel i gdje se moze naci. Inace, sve baby zitarice se sigurno mogu naci u DM-u. Ili bar trazite da nabave. Zitarice izgledaju kao prah. Vec su samljevene, pa ih lahko pripremati- Ponekad se riza naziva Reis-schleim (rizina sluz). Riza izgleda kao brasno tako je fino samljevena. Inace mogu i zitarice u komadicima, izgledaju slicno zitaricama koje mozete vidjeti u Müsliju, ali ih treba duze kuhati i dobro izmiksati.
I ja imam dobro iskustvo sa Hipp- 7-Korn- Baby- Flocken (mjesavina 7 zitarica).

(odgovor članu Anais)
  Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Zitarice
30.10.2009 17:21:44   
Amrino
Ja sam cesto eto koristila cjelovit proso- i on se brzo priprema i odlican je i svima ga preporucujem.(i njega ima u DM- u). Pahuljice nisam nesto kupovala.
Cesto pravim i griz- psenicni ili zobene pahuljice...A probat cu i te obavezno! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Zitarice
31.10.2009 23:07:44   
Anoniman
Ma, mogu i "obicne" integralne pahuljice, kako ti kazes Amrino, samo treba vrlo pazljivo procitati sadrzaj da se ne krije u njima kakav secer ili neki drugi dodatak. Sa baby pahuljicama poznatijih proizvodjaca (npr, Hipp) 100% ste sigurni sta je unutra. Pise na njma Milchfrei (bez mlijeka), Zuckerfrei (bez secera) itd. Osim toga, najcesce su bio (organske).

< Poruku je uredio Dindin -- 31.10.2009 23:08:33 >

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Zitarice
23.11.2009 22:14:52   
shejla
moze li neko staviti sliku tih zitarica iz DM-a???
I onako ostanem godinama u DM-u svaki put, jos ako budem citala sastav zitarica, trebace mi cijeli dan. user posted image
Dakle, te neke sto ste spominjali: proso, ili te ko musli... cijele, ne pahuljice.

I sta onda radim sa njima?? Skuham sa vodom i ispasiram (posto nemamo zubica) i
dodam voce ili sta vec...user posted image

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Zitarice
23.11.2009 22:24:45   
Adana
Ja koristim ove i to tako sto ih obicno stavim u vodu da prokuhaju/skuhaju se, nista pretjerano dugo. I u to stavim AD mlijeko. Bar dok nisam presla na kravlje. I onda u to dodam isjeckano voce, ili slatko od nekog voca. A ponekad ih dodajem i u slane kase.  Ono dok se pobvrce kuha stavim i zitarice da se zajedno kuhaju. Imas bezbroj mogucnosti jer su neslane/neslatke. user posted image  S tim da su ovo pahuljice, ono tipa palente a ne brasna kukuruznog. user posted image  Znaci ne trebaju se kuhati duuuuuuuugo. user posted image  Prakticnije. A to sto bebac nema zuba nema veze, jer se bas onako sto se kaze raskuhaju i klize niz grlo...

Proso
user posted image

5 vrsta zitarica
user posted image

Zob
user posted image


< Poruku je uredio Adana -- 23.11.2009 22:26:23 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Zitarice
23.11.2009 22:28:43   
Adana
Ja jos koristim i palentu i griz psenicni. S tim da sam malo kasnije uvela griz.
A davala sam joj i dajem joj jos uvijek i Nestle riza, i riza i kukuruz. A bilo je i nekih Hipp fazona koje sam joj davala, ono voce i riza ili kukuruz i sl.

Kasnije sam joj pocela davati Frutolino, Rizolono, Cokolino, Karamelino. user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Zitarice
23.11.2009 23:11:25   
shejla
e super hvala ti puno :):):)
I mi smo probali Nestle riza/kukuruz, pa reko da malo promjenimo user posted image

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Zitarice
24.11.2009 0:04:35   
tweety
Imaš od Milupe u DM-u kupiti 7 vrsta žitarica,jabuka i mrkva,mješano voće...sve od 6mj.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Zitarice
15.12.2009 14:30:43   
Anoniman
fyi:
Proso i zob (ovas) sadrze zeljezo i mogu zamijeniti crveno meso u "slanom" obroku sa povrcem. 10 gr ovih zitarica se umijesa u obrok, koji je standardno oko 200 gr. (Ako je beba manja, onda se obrok razdijeli u 2-3 manja obroka). Razlika je u sljedecem: proso ne sadrzi gluten, zatvara (stolica postaje cvrsca). Zob sadrzi gluten, regulise probavu.

(odgovor članu tweety)
  Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Bezobrazluk
LELA 77

Da li mislite da u danjašnje vreme bezobrazni judi spremni da gaze preko svih bolje prolaze u životu?

Da (72%)

Ne, kad tad se svakom sve vrati u životu (26%)

Nešto treće, a to je? (2%)


Broj svih glasova: 145

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *