|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
29.5.2009 16:11:52   
neki
Nisu sva djeca ista,hvala Bogu pa nije bilo nikakve alergije,ni moj Sead nije imao nikakvu alergiju,i super je papao tu hapicuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
29.5.2009 16:18:14   
Ivona
I ja sam protivnik trpanja keksa u mlijeko...Zasto to raditi?user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
29.5.2009 16:34:02   
Amrino
Pa zato sto je ljudima glavni kriterij taj da dijete sto duze spava...To mi je glavno kada cujem...user posted image

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
29.5.2009 16:36:49   
neki
Neki su mozda bili u kriticnoj finansiskoj situaciji...

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
29.5.2009 16:40:00   
neki
Izvini Amrino,ali ni ja nikoga ne ismijavam ni zbog cega...A Mishka vam je pojasnila svoj razlog...Moje dijete je pilo tu hapu,i nismo imali nikakvih problema,masallah on je meni superuser posted image

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
29.5.2009 16:44:13   
Amrino
Izvini neki- nemam namjeru da nekoga ismijavam ali mi je smijesno evo upravo to sto si napisala. Pa mljeveni keks je mnogo skuplji od npr. pure ili griza koji su neuporedivo zdraviji.

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
29.5.2009 16:45:36   
neki
Ma u redu je,ali mi griz u Seadovom slucaju nije ni na um paouser posted image Hvala na savjetuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
29.5.2009 16:56:47   
andji
Ja stavljam keks,kad kuham mlijeko...to sam počela ima par dana,kako sam prešla na kravlje mlijeko,jer u tom mlijeku nema ništa...čista voda obojena u bijelo,ni veze sa mlijekom..pa makar onaj keks ga 'zasiti' koliko toliko...u suprotnom bi pio vodu/mlijekouser posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
29.5.2009 18:05:44   
haidy
I ja dajem samo mlijeko, ali posto joj jednu flasicu dnevno dam kravljeg mlijeka pred popodnevno spavanje, bojim se da joj je to slabo. pa sad ne znam sta da radimuser posted image ona voli mlijeko bez icega. 

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
29.5.2009 18:12:31   
Dalila Sa
Žene nevidim razlog zašto ste protiv mljevenog keksa u mlijeko.I ja svojoj bebi dajem mlijeko 3,2%mm sa mljevenim keksom,jer sam imala problem kad je prestao dojiti davala sam mu hipp povraćao je,pa bebimil nije nikako htio,pa nan1 pio neko vrijeme ali samo 50ml,pa onda aptamil 1 pio ali jedva i povraćao i onda uzmem mlijeko iz tetrapaka prokuham sa mljevenim keksom i beba super pije,odgovara mu i ne povraća što je najvažnije.Danas sam bila kod pedijatra i rekla mi je da mu dajem što mu odgovara samo je bitno da nema alergije.Tako da smo sad zadovoljni.A možda ćemo sad ubaciti i malo keksolino sa mlijekom.Bebi je pet mjeseci.

_____________________________

06.01.2009.god. Ajnur

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
29.5.2009 18:19:36   
neki
Ma da Dalila Sa,super,ako nema alergijeuser posted image user posted image user posted image Taman usput poceti sa kasicama,i bice bebi odlicnouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dalila Sa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
29.5.2009 18:23:00   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: haidy

I ja dajem samo mlijeko, ali posto joj jednu flasicu dnevno dam kravljeg mlijeka pred popodnevno spavanje, bojim se da joj je to slabo. pa sad ne znam sta da radimuser posted image ona voli mlijeko bez icega. 


ako ona to voli onda nek tako i pije... dovoljno joj je kad vec ima drugu dohranu...
ja nisma nikad stavljala keks u mlijeko.... i nemma namjeru...
Asja je sada na Aptamil3 ( 3 puta pije po 150 ml i jednom 120)...
a ima vecernji mlijecni obrok sa cokolinom (kravlje mlijeko) oko 18 h...
pred spavanje 21:15 samo flasicu...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
29.5.2009 20:16:58   
Skvo RR
Ja stavim Umi u vecernju bocicu (180 ml Aptamila), dva hipp keksica, fore radi, pravo je ukusno...mljac, mljac!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
29.5.2009 20:18:29   
dana3
moj sin pije obicno mlijeko sa malo vise dodane vode a mjesto keksa neka kasa hranjiva to pije

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
10.6.2009 9:21:07   
adnetina
Cao drage mame,
Mene interesuje koje mlijeko ste vi počele davati bebama tj. sa koliko mliječne masti jer bi htjela da moj bebac proba i mlijeko pored ostale hrane koju već jede.
P.S. Bebac ima 6,5 mjeseci a dohranu smo počeli s 4 mjeseca user posted image  

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
10.6.2009 9:36:03   
Dalila Sa
IZVORNA PORUKA: adnetina

Cao drage mame,
Mene interesuje koje mlijeko ste vi počele davati bebama tj. sa koliko mliječne masti jer bi htjela da moj bebac proba i mlijeko pored ostale hrane koju već jede.
P.S. Bebac ima 6,5 mjeseci a dohranu smo počeli s 4 mjeseca user posted image  


Ja sam svom bebaču počela davati mlijeko 3,2 mm sa četri i po mjeseca jer nije htio nikako da pije adaptirana mlijeka.Nije bilo nikakvih alergija,pio je mljieko sa mljevenom plazmom,a sad pije medolino i mlijeko bolje mu odgovara od plazme.A što se tiče mlijeka pedijatrica mi je rekla bitno je samo da nema alergije,i da nastavi piti,i još nešto ne razblažujem mu nema porebe.


_____________________________

06.01.2009.god. Ajnur

(odgovor članu adnetina)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
10.6.2009 9:54:55   
baby
Cao drage ja svojim bebacima dajem zenicko u kesici koje se mora prokuhat vec od 8 mjesecasam izbacila adaptirano samo navece dajem adaptirano jer je sitije

U toku dana popiju mi 3x 300 ml. nekad bez icega nekad malo dok se kuha stavim cokolino kod mene su tako dobro ga podnjeli da nemamo nikakvih poteskoca

_____________________________

Mamini bebaci:
Hamza i Imran
10.07.2008
http://www.hipp.ba/galerija-slika.html?func=detail&id=47

http://www.hipp.ba/galerija-slika.html?func=detail&id=247

(odgovor članu Dalila Sa)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
10.6.2009 14:54:43   
mami ami
Ja sam svojoj osmomjesecnoj djevojcici pocela stavljati po kasiku mljevene plazme u vocne kasice prije mozda nekih mjesec dana. Mnogo joj se dopada, pogotovo u kombinaciji sa bananom ili marelicom. Zasto? Tek da malo promijeni, da nije uvijek riza, kukuruz i proso (cime bas i nije odusevljena). A samo voce joj nije dovoljno obzirom da je veoma aktivna beba i onda ogladni vec kroz sat vremena ako jede samo voce. A ako proizvodjac ne laze, u plazmi ima mnogo vise hranjivih supstanci od rize i kukuruza (koji se kuhaju pa se i ono malo hranjivih tvari "istopi" na toploti).
Prema tablici nadohrane koje je odobrilo hrvatsko ministarstvo zdravstva keks se u kasice stavlja od sedmog mjeseca a bebama se daje za grickati tek sa navrsenih 9 mjeseci. Na hippovoj kutiji keksica za bebe pise da se daju od navrsenog osmog mjeseca. user posted image
Ne znam, drage mame, ne postoji neko univerzalno pravilo. Svaka mama se treba nositi sa teretom odluka vezanih za svog bebaca pa makar se te odluke odnosile na dilemu "davati keks ili ne?". Nije nam lako, sta da se radi, tako nam grah pao  user posted image


_____________________________

Mamino majo sunce
Asja, 16.10. 2008.

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
10.6.2009 16:33:10   
Pebbles
Draga gospodjo hanabanana,

ja sam dobila prirucnik od pedijatrice u kojem pise da se kravlje mlijeko i mlijecni proizvodi pocinju uvoditi oko devetog, desetog mjeseca...pa sam tako i ja pocela sa par kasicica..i moja beba nije imala nikakvu strasnu alergiju vec samo dvije crvene flekice koje su vrlo brzo iscezle. Naravno da sam primjetila neki strasan osip odmah bih sve to ukinula. Sve ovo sam napisala, jer znam da su mnoge mame presle na sojino mlijeko, pa sam mislila da bih mozda mogla biti nekom od pomoci.
A kome nisam, imaju i drugi izvori informacija na internetu koje i sama nalazim,pa svako moze naci svoje rijesenje.

pozz!!!

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
10.6.2009 17:52:43   
Inayat
Mame koje mjesaju keks, medolino, cokolino s mlijekom u flasici kako se ne zgusne, tj kako izlazi na flasicu i koliko ubacite cega?

_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu Pebbles)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
10.6.2009 18:01:07   
Chuchi

IZVORNA PORUKA: Inayat

Mame koje mjesaju keks, medolino, cokolino s mlijekom u flasici kako se ne zgusne, tj kako izlazi na flasicu i koliko ubacite cega?


Joj ovih mama, sta biste da vam nema RR ???
Pa prvo stavis mlijeko, pa onda dodajes hapicu u mlijeko, vidjeces koliko je gusto ili nije gusto.
Uostalom na svakoj kutiji pise koliko se cega stavi za kasu ili tekucu hranu... A na cucli od flasice probijes
malo vecu rupicu da moze izlaziti...

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
10.6.2009 22:33:52   
Dalila Sa
IZVORNA PORUKA: Chuchi


IZVORNA PORUKA: Inayat

Mame koje mjesaju keks, medolino, cokolino s mlijekom u flasici kako se ne zgusne, tj kako izlazi na flasicu i koliko ubacite cega?


Joj ovih mama, sta biste da vam nema RR ???
Pa prvo stavis mlijeko, pa onda dodajes hapicu u mlijeko, vidjeces koliko je gusto ili nije gusto.
Uostalom na svakoj kutiji pise koliko se cega stavi za kasu ili tekucu hranu... A na cucli od flasice probijes
malo vecu rupicu da moze izlaziti...


Pa upravu si.
Ja neznam stvarno na čemu smo mi odhranjeneuser posted image
pa staviš u mlijeko jednu,dvije ili tri mjerice (od aptamila mjerice,koje dođu u kutiji) a cuclu na flašici probiješ nožem ili makazama.
Jel vam sad malo jasnije,damije samo znati šta ste vi pile kad ste bile bebe.
- Recenica izbrisana jer je uvredljivog sadrzaja
Jesu li naše mame imale internet i tablice dohrane kojih su se striktno pridržavale,i novac da kupuju kutiju aptamila koja košta oko 30 km a bude sedam dana,i šta su bebe koje su rođene u ratu jele,ma da sigurno hipp ili možda aptamil,a djeca Mašallah zdrava i živa,pogledajte malo tu djecu
godišta `92-`94.g.
A prije se davalo kravlje mlijeko i brašno uprženo user posted image .I po vašim teorijama znači samo su zdrava ona djeca koja piju skupa ad mlijeka,a ona sirotinja koja nemože svojim bebama priuštiti skupe hape i kašice nisu zdrava,ma dajte.
Jao ježim se više od ovih vaši priča
Ma užas

< Poruku je uredio Amrino RR -- 10.6.2009 23:01:50 >


_____________________________

06.01.2009.god. Ajnur

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
10.6.2009 23:01:23   
Inayat
Dalila, pitala sam jer mi nije bilo jasno. A sta sam pila kad sam bila beba ne znam. Nisam zapamtila kako me mama hranila ako te to interesuje.
Chuchi, hvala na odgovoru. Ja sam jednom pokusala dati maloj cokolino 120ml sa jednom cajnom kasikicom i zgusnulo se bilo puno pa nije mogla vuci. Nisam nista busila. To sam uradila jer nije htjela piti mlijeko a ne da spava duze. Naprotiv, uopste mi nije tesko ustati i nahraniti je u bilo koje doba noci ako se probudi.

_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu Dalila Sa)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
10.6.2009 23:03:33   
mirnac
U bogatom zapadnom svijetu se preporucuje da se ne uvodi cvrsta hrana prije 8 mjeseca ako zene imaju dovoljno svog mlijeka, a ako ne, onda ne prije 6tog mj.
Ne znam, ako mogu priustiti svojoj djeci sve najbolje, a svi to zelimo, zasto bih se poredila sa situacijom od prije 30 godina ili sa ratom. Prije 30 godina je toliko bolesti bilo neizljecivo, koje su sad smijesne bolesti. Te knjige po kojima nastojim hraniti svoju djecu nisu ljudi sjeli pa izmisljali toplu vodu nego je neko na osnovu raznih iskustava tokom dugog niza godina sastavio sta treba a sta ne, zasto da i zasto ne. Ako se i jednom jedinom djetetu nesto lose desilo od neke hrane ja ne ih rizikovala dok malo ne ojacaju.
Dobar ucitelj zeli da ucenik bude bolji od njega. 
A te ratne generacije- pa vidite li vi nazalost koliko djece oblijeva od nekih bolesti kojima se ne zna jos ni kako se zovu. A to su sve majke odrasle u ratu.
m.

(odgovor članu Dalila Sa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
10.6.2009 23:10:24   
Suzana
Potpisujem Mirnu u potpunosti. (Mirna, veliki pozdrav tebi i pusa Leili i Emi)

Dalila, po tebi je OK da bebama uprzimo brasno i time ih hranimo, jer je to prije bilo normalno?
Ako te nerviramo, nemoj nas brate citati i hrani svoju bebu onako kako ti mislis da je najbolje, to ti niko ne spori...

I da! Ne daj Boze da nam se ikada ponovi rat i da djeci dajemo Ikar i vijetnamski keks stari 30, 40 godina...

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu mirnac)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *