|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
21.1.2014 20:53:55   
Bella.88
evo iskopah malo stariju temu Mali odbijaci hrane neznam ti zalepit link, mozda ti se tamo neko javi ako nista procitaj stare post.mozda ti nesto pomogne...,sretno

_____________________________

jun 2013 stigao vitez naš :)

jun 2015 guzna mala upotpunila nas svijet:)

(odgovor članu Bella.88)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
22.1.2014 10:53:55   
Micanaa
ma ona meni sve jede slabo,nije bitno jeli to voce ,kasice ili supice,razmisljam da joj kupim sirup za apetit

(odgovor članu Bella.88)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
22.1.2014 10:54:31   
Micanaa
hvala pogledat cuuser posted image
IZVORNA PORUKA: Bella.88

evo iskopah malo stariju temu Mali odbijaci hrane neznam ti zalepit link, mozda ti se tamo neko javi ako nista procitaj stare post.mozda ti nesto pomogne...,sretno


(odgovor članu Bella.88)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
25.3.2014 20:19:00   
NaNaSa
Drage mama ! Moze pitanje! Kada ste uvele ovaj obrok svojim malisanima.....hapu od KM sa keksom? Posebno me interesuje kod djece koja se harane formulom? kad napraviti taj prelaz? S kojim KM ? Mlijecne masti? user posted image

(odgovor članu Micanaa)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
25.3.2014 20:21:01   
animagical
najbolje nikada...glupost, cuj keks...sta ima tu dobro uostalom.

(odgovor članu NaNaSa)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
26.3.2014 11:16:35   
NaNaSa
hm pa cime zamijeniti formulu pred spavanje ?

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
26.3.2014 11:22:49   
Teddy Bear
Ja sam je sa navrsenom godinom zamijenila mlijekom 2,8 % mm... izricito sam protiv keksa.

(odgovor članu NaNaSa)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
26.3.2014 11:27:38   
Alma_27
IZVORNA PORUKA: NaNaSa

hm pa cime zamijeniti formulu pred spavanje ?



Koliko je bebi? je li joj to vrijeme da produzi periode spavanje po noci pa zelis da zaspe sita''
mozes cokolino (pogledaj na kutiji od koliko mjeseci se daje) al opet joj daj mlijeko pred spavanje. beba bi trebala da duze spava po noci ako tokom cijelog dana zadovolji svoje dnevne potrebe za hranom. znaci, vise je hrani tokom cijelog dana. vise msa, voca, povrca... naravno, u skladu s njenim potrebama i dobi i onda ce ti duze i bolje spavati po noci

< Poruku je uredio Alma_27 -- 26.3.2014 11:28:40 >

(odgovor članu NaNaSa)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
26.3.2014 11:38:26   
Neca xxx
Moja kcerka nikada nije "pila hapu". Na sveopce cudjenje okoline. Postepeno sam joj uvodila obroke: dorucak, rucak pa onda veceru. Dugo je dojila, ali sam joj nakon navrsene godine pred spavanje uvela jos i flasicu kravljg mlijeka. Cistog, bez dodataka. Mislim da od mlijeka sa keksom nema neke velike koristi koja bi opravdavala svakodnevno konzumiranje. A nema ni potrebe za keksom u mlijeku ukoliko dijete ima normalnu veceru.

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 109
   [Obrisana poruka]
26.3.2014 12:15:14   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Neca xxx)
  Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
26.3.2014 12:20:51   
bebacha

IZVORNA PORUKA: Iman83

Mi opet nikad nismo koristili flašu.
Dojila 17 mj, nakon toga prešli na čašu mlijeka. Pila ga je na slamku.

Ako bi već uvodila mlijeko na flašu, ne vidim potrebu za keksom. Čemu?user posted image


da bude "sitije"

mi to nikad nismo praktikovali i bil smo pomalo cudniuser posted image user posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
26.3.2014 12:48:51   
Apotekarka
Ni moj veliki djecak ni cura ne piju mlijeko s keksom nego obicno mlijeko takodjjer se sva okolina cudi,ali recimo znam sad ani kad pravim vocni obrok tipa kruska,banana,sljiva i sl ubaciti jedan dva petit keksa da malo scvrsne jer nije bas grizu fan...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
26.3.2014 17:30:09   
NaNaSa
hvala svim na ovim komentarima! Ja sam iskljucivo pitala za dijecu koja su na mlijecnoj formuli! (Hipp, Aptamil i sl) .Mi imamo sad 11 mjeseci i imamo dva obroka krute hrane tj. dorucak rucak i polako uvodimo veceru koja onako vise u pravcu lickanja, jer i dan danas imamo problema sa stomacicem i varenjem pa nema jakih obroka od kojih sa hapom dobijamo zatvor i grceve.S obziro da cemo ubrzo napuniti godinu i da trebamo poceti sa krvljim mijekom , nema smisla da dijete pije i jedno i drugo, nekako mi je to previse tekucine.Zato sam pitala kad zamijeniti taj obrok hape sa tim ozloglasenim keskom? da li ste potpuno prestale davati mijecne formule nakon sto ste uvele krvlje mlijeko?
jeste li pravili kombinacije KM i mlijecne formule?Kako mlijeko samo?Ugrijano? i sta time dobiva?

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
26.3.2014 17:44:34   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: NaNaSa

hvala svim na ovim komentarima! Ja sam iskljucivo pitala za dijecu koja su na mlijecnoj formuli! (Hipp, Aptamil i sl) .Mi imamo sad 11 mjeseci i imamo dva obroka krute hrane tj. dorucak rucak i polako uvodimo veceru koja onako vise u pravcu lickanja, jer i dan danas imamo problema sa stomacicem i varenjem pa nema jakih obroka od kojih sa hapom dobijamo zatvor i grceve.S obziro da cemo ubrzo napuniti godinu i da trebamo poceti sa krvljim mijekom , nema smisla da dijete pije i jedno i drugo, nekako mi je to previse tekucine.Zato sam pitala kad zamijeniti taj obrok hape sa tim ozloglasenim keskom? da li ste potpuno prestale davati mijecne formule nakon sto ste uvele krvlje mlijeko?
jeste li pravili kombinacije KM i mlijecne formule?Kako mlijeko samo?Ugrijano? i sta time dobiva?


e ovako ...mi smo jako dugo bili na mlijecnoj formuli...na Aptamilu.... ne znam na cemu je tvoja beba ali vjerujem da mjenjas forumulu u odnosu na dob bebe... nakon 12 mjeseci se predje na neku jacu formulu...ako me pamcene sluzi tada je npr Aptamil broj 3 .... to je bebama pored cvrstih obroka sasvim dovoljno.... nema potrebe da pravis mlijeko s keksom...

ja se ne mogu tacno sjetiti kad smo napustili mlijecnu formulu...ali mislim da smo imali vise od 2 g...jednostavno sam pravila pola kravlje mlijeko a pola aptamil jedan period...i onda skroz presla na kravlje mlijeko, masnoce 2.8...bez ikakvog keksa

dake keks nemoj samo ces debljati nepotrebno dijete...



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu NaNaSa)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
26.3.2014 17:47:11   
animagical

IZVORNA PORUKA: NaNaSa

hvala svim na ovim komentarima! Ja sam iskljucivo pitala za dijecu koja su na mlijecnoj formuli! (Hipp, Aptamil i sl) .Mi imamo sad 11 mjeseci i imamo dva obroka krute hrane tj. dorucak rucak i polako uvodimo veceru koja onako vise u pravcu lickanja, jer i dan danas imamo problema sa stomacicem i varenjem pa nema jakih obroka od kojih sa hapom dobijamo zatvor i grceve.S obziro da cemo ubrzo napuniti godinu i da trebamo poceti sa krvljim mijekom , nema smisla da dijete pije i jedno i drugo, nekako mi je to previse tekucine.Zato sam pitala kad zamijeniti taj obrok hape sa tim ozloglasenim keskom? da li ste potpuno prestale davati mijecne formule nakon sto ste uvele krvlje mlijeko?
jeste li pravili kombinacije KM i mlijecne formule?Kako mlijeko samo?Ugrijano? i sta time dobiva?

vidi ja sam dijete dojila skoro dvije godine, ali sam ostale obroke uvodila normalno pa ne vidim u cemu je razika uopste...sa 10 mj je imao tri cvrsta obroka, a s godinu smo izmedju nudili i vocne uzinice...s godinu ti nije potrebna adaptirana formula, osim ako ne daj Boze bude alergican na mlijeko...a veceru ce prihvatiti, polako. ja sam navece davala griz na mlijeku sa izmiksanim nekim vocem unutra, mladi sir i mlijecne namaze sa hljebom, maslac i med, zobene pahuljice...djeca od godinu smiju jesti svasta. a posebno ako ej osjetljive probaje nemoj ga hraniti keksom, to je zdravom logikom samo stetno za dijete, nikako zdravo.

(odgovor članu NaNaSa)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
26.3.2014 17:52:02   
NaNaSa
e hvala puno na ovom odgovoru! Mi smo na hipp-ovoj 2 sad trenutno i bas sam mislila da ne ukljucujem 3 vec KM. Nismo pretjerano krupna beba ,iskreno ja bih volila da samo malo deblji pa sam tako mislila da ukljucim malo ugljkohidrata da jaknemo ,zabucimo se.
u svakom slucaju hvala na uputama iz iskustva pa cemo odluciti !


IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: NaNaSa

hvala svim na ovim komentarima! Ja sam iskljucivo pitala za dijecu koja su na mlijecnoj formuli! (Hipp, Aptamil i sl) .Mi imamo sad 11 mjeseci i imamo dva obroka krute hrane tj. dorucak rucak i polako uvodimo veceru koja onako vise u pravcu lickanja, jer i dan danas imamo problema sa stomacicem i varenjem pa nema jakih obroka od kojih sa hapom dobijamo zatvor i grceve.S obziro da cemo ubrzo napuniti godinu i da trebamo poceti sa krvljim mijekom , nema smisla da dijete pije i jedno i drugo, nekako mi je to previse tekucine.Zato sam pitala kad zamijeniti taj obrok hape sa tim ozloglasenim keskom? da li ste potpuno prestale davati mijecne formule nakon sto ste uvele krvlje mlijeko?
jeste li pravili kombinacije KM i mlijecne formule?Kako mlijeko samo?Ugrijano? i sta time dobiva?


e ovako ...mi smo jako dugo bili na mlijecnoj formuli...na Aptamilu.... ne znam na cemu je tvoja beba ali vjerujem da mjenjas forumulu u odnosu na dob bebe... nakon 12 mjeseci se predje na neku jacu formulu...ako me pamcene sluzi tada je npr Aptamil broj 3 .... to je bebama pored cvrstih obroka sasvim dovoljno.... nema potrebe da pravis mlijeko s keksom...

ja se ne mogu tacno sjetiti kad smo napustili mlijecnu formulu...ali mislim da smo imali vise od 2 g...jednostavno sam pravila pola kravlje mlijeko a pola aptamil jedan period...i onda skroz presla na kravlje mlijeko, masnoce 2.8...bez ikakvog keksa

dake keks nemoj samo ces debljati nepotrebno dijete...




(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
26.3.2014 19:15:54   
Medić*

IZVORNA PORUKA: bebacha


IZVORNA PORUKA: Iman83

Mi opet nikad nismo koristili flašu.
Dojila 17 mj, nakon toga prešli na čašu mlijeka. Pila ga je na slamku.

Ako bi već uvodila mlijeko na flašu, ne vidim potrebu za keksom. Čemu?user posted image


da bude "sitije"

mi to nikad nismo praktikovali i bil smo pomalo cudniuser posted image user posted image


Ni mi to nismo nikada praktikovali. Cisto mlijeko. Nekada nakon drugog rodjendana cini mi se kakao u mlijeko. I dan danas tako. Na flasici bio do malo jace od 3 godine. Sada pije dvije solje dnevno sa mala kakaoa, jede mlijecne proizvode sve.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
26.3.2014 21:40:29   
Alannah
18 mjeseci i nikad za obrok nije dobio keks,pojede mozda jedan do dva keksica sedmicno,jednostavno nece ga.U mlijeko mozes staviti zobene pahuljice,jecmene,razene,3 corn,...One su zdrave, unijeces ugljikohidrate,minerale,zasitice se,a od keksa nista dobro,osim sto ce se bespotrebno ugojiti. Keks ponekad daj u rukicu da gricka.

< Poruku je uredio Alannah -- 26.3.2014 21:41:16 >

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
27.3.2014 8:58:10   
henna ze
ja sam davala HIPP 3 do 18 mjeseci...
onda sam prešla na domaće KM..sa čokolinom..ili nekim zitaricama...ali ne pred spavanje..do tada je već večerala...i imala prave obroke...



_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
27.3.2014 10:51:41   
SREĆNA
Evo mi smo uveli km megle 3,2 mm, danju pred spavanje 1-2 x, naveče kad krenu spavati piju babylove 3 i ujutro kad ustanu.Imamo 13,5 mj.Keks ne stavljam u mlijeko, on nam služi kao apaurin u kolicima user posted image u dugim šetnjama.Samo plazma.
Meni je mama kad sam bila mala pravila hhapu of griza i mlijeka, znači malo griza na puno mlijeka, to sam pila dok nisam pošla u školu, a od 6-7 mjeseca života.Hbg život na selu , nije bilo ad, a nisam htjela dojiti.Tako kaže moja mama.Dok su sestre dojile pa i po dvije godine.

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Mlijeko sa mljevenim keksom
27.3.2014 11:38:39   
reallove
Moj je od 11 mjeseci pio km( vidim ovako piseteuser posted image )... Samo sam mu morala stavljati malo plaZme ili neskvik,jer nije htio da ga pije samo...Sada mu je 4.5 god. I jos uvijek je neskvik,ali samo mala casa ujutro,vise nece,i keks i mlijeko...stavim keks u zdjelu,preko naspem mlijeko i tako jede...drugacije nece mlijeko,nikako...

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 121
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *