|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trauma sa poroda
9.5.2011 18:53:02   
Medi_87
Draga moja najbolje ti je da malo i popricas sa psihologom, ja iamm pijateljicu koja je psiholog i mnogo mi je pomogla nakon samog poroda sa svojim savjetima, iako je ralativno kratak period od mog poroda ja jos uvijek imam osjećaj da me boli kad se sjetim samog poroda i iščekivanaj budući da su mene pravo napatili u porođajnoj sali, bila otvorena 8 prstiju onda mi se beba vratila iz porođajnog kanala i pokušali ga okrenuti, e tu sam osjetila pravu bol, i na kraju su me nakon svih tih muka i bolova na carski porodili, meni se čini kao da me tenk pregazio kad su ga okretali i još se sjećam toga i sjećat cu se uvijek, zato sma aj već odlučila da naredni porod ako se desi a nadam se da hoće ja već unaprijed znam da ću tražiti carski

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Trauma sa poroda
9.5.2011 18:57:05   
isabella

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa



Ja mislim da ipak ima, postoje privatne klinike, u kojima mozes dogovoriti na koji nacin zelis da se porodis... Cak neke zene vani radaju i kuci. Raspitaj se malo, moja rodica u Austriji je rodila u privatnoj kliniciuser posted image user posted image




ja sam isla privatno kada sam bila trudna ali su me uputili u bolnicu kada je doslo do poroda......jer u mene su belaji poceli 10 dana prije nego sto cu se porodit....a ja sam mislila u bosni imali privatna klinika gdje rade porode???

_____________________________

Naida 25.04.2010.g dusa moja


Priroda nije fer! Psima nije dala mogucnost da govore, dok neki ljudi odlicno laju.

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Trauma sa poroda
9.5.2011 18:59:39   
isabella

IZVORNA PORUKA: Leena

Isabella, ja te mogu utješiti samo činjenicom da je u većini slučajeva drugi porod lakši, pogotovo ako je mali vremenski razmak između poroda, vidim da je tvoja curica 4 mjeseca mlađa od moje, ako sada planiraš, to je mala razlika... Moja mama je sa mnom imala pretežak porod, a kada sam ja imala 4 mjeseca, zatrudnila je neplanski... Otisla zena da se porodi očekujući opet isto, leži kaže u krevetu u bolnici i konta da se hoće neka pored nje poroditi što vrišti da zaspi, kad doktor panično prilazi njoj, ona ga pita:"Hoću to ja brzo?", on joj kaže:"Glavica je već izašla!"-ona nije ni osjetila... Tako da drugi porod može biti, samim tim što si već prošla jedan težak porod, baš lagan. U svakom slučaju, samo hrabro, navijamo za tebeuser posted image user posted image


hvala mila pa kazu eto tako a u moje mame bilo obrnuto kaze ja izletila ko cep a seku naopako rodila ........hvala na podrsci lakse mi je dosta,,


_____________________________

Naida 25.04.2010.g dusa moja


Priroda nije fer! Psima nije dala mogucnost da govore, dok neki ljudi odlicno laju.

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Trauma sa poroda
9.5.2011 19:01:51   
isabella

IZVORNA PORUKA: triputmama


al draga isabela rodila sam ih troje ,  kad uzmem bebicu u ruke kad mi osmeh izmami , ma samo kad je ugledam znam da je vredelo i da bih opet sve isto proslauser posted image  



e moja mila znam ja to sve i moja trudona je bila uzas,,do 5 mjeseca,,ali eto,,znam najvise na svijetu bih voljela jos da rodim da se oslobodim jer kada bih zatrudnila u ovom stanju panike i traume mislim da bih mogla naskoditi i sebi i bebi,,,,,,,

_____________________________

Naida 25.04.2010.g dusa moja


Priroda nije fer! Psima nije dala mogucnost da govore, dok neki ljudi odlicno laju.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Trauma sa poroda
9.5.2011 19:04:21   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: isabella


IZVORNA PORUKA: sporty mamaa



Ja mislim da ipak ima, postoje privatne klinike, u kojima mozes dogovoriti na koji nacin zelis da se porodis... Cak neke zene vani radaju i kuci. Raspitaj se malo, moja rodica u Austriji je rodila u privatnoj kliniciuser posted image user posted image




ja sam isla privatno kada sam bila trudna ali su me uputili u bolnicu kada je doslo do poroda......jer u mene su belaji poceli 10 dana prije nego sto cu se porodit....a ja sam mislila u bosni imali privatna klinika gdje rade porode???


Mislim da nema, ali u Hrvatskoj ima, bas sam gledala na tv prilog o istoj, savrseno opremljena, cak i meni mozes izabratiuser posted image user posted image Je da platis dobro, mislim da je obicni porod oko 4000 kn, to ti je 1000km, carski ne znam koliko jeuser posted image user posted image

(odgovor članu isabella)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Trauma sa poroda
9.5.2011 19:10:34   
d.dita
Draga Isabella, vjeruj da te potpuno razumijem! I ja sam imala jako traumatičan porod prije 2 i po godine. Tek možda zadnjih pola godine da mogu pričati o tome a neke mi stvari i sada nadolaze kao u flešovima. Puno toga sam bila negdje zakopala. Kada gledam fotografije posle izlaska iz bolnice imam osjećaj da to nisam ja. Čudim se da nisam zapala u kakvu jaču depresiju.
Kažu da ni jedna trudnoća nije ista, niti porod a ni dijete. Ja mislim da ti je to još sve svježe i da bi možda trebala malo pričekati a naravno i popričati sa doktorom.
Znam da je dr.Suada Tinić imala u Gradačcu privatnu kliniku i da je tamo radila porode ali nije sigurno sa carskim rezom. A kod nas u Tuzli, kada sam se ja porodila nije se moglo zahtijevati da ti dr. uradi carski rez, znam da su trudnice nudile ogromne novce ali da su dr. odbijali.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Trauma sa poroda
9.5.2011 19:26:57   
isabella
e draga d.dita potpuno me razumijes isto tako sam se osjecala i isto tako se osjecam i sada dosta blokada dosta stvari i sada se ne sjecam sve mi to nadolazi kao sto si i ti rekla,,ali jaka je zelja kud mi i mala voli djecicu,,eto sve pakujem njenu odjecicu sto je mala i kontam nekome bi dobro doslo ali ostavljam akobogda ako bude drugo curica ali kazem kada dodje do samoga cina hocemo bebu e tu sam ja i ja to blokiram sve,,,,

_____________________________

Naida 25.04.2010.g dusa moja


Priroda nije fer! Psima nije dala mogucnost da govore, dok neki ljudi odlicno laju.

(odgovor članu d.dita)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Trauma sa poroda
9.5.2011 19:31:01   
isabella



ma ja kazem i ovdje je usluga fina mene je porodila sestrica koja je 2-3 godine starija od mene to je sestrica od 26 godina dr samo dva puta dosla da me vidi,,ali da naglasim preferiraju prirodan porod ja sam se poradjala ko sto su nase nane znaci bez icega ikakve inekcije samo infuzije glukoze da me odrze pri svijesti i kisik da mogu bar malo predahnit..ja sam vikala daj vadite je na carski,,ne ne kaze to je zadnje kada vidimo da vise nema nikakve nade tek onda..........

_____________________________

Naida 25.04.2010.g dusa moja


Priroda nije fer! Psima nije dala mogucnost da govore, dok neki ljudi odlicno laju.

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Trauma sa poroda
9.5.2011 19:31:06   
Malenaoduvijek
ja sam se porodila dva puta na carski rez i ne znam sta znaci prirodni porod.znam sta su bolovi poslije reza i to sam imala dva u dvije godine.
prv trudnoca mi je bila rizicna i teska a druga lagana, ali je beba bila velika pa mi se dan pred porod oziljak rastegao na milimetar tako da je malo falilo da pukne, ali

ja mislim da sve to ima veze sa tim koliko je zena zrela i spremna i na dijete i na sve sto dolazi s tim.
posebno ako psihicki nisi spremna na trudnocu da ces tesko i porod da podneses kakav god bio.

nije ni carski maciji kasalj, svi misle hajde otvore te i zatvore, ali period postop oporavka je puno duzi i to sve ima veze sa tvojom glavom.

ima zena koje mogu ustati poslije carskog odmah, a pored mene je lezala zena koja se dva dana prenemagala nije mogla da ustane jer nju "boli", tako da bih ti i ja savjetovala razgovor sa psihologom prije svega a onda sve ostalo.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Trauma sa poroda
9.5.2011 19:40:49   
d.dita
Dok smo se zabavljli mm i ja smo uvijek govorili da bismo voljeli više djece da imamo, tako da je tek prošli mjesec prvi put spomenuo još jednu bebu. Mislim da je kontao da sam ja već prevazišla traume. Gardarobicu obavezno čuvam pa kada me pitaju zašto to ostavljam ako nemam u planu još djece ostajem bez teksta!

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Trauma sa poroda
9.5.2011 20:29:54   
rose
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: rose

IZVORNA PORUKA: isabella

rose razmisljali smo o tome samo neznam dali ima negdje da bih se mogao obaviti privatni porod ,,,,,,,,


nema to...samo u bolnici ali mozes dogovoriti carski ako zelis


Ja mislim da ipak ima, postoje privatne klinike, u kojima mozes dogovoriti na koji nacin zelis da se porodis... Cak neke zene vani radaju i kuci. Raspitaj se malo, moja rodica u Austriji je rodila u privatnoj kliniciuser posted image user posted image



mislila sam da nema u sarajevu a cisto sumnjam u ostatku BiH...a opet mozda nisam u pravu

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Trauma sa poroda
9.5.2011 21:15:26   
scarlett
Draga isabella, ja hB nemam traumu s poroda, jer je bio CR, ali imam traumu od bolnice i oporavka. Ipak to me neće spriječiti da poželim aBd i drugu bebu. Međutim moja kuma je imala bukvalno CR dole nakon prirodnog, ipak jedva čeka da bude u prilici da radi na drugoj user posted image .
I ja mislim da psiholog može dosta pomoći, nemoj ovo pogrešno shvatiti, psiholog bi danas mogao često mnogima od nas pomoći, svakakvih trauma imamo a da nismo ni svjesni. Pomoći će ti da raščistiš te stvari sa sobom, kažeš da si se promijenila poslije poroda, jer možda to može doprinijeti postporođajnoj depresiji slijedeći put ako to ne riješiš na vrijeme.
Držim ti fige da nas uskoro obraduješ lijepom viješću i budeš sigurna i hrabra u svojoj odluci.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Trauma sa poroda
9.5.2011 23:06:08   
Niina
draga isabella, ja i nemam tako strasnu porodjajnu traumu kako onu poslije poroda. ali imam prijateljicu koja se isto kao i ti nije poradjala ovdje nego u tudjoj zemlju. Beba bila prekrupna za nju, krenuo porod, nije se otvarala, oni forsirali prirodni porodjaj, kada je beba usla u porodjajnu kanal-zaglavi, sjekli je, vakum , forceps, jedva i ona i beba prezivjeli.
Godinama nakon nije htjela ni da pomisli o trudnoci, ii..proslo vrijeme 5g..zazeljela i ona bebicu...dosla ovdje i iskljucivo insistirala na carskom..i sada ima jednu malu curicu...

Porod je ruski rullet, nikada ne znas kako se moze da okrene..

_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Trauma sa poroda
9.5.2011 23:11:10   
N_N

IZVORNA PORUKA: Niina


Porod je ruski rullet, nikada ne znas kako se moze da okrene..



Tačno tako.
Zbog traume preživljene na prvom porodu, trebalo mi je 6 god. da se odlučim na drugu trudnoću.
Prvi porod 13,5 h uz drip i koktele.....
Drugi porod - ušla u bolnicu u 8:15, nakon pregleda i zezancija u salu ušla u 8:35, rodila u 8:45 user posted image
Dakle, što reče Niina, ruski rulet user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Trauma sa poroda
9.5.2011 23:13:59   
vila.vilica
meni su prosla 2 mjeseca i par dana od poroda...i dalje sam ubijedjena da, ako opet budem radjala to nece biti prirodno...vise NE! jos ako me budu opet tokom trudnoce kljukali informacijama da mi je beba krupna...ma nema šanse...ionako sam jedva živu glavu izvukla i oporavlja se dugo dugo user posted image

_____________________________

Snježnog dana stigla mi je pahuljica mala...
02.03.2011.

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Trauma sa poroda
9.5.2011 23:20:56   
Niina
Kazu, da zena za vrijeme poroda hoda na granici izmedju zivota ismrti. i stvarno je tako, dajes se po najprije u Bozije ruke, pa tek onda u ruke doktora, jer kada je porod uredu, zena se i sama moze poroditi a kada stvari krenu naopako...onda ti tu niko pomoci ne moze.

Moja trudnoca je bila ok, porod solidan i onda u toku poroda pupcanik se omota 3x oko bebine glave..
Neke stvari se mogu predvidjeti, uultrazvukom, pregledima, adekvatnim tretmanom tokom poroda kojeg mi bas i nemamo.

_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu vila.vilica)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Trauma sa poroda
9.5.2011 23:24:30   
veeseelaa
mene uopšte nije strah poroda...
iako sam rodila krupnu bebu i pukla i recnuta i šili me i nisam mogla sjesti 30 dana kako treba.... iako sam jako iskrvarila i svašta nešto uopšte me nije strah....
uvijek više razmišljam o organizaciji poslije poroda nego o porodu
Ja sam vječiti optimista, kontam biće drugi put upola lakše, pa valjda neće biti krupna beba kao prva koja je imala 4350user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vila.vilica)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Trauma sa poroda
9.5.2011 23:26:56   
teacher75
ni mene nije strah poroda vec trudnoce (povracanja) i onoga poslije, al evo vec mi je proradila zelja za 2.user posted image user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Trauma sa poroda
9.5.2011 23:27:09   
bebacha
otprilike druga beba je uvjek krupnijauser posted image user posted image
al i drugi porod dosta laksi.bar kod mene.javim vam kakav ce biti treciuser posted image user posted image


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Trauma sa poroda
9.5.2011 23:34:48   
veeseelaa
al evo vec mi je proradila zelja za 2.user posted image user posted image


o pa lijepo user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Trauma sa poroda
9.5.2011 23:38:24   
teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

al evo vec mi je proradila zelja za 2.user posted image user posted image


o pa lijepo user posted image


za 2 mjeseca krecemo u akciju abduser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Trauma sa poroda
9.5.2011 23:40:35   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

al evo vec mi je proradila zelja za 2.user posted image user posted image


o pa lijepo user posted image


za 2 mjeseca krecemo u akciju abduser posted image


baš me ženo obradova, drago mi je zbog vas user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Trauma sa poroda
9.5.2011 23:42:08   
myb@by

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

al evo vec mi je proradila zelja za 2.user posted image user posted image


o pa lijepo user posted image


za 2 mjeseca krecemo u akciju abduser posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Trauma sa poroda
9.5.2011 23:42:09   
bebacha
nije mogla odolituser posted image
veselaaa i tebi je vakatuser posted image user posted image user posted image zbog Aise


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Trauma sa poroda
9.5.2011 23:43:15   
teacher75

IZVORNA PORUKA: bebacha

nije mogla odolituser posted image
veselaaa i tebi je vakatuser posted image user posted image user posted image zbog Aise


jest valauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *