|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 14:29:46   
ja
IZVORNA PORUKA: Amer

Mi kad smo Amera snetili nismo pravili slavlje ali su nam došli prijatelji i moji roditelji malo ih počastila, lijepo posjedili i svako svojoj kući..
Maleni je sreća bio dobar nije plakao pa smo mogli a da je bilo obratno ja bi ih lićno poslala kući user posted image user posted image user posted image












potpuno se slazem i tako je kod nas bilo

_____________________________

emman 17.5.2007

(odgovor članu Amer)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 14:33:41   
Amrino
MM je Hamzi proucio ikamet i ezan onu noc kada smo dosli iz porodilista...a Akiku (dva kurbana) smo pravili...pa mozda dva mjeseca poslije- mada kazu da je najbolje u prvih 40 dana.
Sunetili smo ga kada je imao 5 i po mjeseci...i to smo javili porodici tek kada je sve bilo gotovo. I moji i MM roditelji su dosli odmah taj dan...donijeli tortu i to...a ja sam za par dana pravila porodicni rucak. Znaci samo uza porodica...
Nisam protiv ni vecih okupljanja ali alkohol za sunet, Bajram...i sl....to mi je van pameti. Sva se najezim kada pomislim. Ne znam na sta ti ljudi misle....


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 14:33:45   
senchy78
čao evo da se i ja pridružim malo a da li znate da muškom djetetu treba zaklat kurban

(odgovor članu HINDA)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 14:34:03   
mamina cura
E vala jesmo primitivan narod. Ovdje se jos uvijek puca na svadbama a onda se rastaju za mjesec dana.user posted image
Ja sam uvijek bila skromna i nisam dozvoljavala da mi neko namece pravila, radila sam samo ono kako sam osjecala da treba. Nije ni cudo da nam nedaju iz Bosne izaci kad se tamo tako ponasamo.user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu ja)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 14:35:57   
M kao Mama
Jao, ja sam jedne prilike zatekla se u Sandžaku, kad kolona vozila, okićena, alineke bijele krpe stavljenje na vozila, pitam ja ko se ženi, kažu mi nije ženidba nego sunet, ma da vidite vi te proslave,

jedna moja prijateljica ošišala je curicu na čelavo kada je bila mala, kaže to vjera nalaže i nama govorila, ali meni bilo žao lajline kose, ionako ima tri dlake na glavi,

baš mi je drago da je noko pojasnio da nije obavezno da se curice šišaju načelavo,

da li je istina da je sunet kod djevojčica da se uši probuše, ako jeste, mi smo to hairli obavili

(odgovor članu ja)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 14:37:08   
senchy78
ja mislim da alkohol nema veze kad se dijete osuneti jer to je da nešto što treba proslaviti 

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 14:37:39   
M kao Mama
Sad gledam ovaj link što je aida postavila, bome ovaj momčić, fine se smije, obzirom na okolnosti, ha, ha, ha

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 14:38:26   
Emina*
heheh, i ja to bas kontam user posted image  user posted image

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 14:38:53   
nesanica
I ovdje je evo postalo skroz "normalno" da nasi prave fesete kad osunete dijete.Mislim da su to pokupili od Turaka, kojih je ovjde nemali broj.  Evo  mi smo bas u subotu pozvani na jednu takvu, dobri prijatelji sunetili sina, pa prave, ali nece biti alkohola, jer uskoro je Ramazan, a da nije toga kazu bilo bi.
Medjutim ja i mm smo bas protiv toga. Mi bismo aBd trebali za 3-4 hefte sunetiti nasu djecu(kako cu izdrzati, ne pitajteuser posted image user posted image ), ali uopste ne razmisljamo o festi, to nam je van pameti.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 14:40:22   
senchy78
to je ženski sunet a šišanj to nije potrebno 

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 14:42:48   
mamina cura
Znam da nije tema ali ne mogu presutiti.
Zasto alkoholuser posted image Ako se suneti dijete znaci da su roditelji muslimani, a dobro je poznato da muslimani ne smiju piti alkohol bez obzira da li je ramazan blizu???
Najgore mi je kad vidim kako se Bajram proslavlja u kafanama uz mnogo alkohola?
Kad se tako ponasamo sami prema sebi kako cemo prema svojoj djeci i ostalim stvarimauser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 14:43:23   
senchy78
hoćeš li ih uspavat kad ih budeš sune. ja bi to svima preporućila

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 14:45:45   
Emina*
Senchy, ima negdje na forumu tema sunet muskog djeteta,
ovo je tema vezana za sunet i festanje user posted image  user posted image
Ali da i ja odem malo off-topic, ne bih nikad sunetila dijete pod opstom anestezijom, jer sam vidjela jako puno takve djece, koja ne mogu sebi da dodju od placa kad se probudeuser posted image   user posted image ,
a ovako lokalna anestezija postepeno popusta....


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu senchy78)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 14:47:18   
senchy78
djeca se sunete radi higijenski razloga jer je naša vjera čista pa radi toga  jer i u drugoj vjeri isto ima osunećenih

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 14:52:18   
bezelye
Sad gledam ovaj link što je aida postavila, bome ovaj momčić, fine se smije, obzirom na okolnosti, ha, ha, ha


Ma kazem ti, djeca sva sretna user posted image

Mislim da pretjeruju sa tim proslavama. Vala bas ko da je svadba. Ali sta cu, to je ovdje tako. Hvala Bogu ovi moji su u svemu umjereni. Ali ima ih... Uhhh... Promijene smisao te proslave.
Ma isto ko i serjatsko/vjersko vjencanje. To ti je sad moderno user posted image Pa kud svi Turci tu i mali Mujo. Hajmo se i mi serijatski/vjerski vjencati, a o prakticianju vjere nek se brine neko drugi ko je za to skolu zavrsio user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 14:54:11   
senchy78
to za bajram se slažem sa tobom a za sunet to može proći mladi vole da popiju 

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 14:54:14   
HINDA
ali posto je sunnet upravo ,mozemo ga nazvat vjerski obred, ne moze biti popracen sa alkoholom kao ni bajram ni ostali vjerski praznici a sve ostalo rodendani neke godisnjice to nema veze sa vjerom nek zalivaju jer ko voli neka izvoli njemu na grijeh. to ti je isto kao da sada posto nam dolazi gost Ramazan i nakon prve teravije da sjedemo i zalijemo jer ga treba obiljezit.

(odgovor članu senchy78)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 14:58:07   
M kao Mama
akobogda ako kada rodim muško, i kada se bude sunetio, znam da neće biti alkohola, bili smo neki dan kod prijatelja, malog osunetili u srijedu, u subotu mevlud, baš lijepo, ne znam možda ja griješim, ali u mojoj familiji nikada se nije pilo, znalo se za ramazan, bajram, svaki red, bogu hvala pa i moj muž je istog mišljenja, da je drugačije, ne znam kako bi izašli na kraj,

a vjerujte meni pola komšiluka nije došlo na babine, jer su znali da nema alkohola,

(odgovor članu HINDA)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 14:59:45   
Anoniman
Ma meni je zanimljivo kolika se fama pravi oko tog sunećenja.. Pa Bože moj, obaveza kao i svaka druga.. na doličan način obilježiti i ne pretjerivati. Mislim da je bolje da se to uradi kad je dijete što manje, da nije ni svjesno, a i da se ne može kretati, da se ne uvrijedi, a i brže zacijeli, a ti derneci u turskoj su za mene lično malo previše, momčine, a moraju to prolaziti i nema potrebe za tolikim uzdizanjem, jer ja se uvijek zezam: Ma hajde to malo mukice je jedino strašno što muškarcima valja pretrpiti u životu! Šta je sa ženama i svaki mjesec user posted image , pa porod, pa ovo pa ono...iiiiiihhhh! Što bi mi trebale feštati!user posted image

(odgovor članu senchy78)
  Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 15:01:15   
senchy78
par hodža je reklo da alkohol ne smeta a ovi danas svašta su izmjenili  jer od mog muža dedo bio hodža i kad smo sun. sina rekao je da alkohol nesmeta e neznam ni ja vala više

(odgovor članu HINDA)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 15:02:38   
Aminad
IZVORNA PORUKA: amrino

...Sunetili smo ga kada je imao 5 i po mjeseci...i to smo javili porodici tek kada je sve bilo gotovo. I moji i MM roditelji su dosli odmah taj dan...donijeli tortu i to...a ja sam za par dana pravila porodicni rucak. Znaci samo uza porodica...
Nisam protiv ni vecih okupljanja ali alkohol za sunet, Bajram...i sl....to mi je van pameti. Sva se najezim kada pomislim. Ne znam na sta ti ljudi misle....



I kod nas je bilo isto ovako. Ja mislim da naš narod samo traži priliku da se malo "proveseli" ...
I mi planirama Burhana sunetiti u septembru, ali mislimo isto ovako uraditi kao i s Imranom.

< Poruku je uredio Aminad -- 14.8.2008 15:03:07 >

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 15:04:12   
HINDA
hahahhahahhah, prvi put to cujem

(odgovor članu senchy78)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 15:04:36   
mazalica
a vjerujte meni pola komšiluka nije došlo na babine, jer su znali da nema alkohola,


Ovo je stvarno zalosno, kod nas je svijet takav daj da se najede i napije....

U mojoj kuci nema alkohola, hvala Bogu...


_____________________________

Hamza 27.02.2008
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 15:05:40   
HINDA
Aminad da se pohvalim i ja imam sina Imrana.

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 15:06:21   
senchy78
e nama ženama     kako nam je tako nam je

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *