|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 15:10:25   
Anoniman
par hodža je reklo da alkohol ne smeta a ovi danas svašta su izmjenili jer od mog muža dedo bio hodža i kad smo sun. sina rekao je da alkohol nesmeta e neznam ni ja vala više

ma daj... pa to je izigravanje sa vjerom.. očito je i da su ti koji su to izjavili i sami bili pijani.. ma bježi.. cirkus

(odgovor članu senchy78)
  Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 15:10:48   
Aminad
IZVORNA PORUKA: senchy78

par hodža je reklo da alkohol ne smeta a ovi danas svašta su izmjenili  jer od mog muža dedo bio hodža i kad smo sun. sina rekao je da alkohol nesmeta e neznam ni ja vala više


A kad je to bilo????

(odgovor članu senchy78)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 15:12:16   
M kao Mama
Izvinajavm se unaprijed, alikakav je to hodža koji je kazao da se može malo gucnuti, Bože sačuvaj, nije ni čudo šta nam se sve dešavaj, kada su sve vrijednosti izgubljene,

hajd da je rekao neki novopećeni hadžija, takvih na baterije bogu hvala na svakom koraku, ali čovjek od ne znam ti koliko godina i još hodža, bez teksta sam ostala

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 15:12:22   
senchy78
smiješno jeste,,,ali danas je tako što kaže mazalica

(odgovor članu HINDA)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 15:14:33   
Anoniman
uostalom ne kontam jel to alkohol jedini način da se izrazi radost?! Pa da i ja kad se porodim nabavim jednu bačvu, pa da nalijem i sebe i goste i jaooooo kako da se provedemo..user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image (zamislite ovu scenuuser posted image )

(odgovor članu Aminad)
  Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 15:14:41   
Amrino
IZVORNA PORUKA: senchy78

par hodža je reklo da alkohol ne smeta a ovi danas svašta su izmjenili  jer od mog muža dedo bio hodža i kad smo sun. sina rekao je da alkohol nesmeta e neznam ni ja vala više


Izvini ali sta mislis pod ovim "hodza" ? Neko ko je zavrsio medresu ili...?

Alkohol je GRIJEH- oko toga nema rasprave...ne mora ti niko nista reci u vezi toga jer lijepo i jasno u Kur`anu tako pise. Grijeh ga je piti bilo kada i bilo gdje- a mislim da je posebno neprimjereno na obiljezavanjima nekih vjerskih propisa...da ne kazem kontradiktorno i groteskno...


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu senchy78)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 15:16:38   
bezelye
E svasta. Cuj reko hodza moze malo user posted image

Pravi hodza kad ga pitaju "koliko dana prije Ramazana treba prestati piti alkohol" odgovara "11 mjeseci" user posted image

(odgovor članu senchy78)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 15:18:06   
nesanica
Cuj moze malo, ma to nije ni vidjelo hodze!

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 15:18:20   
mazalica
Pravi hodza to nikada ne bi rekao.
Alkohol je GRIJEH i nema raspreve oko toga, ko je vjernik to zna.


_____________________________

Hamza 27.02.2008
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 15:18:38   
senchy78
ja sam bila na sun. i uvjek je bio alkohol i ja sam protiv alkohola više se nezna ništa 

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 15:19:07   
Vizionarka
Zavisi na koju vrstu feshtanja se misli... ja sam kategorichno PROTIV "alkoholnog feshtanja" (a vjerujem i svi razumom obdareni)  user posted image
Postoje razni drugi nachini da se sunecenje djeteta obiljezhi na nachin dostojan i djeteta i majke i samog china sunecenja, npr. mevlud, klanje kurbana, dove...etc. Svako pijanchenje u ovakvoj prilici je omalovazhavanje vjerskog sunecenja, a i samog djeteta, njegove majke.. njihove vjere.




_____________________________

Moli kao da djelovanje nije dovoljno.
Radi kao da molitva nije dovoljna.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 15:19:40   
HINDA
to nije sigurno hodza, i mislim da je to ovdje napisano zbog omalovazavanja i umanjivanja necije vrijednosti te profesije. Uvijek se pricalo na hodze i popove pa i sada. Sada to i nije bitno koje rekao, bitno je da je to od Boga zabranjeno, i vjera se negleda preko vjerskog sluzbenika nego se u pozaje preko Kur'ana. Ne treba nama hodza da nam kaze mozemo li zaliti kada dijete osunetimo ili ne.

(odgovor članu senchy78)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 15:19:51   
Anoniman
ne mora ti niko nista reci u vezi toga jer lijepo i jasno u Kur`anu tako pise.

jest, svako se može sam informisati oko nekih stvari.. Šta ti ima govoriti dedo ili hodža.. Što se dedo ne sluša kad nešto drugo govori, nego kad tako nešto izvali..onda odgovarauser posted image

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 15:23:40   
bezelye
Što se dedo ne sluša kad nešto drugo govori, nego kad tako nešto izvali..onda odgovara


E vala bas. Sve je "sta ti dedo znas, nije to tako" a kad im pase dedina provala onda je to "veeeeeliki autoritet" user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 15:24:38   
senchy78
nemoj jednu biće ti malo hahahaha   nek radi kako ko misli da treba nigdje nie ništa isto

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 15:26:55   
Vizionarka
Mi nismo josh kurbane zaklali.. majke koje ste obavile to , imate li savjet gdje kupiti kurbane u ovu svrhu ??
Kako ste vi to podijelile ???
Kakva su iskustva?


_____________________________

Moli kao da djelovanje nije dovoljno.
Radi kao da molitva nije dovoljna.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 15:28:12   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: senchy78

ja sam bila na sun. i uvjek je bio alkohol i ja sam protiv alkohola više se nezna ništa 

Samim prisustvom na takvom sun. si pokazala da podrzavas takav nacin ponasanja. Treba izbjegavati i takva slavlja i takve "hodje" ako si u dusi odlucila da budes muslimanka. Ne zelim da budem gruba ali ovo je za nevjerovatiuser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu senchy78)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 15:34:18   
senchy78
hej ovo se pravo zakuhalo oko ovoga to je čovjk koji je imao 70god. i rahmet mu duši nikad nije pio ali nije imao ništa protiv alkohola 

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 15:38:25   
Anoniman
Možda si ti to malo uvrnula.. čovjek bio na svom mjestu pa ga drugi nisu zanimali, pa rekao da mu ne smeta ako neko pije.. Ni meni ne smeta, ali kod mene nema takvih derneka..

(odgovor članu senchy78)
  Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 15:39:10   
senchy78
dušice moja to se ne dijeli nego pozoveš rodbinu i prijatelje da se pojede raspitaj se o kupovini negdje na selu 

(odgovor članu Vizionarka)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 15:39:57   
mamina cura
Onda nije savjetovao da drugi piju a nadam se da muslimane nije podrzavao u takvoj nakani.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 15:40:32   
HINDA
znas li da nije grijesan samo onaj ko ga pije nego prema rijecima Poslanika tu spada deset osoba, a jedna izmedu tih deset je ko sjedi tu gdje se toci. prema tome vjernik ne moze da nema nista protiv alkohola.

(odgovor članu senchy78)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 15:41:25   
M kao Mama
možda griješim, ali mislila sam da je kurban u svim situacijama isti, odnosno da se i taj kurban koji se kolje nakon poroda, isti kao onaj kurban koji se kolje za Bajram i koji se dijeli, baš bih voljela kada bi neko ko se dobro razumije u ovo malo pojasnio, ako nije neki problem

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 15:42:46   
Anoniman
to se ne dijeli nego pozoveš rodbinu i prijatelje da se pojede

vala u kurbana i jest fazon da se dijeli, to znam još iz djetinjstva, a uostalom ja ga ne jedem jer ne volim to meso..user posted image

(odgovor članu mamina cura)
  Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
14.8.2008 15:44:02   
bezelye
Meso od akike se dijeli u istom omjeru kao i kurbansko meso. Naravno moze se svo meso dati sirotinji, u javnu kuhinju i sl.

(odgovor članu senchy78)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *