|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana dojilje
3.9.2008 11:03:16   
visibaba
grcevi kod beba nastaju jer imaju u stomacicu zraka.

zrak nastaje kroz plac i pri dojenju ili flasicu kad bebe cesto pauzu prave pa izmedju zrak gutaju...

sto znaci s ishranom NULA veze ima

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Ishrana dojilje
3.9.2008 11:13:30   
Emina*
IZVORNA PORUKA: visibaba
grcevi kod beba nastaju jer imaju u stomacicu zraka.


Ne nastaju bas zbog toga...
Grcevi nastaju jer zrak prolazi kroz crijeva bebe,
i taj baloncic zraka je veci od samog precnika crijeva,
i posto se crijeva bas nisu dovoljno razvila, samim prolaskom baloncica,
to bebu jako boli, pa zato i place.....

A donekle ima veze sa ishranom...
Svako dijete je razlicito, nekome nesto godi, a nekome ne...
Tako sastojci hrane koju mi unosimo prolaze kroz mlijeko,
i kod nekog izazivaju grceve kod nekog ne....
Jer i tebe samu naduva grah, mahune i sl.......

Samo ne treba pretjerivati user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu visibaba)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Ishrana dojilje
3.9.2008 17:57:44   
visibaba
pa dobro ja sam samo kratko rekla u cemu je stvar,

ti si to malo opsirnije.

sve u svemu isto smo mislile draga

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Ishrana dojilje
3.9.2008 18:01:57   
Emina*
user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu visibaba)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Ishrana dojilje
27.9.2008 13:17:01   
Anoniman
sta je sa cokoladom? da il ne? ako da koliko?
ja cula ne valja, a opet nekki kazu nema veze user posted image kao dobra je ona sa vecim postotkom kakaa

(odgovor članu Emina*)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Ishrana dojilje
27.9.2008 13:32:12   
majaaaa
Drage moje,moja Dzana danas ima 15dana udobar cas i nisam primjetila da da joj nesto posebno smeta.Ne place puno,ali malo se grci kad kaki i to je sve.Mozda budemo imale srece pa nas zaobidju grcevi...
Ne jedem grah,grasak,mohune i jako zacinjenu hranu,a mlijeko pijem i jedem mlijecne proizvode.Mada sam citala da se sve to ne smijuser posted image e......

_____________________________

Dzana:)
13.09.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Ishrana dojilje
27.9.2008 13:56:27   
Romali
Majaaaa, dobro radiš što navedene stvari ne konzumiraš,ali nastavi tako, jer tvoja beba je mala. Mom Omaru su se grčevi pojavili tek nakon 20-ak dana. Ako primjetiš da je dobila grčeve, izbaci sve mliječno,a ti pij puno čaja od komorača ili čaja za dojilje. Nas je to spasilo. A par prijateljica koje se rodila poslije mene  isto kažuuser posted image . Naravno, ovo važi ako dojiš.

Za čokoladu ne znamuser posted image Kad je Omar imao puuuno stolica dnevno, savjetovali su mi da jedem čokoladu za kuhanje, da se njemu stvrdne stolica. Nemam pojma je li nam tada pomoglo, on i sad puno kaki. Ma ja jedem slatko stalno, ne jedem nego tamanim. user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu majaaaa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Ishrana dojilje
27.9.2008 14:05:37   
Anoniman
ma i ja jedem slatko, al ne pretjerujem... al sam cula da kao cokolada moze izazvati grceve kod beba majki koje dojeuser posted image

a majo... nije ni meni nista bilo u pocetku... prve bolne grcice bebica mi je osjetila kad joj je bilo mjesec i 10-ak dana... zasto nemam pojam, jer se pridrzavam ishrane
pijem redovno caj od komoraca, al se sad desi da ih ima recimo jednom u 7 dana...
jos malo i nadam se da ce sve prestati aBduser posted image

(odgovor članu Romali)
  Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Ishrana dojilje
27.9.2008 14:11:47   
Romali
Pa kad razmislim, možda čokolada stvarno može izazvati grčiće, jer sadrži mlijeko u prahu. Pokušaj je izbaciti na par dana pa vidi rezultate. 

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Ishrana dojilje
29.9.2008 8:45:13   
mamabb
Pozz drage moje!
Iako još nisam dojilja, a biću aBd, našla sam u novinama iskustvo jedne mame za grčeve u bebe, pa rekoh da podjelim sa vama možda nekom pomognem:
stavljajte po kašičicu mljevenih sjemenki lana  u svoj obrok i piti što više čaj od kamilice sa kimom.
Javnite ako je koja probala - da li je djelovalo!

P.S. Ako je neko o ovom već pisao sorry, nisam pročitala sve postove.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Ishrana dojilje
29.9.2008 9:44:41   
Anoniman
nisam probala te sjemenke lana, al sveko vece vec odavno pijem kamilicu s par sjemenki kima.. i ja znam da je to super, evo izgleda djeluje... hB, jer bebica je mirna u zadnje vrijemeuser posted image

kakva su vam iskustva sa orasima? sad praznik dolazi, bice baklava i hurmasica... a ja cula da se ne smiju orasi... il pak smije, al u ogranicenim kolicinama? user posted image

(odgovor članu mamabb)
  Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Ishrana dojilje
29.9.2008 13:10:24   
mivica
ma zenice kazem vam, ja sam od samog poroda pazila sta jedem a bebac je i dalje imao grceve, od prije mjesec dana vise ne pazim, jedem sve i hB njemu su se grcevi urijedili, a vec sad da ih skoro i nema nikako, samo ponekad ga zna malo uhvatiti, ali i to traje vrlo kratko. Doduse, donedavno sam mu redovno daval sirup Nurce Harveys i to mu je puno pomoglo!!!

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Ishrana dojilje
15.10.2008 21:52:19   
hanabanana
Ja sam u početku pazila. Onda sam i sama skontala šta joj smeta. Recimo znam bi imala jače vjetrove ako bih jela pavlaku ili pila mlijeko. Jogurt ok, ali mlijeko ne.

Meni su rekli da jedem luk jer je dobar, i jela sam ga. Nije bilo problema.


(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Ishrana dojilje
15.10.2008 22:48:08   
moni
Moj Tarik nije imao nikako grčeve ali ja od samog početka pazim šta jedem i dan danas. Tariku je sada 5,5 mjeseci a meni da je kupus salate šta bi dala, no sve me strah da ne bude neprospavana noć.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Ishrana dojilje
1.11.2008 13:14:43   
Dinka 79
Ja sam trazila nešto na temu cigareta i dojilje pa nisam mogla ništa naći user posted image user posted image user posted image   Valjda nisam jedina i jako me stid što ovo pišem ali nemam kome da se obratim,a iskreno nezgodno mi uopšte i otvoriti temu u ovo ime. Ja dojim svoju malecku,a inače sam stravstveni pušač koji se ipak u trudnoći odrekao cigareta pa sam u 3-4 a nekad i više dana palila samo jednu cigaretu ono baš kada zagusti.Moja malena ima tek mjesec dana a ja sam prije dva dana počela da zapalim jednu cigaretu uz kafu ujutro,i jednu pred spavanje,i to uvijek štimam da je to odmah nakon što je podojim,ali me interesuje jeli to štetno puno za moju malu bebu i moze li te dvije cigarete utjecati na količinu mlijeka.Ako ima iko sličan problem molim ga da se javi ili ako znate gdje bi mogla pročitati nešto više o tome da mi kaze ,hvala vam puno unaprijed user posted image user posted image user posted image

Peče me savjest svaki put,a nemogu da odolim kada sam slabićuser posted image user posted image user posted image user posted image





Naida,30.09.2008. Princeza mamina

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Ishrana dojilje
3.11.2008 15:22:15   
Dinka 79
Ipak ću sama sebi odgovoriti,uspjela sam nači neke tekstove u vezi cigareta,pa sam odlučila da više nezapalim niti ove dvije u toku dana sve dok budem dojila svoje malo pile,ovo je baš cool postaviš pitanje i nakon nekog vremena odgovoriš sam sebi user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dinka 79)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Ishrana dojilje
3.11.2008 18:11:49   
Amrino
Ja sam negdje procitala da je cak bolje dojiti i pusiti nego prestati dojiti i davati AD. Mnoge majke upravo zbog pusenja prekidaju dojenje sto je sasvim pogresno. U svakom slucaju najbolje bi ti bilo da prestanes sa cigarama.
Ja sam bila extra strastveni pusac od prvog srednje...znaci ...ma ne smijem ni da racunam user posted image . prestala sam kada sam zatrudnila i svaki dan zahvaljujem Bogu na tome- jer toliko mi je sada zivot cisci, zdraviji i mirisniji...i mnooogo se bolje osjecam


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Dinka 79)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Ishrana dojilje
3.11.2008 20:45:59   
proud mom
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

stavljam ove "smješke" jer nema onog što pokazuje da ga stid....

ja sam pušać bila i ostala... problema (za sada) 0....


_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Ishrana dojilje
3.11.2008 21:08:19   
Dinka 79
Ma ruzno je reći al ja pušim od sedmog razreda osnovne škole,a to je bilo davno,jer sada imam 29 godina. Koliko sam samo pokušavala prestati puta,al bezuspješno,a inače to mi je jedini porok u zivotu,u kojem baš uzivam,i sigurna sam da ćim prestanem dojiti da ću se odmah vratiti toj lošoj navici user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Proud mom ja sam shvatila da ti zapališ i sada,a dojiš li,koliko puta zapališ u toku dana,i jesi li primjetila neke promjene na bebacu.
Ma meni ne bi trebalo puno bar samo jednu uz kahvu,onako da oteferićim....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Ishrana dojilje
3.11.2008 21:14:57   
proud mom
šaljem ti PP...

_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu Dinka 79)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Ishrana dojilje
3.11.2008 21:27:00   
Dinka 79
ok,još nisam ništa dobila,čekam još čekam...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Ishrana dojilje
3.11.2008 21:41:00   
Suzana
Dinka,
Evo da te ja utjesim. I ja sam pusac i u trudnoci nisam uspjela prestati, ali sam pusila samo 2 cigare dnevno - ujutro uz kafu i popodne poslije rucka! OK, znala se nekada prosvercovati i treca, ali vise od 3 NE.
 
Kada sam rodila, 20 dana mi cigara nije pala na pamet, bila sam previse iscrpljena...
Ja svoje blizance iskljucivo dojim, 5 im je mjeseci i jos nesto dana... I zapalim par cigara dnevno - opet uz kafu i sl. Ne pusim nikada pred dojenje i sl. nego se trudim da je to uvijek nakon.
Ne ponosim se ovim, ali ovoliko nikotina koliko sada unosim mislim da im ne skodi, sto ne znaci da te podrzavam u pusenju. Ti ako mozes, nemoj, to bi bilo super!
Moja je mama pusila isto kao i ja sa mnom, i hB ne fali mi nista, i ne zamjeram joj na par cigara dnevno. user posted image
 
A slazem se da je jako ruzno vidjeti trudnicu sa cigarom i ja sam izbjegavala u javnosti pusiti.
A i kad jesam onda sam mislila kako me sada gledaju i zgrazavaju se, a meni prva i bice mozda jos jedna u toku dana hehe, pa moze mi se progledati kroz prste... user posted image

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Dinka 79)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Ishrana dojilje
3.11.2008 21:50:02   
jasmina_mm
I ja sam zaista pazila na ishranu kada sam se porodila, nisam jela nista sto ste navele dok beba nije napunila tri mjeseca. Jednom su me nagovorili da pojedem kiselu papriku i mali mi je svu noc imao grcice premda zaista sa tim nisam imala hB problema. Takodje je imao grcice kada sam mu pocela uvoditi u ishranu zrnasto povrce ali bi to trajalo noc dvije i prestalo. I takodje se slazem sa vama sve je to od bebe do bebe....

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Ishrana dojilje
4.11.2008 10:33:36   
rozi
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Ja sam negdje procitala da je cak bolje dojiti i pusiti nego prestati dojiti i davati AD. Mnoge majke upravo zbog pusenja prekidaju dojenje sto je sasvim pogresno. U svakom slucaju najbolje bi ti bilo da prestanes sa cigarama.
Ja sam bila extra strastveni pusac od prvog srednje...znaci ...ma ne smijem ni da racunam user posted image . prestala sam kada sam zatrudnila i svaki dan zahvaljujem Bogu na tome- jer toliko mi je sada zivot cisci, zdraviji i mirisniji...i mnooogo se bolje osjecam



Potpisujem :) , takodjer sam bila veliki pusac od 1. srednje do nepunih 30 godina,  kad sam ostala trudna , pa racunajte user posted image .  Cim sam uradila test odmah sam sve pobacala u smece, uopste se nisam dvoumila , niti kontala hoce li mi biti tesko ili ne. Samo sam sebi rekla :"Neces i gotovo !  I nisam, cak mi i nije bilo tesko user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Ishrana dojilje
4.11.2008 13:25:07   
bezelye
Sta bi smo trebale izbjegavati zbog alergija i koliko dugo?

Znam da ne smijem jagode, ali do kada?

Sta je sa kivijem, narom?

Sta je sa citrusima? Je li preporuceno da se izbjegavaju samo zbog grceva ili to ima neke veze i sa alergijama?

Kuca mi je puna narandji i mandarina. Svekar samo dovlaci, ko hrcak user posted image Zna da sam ih u trudnoci jako puno jela i cijedila. I sad mi se straaaaasno jedu user posted image Smijem li?

Samo jos da napomenem da je Eren napunio 4 mjeseca user posted image u dobar cas.

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *