|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisana poruka]
19.1.2011 8:48:19   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu emi7908)
  Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Ishrana dojilje
19.1.2011 10:49:02   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: magnolija*

Mojoj curi je skoro dva i po mjeseca i dojimo cijelo vrijeme. Od prvog dana ne jedem grah, bižu, niti bilo koju vrstu kupusa. Pijem mlijeko kad mi se pije i gotovo svaki dan jedem vrhnje. Ponekad popijem i kolu ili nesto sa sodom, pijem umjereno kafu.  Cura mi je imala samo 2 puta grčiće, na početku, od tada više nikako, aishranu nisam mijenjala.
Znam da otprilike grcevi prestaju sa 4 puna mjeseca, a mene zanima kad bih ja mogla poceti uvoditi jednu po jednu vrstu hrane u svoj jelovnik, a da njoj ne naškodi? kad se to radi ?


Grčevi budu ili ih nema. Mame sa bebama koje imaju teške grčeve i nakon izbacivanja gotovo svega iz ishrane najčešće ne postignu mnogo.
Broj jedan optuženik za probavne probleme dojenih beba je kravlje mlijeko u ishrani majke (uz ostale).

Magnolija, danas npr. pojedeš tanjir kupusa. reakcije bi se mogle pojaviti 3-5 sati nakon podoja. Ako reakcije nema nastaviš slobodno. I sve tako, šta god ti se jede. Nema šanse da ćeš ti sad jednim obrokom graha pokrenuti nekakve ozbiljne grčeve kod bebe (osim možda kratkotrajne smetnje). Postepeno probaš da znaš šta to smeta ako bude reakcije. To ti je sličan princip i kod uvođenja dohrane kod beba. Polako da možeš utvrditi uzrok.




_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu magnolija*)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Ishrana dojilje
1.7.2012 12:28:27   
hapymum

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: magnolija*

Mojoj curi je skoro dva i po mjeseca i dojimo cijelo vrijeme. Od prvog dana ne jedem grah, bižu, niti bilo koju vrstu kupusa. Pijem mlijeko kad mi se pije i gotovo svaki dan jedem vrhnje. Ponekad popijem i kolu ili nesto sa sodom, pijem umjereno kafu.  Cura mi je imala samo 2 puta grčiće, na početku, od tada više nikako, aishranu nisam mijenjala.
Znam da otprilike grcevi prestaju sa 4 puna mjeseca, a mene zanima kad bih ja mogla poceti uvoditi jednu po jednu vrstu hrane u svoj jelovnik, a da njoj ne naškodi? kad se to radi ?


Grčevi budu ili ih nema. Mame sa bebama koje imaju teške grčeve i nakon izbacivanja gotovo svega iz ishrane najčešće ne postignu mnogo.
Broj jedan optuženik za probavne probleme dojenih beba je kravlje mlijeko u ishrani majke (uz ostale).

Magnolija, danas npr. pojedeš tanjir kupusa. reakcije bi se mogle pojaviti 3-5 sati nakon podoja. Ako reakcije nema nastaviš slobodno. I sve tako, šta god ti se jede. Nema šanse da ćeš ti sad jednim obrokom graha pokrenuti nekakve ozbiljne grčeve kod bebe (osim možda kratkotrajne smetnje). Postepeno probaš da znaš šta to smeta ako bude reakcije. To ti je sličan princip i kod uvođenja dohrane kod beba. Polako da možeš utvrditi uzrok.






evo jedva nadjoh ovu temu,dojilja sam vec mjesec dana,pa ljudi moji ja umirem od gladi neznam sta vise da jedem,sad mi se nesto jede piletina s rostilja pa kontam da li bi smijela

_____________________________

30.05.2012 02:20 Hana
03.07.2014 07:40 Ejna

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Ishrana dojilje
1.7.2012 13:48:54   
animagical
a zasto ne bi smjela piletinu s rostilja? ta ishrana dojilje je prenapuhana, jedi sta ti jede, gledaj da se porvenstveno zbog sebe zdravo i uravnotezeno hranis, jer beba sebi uzme sta joj treba, svejedno sta ti jela... jedino ima problem ako beba ima probavne probleme od neke hrane, npr moj sin dok je iskljucivo dojio nije mogao da kaki ako ja jedem grah, ali moras probati namirnicu da vidis da li smeta... smijes i voce, i povrce, i sve sto ti naumpadne, meso posebno, em je zdravo, za zeljezo, a i ne deblja se od mesa.... dojim 9.5 mjeseci i jedem sta god zazelim, a zbog svog zdravlja gledam da bar jednom dvaput sedmicno jedem nesto zdravije tipa ribu ili neko povrce... nemoj biti gladna, treba ti energije

(odgovor članu hapymum)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Ishrana dojilje
1.7.2012 14:18:24   
hapymum

IZVORNA PORUKA: animagical

a zasto ne bi smjela piletinu s rostilja? ta ishrana dojilje je prenapuhana, jedi sta ti jede, gledaj da se porvenstveno zbog sebe zdravo i uravnotezeno hranis, jer beba sebi uzme sta joj treba, svejedno sta ti jela... jedino ima problem ako beba ima probavne probleme od neke hrane, npr moj sin dok je iskljucivo dojio nije mogao da kaki ako ja jedem grah, ali moras probati namirnicu da vidis da li smeta... smijes i voce, i povrce, i sve sto ti naumpadne, meso posebno, em je zdravo, za zeljezo, a i ne deblja se od mesa.... dojim 9.5 mjeseci i jedem sta god zazelim, a zbog svog zdravlja gledam da bar jednom dvaput sedmicno jedem nesto zdravije tipa ribu ili neko povrce... nemoj biti gladna, treba ti energije



hvala ti puno,ja evo vec mjesec dana zivim na supama i kompotu,nesmijes ovo nesmijes ono,pa neznam vise sta jesti.i ja samo dojim ,flekica ima problema sa vjetrovima a ostalo je sve dobro,stolicu ima svako 3 4 dana,mislim da je to ok.e vjereuj da bi se i graha voljela posteno najesti
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

30.05.2012 02:20 Hana
03.07.2014 07:40 Ejna

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Ishrana dojilje
1.7.2012 14:36:42   
mamina princeza
ja samo ne jedem grah i kupus - inace nisam ljubitelj al pojedem ponekad a od poroda nisam. kontam ovih dana cu probat i to .. veliki je 8(4 mjeseca) vec pa jos malo pa c ei sam poceti jesti cvrstu hranu mogu valjda i ja jesti svega sada:)

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu hapymum)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Ishrana dojilje
1.7.2012 15:04:12   
niki83
happymum, vidim da si zabrinuta, nemoj biti user posted image i nemoj izbjegavati namirnice. Svjeze voce i povrce sigurno nece naskoditi tvojoj bebi, a i ti ces biti zdravija i zadovoljnija. Sve vrsta mesa mozes slobodno jesti, najbolje je kuhano, ali to vise onako ispocetka, a to ste vec prosli, pa slobodno mozes i sa rostilja sad pojesti nesto user posted image
Ja sam iskreno primjetila samo dva puta da je mojoj N kada je bila beba nesto zasmetalo, to je bila cvekla i kupus.
A onako radi obje nas izbjegavala sam konzerviranu hranu, ostalo sve sam jela.

_____________________________

N&N

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Ishrana dojilje
5.7.2012 13:52:32   
Sunčica_
Pozdrav svima,
zanima me da li se smiju jesti jagode ako beba doji?

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Ishrana dojilje
5.7.2012 14:01:14   
animagical
da

(odgovor članu Sunčica_)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Ishrana dojilje
5.7.2012 14:35:54   
Pantera.
drage žene jel normalno tokom dojenja da je šećer nizak? ja jutros mjerila čak 3.86?? ali mi je zeljezo super 26, hemoglobin 13,6.... ja stalno gladna jer beba doji mašallah i više nego joj treba...

i brine me ovo što su izgleda limfociti malo povišeni??? user posted image user posted image user posted image piše ovako

LY 57.1H 11-49 user posted image user posted image user posted image jedni mi kazu da to nije u redu a drugi da je u redu jer kao imunitet se tako bori protiv nečeg (nemam pojma čega) jer sam totalni tokmak u medicini user posted image user posted image eheto čekam d ame neko malo nasavjetuje... odoh sad da žderem ... čekam pred monitorom!!


_____________________________

Arhitekti svoje greške pokrivaju mramorom, liječnici zemljom, a žene dekolteom...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Ishrana dojilje
5.7.2012 14:39:26   
djoisa
normalno je da doilja ima povecani apetit..i ja sam, posebno u pocetku, uvijek bila gladna..

ovo za nalaze ne znam, to ti treba pogledati doktor i reci sta misli?

(odgovor članu Pantera.)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Ishrana dojilje
31.7.2012 15:47:05   
Mirela_sa
smiju li se jesti orasi, lješnjaci kada se doji.. ide bajram, a placem za baklavom :)

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Ishrana dojilje
1.8.2012 11:32:20   
animagical
naravno da smije, cak je i dobro za tebe, osim sto deblja ako pretjerasuser posted image

(odgovor članu Mirela_sa)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Ishrana dojilje
1.8.2012 13:42:16   
chuci

IZVORNA PORUKA: Mirela_sa

smiju li se jesti orasi, lješnjaci kada se doji.. ide bajram, a placem za baklavom :)


priprazi ako ima alergija na ovo u porodici. a ako nema opleti po baklavi.

ja se inače za sve vodim po sistemu ako nema alergija u porodici ja jedem. ako on slučajno na nešto odreaguje onda ću razmišljati i testirati tu namirnicu.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Mirela_sa)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Ishrana dojilje
22.10.2012 16:23:57   
Mirela K
mene samo buni to sto se ne smije mlijeko piti dok se doji,...ja punooo volim da pijem bijlu kafu i od nje mi bas bude puno mlijeka. moja beba ima ponekad grceve, a sad joj je mjesec i 5 dana.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Ishrana dojilje
4.12.2012 13:48:01   
Daliyah92
A zar ne smije piti mlijeko dojilja? Jel to radi grceva? Ja svako jutro pijem casu mlijeka ali moja beba sad i nema vise grceve. Pa ne znam jel to samo radi grceva ili inace dojilja ne smije piti mlijeko?

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu Mirela K)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Ishrana dojilje
4.12.2012 13:55:46   
Volim Te!

IZVORNA PORUKA: Dalia92

A zar ne smije piti mlijeko dojilja? Jel to radi grceva? Ja svako jutro pijem casu mlijeka ali moja beba sad i nema vise grceve. Pa ne znam jel to samo radi grceva ili inace dojilja ne smije piti mlijeko?

To i mene saad zbuni user posted image moja babica mi je rekla kad popijem casu vrelog mlijeka automatski se poveca kolicina mlijeka i tako i jest ne moze da stigne da guta a grceve smo mozda imali svega 3-4 puta.

_____________________________

Prije nego sto si se rodila nosila sam te ispod svog srca...Od trenutka kada si dosla na ovaj svijet,do trenutka kad ja odem sa njega,zauvijek cu te nositi u srcu...

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 217
   [Obrisana poruka]
4.12.2012 14:02:42   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Volim Te!)
  Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Ishrana dojilje
4.12.2012 14:20:11   
Daliyah92
A ja bas pomislih da bebi smeta sto ja pijem mlijeko pa zato ne doji fino nekad. Mozda mu se ne svidja ukus, na znam user posted image

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 219
   [Obrisana poruka]
4.12.2012 14:24:49   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Daliyah92)
  Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Ishrana dojilje
4.12.2012 15:30:43   
Lejla Ka
Kravlje mlijeko je u ishrani dojilje isto kao i svaka druga namirnica. Nikakve veze nama sa majčinim mlijekom osim što se proizvodi na sličan način, ali kod dvije poptuno različite vrste sisara, kod čovjeka i kod krave. Majke ga mogu piti ako vole, ako ne vole ne moraju. Zna praviti probleme jer neki proteini kravljeg mlijeka prelaze u ljudsko u nepromjenjenom obliku pa kod nekih beba sa nezrelijom probavom izazovu tegobe.
Grčevi kod beba, oni jaki, paravi koji se još i nazivaju kolike nisu još dokazano povezani sa majčinom ishranom. Stručnjaci smatraju da se kolike javljaju najviše zbog različitog stepena zrelosti probavnog sistema kod beba, i njihovom spremnošću da vare mlijeko. Neke se bebe rode spremnije za prehranu kroz stomak, neke se rode sa probavom kojoj treba još neko vrijeme da se navikne da radi. Dojilja, kao što Iman reče treba jesti svega umjereno. Ako se i pojave smetnje kod bebe usljed neke namirnice, one su prolaznog karaktera i gube se sa prestankom konzumacije.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Ishrana dojilje
11.1.2013 20:46:13   
vila_7
Opet sam u krugu dojilja ali iako sam vec jednom sve to prosla opet me zanima mnogo stvari a i mnogo njih ne znam,a jedna je i u vezi hrane...

Evo npr. volim mnoooogo cesnjak (bijeli luk) ali svi mi govore da kao bebi ce biti ruzno mlijeko, mozda nece htjeti dojiti,bla bla,.... I nadjem ovaj clanak hB :

Dojenje: češnjak i majčino mlijeko


Majke, ukoliko želite potaknuti dojenčetov apetit, pojedite malo češnjaka jedan sat prije dojenja. Da, možda je neobično, ali češnjakov snažan okus i miris u majčinom mlijeku potiče dijete da popije više mlijeka. Ova zanimljiva činjenica je rezultat istraživanja provedenog u filadelfijskom Centru za kemijska osjetila Monnel, Philadelphia.
Kako bi provjerili točnost ove pretpostavke, znanstvenici su prilikom istraživanja jednoj polovici dojilja dali kapsulu češnjaka, dok je druga polovica žena dobila neaktivnu kapsulu.
Kapljica mlijeka uzeta kao uzorak od dojilja koje su pojele češnjak odisala je jakim mirisom. Međutim, bebama se to svidjelo. Kada je mlijeko mirisalo na češnjak, bebe su ostajale duže na prsima, više su sisale i općenito su popile više mlijeka.
Za razliku od toga, gutljaj alkohola prije dojenja način je pomoću kojeg možete odvratiti bebu da siše više mlijeka. To se kosi s narodnim vjerovanjem da malo piva, vina ili žestokog pića prije dojenja pospješuje stvaranje mlijeka i poboljšava djetetov apetit. Naprotiv, djeca majki koje su popile sok od naranče pomiješan s alkoholom, popila su znatno manje mlijeka.
Znanstvenici smatraju da jaki okusi uglavnom potiču dojenčetov apetit, dok u slučaju alkohola dolazi do smanjenja apetita, slabljenja djetetove sposobnosti sisanja ili stvaranja manje količine mlijeka.




E sad me jos zanima npr. ima li ikakve veze s dojenjem gazirano pice- mislim znam da skodi svakako covjeku najvise zbog kolicine secera u sebi - ali utice li ikako na dojenje i bebu!?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Ishrana dojilje
11.1.2013 21:02:53   
simba00
Ja kad god bih pojela češnjak, ona je dobila grčeve. Tako da kod mene nije upalio ovaj recept.

A što se kole tiče. Pa mislim da je najmanji problem u koli šećer. Zaslađivači okusa, aditivi - to mislim da prolazi u mlijeko i negativno utječe na organizam bebe (kancerogeno). Ja gazirano ne pijem prije svega zbog sebe.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Ishrana dojilje
11.1.2013 21:46:57   
beban
Pozdrav, ne znam da li je moje pitanje na pravom mjestu ali kopka me već 4 godine, naime svoje dijete nisam ni zadojila a ne dojila zašto ne mogu vam dati odgovor, on mali ja isječena a u suštini mislim da je u pitanju psiho efekat da li je to moguće?trudila sam se izdajalice mlijeko nadošlo sve tu ali dijete i ja se nismo spojili na siki?

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Ishrana dojilje
11.1.2013 22:30:26   
mamina princeza
ja evo dojim preko 10 mjeseci hval Bogu i cesto imamo krize kad mislim prestace al s eopet popravi. a mogu izbrojati na prste koliko sam casa mlijeka popila od pocetka jer g ainace ne volim i ne pijem . i nije mi vala nedostajalo cini mi se ....


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu beban)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *