|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana dojilje
11.12.2009 14:49:46   
cija
IZVORNA PORUKA: sheri

ja sam i jos uvijek, sve jedem. beba nikad ni sat grceve nije imala, hvala Bogu. ma pij bona sta ti se pije, i jede, uzivaj. bebi moze vise smetati ako si ti nervozna
p.s. i ja sam imala male grudi, a sad narasle za 2 broja, ne zalim seuser posted image user posted image user posted image user posted image . mada, sama sam sebi cudna sa ovolikimauser posted image user posted image user posted image user posted image



POTPISUJEM!

Priznajem da sam samo grah izbjegavala,a ni med nisam probala user posted image
Nikad grčeva ,niti alergija...i jagode sam jela....čak sam se i toga dokopala user posted image

Sve ok...uživajte u hrani!

_____________________________

Naša bebica Ajlin-Annam je na svijet došla 19.06.2009 u 17.25h

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Ishrana dojilje
11.12.2009 14:54:25   
delly
ja sam u pocetku pazila ma skoro pa sam samo supe jela jer moras ovo ono izbjegavati i unatoc tome imali smo grcice user posted image nije pomoglo nista,.. sad jedem sve,ma grah,paprike,med,jagode,sve sve sve i nemamo grcice user posted image user posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Ishrana dojilje
11.1.2010 12:55:36   
scarlett
Ja se nadam da se slijedeće ubraja u ovu temu:
Po porodu patronažna mi je savjetovala da pijem HIPP Natal i to radim već skoro 5 mjeseci, pa me zanima do kada to trebam. Jeli do prestanka dojenja, iliuser posted image
Ove dvije male bočice mogu da traju 12 dana, što mjesečno košta ca. 20,- KM.
Dali vi koristite neku nadopunu ishrani, a da je isto efikasna, a eventualno povoljnija?user posted image


< Poruku je uredio scarlett -- 11.1.2010 12:56:17 >


_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Ishrana dojilje
11.1.2010 12:59:38   
scarlett
Još jedno pitanje za žene koje žive na području Dobrinje, da li vi pijete vodu iz gradskog vodovoda? Meni ova naša voda ima super okus, puno bolji u odnosu na vodu iz onih 5l kanistera, al kad je prokuham, previše kamenca u kuhalu a i šerpi. Zanima me koliko to zaista šteti organizmu i da li vi imate neku bolju opciju?

< Poruku je uredio scarlett -- 11.1.2010 13:00:36 >


_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Ishrana dojilje
11.1.2010 12:59:52   
Atarka
Scarlett,
Treba da znas da sve patronazne preporucuju Hipp proizvode, ne sto su najbolji, vec sto s njima imaju dogovor da ih reklamiraju. I meni je moja to preporucila, ali nisam to uzela, vec nastavila piti prenatal i zdravo se hraniti.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Ishrana dojilje
11.1.2010 13:03:49   
Atarka
Da ti odgovorim i na drugi post user posted image .
Zivim na Dobrinji i voda je bas puna kamenca. Ja je filtriram pomocu Brite i ukusna mi je.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Ishrana dojilje
11.1.2010 14:38:07   
Anoniman
Limunada user posted image
Nekad mi je neko rekao da limun, odnosno kiselo nije preporučljivo da se unosi e sad ne znam da li zbog ukusa mlijeka ili možda čak da "zaustavlja" mlijeko user posted image user posted image stvarno se ne sjećam......
Baš mi se pije limunada, bil-bil user posted image smjela popiti???

(odgovor članu Atarka)
  Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Ishrana dojilje
11.1.2010 15:20:55   
Amrino
IZVORNA PORUKA: scarlett

Još jedno pitanje za žene koje žive na području Dobrinje, da li vi pijete vodu iz gradskog vodovoda? Meni ova naša voda ima super okus, puno bolji u odnosu na vodu iz onih 5l kanistera, al kad je prokuham, previše kamenca u kuhalu a i šerpi. Zanima me koliko to zaista šteti organizmu i da li vi imate neku bolju opciju?


Prokuhaj i kupovnu vodu pa ces vidjeti da i u njoj ima kamenca. Kamenac nije stetan ukoliko ti bubrezi normalno funkcionisu. Ljudima kojima bubrezi ne rade pravilno moze od kamenca da se stvori kamen u bubregu.
Ja i svi u porodici pijemo samo vodu iz cesme.
Vise vjerujem dobrom starom vodovodu nego vodi koja je dosla ko zna odakle, upakovana u plasticne flase ko zna kako i kada i stoji na rafama radnji i skladista ko zna koliko...


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Ishrana dojilje
12.1.2010 0:44:35   
malena sharena
enisa_sara i ja sam cula da se limunada i uopste citrusi ne bi trebali nalaziti u ishrani trudnice iz tih razloga. Zato mi kg limuna stoji u kuci vec mjesec dana, sve ga zaobilazim user posted image . Pa ako ti se toliko pije popij ponekad, ali ja je recimo ne bih pila svaki dan user posted image

< Poruku je uredio malena sharena -- 12.1.2010 0:45:03 >


_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Ishrana dojilje
12.1.2010 10:10:20   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: malena sharena

enisa_sara i ja sam cula da se limunada i uopste citrusi ne bi trebali nalaziti u ishrani trudnice iz tih razloga.



Nisam trudnica user posted image user posted image user posted image Je li ovo greška, jesi li mislila na dojilja??

(odgovor članu malena sharena)
  Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Ishrana dojilje
12.1.2010 12:11:54   
malena sharena
Ma da, mislila sam dojilja, of kors user posted image

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Ishrana dojilje
15.1.2010 1:09:44   
Anoniman
Nije valjda da ni jedna dojilja nije pila limunadu???
E meni se sad ko namjerno pije limunada user posted image user posted image user posted image cccc

(odgovor članu malena sharena)
  Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Ishrana dojilje
15.1.2010 1:20:05   
malena_t
Pila ja. Pij slobodno. Moguće je samo da promijeni okus mlijeka, ali pošto je B. već momčina mislim da mu ne bi trebalo smetati. user posted image

_____________________________

21.03.2009. rodio se majkin sin

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Ishrana dojilje
15.1.2010 1:27:08   
Anoniman
E hvala ti puno!!
Idem da iscjedim jedan Ljimunad user posted image

(odgovor članu malena_t)
  Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Ishrana dojilje
21.1.2010 18:02:08   
leona81
ja jedem i pijem sve osim sto nisam probala ono sto je meni oduvijek smetalo grah, prokulice i kelj, kupus sam jela svjezi i nije joj smetalo, kafu pijem dvije dnevno, med i jagode nisam jos zbog alergija...interesuje me smijem li uzimati propolis jer mi je pao imunitet, mi u porodici inace nemamo alergije na to ali imamo neke druge, ja sam npr alergicna na psecu dlaku, brat i sestra na psecu i macju, farbe, ambroziju, svasta nesto al na hranu i pice nismo...

drugo pitanje, skroz mi je pao imunitet nakon poroda od nespavanja, nalazi su super sto je zacudjujuce bas jer sam oduvijek bila anemicna a sad nisam? al su mi se pojavile zvale na ustima i suha mi je uzasno koza pogotovo izmedju prstiju, a i kosa mi pojacano opada...sta bi bilo najbolje da uzimam?


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Ishrana dojilje
21.1.2010 18:08:52   
teacher75

IZVORNA PORUKA: leona81

ja jedem i pijem sve osim sto nisam probala ono sto je meni oduvijek smetalo grah, prokulice i kelj, kupus sam jela svjezi i nije joj smetalo, kafu pijem dvije dnevno, med i jagode nisam jos zbog alergija...interesuje me smijem li uzimati propolis jer mi je pao imunitet, mi u porodici inace nemamo alergije na to ali imamo neke druge, ja sam npr alergicna na psecu dlaku, brat i sestra na psecu i macju, farbe, ambroziju, svasta nesto al na hranu i pice nismo...

drugo pitanje, skroz mi je pao imunitet nakon poroda od nespavanja, nalazi su super sto je zacudjujuce bas jer sam oduvijek bila anemicna a sad nisam? al su mi se pojavile zvale na ustima i suha mi je uzasno koza pogotovo izmedju prstiju, a i kosa mi pojacano opada...sta bi bilo najbolje da uzimam?


ja sam u trudnoci pila prenatal i nastavila da ga pijem nakon poroda jer pise da je namjenjen i dojiljama, a ima u sebi i sve potrebne vitamine. buduci da se inace nezdravo hranim i jedem slabo povrce i voce, super se osjecam, kosa mi je tek pocela malo vise opadati ali nije strasno. ostalo je sve ok, evo dojim vec 4. mjesec, i ja i beba hvala bogu od pocetka dobro, bez ikakvih problema

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Ishrana dojilje
21.1.2010 18:10:43   
teacher75

IZVORNA PORUKA: enisa_sara

E hvala ti puno!!
Idem da iscjedim jedan Ljimunad user posted image

ja sam pila limunadu, i cijedjeni sok od narandje, jela grah. doduse nisam nista prva 2 mjeseca, al sada sve jedem, nismo imali nikako problema sa grcevima

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Ishrana dojilje
22.1.2010 9:17:56   
mama Nataša
 Ja sam jučer jela bijeli luk, mali noćas tristo puta dojio + svako malo prdec :(

Jel može bit da je od bijelog luka???


Ja mislila da se lukom rastjeruju vampiri i utvare, a sad izgledam upravo tako user posted image


_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Ishrana dojilje
3.2.2010 13:16:28   
shejla
IZVORNA PORUKA: enisa_sara

Nije valjda da ni jedna dojilja nije pila limunadu???
E meni se sad ko namjerno pije limunada user posted image user posted image user posted image cccc


evo ja otvorih ovu temu da pitam za limunadu user posted image user posted image user posted image

pije mi se, ima vec 10 mjeseci... Znaci mogu komotno user posted image user posted image user posted image

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Ishrana dojilje
3.2.2010 13:19:52   
de_de
Ja sam jela narandze i pila limunadu od prvog dana, a Keni nije smetalo.
A patronazna mi je rekla da ne jedem bijeli luk, jer dijete moze prestati da dojiuser posted image


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Ishrana dojilje
3.2.2010 13:22:51   
marinčii
A patronazna mi je rekla da ne jedem bijeli luk, jer dijete moze prestati da doji
svašta ja ga ne jedem samog jer ga ne volim al stavčjam u sve što kuham jer znam da je zdrav,a evo dojimo još malo pa će biti punih 7 mjeseci

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Ishrana dojilje
3.2.2010 13:24:50   
de_de
Ma i meni je bilo cudno, kaze da se okus luka prenosi kroz mlijeko i da dijete moze zbog toga odbijati da doji. Ma i ja ne volim svjez bijeli luk, al sad ga ne stavljam ni kada kuham.

_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Ishrana dojilje
3.2.2010 13:28:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: shejla

IZVORNA PORUKA: enisa_sara

Nije valjda da ni jedna dojilja nije pila limunadu???
E meni se sad ko namjerno pije limunada user posted image user posted image user posted image cccc


evo ja otvorih ovu temu da pitam za limunadu user posted image user posted image user posted image

pije mi se, ima vec 10 mjeseci... Znaci mogu komotno user posted image user posted image user posted image


shejla, ja je popila user posted image  doduše jednom, tad kad mi se pila i nisam više. Sve bilo ok!

(odgovor članu shejla)
  Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Ishrana dojilje
8.2.2010 11:45:36   
akyca
Drage moje,

Ja sam naravno novopecena mama,ali oko sebe imam starije i iskusnije koji me takoder savjetuju da ne jedem svasta.Mlijeko pijem ko luda,pusim,pijem kafu, a moja mala Una kojoj je danas 13 dan poludi od grceva.Toliko mi je zao da i ja placem za njom.Ima masala finu stolicu i prducka svako malo,ali je opet muci stomacic.

Probat cu da izbacim mlijeko,da pijem caj sa kamilicom i kimom,pa cemo vidjeti.....user posted image



27.01.2010.  Una dusha maminauser posted image

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Ishrana dojilje
8.2.2010 12:25:20   
mama Nataša
akyca, radije pij sok od jabuke nego mlijeko, uopšte ne moraš piti mlijeko da bi proizvodila mlijeko.

Na portalu roda.hr imaš dosta o tome, između ostalog baš o vezi proteina iz kravljeg mlijeka i uopšte mliječnih proizvoda koje konzumira mama i grčeva kod beba.

Ne mora biti da je to kod tebe slučaj, ali možeš probati koji dan


_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu akyca)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *