|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje i tablete
28.1.2013 17:33:13   
Nasa princeza
zene moje hvala na savjetima i podrsci,moram vam reci da je sa zubom zavrseno,evo me ko nova.kontala ovih dana da se narucim,kad danas bol udario u glavu i ja samo izletim iz stana i pravac zubar.predivna zubarka dr.Zlata otvorila mi zub i ocistila,zivac je stradao,ali zub je spasen.ona mi je rekla da oni moraju upozoriti majku dojilju da ne smije dojiti 2 sata,a da bebi ustvari ne moze biti nista.tako da je sve zavrsilo dobrouser posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: Dojenje i tablete
28.1.2013 17:52:51   
frckica
samo cu na to dodati da sam bila u istoj situaciji i popravila 2 zuba odjednom pod anastezijom a izmedju popravki sam dojila bez ikakvih prob moj zubar je inace i prof na faxu i rekao mi je da beba moze malo duze spavati od anastezije sto kod nas nije bio slucaj....
nista ne moze da se desi user posted image

_____________________________

Rania 12.07.2012

(odgovor članu Nasa princeza)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: Dojenje i tablete
28.1.2013 17:59:37   
frckica
nego mame jedno pitanjceeee,
malecka mi je dobila bronhitis i uzimamo antibiotik koji se mora cuvati u frizideru. svaki put kada uzmem 2,5 ml u plasticnu mjericu stavim je malo na radijator da se umlaci na sto mi je jedna baba roga rekla neeeeee ni slucajno da nisam normalna da se odma daje djetetu direktno iz frizidera pa usta sto za mene nije logicno zbog grla. sama sam radila u laboratoriji i drzali smo antibiotike na ledu pri upotrebi ali nje toliko strasno ni ako odstoji na sobnoj temp... kakvo je vase misljenje

_____________________________

Rania 12.07.2012

(odgovor članu frckica)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: Dojenje i tablete
28.1.2013 18:23:19   
animagical
ne moras bas na radijator, ali mozes na sobnoj temp par minuta, ipak je to skroz mala kolicina i zacas se ugrije

(odgovor članu frckica)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: Dojenje i tablete
28.1.2013 21:02:38   
Lejla Ka
Ako je šprici možeš i malo među rukama držati.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: Dojenje i tablete
29.1.2013 8:57:31   
senka 81
Drage moje, imam problemčić.. sinoć me je počela boliti lijeva sika, na dodir, i pulsira pomalo. Bol je prisutan ispod dojke. Pipala sam, nema kvržica, ali je bol prisutna. Jutros je malac malo duze spavao, i napravio je veliku razliku izmedju podoja, pa je jutros stanje bilo jos gore. Kad je dojio, nije bolilo, samo sam osjetila bol duž jednog kanalica, bar sam ja to tako doživjela.Popila sam jutros paracetamol, i sad je lakse malo. Sta jos da uradim da mi bude bolje? Obzirom da je bol po dnu sike, tezina mi smeta :-), a Bogami je pozamasna :-D. Da li i u ovom slucaju kupus pomaze? please help...

_____________________________

Armann 30.01.2009.
Dani 10.11.2012.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: Dojenje i tablete
29.1.2013 12:28:34   
animagical
a nista, odcepi to sto se zacepilo... masiras, ugrijes, podojis, stavis kupus neko vrijeme..i oda opet tako isto dok ne rijesis... slobodno jace masiraj,stavi malo baby ulja da lakse ide, zatim vruce obloge koliko mozes izdrzati pa bebu na podoj...ako ikako mozes, neka bebin brada usmjerena prema tom zacepljenju.. da te nije grudnjak nazuljao pa ti tu zacepilo?

(odgovor članu senka 81)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: Dojenje i tablete
29.1.2013 13:30:18   
senka 81
ne bih rekla da je od grudnjaka, vc mislim da je uzrok to sto sam jucer cijeli dan malca nosala na toj strani, a on nije nimalo lagan, skoro 7 kg, pa da sam nazuljala siku, jer me tako i boli, kao da sam se udarila.

_____________________________

Armann 30.01.2009.
Dani 10.11.2012.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: Dojenje i tablete
29.1.2013 14:09:48   
Precious

IZVORNA PORUKA: senka 81

ne bih rekla da je od grudnjaka, vc mislim da je uzrok to sto sam jucer cijeli dan malca nosala na toj strani, a on nije nimalo lagan, skoro 7 kg, pa da sam nazuljala siku, jer me tako i boli, kao da sam se udarila.


Bebi ti je to nažuljao, isti slučaj bio i samnom, moj spavao na mojim grudima. Nemoj ga nosati il svedi na najmanju mjeru dok te ne prodje user posted image

(odgovor članu senka 81)
Neposredna veza do poruke: 334
   RE: Dojenje i tablete
29.1.2013 17:29:06   
Bebica11
koje bih preparate mogla koristiti uz dojenje za podizanje imuniteta

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Precious)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: Dojenje i tablete
29.1.2013 18:45:19   
senka 81
IZVORNA PORUKA: Bebica11

koje bih preparate mogla koristiti uz dojenje za podizanje imuniteta


I mene ovo interesuje, evo vec 10.i dan ne mogu da se "otresem"boleščine. Popila antibiotik, pa se krzo 3 dana grlobolja vratila, a danas cijeli dan lezim imam temperaturu, sika mi se upalila. Nikad slabija nisam bila, i vec mi je dotuzilouser posted image


_____________________________

Armann 30.01.2009.
Dani 10.11.2012.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 336
   RE: Dojenje i tablete
29.1.2013 18:48:54   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: senka 81

IZVORNA PORUKA: Bebica11

koje bih preparate mogla koristiti uz dojenje za podizanje imuniteta


I mene ovo interesuje, evo vec 10.i dan ne mogu da se "otresem"boleščine. Popila antibiotik, pa se krzo 3 dana grlobolja vratila, a danas cijeli dan lezim imam temperaturu, sika mi se upalila. Nikad slabija nisam bila, i vec mi je dotuzilouser posted image



joj i ja sam ni tamo ni vamo sto bi rekli, ako malo vani izadjem pocne boliti il krajnik il uho, valjda jos nisam ozdravila 100%user posted image


_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu senka 81)
Neposredna veza do poruke: 337
   RE: Dojenje i tablete
29.1.2013 22:23:12   
Lejla Ka
Med, propolis, matična mliječ ...

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 338
   RE: Dojenje i tablete
10.2.2013 11:07:55   
lady84
Pozdrav

Treba mi pomoc:)
Nisam uspjela naci temu, pa se izvinjavam sto cu ovdje pisati.

Imam problem sa uraslim noktom. Vec dva mjeseca me muci, vise ne mogu da hodam od bola. Moram ga operisati. Iskljucivo dojim, pa me zanima da li lokalna anestezija smeta dojenju i koji antibiotik je najsigurniji za dojenje? Ako lokalna anestezija smeta, koliko dugo ne smijem dojiti?

Hvala

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: Dojenje i tablete
10.2.2013 11:18:11   
tinkivinki
vjerovatno 2-3 sata da se ne doji kao i kod zuba kad se vadi.a antibiotik nije ni jedan nesto preporucljiv,cefalexin mozda jer je najblazi,a bebama ga prvog propisuju.pripazi samo da se dok budes pila antibiotik ne bi pojavile gljivice soor kod bebe ili proliv

(odgovor članu lady84)
Neposredna veza do poruke: 340
   RE: Dojenje i tablete
17.2.2013 8:55:39   
Marija13
moze li se uzimati zeljezo dok dojimo...u pitanju su tothema ampule user posted image

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 341
   RE: Dojenje i tablete
26.3.2013 12:19:32   
ziki
šta dojilja na letroxima smije popit za smirenje a da nije mlaka kamilica?

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 342
   RE: Dojenje i tablete
26.3.2013 13:47:54   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: lady84

Pozdrav

Treba mi pomoc:)
Nisam uspjela naci temu, pa se izvinjavam sto cu ovdje pisati.

Imam problem sa uraslim noktom. Vec dva mjeseca me muci, vise ne mogu da hodam od bola. Moram ga operisati. Iskljucivo dojim, pa me zanima da li lokalna anestezija smeta dojenju i koji antibiotik je najsigurniji za dojenje? Ako lokalna anestezija smeta, koliko dugo ne smijem dojiti?

Hvala


Uz lokalni anestetik se može dojiti, antibiotik će dati ljekar, danas ih je većina kompatibilna uz dojenje, samo neki baš jaki i specifični ne idu. Tražiti ljekaru da da isključivo antibiotik koji ide uz dojenje, ako kaže da nema, laže (moram reći) neka se konsultuje sa stručnom literaturom.

IZVORNA PORUKA: tinkivinki
vjerovatno 2-3 sata da se ne doji kao i kod zuba kad se vadi.a antibiotik nije ni jedan nesto preporucljiv,cefalexin mozda jer je najblazi,a bebama ga prvog propisuju.pripazi samo da se dok budes pila antibiotik ne bi pojavile gljivice soor kod bebe ili proliv


Zub se bez bojazni može popravljati pod lokalnom anestezijom, ne treba ni tražiti onu neku posebnu jer lokalna djeluje lokalno. Velika većina današnjih antibiotika ide uz dojenje, samo se treba malo više informisati, lijek se uzima neposredno nakon podoja da se produži vrijeme između uzimanja i podoja i da se vremena tijelu da svede koncentraciju lijeka u mlijeku na minimum.

Ovaj savjet za gljivice je dobar. Antibiotici često poremete stomačnu floru što dovede do bujanja gljivica. Smanjiti slatko, piti puno jogurta i probiotika, i reagovati na prve simprome, naslage u bebinim ustima, neobičan ojed, bolne bradavice i probadajuće bolove u dojkama.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu lady84)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: Dojenje i tablete
26.3.2013 14:22:06   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: ziki

šta dojilja na letroxima smije popit za smirenje a da nije mlaka kamilica?


Obavezno pitaj ljekara ili farmaceuta!

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: Dojenje i tablete
26.3.2013 14:34:11   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Marija13

moze li se uzimati zeljezo dok dojimo...u pitanju su tothema ampule user posted image


Može.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 345
   RE: Dojenje i tablete
24.7.2013 13:57:07   
bambika
ima li neka mama da je pila lincocin kapsule dok je dojila. to mi je preporucio stomatolog jer mi almacin ne pomaze. u uputstvu pise da ne moze jer prelazi u mlijeko. beba ima 10 mjeseci i jos uvijek intenzivno doji. sad ne znam da li da trosim taj lincocin a upala je velika.

_____________________________

ADIAN 15.09.2012.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 346
   RE: Dojenje i tablete
24.7.2013 14:15:45   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: bambika

ima li neka mama da je pila lincocin kapsule dok je dojila. to mi je preporucio stomatolog jer mi almacin ne pomaze. u uputstvu pise da ne moze jer prelazi u mlijeko. beba ima 10 mjeseci i jos uvijek intenzivno doji. sad ne znam da li da trosim taj lincocin a upala je velika.


Jesi li ljekaru rekla da dojiš kad ti je prepisivao lijek.

Molim te da se makar telefonski konsultuješ sa stomatologom. To nije stvar nečijeg drugog ličnog iskustva. Ako tvoj ljekar odvagne da je lijek korisniji više nego što šteti i znajući da dojiš prepiše ga, onda ga ti trebaš uzeti.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu bambika)
Neposredna veza do poruke: 347
   RE: Dojenje i tablete
24.7.2013 22:08:06   
bambika

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: bambika

ima li neka mama da je pila lincocin kapsule dok je dojila. to mi je preporucio stomatolog jer mi almacin ne pomaze. u uputstvu pise da ne moze jer prelazi u mlijeko. beba ima 10 mjeseci i jos uvijek intenzivno doji. sad ne znam da li da trosim taj lincocin a upala je velika.


Jesi li ljekaru rekla da dojiš kad ti je prepisivao lijek.

Molim te da se makar telefonski konsultuješ sa stomatologom. To nije stvar nečijeg drugog ličnog iskustva. Ako tvoj ljekar odvagne da je lijek korisniji više nego što šteti i znajući da dojiš prepiše ga, onda ga ti trebaš uzeti.


hvala Lejla Ka
stomatolog zna da dojim a ja radim u apoteci pa sam upoznata sa svim jedino sam htjela da vidim da li ima jos takvih slucajeva jer moj stomatolog jos nije imao dojilju kojoj treba lincocin. ali se situacija promijenila, izvadio je zivac prije dva sata i rekao da ostanem na almacinu da pokusamo tako, pa vidjet cemo kako ce mi biti kada me popusti ova anestezija.

_____________________________

ADIAN 15.09.2012.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: Dojenje i tablete
25.8.2013 15:07:47   
CombatKitten
Drage ženice možete li mi pomoći imam urološku upalu, bebu isključivo dojim... koje čajeve smijem piti? Uva? Pančićev čaj za trudnice i bebe? urosal tablete?

(odgovor članu bambika)
Neposredna veza do poruke: 349
   RE: Dojenje i tablete
25.8.2013 16:15:28   
Alannah
Kod svake uroloske infekcije ja sam pila caj od brusnice ili 100% sok od brusnice koji kupisu apoteci. Sto se tice caja,bolje ti je kupiti suhu brusnicu u rinfuzi,pa kuhati i piti,jer u onim filter vrecicama imas ili 1 % brusnice ili samo aromu. Ako budes isla do apoteke,pitaj i njih sta je najbolje uz dojenje.

(odgovor članu CombatKitten)
Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *