|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje i tablete
20.1.2013 11:26:50   
Bebica11
full moon najvise se moze popiti svaka 4h paracetamol to je 6dnevno al to je kad ne dojis e sad ne znam uz dojenje nazovi pedijatra

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Dojenje i tablete
20.1.2013 12:00:15   
Full Moon
Ej, hvala na odgovoru, ma evo bolje mi je hB.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Dojenje i tablete
20.1.2013 12:04:44   
senka 81
Frckice, ne brini, mislim da ce se zavrsiti na tom "predenju" iz mog iskustva. Ja imam sina od 4 godine, koji ide u vrtić, znači donese svega iz vrtića, i kad se razboli, mali (ima 2mj i 10 dana), počne da "prede". Osjetim kaoneki sekret da mu se pojavi negdje unutra, ne znam tacno je li u grlu, sinusima.. prvi put se to desilo kad je imao 15 dana, stariji se razbolio, i ovom se malo začepio nosić, ali nije bilo slinica, i ja očekivala najgore. Medjutim, na tome se zavrsilo. Evo ja sad bila bolesna, jos uvijek sam, i opet ista stvar. Danas nisam primijetila da prede. nadam se da ce i ovaj put proci bez temp..

_____________________________

Armann 30.01.2009.
Dani 10.11.2012.

(odgovor članu frckica)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Dojenje i tablete
20.1.2013 12:06:26   
senka 81
znam kako ti je.. i ja imam migrene, ali smijemo samo paracetamol piti. moj pedijatar je rekao svaka 4 sata bez problema(sorry na pravopisu, malca drzim, pa jednom rukom tipkam)

_____________________________

Armann 30.01.2009.
Dani 10.11.2012.

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Dojenje i tablete
20.1.2013 12:32:34   
Bebica11
joj zene

moram se pozaliti danas primam pencilin i sestra koja daje kroz pricu pita me koliko mi ima curica(vidjela je u cekaoni) i ja kazem 14mj i spomenuh da je dojim a ona meni "pa sto???, zato i jesi bolesna blabla, dosta joj, velika je"user posted image

nevjerovatno kako ljudi mrze dojenje, grozno nam je drustvo, cim mogu uvale djetetu flasicu, dudu

katastrofa ko sve radja danasuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu senka 81)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Dojenje i tablete
20.1.2013 12:43:02   
senka 81
Upravu si Bebica, dojenje vise nije kao sto je nekad bilo. Danas je izgleda primitivno dojiti.. Vidim sve zene koje poznam, a malo se vise"hoce" ne doji nijedna, to im je kao sramotno. Da Bog dragi sacuva. Gdje ide ovaj svijet. 

_____________________________

Armann 30.01.2009.
Dani 10.11.2012.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Dojenje i tablete
20.1.2013 13:48:41   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: senka 81

Upravu si Bebica, dojenje vise nije kao sto je nekad bilo. Danas je izgleda primitivno dojiti.. Vidim sve zene koje poznam, a malo se vise"hoce" ne doji nijedna, to im je kao sramotno. Da Bog dragi sacuva. Gdje ide ovaj svijet. 


bas tako, jos kako je mala navrsila godinu, toliko svi pritiscu da je nenormalno postalo za izdrzatiuser posted image

a nedavno jedna poznanica prestala dojiti "jer nema mlijeka beba gladna mora je dojiti svaka 2h"user posted image zamislite gospodje mrsko joj dojiti svaka 2h nego daj flasicu pa da spavauser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu senka 81)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Dojenje i tablete
20.1.2013 14:09:22   
senka 81
Da, od mog rođaka zena je također prestala dojiti bebu, jer, kaze, budi se po noci, pa udri po flasici. A to ne mora biti slucaj, jer moj prvi sin je bio iskljucivo na AD-u jer sam ja bila bolesna na pocetku, i nisam mogla dojiti, a nisam ni znala bas o dojenju mnogo, pa se budio sve do 8.og mjeseca, i to svaka 2 sata. I prestao je tek kad smo primijenili metodu, placi dok ne zaspis :-). Znaci ni flasica nije garant dobrog sna bebe.

_____________________________

Armann 30.01.2009.
Dani 10.11.2012.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Dojenje i tablete
20.1.2013 15:11:39   
frckica
hej full moon ne znam tacno za paracitamol, posto ne zivim u bih vec u austriji ovdje doktori daju mexalen to je na bazi paracitamola cak imaju cepici za bebe i to uzimam po potrebi. Koliko znam moze se uzimati svakih 6 sati, ovdje ima dosta homeopatskih stvari sto je jako dobro za nas mame koje dojimo. Ako hoces ja cu pitati svoju babicu ima li sta protiv migrene na homeopatskoj bazi pa ti javim u slucaju da nemognes naci u bih mozda bih mogla poslati....

puno pozdrava

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Dojenje i tablete
20.1.2013 15:13:29   
frckica
draga senka nazalost je malecka dobila temp :( sad za sad 38 ali noc ide pa vidjet cemo....user posted image

(odgovor članu senka 81)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Dojenje i tablete
20.1.2013 15:15:38   
Full Moon
frckica, hvala ti punooo, zasad mi ovo pomogne, imamo i mi homeopate u SA, vidis na to sam potpuno zaboravila, dobra idejauser posted image

(odgovor članu frckica)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Dojenje i tablete
20.1.2013 15:29:46   
frckica
eh super vidi onda sta ima tamo ako ti nesto treba samo pisi jer i ja sam iz sa i dolazim na proljece sa princezom aBd :)

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Dojenje i tablete
20.1.2013 16:03:07   
senka 81
IZVORNA PORUKA: frckica

draga senka nazalost je malecka dobila temp :( sad za sad 38 ali noc ide pa vidjet cemo....user posted image


user posted image , bas mi je zao.. A koliko je stara beba? ne vidim u potpisu..Zelim vam brzo ozdravljenje i javljajteuser posted image stanje


_____________________________

Armann 30.01.2009.
Dani 10.11.2012.

(odgovor članu frckica)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: Dojenje i tablete
20.1.2013 16:32:43   
frckica
Rania ima 6 mjeseci i 8 dana, mislim da su bebe koje doje zasticene do 6-tog mjeseca i onda vec mogu da dobiju malo prehlade sad za sad stanje ne promjenjeno temp i dalje 38user posted image ali nadati se najboljem...

< Poruku je uredio frckica -- 20.1.2013 16:35:00 >

(odgovor članu senka 81)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Dojenje i tablete
21.1.2013 14:23:07   
frckica
Bile smo kod teta doktorice imamo bronhitis :(

_____________________________

Rania 12.07.2012

(odgovor članu frckica)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: Dojenje i tablete
21.1.2013 19:35:37   
senka 81
šmrc.. Brzo ozdravljenje vam želimo...

_____________________________

Armann 30.01.2009.
Dani 10.11.2012.

(odgovor članu frckica)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Dojenje i tablete
22.1.2013 16:46:40   
frckica
Hvala punouser posted image user posted image

_____________________________

Rania 12.07.2012

(odgovor članu senka 81)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Dojenje i tablete
26.1.2013 21:18:41   
Nasa princeza
zenice moje drage dali mi neko moze pomoci,imam veliki problem i dilemu.imam bebicu 4,5 mjeseca,od njenog rodenja imam zubobolju,kad sam otisla da vidim sta se moze uraditi,ljubazna zubarka mi je rekla,a da me nije ni pogledala,da ako dojim ne moze niti popraviti,niti vaditi zub.jedino sto mi je preporucila bilo je da i ako dobijem anesteziju,ne hranim malu minimalno 2 sata,a da se izdajam i da to bacim.sto je mene jos vise zbunilo,bebica je tad imala 45 dana,ne dojiti 2 sata je bila nemoguca misija,jer doji na zahtjev.a ako ona i ne bi jela,kako ja da znam kad sam izmuzla mlijeko koje nije dobro.tako da sam se vratila kuci i poslusala zubarku,trpi,trpi i samo trpi,pa kad ti dosadi dodi ponovo.e vise stvarno ne mogu da trpim i zelim sto prije da se ovog rijesim,pa ako iko moze da mi pomogne neka se javi.svaki savjet bi dobro dosao....kome sam god rekla sta mi je zubarka rekla,ostao je paf....vecina ih misli da lokalna anestezija ne prolazi u mlijeko i da sam trebala otici zubaru normalno i ne spominjati dojenje,ali ja se nisam usudila...ipak me je strah....pomozite.....unaprijed hvala....

(odgovor članu frckica)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: Dojenje i tablete
26.1.2013 21:32:46   
Idina mama
Draga moja, mene su uvijek pitali da li dojim. Ako dojim, pauza u dojenju tacno kako ti je tvoja zubarka rekla. Sad ti je bebi 4,5 mjeseca, pa mozes da ne dojis nekoliko sati. Izdoji prije, skupi mlijeka i smrzni, pa koristi kad ne mozes da dojis. Ako se odlucis na izdajanje mlijeka koje ces poslije dati bebi, ja bih na tvom mjestu kupila posebne sterilne kesice za majcino mlijeko. I pazi na odmrzavanje. Mozes se jos negdje informisati kako zamrzniti i odmrznuti majcino mlijeko. Mada ja mislim da bebi od 4,5 mjeseca mozes i nesto drugo dati. Valjda neces pokvariti dojenje ako jednom das ono "vjestacko" mlijeko.
I racunaj s tim da sve, bas sve, prolazi u majcino mlijeko. Pa ponesto i preko koze.
A nemoj toliko koliko ti doktor kaze. Pa mozda dodaj pola sata ili sat ako zelis da budes sigurna :-)

< Poruku je uredio Idina mama -- 26.1.2013 21:34:15 >

(odgovor članu Nasa princeza)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Dojenje i tablete
26.1.2013 22:17:23   
Nasa princeza
hvala puno na odgovoru,mislim da mlijeko moze i da stoji na sobnoj temperaturi oko 2 sata,vise mi je problem kako joj ga dati,jednom sam probala kasicicom,ali nije bas prihvatila samo je vracala nazad,kao da nije skontala da je to njeno mlijeko,zato me je malo strah.ali sto se mora,mora se....hvala

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: Dojenje i tablete
26.1.2013 22:57:02   
Idina mama
Ja sam svom sinu davala nekoliko puta flasicu i nisam pokvarila dojenje. Ako bebi jednom ili dva puta das mlijko na flasicu, uvjerena sam da neces pokvariti dojenje. Osim toga, vec je velika beba, brzo ce proletjeti vrijeme i pocecete i sa drugom hranom (ja sam i pocela pomalo sa cvrstom hranom od 4,5 mjeseca - jednostavno bio gladan). Nemoj samo pogresno shaviti, ne nagovaram te ni na sta samo ti pokusavam pomoci. Cini mi se da moras zubaru. Otidji i rijesi se bola. Divim ti se da si i toliko izdrzala. Svaka cas_t.

< Poruku je uredio Idina mama -- 26.1.2013 22:59:06 >

(odgovor članu Nasa princeza)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: Dojenje i tablete
26.1.2013 23:05:49   
Amyla
Nasa princeza, ja sam isto isla zubaru kad sam dojila (dojim i sad) samo je bebac bio manji, napomenula sam za dojenje, rekla je da to nema veze, poslala me da slikam zub i nije mi nikakav problem predstavljalo, a ti ako se bojis lijepo podojis bebicu, uspavas je, odes zubaru (prije toga se najavis, da ne cekas), izvadis zub i nakon 2-3 sata ponovo dojis, tako bih ja uradila, a to ce biti taman kad beba ponovo bude gladna. Moj ti je savjet ni slucajno nemoj davati nista drugo osim svog mlijeka, jednostavno nema potrebe, ne znam zasto bi to radila, a ako se duze zadrzis slobodno izmuzi mlijeka i ostavi u flasici, beba je vec poprilicno navikla na siku i od jedne flasice nece se odviknuti, jer bebe osim mlijeka iz sika vole i maminu blizinu, tako da moj ti je savjet idi to rijesi i ne brini se user posted image

_____________________________

29.07.2011. Harun
30.10.2013. Rijad

“Život je plamen koji uvijek gori, ali se opet ponovo zapali svaki put kad se dijete rodi.”

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: Dojenje i tablete
26.1.2013 23:12:07   
Hanady RR
naša princezo...ova tema obiljuje svajetima iz prve ruke u vezi sa istim...
ičitaj 6-7 i 8 stranicu nije to puno...imaš iksustav i super savjete.

samo ću reći prije toga...anesteziju primimo kad se porodimo carkim rezom pa nakon toga dojimo bebu, stavimo je na grudi...
moja zaova 19 dan išla na kiretažu...primila anesteziju došla doma i podjila svoje dijete i dojila je narednih 6 mjeseci regularno

nadalje...majčino mlijeko izdojeno na sobnoj temperaturi može stajati 24 sata...

i da svoje mlijeko možeš bebi dati iz bočice...nećeš poremiti refluks sisianja tako velikoj bebi...da je beba manja o tome bi se dalo diskutirati...al ovako nemaš bojazni pretjerane






_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Dojenje i tablete
27.1.2013 20:13:43   
Nasa princeza
veliko hvala od srca...puno ste mi pomogle ....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Dojenje i tablete
28.1.2013 13:44:54   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Nasa princeza

zenice moje drage dali mi neko moze pomoci,imam veliki problem i dilemu.imam bebicu 4,5 mjeseca,od njenog rodenja imam zubobolju,kad sam otisla da vidim sta se moze uraditi,ljubazna zubarka mi je rekla,a da me nije ni pogledala,da ako dojim ne moze niti popraviti,niti vaditi zub.jedino sto mi je preporucila bilo je da i ako dobijem anesteziju,ne hranim malu minimalno 2 sata,a da se izdajam i da to bacim.sto je mene jos vise zbunilo,bebica je tad imala 45 dana,ne dojiti 2 sata je bila nemoguca misija,jer doji na zahtjev.a ako ona i ne bi jela,kako ja da znam kad sam izmuzla mlijeko koje nije dobro.tako da sam se vratila kuci i poslusala zubarku,trpi,trpi i samo trpi,pa kad ti dosadi dodi ponovo.e vise stvarno ne mogu da trpim i zelim sto prije da se ovog rijesim,pa ako iko moze da mi pomogne neka se javi.svaki savjet bi dobro dosao....kome sam god rekla sta mi je zubarka rekla,ostao je paf....vecina ih misli da lokalna anestezija ne prolazi u mlijeko i da sam trebala otici zubaru normalno i ne spominjati dojenje,ali ja se nisam usudila...ipak me je strah....pomozite.....unaprijed hvala....


Zubaru se uz dojenje ide normalno, bez ikakve bojazni, doji se odmah bez obzira na anesteziju. Veća je šteta učinjena što ti to nisu odmah riješili i što ti do danas postoji taj proces u organizmu. Pravac zubaru, šta god ti kažu za anesteziju reci da postoje naučni dokazi da nema nikakvih posljedica po dijete, a također postoje zubari koji to znaju.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Nasa princeza)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *