|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje i tablete
6.12.2012 15:27:24   
Lejla Ka
Meda, propolisa (ima neki sprej za nos na bazi propolisa, ali se o tom posavjetujte u apoteci), dosta toplog čaja, rekla bih i C vitamina, ali on nekim bebama i smeta. Oslonite se malo na prirodu. Ako boli grlo gargarajte čajem od žalfije. Ćehne bijelog luka u čaši jogurta.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu ToSamJa)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Dojenje i tablete
17.12.2012 18:40:31   
Mirela_sa
Derage mame savjetnice ,molim za pomoc. Naime danas sam imala ciscenje, poslije spontanog, tj krvarenja od 5 dana. nisam znala da sam trudna :(. E sad dojim i dobila sam da pijem cefaleksin 8 dana, i ergometrin 3x1. E sad kaze dr Masic da smijem dojiti, a u prospektu lijeka pise da ne smijem. molim vas sta da radim?????????

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Dojenje i tablete
17.12.2012 19:04:55   
minja_
oba lijeka smiju se koristiti za vrijeme dojenja. Ergometrin vecina zena pije par dana nakon poroda, a veliki broj njih istovremeno i doji bebu.

(odgovor članu Mirela_sa)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Dojenje i tablete
17.12.2012 19:10:44   
chuci
i meni su rekli poslije prvog poroda kad su mi mnogo lijekova nadavali jer nisu znali od čega mi je temp da smijem dojiti iako na nekim lijekovima piše da ne idu uz dojenje. kažu mi dva ginekologa slobodno doji i ja dojila. pila sam ergometrin i antibiotike, 2 istovremeno. jedan je bio xiclav a drugi se ne sjećam.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Mirela_sa)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Dojenje i tablete
18.12.2012 8:48:19   
Lalali
Ja sam bila kod dr. na kontroli i kaze imam nek upalu. Propise mi cefaleksin i vaginelete plymicol. Na uputstvu tableta pise da se treba odmah prekinuti sa dojenjem a na vaginaletama da se ne zna da li se izlucuje u majcino mlijeko. I ja bas sad ne znam sta da radim. dr. kaze da ih smijem koristiti.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Dojenje i tablete
18.12.2012 10:49:22   
Lejla Ka
Postupite onako kako ljekar kaže.
Farmaceuti će se uvijek ograditi, ali ljekar je taj koji ocjenjuje rizik i dobrobit, i prati koji se lijekovi u kojim slučajevima trebaju propisivati.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Dojenje i tablete
19.12.2012 10:43:29   
Lalali
Mozda jos nekome bude od pomoci: Cefaleksin se ne zadrzava u organizmu dugo. Najvecu koncentraciju doseze u prvih sat vremena nakon uzimanja a eliminise se u periodu od 50 do 70 minuta nakon uzimanja. 90% se izluci kroz urin.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Dojenje i tablete
2.1.2013 21:37:43   
ninuska
Zene drage, pravo sam prehlađena, pa me interesuje da li smijem popiti TYLOL HOT iako dojim malu?

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Dojenje i tablete
2.1.2013 22:14:05   
ninuska

IZVORNA PORUKA: ninuska

Zene drage, pravo sam prehlađena, pa me interesuje da li smijem popiti TYLOL HOT iako dojim malu?


Iko? Bas mi treba infouser posted image . Imam one pojedinacne kesice, a na njima nista ne pise

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Dojenje i tablete
2.1.2013 22:21:44   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: ninuska


IZVORNA PORUKA: ninuska

Zene drage, pravo sam prehlađena, pa me interesuje da li smijem popiti TYLOL HOT iako dojim malu?


Iko? Bas mi treba infouser posted image . Imam one pojedinacne kesice, a na njima nista ne pise

ne bih ti preporucila,ti kombinovani prasci sadrze pored paracetamola jos neke supstance za lakse disanje i smanjenje curenja nosa sto ne bi trebalo koristiti tokom dojenja.ako imas temperaturu uzmi paracetamol,a za sve drugo caj,limun,med.za nos moze neki fizioloski sprej

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Dojenje i tablete
2.1.2013 22:23:47   
ninuska
Nemam temperaturu, ali me je toliko stislo da ne mogu disati, oci me bole, glava, pluca, grlo.....Bas se grozno osjecam

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Dojenje i tablete
2.1.2013 22:32:01   
tinkivinki
evo sad sam nasla na googlu,tylol hot sadrzi pseudoefedrin koji moze smanjiti laktaciju i to vec uspostavljenu.

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Dojenje i tablete
11.1.2013 16:11:14   
Bebica11
zenice ja hasta, imam i temp, jedan me krajnik uhvatio sta smijem popiti bojim se da bebi ne predje a valjda nece jer dojimouser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Dojenje i tablete
11.1.2013 17:22:42   
ninuska

IZVORNA PORUKA: Bebica11

zenice ja hasta, imam i temp, jedan me krajnik uhvatio sta smijem popiti bojim se da bebi ne predje a valjda nece jer dojimouser posted image


Popij paracetamol. I ja sam bila nedavno bolesna, i popila sam i TYLOL HOT, mada kazu da moze smanjiti laktaciju. Pila sam dva dana, i hB, sve je ok. I dalje dojimouser posted image

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Dojenje i tablete
11.1.2013 22:47:17   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: ninuska


IZVORNA PORUKA: Bebica11

zenice ja hasta, imam i temp, jedan me krajnik uhvatio sta smijem popiti bojim se da bebi ne predje a valjda nece jer dojimouser posted image


Popij paracetamol. I ja sam bila nedavno bolesna, i popila sam i TYLOL HOT, mada kazu da moze smanjiti laktaciju. Pila sam dva dana, i hB, sve je ok. I dalje dojimouser posted image


popela se temp na 38,6 i popila sam paracetamol i evo 37,7

ma desni me krajnik uhvatio sve me u uho udarala bol, s maskom malu dojim da je ne zarazimuser posted image



_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Dojenje i tablete
11.1.2013 23:02:38   
animagical
za masku nema potrebe...ti si stalno s njom, ako ce preci preci ce..u svakom slucaju, ako i predje, bice manje bolesna nego ti... ja sam bila bar pet puta bolesna od kad sam rodila, a malom nije nijednom preslo...evo i sada kasaljem skoro 10 dana, pocelo s upalom grla, on ni da smrcne, hvala Bogu... skuhaj sebi supu, toplu limunadu, meda, paracetamol i pod dekuuser posted image

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Dojenje i tablete
11.1.2013 23:07:16   
Bebica11
hvala animagical lakse mi je kad znam da nece njoj preci

ja sam samo jednom bila bolesna i to tek poslije poroda i mm isto tad smo koristili oboje maske jer je mala bila pa mi zato naumpalo hajd prevencije radi al sad njoj zanimljiva maska pokusava je strgatiuser posted image

ispiram grlo zalfijom, nadam se da ce brzo proci, mene uhvati rijetko al kad me uhvati zavrsim na antibioticimauser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Dojenje i tablete
12.1.2013 10:57:47   
ninuska

IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: ninuska


IZVORNA PORUKA: Bebica11

zenice ja hasta, imam i temp, jedan me krajnik uhvatio sta smijem popiti bojim se da bebi ne predje a valjda nece jer dojimouser posted image


Popij paracetamol. I ja sam bila nedavno bolesna, i popila sam i TYLOL HOT, mada kazu da moze smanjiti laktaciju. Pila sam dva dana, i hB, sve je ok. I dalje dojimouser posted image


popela se temp na 38,6 i popila sam paracetamol i evo 37,7

ma desni me krajnik uhvatio sve me u uho udarala bol, s maskom malu dojim da je ne zarazimuser posted image




user posted image user posted image jednom sam i ja ovako.user posted image . al tada je bila bas, bas mal, pa reko sigurnije mi je

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Dojenje i tablete
13.1.2013 15:12:40   
Bebica11
zene jucer isla u DZ dr mi propisala amoxibos kaze da ne smeta dojenju i rekla da pijem svakih 6h ili 8h i posto mi je temp bila visoka ja popila 3 na sest sato KAD u 3h ujutro nakon x preznojavanja i paracetamola na svaka 4h(koji djeluje samo 30min) digla se temp na 39, ja u hitnu neki mladji dr me naljepio sto s dojila bebu i dao mi injekcoju i voltarem cepove s tim da prekin dojenje...to mi snizilo temp do 13h danas i evo opet preko 38,5temp stavila cepic pijem amoxibos

zvala sam pedijatriju oni vele da amoxobos moze uz dojenje cak i voltare
n pa jel ko korostio bojim se mastitisa izmuzam se al to nije pravo

imal ko iskustveni savjet

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Dojenje i tablete
13.1.2013 17:57:10   
bumbica
ljetos sam bila bolesna,beba imala tri mjeseca,dojila ga(i još dojim),doktor u hitnoj mi dao voltaren inekciju i antibiotik zinnat,i kaže odmah prekini dojenje,odem svom doktoru koji me u čudu gleda i pita a ko ti reče da prekineš dojenje,pa i beba pije antibiotik kada je bolesna ako nebudeš dojila deset dana,nećeš ju niti moći dojiti više.ili beba neće htjeti dojku ponovo.tako da sam ja nastavila s antibiotikom i dojenjem,poslije toga još par puta bila bolesna,sve lijekove trošila normalno uporedo s dojenjem.moje iskustvo,a i mišljenje da se jako malo antibiotika izlučuje putem mlijeka ,da je veća šteta prekinuti dojenje nego li posljedice prekidanja dojenja.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Dojenje i tablete
13.1.2013 18:01:08   
animagical
ja sam nakon nekih zahvata kod zubara popila ibuprofen, jer nisam mogla izdrzati, ugl smijes dojiti..najbolje opet pitaj lejlu, imas je na fb

(odgovor članu bumbica)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Dojenje i tablete
13.1.2013 20:31:48   
Bebica11
hvala vam zenice, mm je nasao na nekim breastfeeding stranicama da amoxicilin moze uz dojenje tj amoxibos a na nekim nasim i voltaren

cekam hanady da se javi poslala sam joj pp jer sam listala ovu temu unazad ona je primala voltaren injekcije i dojila

ugl danas sam u 14h nakon skoro 12h od inekcije i cepica maaaalkice podojila malu samo da mi razbije cepove a prije toga se izmuzla i onda posto mi se temp vratila na 38,6 stavila sam cepic i popila antibiotik,nema temp,jela sam dobro hB,cak i b luk,sumece c vitamin itd i necu je dojiti dok bar ne prodje 8h od lijeka, i to minimalno valjda joj nece naskoditi:(

sad sam stavila kupus na grudi jer nadolazi mlijeko kao ludo

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Dojenje i tablete
14.1.2013 9:33:15   
Bebica11
Zene pa zar nije niko bio bas hasta dok je dojio

ja jos nisam ok,i sinoc sam skidala visoku temp,sad me cijelo grlo boli udara u usi:_(


lejlaka,hanady sta vi mislite o gore navedenim lijekovima

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Dojenje i tablete
14.1.2013 12:06:04   
vjestica
ako su ti na pedijatriji rekli da možeš dojiti uz te lijekoce, onda zaista nema dileme
i sama lejla ka uvijek kaže da se savjet oko lijekova i dojenja traži do ljekara, jer nijedna savjetnica ti to ne može savjetovati da dojiš ili ne uz lijekove, jer nisu zdravstveni radnici
btw ja sam nastavila regularno dojiti uz amoksibos (doktorica kad mi je dala antibiotik, znala je da dojim i da nemam namjeru prekidati dojenje)

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Dojenje i tablete
14.1.2013 13:42:07   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: vjestica

ako su ti na pedijatriji rekli da možeš dojiti uz te lijekoce, onda zaista nema dileme
i sama lejla ka uvijek kaže da se savjet oko lijekova i dojenja traži do ljekara, jer nijedna savjetnica ti to ne može savjetovati da dojiš ili ne uz lijekove, jer nisu zdravstveni radnici
btw ja sam nastavila regularno dojiti uz amoksibos (doktorica kad mi je dala antibiotik, znala je da dojim i da nemam namjeru prekidati dojenje)


hvala na info za amoksibos

ma onaj dr u hitnoj izbuljio oci kad sam spomenula da pijem amoksibos i dojim napao me pitao maltene jesam li normalna citam li recept tako me prepao

a kad sam zvala pedijatriju zenska prvo rece ne moze a kad je cula da mi je dr propisala onda moze i

i to me sve zbunilo,izvinite sto sam dosadna al brinem za bebu i dojenje:,( evo opet sam skidala temp sa 39 :,(

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *