|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje i tablete
12.11.2012 15:24:02   
Dz3ni
Već nekoliko dana me pecka kad obavljam malu nuždu i osjećam bol u predjelu krsta i leđa...nije sad prestrašno da idem doktoru, ali je neprijatno, a imam nekog Bactrima kući od prije pa sam to mislila uzeti, ali ne smijem jer dojim pa reko da vidim ovdje s vama. Šta vi mislite?

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Dojenje i tablete
12.11.2012 15:26:23   
animagical
ja ne bih niposto baktrim tek tako pila.... bolje popij koji caj od brusnice, da to ispiskis

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Dojenje i tablete
12.11.2012 15:30:28   
Dz3ni
Ma pijem uvin i još nekakav domaći mješani čaj za bubrege...nije baš da je puno pomoglo. user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Dojenje i tablete
12.11.2012 15:32:15   
animagical
ne znam da bas uvin smijes, pitaj ti ginekologa oko tih cajeva i dojenja, opreznije to malouser posted image ima masu antibiotika koje bi smjela a da naglasis da dojis, ali opet za to treba uraditi urinokulturu, nikako napamet

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Dojenje i tablete
12.11.2012 15:34:23   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Već nekoliko dana me pecka kad obavljam malu nuždu i osjećam bol u predjelu krsta i leđa...nije sad prestrašno da idem doktoru, ali je neprijatno, a imam nekog Bactrima kući od prije pa sam to mislila uzeti, ali ne smijem jer dojim pa reko da vidim ovdje s vama. Šta vi mislite?


Hm, kad je došlo do leđa i krsta meni je to za dr. Uputnicu i daj urinokulturu. Nemojte se molim vas po našoj staroj dobroj bosanskoj zezati "nije prestrašno za dr.".

Antibiotike iz "po kući" nikad, ni zašto. Znam, imam svekrvu doktora za urinarne infekcije (iz vlastitog iskustva). Danas joj više ne djeluju nikakvi antibiotici. Antibiotici idu uz dojenje, ali je fol da se uzmu odgovarajući, dovoljno dugo u dovoljnoj količini da bi imala smisla terapija, a ne samo da nestanu simptomi.
Dz3ni molim te otiđi dr.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Dojenje i tablete
12.11.2012 15:35:52   
Dz3ni
Ma idem definitivno doktoru ako ne prođe uskoro..baš je neprijatno. user posted image
Dobro, znači da se ne igram doktora. Hvala na brzom odgovoru.user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Dojenje i tablete
12.11.2012 15:39:21   
Dz3ni

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Već nekoliko dana me pecka kad obavljam malu nuždu i osjećam bol u predjelu krsta i leđa...nije sad prestrašno da idem doktoru, ali je neprijatno, a imam nekog Bactrima kući od prije pa sam to mislila uzeti, ali ne smijem jer dojim pa reko da vidim ovdje s vama. Šta vi mislite?


Hm, kad je došlo do leđa i krsta meni je to za dr. Uputnicu i daj urinokulturu. Nemojte se molim vas po našoj staroj dobroj bosanskoj zezati "nije prestrašno za dr.".

Antibiotike iz "po kući" nikad, ni zašto. Znam, imam svekrvu doktora za urinarne infekcije (iz vlastitog iskustva). Danas joj više ne djeluju nikakvi antibiotici. Antibiotici idu uz dojenje, ali je fol da se uzmu odgovarajući, dovoljno dugo u dovoljnoj količini da bi imala smisla terapija, a ne samo da nestanu simptomi.
Dz3ni molim te otiđi dr.


A jeste vala i ja hajvan čekam da me baš zaboli pa da onda trčim doktoru. Još znam kad bole krsta da je situacija kritična. Hvala Lejla, ti uvijek imaš dobre savjete. user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Dojenje i tablete
12.11.2012 15:43:14   
Lejla Ka
Znam ja, najgori smo mi sami sebi, ista sam user posted image

Jah, i piše ovdje: http://www.thebreastway.com/index.php/dietary-topics-in-pregnancy-and-breastfeeding/herbs-and-breastfeeding

da se uva ne preporučuje u trudnoći i u dojenju zbog (nisam stručna, pa nisam baš duboko skontala) remećenja melanogeneze.

< Poruku je uredio Lejla Ka -- 12.11.2012 15:44:54 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Dojenje i tablete
13.11.2012 21:04:18   
Dz3ni

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Znam ja, najgori smo mi sami sebi, ista sam user posted image

Jah, i piše ovdje: http://www.thebreastway.com/index.php/dietary-topics-in-pregnancy-and-breastfeeding/herbs-and-breastfeeding

da se uva ne preporučuje u trudnoći i u dojenju zbog (nisam stručna, pa nisam baš duboko skontala) remećenja melanogeneze.


Eh vidi sad ni to nisam smjela...sad mi baš krivo što nisam odmah otišla doktoru, a evo opet se javljam na temu iako još nisam otišla (bolje mi danas pa odmah uzela zabušavati, danas generalku odradila umjesto da odem doktoru user posted image )

Valjda neće na bebu uticati to što sam pila uvin čaj...popila sam možda 3-4 šolje i to jednu dnevno, više sam pila ovaj domaći. Uh sad mi pade na pamet...Bog zna šta je u ovom domaćem čaju, možda nešto još gore user posted image
Znam samo da je mješavina nekih trava što je mm dobio od jedne tete što se bavi sakupljanjem čajeva i to mu je dala za bubrege pošto on ima pjesak u bubrezima. Joj i ja se igram doktora, stvarno ovo mi je lekcija...user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Dojenje i tablete
23.11.2012 15:46:50   
smajli80
Danas sam bila kod doktora zbog bolova u predjelu bubrega i dao mi je da pijem Marocen tab a u ponedeljak da vadim UK.
Kad sam ga pitala da li mogu uz dojenje on se napravi lud i okrenu seuser posted image (na zamjeni onako pomalo smušen).

Sad ja ne znam da li mi uopšte vrijedi piti antibiotik prije vađenja UK i da li uopšte smijem piti taj lijek pošto dojim.
Ima li iko ikakav pametan savjetuser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Dojenje i tablete
24.11.2012 12:05:39   
animagical
UK nece pokazati pravo stanje ako koristis antibiotik, u stvari Uk se radi tri dana nakon popijenog antibiotika, da se vidi ej li pomogao i u svakom slucaju UK se radi prije pocetka terapije... za lijek ne znam, ali ja bih pitala drugog dr

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Dojenje i tablete
24.11.2012 14:13:01   
Lejla Ka
Marocen je ciprofloksacin. Po onim što se može naći na netu, nisu prijavljeni neki veći nusefekti kad se koristi uz dojenje. Ako možeš, makar na telefon se još konsultuj sa djetetovim pedijatrom.

< Poruku je uredio Lejla Ka -- 24.11.2012 14:22:04 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Dojenje i tablete
24.11.2012 22:45:29   
smajli80
Hvala na odgovorimauser posted image zaista sam bila u nedoumici.

Ipak ću se pretrpiti i pričekati nalaze UK da se džaba nekljukam lijekovima jer ako mi ne budu odgovarali mjenjat će mi ih.Ovako malko se strpim i znati ću na čemu sam.

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Dojenje i tablete
24.11.2012 23:15:40   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: smajli80

Danas sam bila kod doktora zbog bolova u predjelu bubrega i dao mi je da pijem Marocen tab a u ponedeljak da vadim UK.
Kad sam ga pitala da li mogu uz dojenje on se napravi lud i okrenu seuser posted image (na zamjeni onako pomalo smušen).

Sad ja ne znam da li mi uopšte vrijedi piti antibiotik prije vađenja UK i da li uopšte smijem piti taj lijek pošto dojim.
Ima li iko ikakav pametan savjetuser posted image


Ja bih prvo radila UK pa onda pila antibiotike. U medjuvremenu se kljukaj litrima brusnice user posted image


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Dojenje i tablete
24.11.2012 23:49:51   
tinkivinki
i ja sam prosle godine morala piti cefalex,prvo mi je curila rana od carskog,a onda sam imala urinarnu infekciju.ja sam kad popijem antibiotik,podojim bebu i onda ne dojim par sati, vec sam prihranjivala,a mlijeko sam izmuzala i bacala.to me je skoro dovelo do toga da prestanem dojiti,ali nekako sam izdrzala.negdje je bila tabela o lijekovima i koliki procenat prolazi u majcino mlijeko.mislim da taj tvoj antibiotik je novije generacije i da jako malo moze dospjeti u mlijeko

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Dojenje i tablete
25.11.2012 1:00:40   
Lejla Ka
Princip uzimanja lijekova je da se dijete podoji pa se neposredno nakon podoja uzima lijek. To je uz predpostavku da će onda proći neko vrijeme nakon novog podoja nakon kog će koncentracija lijeka u mlijeku pasti.
Ovo je nekad teško izvesti kad je beba mala, i često doji.
Zato je jako bitno da insistirate da se ljekar informiše ako ne zna i da vam nađe odgovarajući lijek komatibilan sa dojenjem (a danas zaista postoji širok spektar onih koji su u dužoj upotrebi i postoje informacije o mogućim nuspojavama, te koliko su (ne)sigurni uz dojenje) koji neće zahtjevati pauziranje u dojenju. To je njegova profesionalna dužnost i ne dozvolite da vas, samo zato što im je mrsko provjeravati i tražiti, zaplaše kako nema drugog izbora.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Dojenje i tablete
25.11.2012 12:32:50   
tinkivinki
moja je beba bas bila mala u to vrijeme kad sam ja pila antibiotike,a u kutiji je pisalo da se ne preporucuje uz dojenje.muz je otisao dr i pitao da propise neki drugi antibiotik,on mu je rekao da nijedan ne ide uz dojenje i da se to proizvodjaci lijekova ogranicavaju od mogucih nuspojava.a ja sam citala na internetu nesto drugo,da cefalosporini novije generacije imaju krupnije molekule koje tesko ili nikako dospjevaju u majcino mlijeko.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Dojenje i tablete
25.11.2012 19:49:44   
mirelaf
poz,svima,jako sam prehladena i popila sam rinostop,dojim bebu pa me zanima jel neka od vas zna koliko je potrebno da se izluci lijek jer ne bih da dojim bebu dok traje dejstvo lijeka

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Dojenje i tablete
25.11.2012 20:57:13   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: mirelaf

poz,svima,jako sam prehladena i popila sam rinostop,dojim bebu pa me zanima jel neka od vas zna koliko je potrebno da se izluci lijek jer ne bih da dojim bebu dok traje dejstvo lijeka



paracetamol se smije piti dok se doji, e sad da li je ova rino čisti paracetamol to ne znam , pogledaj sastav

(odgovor članu mirelaf)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Dojenje i tablete
26.11.2012 12:10:19   
milenium
mene zanima smije li se beba dojit nakon primljenih inekcija voltarena? kontam nešto ,šta ako slučajno završim na carskom pa kasnije mi budu davali voltaren ili ako ga ja budem pila oralno radi ublažavanja bolova smijem li dojiti bebu?

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Dojenje i tablete
26.11.2012 12:47:24   
Jeca_Perec
IZVORNA PORUKA: mirelaf
poz,svima,jako sam prehladena i popila sam rinostop,dojim bebu pa me zanima jel neka od vas zna koliko je potrebno da se izluci lijek jer ne bih da dojim bebu dok traje dejstvo lijeka

rinostop ne treba piti rhinostop trudnica i dojilja.. da bi se potpuno izlucio 24 sata... a smanjenje nivoa lijeka vec nakon 6 sati

(odgovor članu mirelaf)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Dojenje i tablete
26.11.2012 20:54:37   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: milenium

mene zanima smije li se beba dojit nakon primljenih inekcija voltarena? kontam nešto ,šta ako slučajno završim na carskom pa kasnije mi budu davali voltaren ili ako ga ja budem pila oralno radi ublažavanja bolova smijem li dojiti bebu?


Tokom Carskog i nakon se majkama ne daje ništa što je u kontradikciji sa dojenjem. Ako ne ide Voltaren nećeš ga ni dobiti. Protiv bolova ide analgin koliko se ja sjećem i to samo po potrebi. A ti nećeš piti ništa oralno što ti ne preporuče ljekari. Slagat ću ti, ali neki od analgetika se ne smiju uzimati zbog pojačavanja krvarenja.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Dojenje i tablete
27.11.2012 12:22:53   
milenium
lejla k,pa ovdje svaka koja rodi na cr prima voltaren protiv bolova.a dojenje?pa koda njih uopće briga za to,oni djete odnesu i nahrane sa ne znam ni ja s čim.kontaju doji kad dođeš kućiuser posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Dojenje i tablete
27.11.2012 13:03:08   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: milenium

lejla k,pa ovdje svaka koja rodi na cr prima voltaren protiv bolova.a dojenje?pa koda njih uopće briga za to,oni djete odnesu i nahrane sa ne znam ni ja s čim.kontaju doji kad dođeš kućiuser posted image


Milenium, i ako ti se čini kao nemoguća misija, tvoje dijete je tvoja odgovornost i ti si ona koja treba i može da zahtjeva da se dijete donosi na dojenje ako ne boravi sa tobom, ili da se ne odnosi od tebe na dohranjivanje.

Što se tiče voltarena, nema nekih istraživanja koja bi potvrdila ili opovrgla da šteti, kao ni da ne šteti. S obzirom da je u vašem porodilištu praksa da se on daje porodiljama nakon carskog onda su vjerovatno ljekari ocjenili da ga je moguće davati uz dojenje. Ono što ti možeš je da ako budeš mogla uzdržiš se maksimalno od njegove upotrebe. Ne znam da li si prije rađala na carski, najveća bol brzo umine i kasnije, ako je oporavak uredan nema potrebe za uzimanjem analgetika.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Dojenje i tablete
6.12.2012 15:03:58   
ToSamJa
Mamice,
moze pomoc?
Imam neku vrtu kihanja,zapusen mi je nos,malo me grlo boli...nista strasno.Bebu dojim i ona je hvala Bogu zdrava(2mjeseca stara). Sta mogu uzeti da sprijecim ovo kihanje i smrcanje u nesto ozbiljno.Da mi ne daj Boze ne bi preslo na bebaca. Znam da je mlijeko najbolji antibiotik za bebe,ali ipak...

_____________________________

07.10.2012.god. Moja Smjeskica dobila izbore!!!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *