|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje i tablete
14.1.2013 13:55:48   
kinder suprise
ja isto dojim bebu....posto sam rodila na carski nakon izlaska kući zbog i svega drugog pila sam zinnat 500mg,, paracetamol po potrebi i primala voltaren inekcije ....dojila sam bebu od početka ni sata nisam prestajala...meni moj dr rekao da nemam nikakve bojazni za bebu baš su me forsirali da dojimuser posted image

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Dojenje i tablete
14.1.2013 17:52:37   
Bebica11
hvala kindersurprise na info

eto ni voltaren ne smeta, zaista ima oko nas najvise dr koji opstruiraju dojenje, katastrofa nam je zdravstvo

a onaj manijak iz hitne, kud mu ne zapisah ime, jest me isprepadao da Bog sacuva :(

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu kinder suprise)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Dojenje i tablete
15.1.2013 9:24:33   
Bebica11
haj zene opet sam isla u DZ sad je bila druga dr porodicne medicine

kao prvo moram otorincu danas(a trenutno spustam temp uz voltaren cepic) jer imam gnojne cepove

kaze da mi je amoxibos preblag al da ide uz dojenje(zato mi je ona druga dr dala) i kaze da danas kod otorinca vidim sta smijem mozda cak budem morala na injekcije pencilina koji ne smeta dojenju

a voltaren cepici ne smetaju dojenje tako kaze al cu ja ipak dojiti bar 2h poslije uzimanja lijeka,sad sam bebu nadojila prije cepica i tako

eto da znate:(

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Dojenje i tablete
15.1.2013 18:11:35   
Bebica11
evo update(mozda nekom nekad bude trebalo zato pisem)

danas isla specijalisti za ORL, prvo sam skinula temperaturu od 39 stepeni voltaren cepicem da bih uopce mogla otici, kad tamo guzva, ovakva iscrpljena od 5 dana tempr STAJALA 1H , pocelo me nosati i konacno sjednem pa jos 1,5h osjetim bolovi lagano se vracaju, temp....i primi me pred pauzu

KAD ja tamo a dr me naljepi sto sam dosla, moj slucaj rade dr porodicne medicine blablabla ja govorim dr "pa mozda jer sam dojilja pa dr me poslala da mi vi propisete sta smijem piti" a ona jos gore na mene kako zna to i ta dr ovo ono, drsko mi uvali zeljezni stapic pravo u krajnik JA SKOCILA sa stolice, pa u uho i u nos hepek i odbrusi "prijem gotov" a ja onako izgledam kao nevinasce a ne zna ona na kog je naletilauser posted image ja i dalje stojim!!! ona pise pise osvrnu se i ja njoj govorim da nije ni meni drago cekati satima pod temperaturom i da nije moja krivica, ona se vec promijeni :D pa ovo pa ono... i onda ja nju izresetam pitanjima i ugl

IMAM GNOJNU ANGINUuser posted image moram primati penciline 7 dana ja je pitam za dojenje kaze moze ali..... izlucuje se

eh sad recite mi da li bi vi dojile bebu uz pencilin inekcije opet je to pojako??? user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Dojenje i tablete
15.1.2013 18:18:06   
bebacha
vidi ako bebe smije primat penciline sto nebi mogle i dojile
tvoja beba ima 13 mjeseci i moze izdrzat fino bez dojenja
daj joj da doji i otidju primit injekciju onda kad dodes malo kasice,sokic,caj da produzis vrijeme do sljedeceg podaja

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Dojenje i tablete
15.1.2013 18:23:14   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: bebacha

vidi ako bebe smije primat penciline sto nebi mogle i dojile
tvoja beba ima 13 mjeseci i moze izdrzat fino bez dojenja
daj joj da doji i otidju primit injekciju onda kad dodes malo kasice,sokic,caj da produzis vrijeme do sljedeceg podaja


to i sad radim, samo me strah da se ne odbije, al opet je pojako, malo me strahuser posted image


_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Dojenje i tablete
15.1.2013 18:34:37   
bebacha
ja bi preporucila da nazoves ili odes pedijatru i pitas

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Dojenje i tablete
15.1.2013 18:36:34   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Bebica11



cekam hanady da se javi poslala sam joj pp jer sam listala ovu temu unazad ona je primala voltaren injekcije i dojila





evo mene...
kao prvo...
jesam imala probleme sa leđima primala voltaren inekcije i dojila bez posljedica na bebu...
najbolji savijet o tome daće ti pedijatar ili ginekolog jer dobar dio doktora opće prakse još nije načisto sa ljekovima i dojenjem...
pila sam i ja amoksibos po izlasku iz bolnice nakon carskoga reza a dojenje sma uspostavila u bolnici i znali su da mislim nastaviti...


što se tiče pencilina nemam iskustveni savijet...
no da radiš veći razmak u dojenju po prijemu inekcije može biti pametan savijet al opet bih voljela da kontaktiraš pedijatju ili svoga ginekologa da ti tačno kažu jeli to tako može i koliki razmaci su potrebni najmanji ako uopće jesu...

sretno


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Dojenje i tablete
15.1.2013 22:10:39   
animagical
najbolje zovni na jezero miru ademovic za savjet, ali nekom logikom,ako moze i beba primati tu istu terapiju, smijes i ti piti bez ikakvih umjetnih razmaka u dojenju...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Dojenje i tablete
16.1.2013 16:29:28   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: animagical

najbolje zovni na jezero miru ademovic za savjet, ali nekom logikom,ako moze i beba primati tu istu terapiju, smijes i ti piti bez ikakvih umjetnih razmaka u dojenju...


hvala animagical na savjetu zvala sam je u ordinaciju, rekla mi je da se opcenito u pencilin moze dojiti ALI!!! posto ja primam 3 ampule u injekciji to je 2 miliona i nesto jedinica nekih kaze da je to PREJAKO i da ne dojim za to vrijeme, eto cak kaze nije bitno sto imam alergicarA u porodici, nije to problem ni pencilin sam po sebi VEC DOZA ova je prejaka a ja sam cijeli dan imala taj instinkt da je ne smijem dojiti da je ovo prejako jer jutros kad mi je sestrica dala ono s velikom paznjom i izbuljenim ocima mi je rekla "ti si sine primila 3 ampule pripazi se sad malo ako ti pozlije odmah mi reci"user posted image


_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Dojenje i tablete
18.1.2013 22:09:29   
senka 81
Evo da vam ispricam svoje grozno iskustvo od danas poslijepodne.. naime, od sinoc imam visoku temp. 39 - 39.7, i odem u dezuru jer vidim da ni paracetamol ne pomaze... poznavajuci nase dr.pretpostavila sam da ce mi reci kako ne smijem dojiti, jer cu piti antbiotik bla bla bla. Tako je i bilo. pregledala me neka teta i ni 5 ni 6 kaze:"moras piti ovaj antibiotik, jer imas gnojnu anginu, i voltaren čepiće da uzimas."ja kazem, ali ja dojim, da li ce to smetati bebi? kaze ona neka beba predje na AD formulu ili se izdajaj, ali ne vjerujem da ces uspjeti uspostaviti laktaciju nakon 4 dana. ja nju opet upitah.. ima li neki lijek kompatibilan s dojenjem.. kaze ona meni drsko jel ti hoces da ozdravis il neces.. Ja se poklopim i srecom odem do pedijatra koji je danas bio dezurni. Covjek me pregledao, kaze uopste nemas gnojnu anginu, nego gnojne čepiće, i dat cu ti antibiotik a dijete bez problema mozes dojiti.. I covjek se iznervirao i poderao prethodni recept. Uzas, izasla sam plačući iz DZ.Pitam se sta bi bilo da nisam upucena u ovo podrucje, i da sam na prvu poslusala kravu koja mi je s pika savjetovala prekid dojenja?!

_____________________________

Armann 30.01.2009.
Dani 10.11.2012.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Dojenje i tablete
19.1.2013 12:32:02   
Bebica11
senka81 zelim ti brzo ozdravljenje..meni je danima temp bila preko 39 pa je ORL dr ustanovila gnojnu anginu..ako ti ne bude bolje otidji otorincu da ti ustanovi jel krajnik ili angina a ima lijekova koji idu uz dojenje ne brini a meni evo laktacija nije prestala ni nakon 8 dana..izdajam redovno

ja tako jaku dozu primam da mi je mlijeko svijetlozeleno..mm nije vjerovao dok mu jutros nisam pokazala.ne bih sad malu ni u ludilu dojila dok ovo ne izadje iz sistema


_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu senka 81)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Dojenje i tablete
19.1.2013 12:37:20   
senka 81
bebica11, ja sam vec danas hB bolje, pijem paracetamol svaka 4 sata i evo od sinoc nemam temperature.. Izgleda da zaista nije gnojna angina. Puno sam bolje, cak sam i jela nakon 3 dana... Dojimo se i dalje, i bas nesto sinoc razmisljam da sam bila samo malo neupucena u dojenje, moj malac bi jos jucer pio ADuser posted image ..zelim tibrz oporavak i uspjesan nastavak dojenja..

_____________________________

Armann 30.01.2009.
Dani 10.11.2012.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Dojenje i tablete
19.1.2013 13:05:49   
Bebica11
hvala...ma uspjecu nastaviti dojenje aBd ja sam tvrdoglava iako mi svi uokolo govore da 'iskoristim' ovo za prestanak dojenja ja necu...moja mala ima 14mj jede vec pa je lakse

danas je cak rukom rovila po prsima:)))

eh jedino dobro je sto je sinoc prvi put prespavala noc...ako se odvikne dojenja po noci bicu presretna:)))

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu senka 81)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: Dojenje i tablete
19.1.2013 16:10:04   
KupusLivada
sretno bebice user posted image

a jel ti izdajas sad? e sad bi valjalo da imas kome bebu na dojenje uf

a za nase doktore nemam rijeci user posted image senka, mislim da bi smo trebali početi da ih imenujemo ako ništa?

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Dojenje i tablete
19.1.2013 16:16:58   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: KupusLivada

sretno bebice user posted image

a jel ti izdajas sad? e sad bi valjalo da imas kome bebu na dojenje uf

a za nase doktore nemam rijeci user posted image senka, mislim da bi smo trebali početi da ih imenujemo ako ništa?


izdajam, ma eto beba jede pa na hajr, al vidi se da joj fali dojenje, eto ja danas primila 4. bocu od 7., odbrojavam dane

KOLIKO DUGO TREBA ANTIBIOTIKU DA IZADJE IZ ORGANIZMA, ja mislim da ovom pencilinu treba preko 48h

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: Dojenje i tablete
19.1.2013 16:35:46   
KupusLivada
to je injekcija, nemaš uputstvo, je li tako?

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: Dojenje i tablete
19.1.2013 16:36:45   
KupusLivada
a da ti nije mira rekla koja doza nije opasna, možda ne moraš čekati da prođe skroz kroz sistem?

ajd sad ću ja pitati mamu ako može ovako napamet da provjeri

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: Dojenje i tablete
19.1.2013 16:41:26   
KupusLivada
koliki je razmak izmedju inekcija?

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: Dojenje i tablete
19.1.2013 16:53:29   
KupusLivada
ej bebice, pošto moram ići, ne mogu čekati da se javiš, mama farmaceut mi je rekla da se injekcije puno brze izlucuju, u biti ako primas injekcije svakih 24 sata, trebale bi se potpuno izlučiti nakon 24 sata

u svakom slučaju, koncentracija je najmanja neposredno prije naredne doze, logično, pa da probaš ponovo dobiti miru, da vidiš s njom smiješ li podojiti prije injekcije?

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: Dojenje i tablete
19.1.2013 18:54:37   
frckica
hej mame nemojte mi zamjeriti ali nisam mogla traziti po formu, mozda vec ima zapoceta tema ali posto sam pod temperaturom neda mi se traziti. naime sinoc sam dobila temp prije toga me je boljelo grlo i otisla sam doktoru dobila sam paracitamol,neke tablete na biljnoj bazi protiv gripe i tablete za pijukanje, sve je bilo ok grlo prestalo ali dosla temp i zapuseni nos :( iskljucivo dojim pa me interesuje ako je prehlada ili gripica u pitanju kakve su preporuke u vezi dojenja i bebe....

hvala puno

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: Dojenje i tablete
19.1.2013 20:04:29   
Bebica11
KupusLivada hvala za info, ma nije nam frka dojiti, jede lijepo hB pa necu rizikovati, sto da dobije alergiju na pencilin pa ne smije nikad primiti, ne treba mi to, radije cemo se strpiti, a mlijeko je i dalje zeleno, ja sad izdajam, i izdrzacu jos 3dana aBd, odbrojavam:)))

malo mi jest ofalila, tacno joj fali mlijeko, al izdrzace jos 3dana aBduser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu frckica)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: Dojenje i tablete
19.1.2013 20:08:39   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: frckica

hej mame nemojte mi zamjeriti ali nisam mogla traziti po formu, mozda vec ima zapoceta tema ali posto sam pod temperaturom neda mi se traziti. naime sinoc sam dobila temp prije toga me je boljelo grlo i otisla sam doktoru dobila sam paracitamol,neke tablete na biljnoj bazi protiv gripe i tablete za pijukanje, sve je bilo ok grlo prestalo ali dosla temp i zapuseni nos :( iskljucivo dojim pa me interesuje ako je prehlada ili gripica u pitanju kakve su preporuke u vezi dojenja i bebe....

hvala puno


frckice sto se tice dojenja, ako su ti ljekari propisali to UZ DOJENJE slobodno doji, ako je bas mala beba mozes masku prilikom dojenja koristiti, a sto se tice bolesti neces je zaraziti ne brini, cak ces joj prenijeti imunitet na tu bolest kako se tvoje tijelo borilo prenosice na bebu antitijela za tu bolest

a ja sam curici cak na pocetku svoje bolesti kad mi je prisla dok sam jela refleksno u neznanju dala zalogaj sa svoje vilice, bila sam se uzasno prepala da je ne zarazim al evo hB ona prava zdrava ja samo pazim bolje

ne ljubim je, manje se mazim s njom ono da ne pusem u nju, ne spavam do nje, ne dajem joj iz svoje vilice il case da pije jede, eto i pazim kad izvrsim higijenu nosa ili sl da operem ruke ili iskasljavam se u kupatilu tako da se niko nije zarazio od mene:)))

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu frckica)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: Dojenje i tablete
20.1.2013 10:14:47   
frckica
Hvala puno, temperatura je spala malo mi je lakše ali izgleda da je malecka malo pokupila od mene jer upravo spava i čujem da ,, prede kao maca" nadam se da mi se neće razboljeti user posted image

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: Dojenje i tablete
20.1.2013 10:19:12   
Full Moon
Meni se nakon poroda vratile migrene, pijem samo paracetamol, ima li jos koji lijek protiv glavobolje da se smije popiti, i koliko paracetamola se smije popii u 24 sata???user posted image

(odgovor članu frckica)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *