|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje i tablete
27.2.2010 21:37:04   
mamica87

IZVORNA PORUKA: leona81

mene interesuje da li se smiju stavljati canesten vaginalete dok se doji...sadrzi clotrimazole ali pise da nije poznato da li se izlucuje u mlijeku dojilja pa je potreban poseban oprez i da ako mogu kratkotrajan prekid napravim a prije toga pise da se u organizmu zadrzava 2 do 4 dana...stavljaju se 3 noci zaredom, nema sanse da prekinem dojenje toliko dugo...sta da radim?
I ja sam imala dileme oko koristenja tih vaginalete medutim kada je moja mama pitala diplomiranog farmaceuta on je njoj kazao kako na svakom upstvu pise da se ne koristi za vrijeme trudnoce i dojenja ali to pise iz razloga sto nisu testirali pa ne znaju da li se izlucuje a oni moraju staviti na upustvo da bi se ogradili.Ja sam koristila i hvala Bogu nisam nista primjetila na malom!Ja ne samo da sam koristila vaginalete vec i antibiotike duzi vremenski period-ali svakog ljekara kojeg sam pitala da li smijem dojiti rekli su da smijem sve sto je na bazi pencilina.

_____________________________

Benjamin 17.07.2009

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Dojenje i tablete
27.2.2010 21:39:41   
leona81
IZVORNA PORUKA: lilith

leona,canesten imas pakovanje i od jedne vaginalete i stavlja se samo jednu vecer...zasto ne pitas dr. da ti propise nege druge,ima ih svakako milion na trzistu


pretpostavljam da je to sve isto, i da su sve na bazi clotrimazola...zna da dojim, ali sam ja ipak uzela da procitam uputstvo i pod trudnoca i dojenje pise oprez ili prestanak dojenja a ova mala infekcija mi je od katetera iz bolnice(toliko o doktorima i bolnicama) nekidan mi rekose da im je prosao rok, bas krasno, pa me sad malo muci...

znam i da na apaurinu pise isto a dala mi je da ga pijem u trudnoci po potrebi, pa sam ja ipak pokusavala da ga izbjegnem svim silama jer je sve to hemija, kao i gynipral koji tako olako daju...


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu lilith)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Dojenje i tablete
27.2.2010 21:41:25   
disam
leona ja sam koristila kanesten vaginalete i kremu a dojim bebu
nema nikakvog negativnog uticaja na bebu i moja sestra isto u toku dojenja
mozes slobodno naravno odluka je na tebi

(odgovor članu lilith)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Dojenje i tablete
27.2.2010 22:11:58   
lilith
IZVORNA PORUKA: leona81

IZVORNA PORUKA: lilith

leona,canesten imas pakovanje i od jedne vaginalete i stavlja se samo jednu vecer...zasto ne pitas dr. da ti propise nege druge,ima ih svakako milion na trzistu


pretpostavljam da je to sve isto, i da su sve na bazi clotrimazola...zna da dojim, ali sam ja ipak uzela da procitam uputstvo i pod trudnoca i dojenje pise oprez ili prestanak dojenja a ova mala infekcija mi je od katetera iz bolnice(toliko o doktorima i bolnicama) nekidan mi rekose da im je prosao rok, bas krasno, pa me sad malo muci...

znam i da na apaurinu pise isto a dala mi je da ga pijem u trudnoci po potrebi, pa sam ja ipak pokusavala da ga izbjegnem svim silama jer je sve to hemija, kao i gynipral koji tako olako daju...


ma razumijem te u potpunosti...meni su takodjer i jedne i druge propisali u trudnoci,ja ih nisam pila...da probas malo ispirati sa kaduljom,meni pomogne?nece ti stetiti a moze pomoci...sta je sa onim lactogyn tabletama'ja sam njih pila na pocetku trudnoce


_____________________________

Tri najneobicnije rijeci Kada izgovaram rijec Buducnost, prvi slog već odlazi u proslost. Kada izgovaram rijec Tišina, narusavam je. Kada izgovaram rijec Nista, stvaram nesto sto se ne smjesta u bilo kakvo nepostojanje.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Dojenje i tablete
27.2.2010 22:32:40   
leona81
probat cu sa brusnicom pa cemo vidjeti, hvala ti puno, a mozda da i lactagyn ukljucim, ma uzimam probiotik lgg skoro svaki dan, pokusavam da sve bude prirodno zbog malene:)

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu lilith)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Dojenje i tablete
27.2.2010 22:40:40   
vjestica
canesten jedna vaginaleta je ista isto clotrimazol, samo jača doza
lactoyn pomaže u očuvanju vaginalne flore, a kad je već poremećena, onda je samo nadopuna već postojećoj terapiji
brusnica neće pomoći kod gljivica ( s obzirom da su ti preporučili canesten, znači da su gljivice, i to je normalna reakcija na kateter i na bilo koje druge promjene- antibiotici, puno slatkiša i sl, a nema veze sa intrahospitalnom infekcijom)
a s obzirom da su gljivice, prirodna vtrijanta je bijeli luk, kao što rekoh, zašto s tim ne pokušaš?
i off topic - škorpija dok se držim pravila foruma (a dosad me nisu moderatori opomenuli) zadržavam svoje pravo da iznesem svoje mišljenje na temi kojoj ja hoću, iapk je ovo javni forum
takođe je tvoje pravo da komentarišeš moje postove ili da me zaobiđeš


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Dojenje i tablete
27.2.2010 22:46:19   
Amrino
Ako te svrbi i pecka- probaj da se peres rastvorom mlake vode i sode bikarbon. Meni je to definitivno pomoglo!
(gljivice vole kiselu sredinu a soda je baza pa ih to ubije...tako sam ja skontala...)


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Dojenje i tablete
27.2.2010 22:47:38   
lilith
vjestica je u pravu i bijeli luk pomaze...brusnica je vise za mokracne kanale...meni su sad pale na pamet biljne vaginalete...znam da u trudnoci ne idu ali sta je sa dojenjem?ili sa nekim vaginalnim kremama,one su slabije od vaginaleta?

_____________________________

Tri najneobicnije rijeci Kada izgovaram rijec Buducnost, prvi slog već odlazi u proslost. Kada izgovaram rijec Tišina, narusavam je. Kada izgovaram rijec Nista, stvaram nesto sto se ne smjesta u bilo kakvo nepostojanje.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Dojenje i tablete
27.2.2010 23:51:10   
leona81
dijagnoza je post partum colpitis, zapaljenje vagine i to III grupa VS, nasla sam da to znaci = Dosta leukocita i bakterija (stafilokoke, streptokoke i ešerihija koli), a nema Doederleinovih bacila – bakterijska infekcija. znaci nisu gljivice...meni je dr i rekla da uzmem brusnicu uz ovo, ne svrbi, ne pecka samo me pomalo bolucka dok idem na wc i to jos od bolnice, nalaz urina je u redu...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu lilith)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Dojenje i tablete
4.3.2010 14:17:30   
niki83
IZVORNA PORUKA: vjestica

canesten jedna vaginaleta je ista isto clotrimazol, samo jača doza
lactoyn pomaže u očuvanju vaginalne flore, a kad je već poremećena, onda je samo nadopuna već postojećoj terapiji
brusnica neće pomoći kod gljivica ( s obzirom da su ti preporučili canesten, znači da su gljivice, i to je normalna reakcija na kateter i na bilo koje druge promjene- antibiotici, puno slatkiša i sl, a nema veze sa intrahospitalnom infekcijom)
a s obzirom da su gljivice, prirodna vtrijanta je bijeli luk, kao što rekoh, zašto s tim ne pokušaš?
i off topic - škorpija dok se držim pravila foruma (a dosad me nisu moderatori opomenuli) zadržavam svoje pravo da iznesem svoje mišljenje na temi kojoj ja hoću, iapk je ovo javni forum
takođe je tvoje pravo da komentarišeš moje postove ili da me zaobiđeš



moze li samo pojasnjenje na koji nacin bijeli luk?


_____________________________

N&N

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Dojenje i tablete
4.3.2010 15:34:45   
leona81
nakon informisanja sa svih strana odlucila sam se na prirodnu varijantu, uzela sam vaginalete na bazi aloe vere i propolisa, pijem brusnicu i vec nakon 3 dana osjecam se bolje, terapiju nastavljam jos 7 dana;)

farmaceuti su rekli iskljucivo ne za canesten
doktori - da su ostale vaginalete slabe za bakterijsku vaginozu a canesten prejak za dojilje i da ne misle da se izlucuje u mlijeko ali nisu 100 posto sigurni
a proizvodjac je rekao da su vaginalete jake i da bi oni radije pricekali prestanak dojenja ili izdojili mlijeko za nekoliko dana dok ne prodje njihovo djelovanje





_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Dojenje i tablete
10.3.2010 15:39:43   
lila25
a molim vas sta je sa vaginoletama od kantariona smiju li se one koristiti

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Dojenje i tablete
10.3.2010 15:43:02   
teacher75
ja ne kontam kako se canesten vaginalete ne smiju koristiti kod dojenja kad se redovno prepisuju trudnicama- ja sam ih u trudnoci cak nekoliko puta koristila, i hvala bogu sve je ok sa bebom- zar ne bi onda bilo jos opasnije u trudnoci nego kod dojenja?!

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Dojenje i tablete
10.3.2010 15:52:39   
leona81
i apaurin propisuju svakoj trudnici a ne vjerujem da nije stetan...svasta oni propisuju meni nekidan propisali kortikosteroide bebi od 3 i po mj za atopijski dermatitis a beba ima samo jednu mrljicu na laktu i koljenu...farmaceuti mi rekli ni u ludilu i da je to prerano za reci da li je ad ili ne...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Dojenje i tablete
10.3.2010 16:05:09   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: lila25

a molim vas sta je sa vaginoletama od kantariona smiju li se one koristiti

DA, koristila uz dozvolu ginekologa.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Dojenje i tablete
10.3.2010 16:05:16   
vjestica
IZVORNA PORUKA: niki83

IZVORNA PORUKA: vjestica

canesten jedna vaginaleta je ista isto clotrimazol, samo jača doza
lactoyn pomaže u očuvanju vaginalne flore, a kad je već poremećena, onda je samo nadopuna već postojećoj terapiji
brusnica neće pomoći kod gljivica ( s obzirom da su ti preporučili canesten, znači da su gljivice, i to je normalna reakcija na kateter i na bilo koje druge promjene- antibiotici, puno slatkiša i sl, a nema veze sa intrahospitalnom infekcijom)
a s obzirom da su gljivice, prirodna vtrijanta je bijeli luk, kao što rekoh, zašto s tim ne pokušaš?
i off topic - škorpija dok se držim pravila foruma (a dosad me nisu moderatori opomenuli) zadržavam svoje pravo da iznesem svoje mišljenje na temi kojoj ja hoću, iapk je ovo javni forum
takođe je tvoje pravo da komentarišeš moje postove ili da me zaobiđeš



moze li samo pojasnjenje na koji nacin bijeli luk?


ja sam tek sada vidjela , sori user posted image
bijeli luk malo zarežeš, da pusti sok i zamotaš u gazu, ali tako da ostaviš jedan dio gaze koji će viriti vani, pa ga staviš ko tampon
nadam se da si me shvatila


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Dojenje i tablete
16.4.2010 10:47:04   
aazra
Imam uzasne probleme s glavoboljom (migrena).

Dok je Bilal bio manji nisam nista pila, jer sam i bila kuci s njim pa sam znala bukvalno "odlezati" citav dan. Ali sada na poslu jednostavno moram poiti kofadon jer jedino mi on pomaze. Inace, glavobolja je uzasna bude mi i mucnina a nekad znam i povracati. jednom u petnaest dana me uhvati.

Cak sam ga i utrudnoci pila iako nije preporucljivo ali jedino mi on pomazeuser posted image
pa eto ako imate neki savjet ...kontam ako sam na poslu da mogu popiti da se mozda ne razgradi u organizmu za osam satiuser posted image

Mojoj poznanici su rekli da ne doji kad je izvadila zub zbog anestezije ona je dojila i djetetu opet nista nije bilo...

MM kaze da Bilal nije "hiperaktivan" zbog kofadonauser posted image

_____________________________








(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Dojenje i tablete
16.4.2010 11:05:43   
Lejla Ka
Mislim da analgetici maksimalnu dozu u organizmu razvijaju negdje pola do 1 sat nakon uzimanja. Unutar 4-satne pauze između dojenja mislim da nemaš frke da će neka velika količina lijeka otići u mlijeko (općenito ne prolazi previše, samo je problem koja je aktivna supstanca i kako djeluje lijek). Ja sad uzmem Kafetin, a prije nisam uzimala ništa. Ali sam imala sreću da su me migrene u trudnoći i isključivom dojenju zaobišle.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Dojenje i tablete
16.4.2010 11:19:43   
aazra
Hej znala sam da ces mi ti ovo najbolje objasniti user posted image user posted image user posted image

Sad kada je Armino "na bolovanju ti si nam "glavna ekspertica" za sva pitanja u vezi dojenjauser posted image user posted image user posted image

_____________________________








(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Dojenje i tablete
16.4.2010 11:50:35   
youngmummy
i u toku trudnoće i tokom dojenja koristila sam canesten vaginalete po preporuci ljekara,i svi ljekari,a tražila sam mišljenje mnogih vjerujte miuser posted image rekli su mi da nema nikakve opasnosti za bebu,veća je opasnost da se to na vrijeme ne izliječi,takođe su mi rekli da ti "kućni pripravci" nisu preporučljivi,ma da mislim da i ne mogu baš naškoditi.pila sam i antibiotike i paracetamol tokom dojenja jer sam se razbolila i ništa hvala Bogu na bebi nisam primjetila..

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Dojenje i tablete
16.4.2010 11:54:18   
youngmummy
a mene zanima da li se smije piti zeleni čaj tokom dojenja,kao i neki cajevi recimo za regulisanje stolice,glavobolje i sl.

(odgovor članu youngmummy)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Dojenje i tablete
16.4.2010 12:17:53   
Lejla Ka
Najvažnije je da je uz konsultacije sa ljekarom. Na svakom se lijeku ograđuju za korištenje kod trudnica i dojilja jer niko nije lud da provede ispitivanje na njima i napravi studiju djelovanja lijeka. Ljekar će znati kakvo je djelovanje lijeka koji se treba uzimati i kakve efekte bi imala njegova konzumacija od strane bebe. Danas se mogu naći gotovo sve vrste lijekova čiji je sastav kompatibilan sa dojenjem, samo treba naglasiti da se doji. Ja ne bih uzimala ništa ozbiljnije od jednostavnih antipiretika (paracetamol) ili analgetika (isto paracetamol, danas neki dozvoljavaju i ibuprofen) na svoju ruku. To su neki lijekovi koji se ordiniraju i bebama u slučaju potrebe. A ako ikako možete izbjegavajte lijekove.
Fitoterapijski (biljni) pripravci takođe mogu biti (i ne moraju) rizični za konzumiranje u trudnoći i tokom dojenja tako da se i tu treba raspitati.
Nešto na temu zelenog čaja ima ovdje , a ovdje imaju informacije i o drugim pripravcima na biljnoj bazi.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu youngmummy)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Dojenje i tablete
16.4.2010 12:43:23   
leona81
ja sam pokusala da na sve moguce nacine izbjegnem canesten i zalijecila sam infekciju ali nisam uspjela izlijeciti je i morala sam ih ponoviti 2 puta jer ne smijem uzimati antibiotike...inace idu u kombinaciji...nadam se da to bebi nece skoditi...uzela sam i paracetamol samo jednom jer nisam vise mogla izdrzati

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Dojenje i tablete
16.4.2010 12:46:42   
aazra
Lejla Ka,

Vjeruj mi da mogu izbjegla bih kofadon, ali to je jednostavno nemoguce jer meni paracetamol za glavobolju bas nimalo ne pomazeuser posted image
Ali s obzirom da je sad veci i kao sto kazes nakon 4 sata nema opasnosti od izlucivanja lijeka onda mislim da ga mogu popiti...
Kada sam iskljucivo dojila nisam pila nista jer to mu je bila jedina hrana nezamislivi bi bili ovako dugi razmaci....

Veliki poljubac nasem drugu "vragolanu"....user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio aazra -- 16.4.2010 12:47:09 >


_____________________________








(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Dojenje i tablete
16.4.2010 12:49:16   
aazra
IZVORNA PORUKA: youngmummy

a mene zanima da li se smije piti zeleni čaj tokom dojenja,kao i neki cajevi recimo za regulisanje stolice,glavobolje i sl.



I mene ovo zanima ...jer cula sam da zeleni caj nije dobar, ali ja ga ipak nekada popijem, kao i kadulja - zalfija jer ona smanjuje laktaciju ( pije se kada zena hoce da prekine dojenje) pa zbog toga za dojilje nije nikako preporucljiv.

_____________________________








(odgovor članu youngmummy)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *