|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
17.7.2009 9:50:01   
juni
Mislim da je to uredu, ipak se on sam podigao u sjedeci polozaj sto znaci da ima sposobnost da sjedi. Ja ga ne bih ogranicavala iako zvuci rano za sjedenje. Nisu sva djeca ista. Emil se pokusavao podignuti u sjedeci polozaj vec od 4 mjeseca, ali je sam uspio tek sa pola godine. Mi ga nismo htjeli forsirati.
Isto je sad sa hodanjem. Odavno hoda oko namjestaja, pa kad  osjeti da je sposoban pustit ce se u nove pobjede user posted image Znaci bez forsiranja, sve ide svojim tokom.


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
17.7.2009 9:52:20   
new mama
IZVORNA PORUKA: juni

Mislim da je to uredu, ipak se on sam podigao u sjedeci polozaj sto znaci da ima sposobnost da sjedi. Ja ga ne bih ogranicavala iako zvuci rano za sjedenje. Nisu sva djeca ista. Emil se pokusavao podignuti u sjedeci polozaj vec od 4 mjeseca, ali je sam uspio tek sa pola godine. Mi ga nismo htjeli forsirati.
Isto je sad sa hodanjem. Odavno hoda oko namjestaja, pa kad  osjeti da je sposoban pustit ce se u nove pobjede user posted image Znaci bez forsiranja, sve ide svojim tokom.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image slazem se i ja tako radim,bez forsiranjauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
17.7.2009 9:57:26   
Anoniman
Moj Alim već puže a ne može samostalno sjediti...Manueli je pedijatrica rekla da je to povezano i da beba mora prvo sjediti pa tek puzatiuser posted image , jer je i kod nje bio isti slučaj...malo sam sad zbunjena. 

(odgovor članu new mama)
  Neposredna veza do poruke: 53
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
17.7.2009 10:19:02   
mamina princeza
Mislim da je sve to ndividualno i da je kod nekog djeteta prije kod nekog kasnije.
Moja Dz je isto rano sama uspjela sjesti dizala se od 3 mjeseca i vec sa 4,5 je sama uspjela sjesti. Sa 6 mjeseci je vec uveliko sjedila a nisam je podupirala nikakvim jastucima i nije se prevrtala.
Zato sad njie tako pozurila sa hodanjame user posted image
Mislim da dr kaze to za beb koje puzu a ne sjede jer u principu kazu da ne valja preskakati faze al ipak mislim da tu nema 100 % pravila. Znam djecu koja se bas dzgo nisu uspijela sama podici u sjedeci polozaj


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
17.7.2009 15:35:55   
Chuchi
Ma hajde da on moze sam sjediti, pa OK, ali on se samo dize da sjedi, ali ako bih ga stavila u pravilan sjedeci polozaj on bi se
pogrbio, nego mu uvijek moram staviti nesto ispod da nije u lezecem a ni u sjedecem polozaju, pa se onda on sam dize da sjedi...
Nema djete mira pa sta ces! user posted image Cini mi se da je mnogo radoznao, pa mu se ne lezi, mogao bi sta propustiti, a ovako
kada vidi oko sebe, bolje je... user posted image user posted image

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
9.9.2009 12:03:32   
neki
Moj Said je vec odavno pokazao zelju za sjedenjem,u kolicima nema sanse da lezi...Ali ne sjedi jos samostalno,vec kad ga ja uzmem u krilo i kad ga hranim...A puze dijete uvelikouser posted image user posted image 18.09. ce mu punih 8mj. nazdravljeuser posted image

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
9.9.2009 12:24:42   
Anoniman
Neki i moj je propuzao i prije nego što je prosjedio... Tek prije nekoliko dana je počeo pravo samostalno da sjedi i njemu će punih 8 mj a sa nepunih 6 već puzao. Ma samo kad oni odluče tad će i prosjedit.



(odgovor članu neki)
  Neposredna veza do poruke: 57
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
9.9.2009 12:27:11   
neki
E bas mi je drago da nismo jediniuser posted image Bas sam se bila malo zabrinula...Ma kao sto kazes,kad oni odluceuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
19.10.2009 8:50:54   
MineLaa
ee drage moje nedavno sam bila kod svoe rodice i ona mi govori kako je njena komsinica bebu od 3 mj stavljala u hodalicu a posljedice togaaaa Boze sacuvaj...djetetu se vrat iskrivio skrozz nesmiju operisat doktori....zasto pravit svoje djete inbvalidom....sve n ek ide svojim tokom....polako ...zna se oduvijerk da bebe prije 6 mj nesmiju sjedat

_____________________________

13.06.2009. Daris mamina srecaaa

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
19.10.2009 9:10:44   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: mamina princeza

Mislim da je sve to ndividualno i da je kod nekog djeteta prije kod nekog kasnije.
Moja Dz je isto rano sama uspjela sjesti dizala se od 3 mjeseca i vec sa 4,5 je sama uspjela sjesti. Sa 6 mjeseci je vec uveliko sjedila a nisam je podupirala nikakvim jastucima i nije se prevrtala.
Zato sad njie tako pozurila sa hodanjame user posted image
Mislim da dr kaze to za beb koje puzu a ne sjede jer u principu kazu da ne valja preskakati faze al ipak mislim da tu nema 100 % pravila. Znam djecu koja se bas dzgo nisu uspijela sama podici u sjedeci polozaj

zasto nesmiju preskakat??? moja cura nije nikad puzala, samo je od jenom prohodala :)


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
19.10.2009 9:11:11   
mala mu
e drage moje a meni su vec i stalak zbavili za Ahmedauser posted image kazu stavi ga da stoji vidis da hoce na nogiceuser posted image user posted image ..pa se naljute kad ja kazem da necu i da on jos ne smije stajati...kao ja necu da slusam i pitam nista,jer kako su se prije djeca hranila i u stalku stajala sa 3mj.
uhuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ahmed -11.07.2009.
mrvica mamina

(odgovor članu MineLaa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
19.10.2009 9:19:54   
istra09
Molim te, ni slučajno, bebu oslanjati na nogice do 8 mjeseca.
Ovo nije savjet pedijatrice kod koje idemo - ovo je naredba i odnosi se na svu dječicu.

_____________________________

Mamina sreća Leonarda se rodila 07.07.2009. i učinila me najsretnijom ženom na svijetu.

(odgovor članu mala mu)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
19.10.2009 9:26:42   
suncan_dan
gdje mi je sad drugi postäova moja tipka sa mnom, pa mi svasta napisa?user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio suncan_dan -- 19.10.2009 9:31:14 >


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu mala mu)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
19.10.2009 11:47:28   
MineLaa
mala mu ko ti god rekao za to grijesi pusti ti to kakko je prije bilo prije su zene se poradjale same na selu pa bile zivee a danas nama je porod ono bas tesko padne svakoj zeni ali poslije kad vidimo nasu djecicu kazemo e valaa se isplatilo heheh...samo ocu da ti kazem da nije vrijeme isto nekad i sad....ma tako su meni govorili svasta nesta htjeli da mi bebi nosaju po cijeli dan i navece svi odu kuci pa ja da budem na belaju vec draga moja ja nisam dala da ga nosaju jer to je tvoje djete i ti radi s njim sta hoces i kako oces kako ti mislis da je najbolje a ne kako drugi misle user posted image

_____________________________

13.06.2009. Daris mamina srecaaa

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
19.10.2009 13:06:05   
mojbebac
je li mislite da se dizu same iz lezeceg polozaja da sjedu?????svaka cast, posto moja anja nema sanse da to uradi, teska guzara, osamipo kg, ali kad joj dam ruke ona se oslanja na njih i ja je tako podignem u sjedeci polozaj par puta dnevno i to mi je dr rekao, do sestog mjeseca ni slucajno da sjedi duze ( moze minut-dva )..... a oslanjanje na nogice ni slucajno, to sam svuda citala, i slusala, ....

_____________________________

mamina i tatina princeza stigla na svijet 14.05.2009

Nas mali princ stigao 07.10.2015. 54cm,4300 gr

(odgovor članu MineLaa)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
19.10.2009 16:35:42   
MineLaa
ma naravnooo da neee!!! cuvajte bebicee jer one su nase maloo blago!

_____________________________

13.06.2009. Daris mamina srecaaa

(odgovor članu mojbebac)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
14.11.2009 14:02:48   
marinčii
mi smo sinoć baš bili na ultrazvuku kukova i doktor nam je reko da u sjedeći položaj ne smijemo do 6 mjeseca i na nogice sene oslanjat do 8 i izričito nam zabranio hodalicu

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu MineLaa)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
19.11.2009 8:24:07   
marinčii
IZVORNA PORUKA: marinčii

mi smo sinoć baš bili na ultrazvuku kukova i doktor nam je reko da u sjedeći položaj ne smijemo do 6 mjeseca i na nogice se ne oslanjat do 8 i izričito nam zabranio hodalicu


_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
19.11.2009 10:51:00   
Sonja
moja Adin vec sjedi samuser posted image user posted image user posted image
prosjedio je prije 7dana od prilike
prevali se samo kad krene da uhvati udaljenu igracku...
jos ne zna da puze i nesto bas i ne voli na stomak kad ga stavim...digne se on na koljena i ljulja se napred nazaduser posted image
mali prcouser posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
6.1.2010 11:47:15   
reallove
Emin ima 5 mjeseci i svi mi govore zasto ne sjedi,jeli vrijeme da ga stavljam da sjedi,sta vi misliteuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
6.1.2010 11:55:48   
Rina26
Nemoj ti njega stavljat u sjedeći položaj dok ne napuni pola godine.Pusti ti druge,ja sam tek stavljala od pola godine.

_____________________________

21.10.2006. 12.07.2008.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
6.1.2010 11:55:55   
marinčii
nama je pedijatar rekao da ga sjedamo tak kad navrši 6 mjeseci,ali mi već 15 dana ga pomalo stavljamo jer se inače ljuti ako ne sjedi

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
6.1.2010 11:56:38   
lilix
mi smo počeli sjediti sa 6 mjeseci, i vrlo brzo se on naučio sam da sjedi, mislim da nema potrebe da žuriš, ja sam sa svekrvom vodila rat oko toga, ona navalila da ga stavljam da sjedi i oslanjam na noge, al ja sam uglavnom slijedila savjete pedijatra

_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
6.1.2010 12:00:26   
MELLI
jest,ako se sam digne i sjedne,a ako ne, onda ga pusti da ti pokaže kad je spremanuser posted image
Što se okoline tiče ,oni ti uvijek znaju bolje od majkeuser posted image ,i kada je beba gladna,žedna,pospana,spremna da sjedi,hoda,puže...user posted image Pusti ih neka pametuju,a ti se osloni na konkretne informacije i na majčinski osjećaj,on te ne bi trebao iznevjeritiuser posted image

(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: kad beba može u sjedeći položaj?
6.1.2010 12:16:24   
reallove
Ma navalili  treba da sjedi i gotovo a on kada ga stavim da sjedi,hvata svoje noge i odmah se prevaliuser posted image  a kako mi stalno govore da bi trebao sjediti ja budala pocela da se brinem sta mu je zasto ne sjedi...MELLI  za okolinu si potpuno upravu,ja sinoc kada nisam poludjela necu nikad obukla Emin plisane gegice,tople,u kuci sta ce vise od toga,citava frka nastala,njemu je hladno,treba ga obuciuser posted image user posted image user posted image ..malo sam otisla u OT,sorry,ipak hvala vam na odgovorima...

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *